Apple TV3 MOLIM POMOĆ
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple TV3 MOLIM POMOĆ


31.08.2012 | 10:15
Nabavio sam novi ATV3,spojio,pokrenuo,ažuriro softver,spojio preko WIFI na iMac,iPhone. Neznam što sam pogriješio ali imam na Tv-u samo dvije ikone;Računala i postavke.
Molio bih vas da mi pomognete u ovom problemu.
Tom
31.08.2012 | 11:49
Pod zemljom odaberi USA.
31.08.2012 | 13:42
Hvala,puno radi
  • Sank
  • Moderator
  • 219
31.08.2012 | 17:47
Možeš odabrat bilo koju zemlju koja je navedena i ima iTunes store. Na žalost možeš gledati samo trailere od filmova, a na svom računalu pod iTunesima uključi dijeljenje (share) mediateke, pa sve što imaš pod iTunesima možeš gledati ili slušati preko ATV3. To je minimum dok ne izađe jailbreak za ATV3. Ako ti trebaju detalji samo pitaj, ali navedi da li si na win ili Mac OS X.
31.08.2012 | 18:41
ako izadje JB...hmmm..bash se oduzilo........ali Hvala Bogu ,pa ima AirPlay-a..i Miroringa...
01.09.2012 | 05:54
Nov ATV3 kosta $99 (ima i za manje), dok su cijene ATV2 uglavnom preko $200 (rabljeni strojevi), bas radi toga sto se ATV2 moze JB, dok sa trecm generacijom dobijes samo rudimentalne "out of box" mogucnosti.

Ja osobno ne bi uzeo ATV3, jer ne postoje nikakve naznake da ce JB izaci uskoro, i da li ce uopce izaci.

Zato zam kupio ATV1 za 50-ak baksa na Ebay i radi ko zmaj
01.09.2012 | 08:40
u Srb..ima da se nadje nova dvojka...za 100 eura...trojka za 120 eura...a kec...ide od 40-80 eura,zavisno od Harda(40,ili 160 Gb)....
za drlovric-a...da li testirao AirPlay na Atv1..preko XBMC?..
01.09.2012 | 13:08
Novi u Austriji je 109 EUR. Ne kužim one koji prodaju dvojku za 1300kn. Valjda su se posvadili s mozgom.
01.09.2012 | 13:14
Pa iskreno bez JB APTV na nasim prostorima je vise nego nista.Da sada kupujem neki MMC sigurno ne bih kupio APTV3
01.09.2012 | 22:13
Pa iskreno cemu onda uopce kupiti ATV?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
01.09.2012 | 22:25
Ja imam ATV3 i zadovoljan sam njime i bez jailbreaka. AirPlay radi perfektno i sa videom i sa muzikom sa iPhoena, iPada i MacBooka, a Mac Minija koristim za dijeljenu iTunes medijateku u koju spremam naše slike i video, te muziku. Jest da Mac Mini mora biti uključen da bi to funkcioniralo, ali i NAS disk mi mora cijelo vrijeme biti uključen ako ću s njega nešto gledati ili slušati zar ne?

Do sada sam prebacio lijepu količinu crtića sa DVD ili BluRaya, pa ih sada klinci više ne moraju tražiti po polici. Samo uključe ATV, potraže po omotu što žele pogledati i uživaju

A nije baš da se ne može gledati filmove i serije sa neta, može čak i bez konvertiranja samo treba AirVideo aplikacija i server i AirPlay
01.09.2012 | 23:18
U pravu si ali ovako sa JB imas MMC standalone
02.09.2012 | 10:52
jbg..pa nije covek kriv sto jos nema JB za Atv3.....
u svakom slucaju.....odlican hardwer.....posebno zbog AiPlaya....a i sve vise je programa koji ga podrzavaju.....
licno imam Atv2....i od skoro jedan Android Fon..Dell Streak....i na njemu program ZappoTv..radi ko zmaj,sa AirPlay-om...
ako urade JB za Atv3....bice to VRH....
02.09.2012 | 11:55
evo, ja se već neko vrijeme troumim između ATV modela pa vas molim da mi olakšate izbor.
dakle, pošto je ATV 2 teško ili vrlo skupo trenutno nabaviti, razmišljam o 3-ci ili 1-ci.
1-ca ima prednost zbog mogućnosti JB-a, ali mi se čini možda polako zastarjela, u smislu da će sve manje podržavati novije updateove i mogućnosti.
s druge strane, za 3-ku se ne zna hoće li uopće biti JB-ana...

ono za što bi meni prvenstveno služila je streamanje filmova s kompa ili TC-a na TV te ponekad muzike s kompa na liniju.
naravno, bilo bi sjajno imati mogućnost gledanja raznih stranih kanala, što omogućava JB.
ovo zadnje mi je zapravo kamen spoticanja.

dakle, dvojba je: uzeti 3-ku pa se nadati da će ju ipak JB-ati ili uzeti 1-cu pa kad eventualno postane prestara za novi softver nabavljati zamjenu?

ili - upustiti se u proces pronalaženja i nabavljanja povoljne 2-ke (što će biti komplicirano i možda dugotrajno)?
02.09.2012 | 12:32
Sto se tice APTV3 ja sam siguran da ce izaci JB,samo je pitanje vremena.Od APTV1 bi definitvno odustao(ipak je Apple u pitanju) jer za kratko vrijeme nece biti podrske ili ce biti siromasna. Mozda ti i izleti neka 2 za normalne pare,ja sam neki dan imao ponudu za 100 eura samo otpakovana( sto je po mom misljenju OK cijena)
02.09.2012 | 12:58
da, to je dobra cijena, ali toga kod nas u Hr nema. to možeš naći u ovim balkanskim zemljama. mi smo ipak europska zemlja i kod nas se cijeni kapitalizam, nismo mi balkanci ko vi...

i ja sam više na strani ATV 3 nego 1-ce, mislim da ću ići u tom smjeru, ako ne uspijem nabaviti povoljnu 2-ku. ili se pokaže u skoro vrijeme da će biti Jb-a za 3-ku.
02.09.2012 | 14:09
Ja sam kupio ATV1 i ni u kom smislu ona nije zastarjela vjerujte. Vrti sve sto postoji

Moja kcerka presretna...

Ne mijenjaju se video formati preko noci, pa sada kao mozes ATV1 baciti u smece jer ne postoji update.

Oko tog uredjaja se do sada okupila velika zajednica korisnika i ni po cemu ne primjetim da je to gadget kojeg ce za par mjeseci trebati baciti u smece.

Velika je prednost i sto ima svoj vlastiti HD. A mana joj je sto ne zna spavati
02.09.2012 | 14:26
Niko nije rekao da ga treba baciti u smece ali sam siguran da ce imati sve manju podrsku od samog Apple-a.Vec sada ima dosta aplikacija koje ne podrzava,to je identicna stvar kao sa iPhone starijih generacija 2G,3G,3Gs pa cak i 4
02.09.2012 | 14:31
ima i Kec svoje vrline..i dalje je moguce ubaciti program Boxee,koji ima svoju draz,kada je Multimedia u pitanju.....takodje podrzava i igranje starih zanimljivih igrica preko emulatora....a znam za lika Amera,koji radi na tome da osposobi Skype Plugin,tj webcam...
02.09.2012 | 19:39
drlovric kaže:
Ja sam kupio ATV1 i ni u kom smislu ona nije zastarjela vjerujte. Vrti sve sto postoji
Velika je prednost i sto ima svoj vlastiti HD. A mana joj je sto ne zna spavati


jel se preko nje kad se JB-a mogu gledati strani kanali, filmovi i sl?
šta znači to da ne zna spavati - jel jako buči?
02.09.2012 | 22:10
moze sve da se gleda,kao i na Atv2,posebno kad ubacis razne Addonse u XBMC...Nije bucan...tj nista se ne cuje.....mislim da je mislio da ne moze da se gasi,vise ima neki sleepmode....ili da ga cupas iz struje...
04.09.2012 | 14:43
drlovric kaže:
Zato zam kupio ATV1 za 50-ak baksa na Ebay i radi ko zmaj


nekad bilo, sad se spominjalo...
ATV 1 40GB - od 100 do 150$ / 160GB - od 150 do 200$ (!!)
04.09.2012 | 18:01
@Finn:

Pa ja sam svoj ATV1 kupio nema niti mjesec dana? Na Americkom ebay. Platio sam malo manje od 10$ da mi to posalju na vojnu APO adresu. Sve ukupno ispod 70$.

Mozda sam imao srece, pa moja kupovina nije relevantna, ali znam da svejedno uredjaj vrijedi puno vise od toga.

Jedina zamjerka je da nema neki stand by nacin rada (kada se ne koristi). Ovaj ili je upaljen ili ugasen (pricam o potrosnji struje), nemoj me drzati za rijec ali konstantno je negdje oko 18W (cini mi se da sam negdje procitao).

Sve ostalo, cista desetka. Potpuno besuman, cak se ni HD unutra ne cuje...
20.09.2012 | 23:35
Hvala vam puno!
Super sam se snašao za sad,u kombinaciji sa iMac,iPhone stvar je super. Fali mi da mogu sve gledati,makar neznam toćno što to "sve" znaći. Ćekam ta JB pa ću probati.Samo da mi neko obijasni da li se može gledati npr Discovery Chanel ili neke tome slićne emisije. Neki su mi rekli da je to kao MaxTv ali bolje pa da to ćujem iz prve ruke.
26.09.2012 | 11:42
Da ne otvaram novu temu a spada pod isti naslov ! Kupio sam ATV 3 nov u celofanu ! Otpakovao , pokrenuo , i nije hteo da trazi mrezu ! Resetujem ga na deafoult i posle toga je wireles normalno radio kao i sve ostalo ! Nisam ga palio par dana i primetim da mi na iMacu nema one ikonice za display sto prebacuje na apple TV . Upalim ga , kad ono opet isto , nece da trazi mrezu ! Opet ga resetujem ali sad nece da proradi ! Imam Time Capsule sto se tice wi-fi-ja ! Kada ga upalim tako sto preskocim trazenje mreze na ekranu imam samo one dve pocetne ikonice a kada je radio radio je normalno ! Nisam ga povezivao na UTP kabl posto mi je primarno da radi preko wi-fi-ja !
Pozdrav i hvala !
26.09.2012 | 11:46
APTV je kao i iPhone,ako ti ne treba JB(kojeg jos uvijek nema) uradi restore preko itunes-a,mozda je nesto pobrljavio sa OS-om ali prije toga resetuj ATV (drzis donju strelicu i menu dugme na daljinskom dok lampica na APTV-u ne pocne brzo da blinka onda pusti,pa probaj da li radi WiFi.To nije normalno ponasanje definitivno.
26.09.2012 | 16:01
Uradio restore medjutim opet nista ! Samo krene da trazi mrezu i izbaci na "other" a kada ukucam podatke od mreze izbaci error ! Preko UTP kabla radi ali nema air play jer ne vidi ni komp ni iphone ni ipad jer ocigledno ne radi wi-fi ! da li ima jos nesto sto bih mogao da pokusam jer je problem iz svima znanih razloga posto sam u bgd-u !
26.09.2012 | 16:25
Da nije do tvog routera,kanali,premision,MAC adrese.....Da sam na tvom mjestu otisao bih kod nekog prijatelja koji ima WiFi i probao.
26.09.2012 | 17:02
Nije ni do toga jer ima jos mreza u okruzenju a on ne vidi ni jednu ! A i ostali uredjaji rade na toj mrezi ( iPhone , iPad , ... ) ! Bas mi ovo nije trebalo ali sta da radim , cuo sam se sa tipom iz Subotice od koga sam kupio pa cu mu poslati nazad a on ce odneti u Madjarsku na servis ! Hvala u svakom slucaju na savetima i pomoci ! Pozdrav !
26.09.2012 | 17:12
Neverovatno kakva misterija ! Napisem predhodni post i raskacim Apple TV sa mreze (kabla) i reko ajde da probam jos jednom wi-fi kad ono najnormalnije radi ! Vidi i gomilu mreza u okruzenju ! E sad sta da radim ? Da li da ga saljem na servis ili da ga ostavim ? Praticu stanje pa ako se ponovi , zna se , na servis !
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO