Dreambox(Enigma) na Appletv(XBMC)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dreambox(Enigma) na Appletv(XBMC)


09.04.2012 | 15:23
za sve vlasnike risivera sa sistemom Enigma 1 i 2.....znaci Dreambox...Azbox..VU+....Stari Dbox2....evo fore ,kako da gledate,menjate..kanale na XBMC na AppleTv....probao sam na starom Philips Dbox2(Enigma1)i radi savrseno...i posebno je zgodno,ako vam je risiver u jednoj sobi,a Atv u drugoj..ili bar komp sa XBMC.....naravno...mozete da menajte kanale,ali ako je slucajno i na Tv,isti risiver..i tamo se menja kanal....jako korisno za spavacu sobu,makar koristili i laptop:)
kad podestite sve....pozeljno je pokrenuti ponovo i AppleTv..i Risiver.....
imho.nu/iMHo/dreambox/

----------------------------------------------------------------
For the Dreambox od Dbox2 owners it is very easy TV to stream to XBMC on the Apple TV2. If Dreambox/Dbox2 is running, only the tuned channel will be streamd to the Apple TV.
It is best to put the Dreambox / Dbox2 in stand-by mode, only then it is possible to zap channels on your XBMC.

In XMBC menu, click on “Videos” and click “Add Source”. New Source: choose “tuxbox”.

Type in:
tuxbox :/ / [username]: [password] @ [IP address Dreambox]: [Web port] / web

example:
tuxbox :/ / username: wachtwoord@192.168.2.23: 80/web

Give the source a name like “Dreambox”

Now you can watch TV channels on your Apple TV and also change channels!

This is ideal for people who own Dreambox or Dbox2 eg in the living room and Apple TV in another room.
19.04.2012 | 21:19
Isprobao i radi odlično samo napomena dream mora biti u standby modu da bi se mogli šaltati programi
11.12.2012 | 14:59
jos jedan zanimljiv i lepsi nacin da gledate Sat kanale ,sa vaseg sat Risivera na XBMC(potrebna zadnja verzija 12)...da ne bi kucao ponovo,evo mog posta sa drugog foruma.....
http://www.novisf.com/wbb/board123-računala-mreže-mobiteli-tableti/board21-računala/92448-xbmc-stream-add-ins-i-ostalo/index14.html
11.12.2012 | 15:59
Ja imam dreambox , ali nikako da ga dobijem na xbmc. Negdje pravim gresku. Ne kontam ovo sa username i wactwoordom.
11.12.2012 | 16:35
evo postavicu slike,kako sam podesio,i sve mi radi....nadam se da si u podesavnju Enigme2 odobrio streaming......
prvo sam odobrio Live Tv(XBMC),a zatim slede podesavanja u VU+ Client....nista vise od toga...




ako ti ovo ne uspe,uvek imas onu laksu,malo jednostvniju varijantu,ali koja radi...
'odabrati za novu Mreznu lokaciju...'Tux Box Client'..uneti Ip od boxa..user i pass.....i nazvati ga po Imenu Boxa.....i uzivajte u fasim favorit kanalima ,na XBMC....kad risiver radi..moze da se gleda isti kanal..kad je u sleep modu,mozete da menjate kanale......
11.12.2012 | 17:45
Nisam nista na enigmi podesio. Neznam ni gdje treba. A ove prozore sto si ti postao ja nemam na svom xmbc. Jesi li ovo na macu radio ili na apple tv-u?
11.12.2012 | 17:51
Na Mac-u...na ATv nisam jos stavio XBMC 12....moguce da nece da moze na ATV...ali moze ova druga verzija..to sam probao i radi super....
11.12.2012 | 17:57
Ja nemam mac vise. Vratio ga i cekam novi. Ovaj live tv je addons? Moram li ga preco komp staviti na xmbc?
11.12.2012 | 20:06
ne, Live Tv je deo novog XBMC 12...ali ne znam da li dolazi i na AppleTv....na Mac ga ima.....
11.12.2012 | 22:09
Kod mene je jos xbmc 11. Jos nije ponudjena 12-ka
11.12.2012 | 23:00
ima varijanta da se ubaci rucno XBMC 12 na AppleTv...ali ja nisam hteo nista da diram,jer je jos beta...a na Mac-u radi lepo....trenutno je Beta 3....
@ da li si probao ovo sa TuxBox Client varijantom...radi super na ATV2....
12.12.2012 | 00:29
TuxBox variantu nisam probao. Ali usput da kazem da na navi-x su postavili tv iz bivse yu. Mogu se neki kanali gledati
12.12.2012 | 01:22
znam...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 50 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, zeljacveseljac, Anonimci (710)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO