FCPX - problem s playbackom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

FCPX - problem s playbackom

02.11.2012 | 09:54
Pozdrav,

imam problem koji mi se javlja vec neko vrijeme. Zapravo... javlja mi se uvijek, ali me sad poceo opako smetati. Na webu nisam pronasao konkretan odgovor pa bih bio zahvalan ukoliko bi netko imao ideju kako rijesiti situaciju;

Koristim FCPX 10.0.3 na iMacu 2.8 GHz i5 Radeonom HD 5750 i 12GB RAM-a. Editiram gotovo u potpunosti DSLR video, znaci baratam s H264 codecom. Kod manjih projekata, kracih filmica i priloga najcesce u montazi koristim originalni video (1080p), no kad radim neke kompliciranije i duze stvari onda obavezno koristim proxy. Sve to lijepo funkcionira i radi dok ne krenem raditi Multicam. E sad, problem je u tome sto mi kod playbaca multicama u timelineu nakon svakog i najsitnijeg edita playback pocne stekat, odnosno pojavi se satic (kruzic?) i stoji po dvije minute dok ne krene playback. Nekako sam stekao dojam da ga ne muci video unutar multicama (2 ili 3 kuta) nego audio. Koristim Zoomove snimace i snimam u mp3-u i cesto imam po sat ili dva snimljenog materijala koji rezem u FCPX-u i spajam s videom prema potrebi.

Jel ima netko ideju o cemu bi se moglo raditi. Nekako sumnjam u trivijalni problem ili neki moj previd. Da li bi trebao u eksternom audio editing programu pripremiti prvo video pa ubaciti u FCPX manje isjecke (ponekad to i radim, ali mi nije nuzno svaki puta pa cesto preskacem ovaj korak)? Ili bi trebao snimati u WAV-u? Ili sam mozda na krivom tragu pa je problem u necem petom?

Nekako nisam sklon vjerovanju da je komp preslab, jer vidim da procesor ne radi na maksimumu, ne pregrijava se i obicno s lakocom vrti i editira HD, a kamoli proxy materijale. Ovaj audio mi je nekako sumnjiv i ne znam sto da radim. Editiranje zna trajat citavu vjecnost radi toga, pogotovo ako montiram neke monotone i dugotrajne intervjue ili predavanja u kojima ima velika kolicina audio zapisa.

Hvala!
02.11.2012 | 11:16
H264 i mp3 nisu zahvalne kompresije za bilo kakav rad.
Ako kazes da koristis proxye za video (vrlo mudro) ondak je najvjerojatnije problem u audiu.
Probaj staviti wav i vidjet sto se dogadja.

Inace je uvijek preporucljivo pripremiti sirovinu sa sto manjom kompresijom...pogotovo kod multicama.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 52 minuta
  • ihorvat: U potrazi sam za ispravnom matičnom mb pro 13 2008-2011
  • Riba: Sređeno!
  • Riba: Isprika svima, forum će neko vrijeme biti van funkcije, radim na tome. :(
  • Riba: Morat ću ga iskuljučiti dok neke stvari ne popeglam.
  • Riba: Kod si ga prije skužio...
  • Riba: Test! :)
  • rusty: dakle https stigao... fino fino
  • Yonkis: @smayoo - done.
  • smayoo: Yonkis, ajde piši u forum...
  • energyman: set as new
  • Yonkis: A da ga resetiram totalno i Set up as new ili da povučem back-up iz iClouda?
  • Yonkis: @smayoo - Report nije enablean. (Ako misliš na Screen time).
  • smayoo: Vjerojatno ti se otkačila antena od 3G/4G pa ima bitno lošiji signal nego je normalno i onda puno diže snagu transpondera
  • Smet: meni je ispao iz ruke i pao na pod i od tog momenta je počeo agresivno trošit bateriju,a zdravlje mi javlja 86%
  • smayoo: Nešto je bateriju potrošilo. Idi u settings pa vidi u reportu što je trošilo bateriju u tom razdoblju
  • Yonkis: Nema nikakve aktivnosti u tom razdoblju. Istina da ima aplikacija u pozadini (u multitasku), ali je Background App Refresh na OFF (ionako je na OFF). Manje više je sve bilo turned off.
  • smayoo: Ne baš. Jesi provjerio koje su aplikacije trošile bateriju?
  • Yonkis: 8 plus model (ne prihvaća znak “plusa”)
  • Yonkis: Jel očekivano da 25 mjeseci star 8 sa zdravljem baterije na 88%, od 21:00 - 06:30 u LowPowerModeu i Airplane modu, padne baterija sa 100% na 86%?
  • smayoo: To je jedno od 20 pitanja na koja nikad od njih nisam dobio odgovor. :)
  • erseticmatej: ekipa, jel epošta servis besplatan, mislim jasno je da imaju naknade za usluge unutar servis, a jel postoji kakva mjesecna naknada cisto za servis? :)
  • kupus: :D
  • kupus: to je on za sebe pitao, dosta mu je cekat hrvatsku tipkovnicu u Austriji
  • Kruno: Stize ono sto smo predugo cekali! !;)
  • Yonkis: “ Otvorio je pitanje na koje odgovor čekaju brojni Hrvati” - kaće bit Epl Mjuzik bit dostupan u Hrvata i zašto Ajfoni tako puno koštaju.
  • Gjuroo: Aha... vidim da je već objavljeno.
  • Gjuroo: Sam se vi smijte. Plenki je već u pregovorima: [link]
  • Yonkis: Mislim da bi za 01.04.2020 mogla niknut vijest da Apple otvara predstavništvo / Store na otoku Jabuka. Ili u Zagrebu na Jabukovcu.
  • Bertone: Jep, Apple u Varaždinu kao F1 u Bistri :D [link]
  • Zdravac: :woohoo:
  • Zdravac: Ali ne u ZG, nego u Varaždinu!
  • Zdravac: Samo se vi rugajte, za par mjeseci Apple otvara retail store u HR, kažem vam!
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: B)
  • Bertone: @Zdravac, bum te tužio za duševne boli iz razloga što si linkao ove isprdke od HR novinarstva :)
  • smayoo: Jes, baš si je našao sugovornika na temu znanstenih istraživanja... :D
  • Zdravac: Appleov šef Tim Cook tražio susret s Plenkovićem u Davosu Pročitajte više na: [link] - 24sata.hr
  • Zdravac: Andrej i Tim u Davosu!
  • Zdravac: ?? :)
  • Zdravac: [link]
  • dpasaric: To ti je jako jeftino i dobra baza za dogradnje.
  • Zdravac: Stavio sam u oglasnik Mac mini late 2012, ako je netko zainteresiran možda...
  • drlovric: Apple Mac Pro 4,1 A1289 Xeon E5520 6GB 1TB MID 2010
  • drlovric: Koja je realna vrijednost Mac Pro 4.1? Jedan se prodajue u mom gradu za 250e. To mi se ne cini puno ko se zeli zezati s tim i nadogradjivati stroj...
  • FiFi: :-D
  • FiFi: Ako netko prodaje dva ispravna Intel Xeon X5482 procesora, zainteresiran sam
  • JOHN: On tako želi!:-)
  • Yonkis: Afterpulse: jel se smije znati razlog zašto?
  • Afterpulse: ima netko mac lap da uz kavu si jaiolbrekam ajfon hehe
  • JOHN: ihorvat, hvala na ponudi ali tražim nešto do max 1600-1700kn

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%