parallels pitanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

parallels pitanje


17.02.2010 | 00:42
Ovako trebam instalirati parallels na svoj macbook,

pošto sam nov u ovome imam makinu svega 5 dana

zanima gdje se to može skinuti, kupiti, uglavnom samo da nemam nikakvih problema da sve radi kako treba, nebi htio neku trial verziju??

ako mozda netko zna di se kod nas moze kupiti bio bi zahvalan:)

trenutno je na njemu snow leopard 10.6.2

hvala
pozz
17.02.2010 | 00:51
Evo na parallels.com online shopu, 510 kuna, electronic delivery. Vjerojatno dobijes svoj serial odmah.
17.02.2010 | 00:56
aha evo sad sam vidio, hvala ti budem probao to realizirati kroz koji dan
17.02.2010 | 01:05
Koristim Parallels 4 i nikako ga ne mogu preporučiti. Možda je Parallels 5 bolji, a možda i nije. Radije ne kupuj odmah nego iskoristi trial period da provjeriš da li tebi radi OK za tvoje potrebe.
17.02.2010 | 01:14
trial kazes? kolko to uopce traje jel mjesec dana barem ?
17.02.2010 | 09:19
Koji problem je s cetvorkom? Ja se vec spremam instalirati, ali nikak se odluciti. Treba mi samo i isklucivo za ACAD 2004. Ne treba mi mreza, BT, WiFi, daljinski i nist takvoga. Jedino da moze dohvatiti s MAC particije dokument.
17.02.2010 | 09:22
Meni je MWare Fusion ipak nekako bolji od Parallelsa. Imao sam 3 pa 4 te otišao na Fusion. Jednostavniji je i više Macovski. Isto se može probati trial pa probati jedno i drugo pa koji ti više leži.
17.02.2010 | 09:51
Imam VMware 2.5 i Parallelse 4 i 5. U usporedbi sa Parallelsima 4 VMware je brži i podržava sve dodatne uređaje. Sa Parallels 5 te razlike nestaju i petica je brža i ugodnija za rad. Nemam problema sa USB, mrežom, mrežnim printerom, dok Bluetooth ne trebam pa neznam. Isključio sam podršku za iPhone, te im dodijelio maksimum radne memorije. Koristim ga i za prženje ISO filova na disk i za pristup servisnoj stranici preko IE7.
(Debilno ali istinito, radi samo na IE na Windowsima.) Koristim Windows XP SP2. Nisam nadogradio VMware na verziju 3 pa ih ne mogu usporediti. I jedni i drugi imaju Trial period, i dostupni su za download. Zgodno je što samo jednom moraš instalirati Windowse na VMware sa programima koji ti trebaju jer ti Parallelsi pomoću transportera samo prekopiraju već napravljenu instalaciju.
17.02.2010 | 11:05
MWare je 3 i naravno da je bolji i brži od dvojke. Barem se ima izbora ajoš je tu i Wine, pa ovisno o tome zašto kome treba može se odlučit s tim da je Wine čini mi se besplatan.
17.02.2010 | 15:01
sad vise ni sam neznam
17.02.2010 | 15:03
Wine nije tu usporediv - on uopće ne diže virtualiziranu okolinu. To je skroz druga priča.
Meni je na Parallelsu 4 glavna zamjerka sporost. Ja ga koristim mahom za AutoCAD (2000), tu i tamo za MS Access i za jednu specifičnu poslovnu aplikaciju. Spor je, brate...
17.02.2010 | 15:11
Ja koristim VMWare Fusion 3 i mogu kazati da sam skroz zadovoljan.
Doduše, koristim ga obradu podataka za varijabilni ispis (Office, VIPP, UltraEdit...), IE i PBZ i radi OK za ono što meni treba.
Ima također 30 dana trial pa probaj prij.
17.02.2010 | 15:22
jel to moraju biti samo org. windowsi ili mogu i ovi divlji??
17.02.2010 | 15:34
To ovisi o tebi !
17.02.2010 | 15:41
instalirava se win 7 valjda bude nest ispalo iz svega toga
17.02.2010 | 16:31
windowsi su gore dosta to solidno radi, samo nemam zvuka:(

wirelles mi radi, i nemam kamerice
17.02.2010 | 20:21
Je li netko probal virtual box? Gratis je, a bas ne bi eksperimentiral. Treba mi da ACAD 2004 radi i to je to (naravno osnovna periferija bi trebala biti podrzana, tastatura, mis i tako to).
18.02.2010 | 15:01
Može li netko krako usporediti Parallels i MWare Fusion. Već duže vrijeme se odlučujem za kupnju, a ne znam koji bi kupio. Većina mojih rječnika engleskog i njemačkog jezika nemaju podršku za mac. Pošto mi se neda više posuđivati tatin PC volio bih znati koji bi mi od ova dva programa bio bolji za pokretanje software-a koji radi samo pod Windowsima. Ponekad bi htio zavrtiti i Sony Vegas iako mi je FCP jako dobar, ali kad treba narezati neki materijal koji je u wmv ili nekom drugom uvrnutom formatu Sony to kvalitetnije odrađuje.
18.02.2010 | 17:30
Moja preporuka je Sun VritualBox, free je i meni radi najbrze od svih trenutacno ponudjenih, no nedostaje mu drag and drop sa desktopa na desktop. Koristim ga u svakodnevnom radu, za Corel Paint Shop pro i Xara web designer, 5 zvjezdica

Parallels 5, trenutacno sveukupno najbolji proizvod no nije free
18.02.2010 | 17:31
Usporediti Parallels i VMWare može onaj koji je probao oba (npr. Jzelko). Gore je napisao da mu je VMWare bolji. Ja ću to moći ako se na kraju ipak odlučim napraviti upgrade trenutnog Parallelsa 4 na VMWare umjesto Parallels 5.

No, da to idem raditi larpulartistički, usporedbe radi, fakat mi se ne da. To mi je 4x više windowsa nego što želim.
18.02.2010 | 17:32
Bpremus, da li Sun VirtualBox radi s BootCamp instalacijom Windowsa?
18.02.2010 | 17:40
Bok, podrzava BC disk no nema wizard kao vmware.
18.02.2010 | 18:50
Ima li negdje neka detaljnija uputa kako to onda upogoniti (pretpostavljam da treba napraviti dupli hardware profil u guest windozama) - pretražio sam ono po njihovom webu, ali sva dokumentacija koja se odnosi na Mac OS kao host je vrlo oskudna...
18.02.2010 | 23:13
radit ce bez hardware profilea, ako se ne varam mislim da su na njihovom forumu ( forums.virtualbox.org ) stavili howto, probaj potrazit VDI & native disk ili native installations.
18.02.2010 | 23:16
OK, hvala. Ovako na prvi pogled izgleda dosta dobro i radi zaista brzo.
27.02.2010 | 22:43
Ekipa, pitanje.

Imam Parallelse 5.0, međutim ono što me muči je što ne mogu gledati video zapise bilo koje vrste na BSplayeru (da, znam, postoji VLC, no ljepota BSPlayera je mogućnost automatskog traženja subtitleova, a ne ručno skidati i otvarati. BTW, kaj je problem nešto takvo za Mac napraviti?). Skinuti su svi codeci za BS, ali slika kao da je kodirana

Normalno mi to ne predstavlja neki preveliki problem, ali pravi mi je problem kad idem streamati tekme pa mi pola linkova za SopCast ne radi. Ono, slika kao da je kodirana, a znam da inače rade jer katkad na poslu gledam na istom kanalu tekmu i sve šljaka

Codeci, nekompatibilnost, Macovi interni programi, what? Neka rješenja?

Thanx
28.02.2010 | 01:49
Koristiš BSPlayer u virtualki da bi gledao filmove!? ...okay

Uglavnom, koliko se sjećam na Windozima, stavi K-lite codec pack i trebalo bi ti čak u BSPlayeru prikazivati SVE bez problema.

PS

Koristi VLC nativno na OSX-u za sve to skupa, biti će ti ljepše iskustvo

komentari??
bok!
28.02.2010 | 10:14
Ma ne koristim jer engleski mi je kao materinji, ali sam zamijetio da mi isti problem javlja želim li gledati filmove i slično na BS-u ili dok streamam linkove nekih tekmi na SopCastu

Glede VLC, čitao sam razne načine kak upogoniti streamove na njemu i iskreno, ne znam koji mi je odbojniji od kojeg. te instaliraj ovo, te ugasi ovo, pa ponovno pokreni pa ugasi ono. WTF?
09.06.2010 | 20:23
imam pitanje,
ma koristim parallel desktop i vec jako dugo radim sa windowsima.
Zaboravio sam tipke koje pritisnut kad se dize sistem tako da mogu odabrati Mac OS.
Znam da Vam izgleda glupo , ali please help me.
Hvala
09.06.2010 | 21:20
Nisam shvatio kakve to veze ima s Parallelsima. Ako govoriš o odabiru između 2 bootabilne particije na Macu prilikom bootanja, moraš držati tipku ALT (ili OPTION, ovisi o tome koju tipkovnicu imaš) sve dok se ne čuje zvuk. Nakon toga ti se pojave ikone za odabir particije za bootanje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 50 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO