Kućni DLNA serveri
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kućni DLNA serveri


01.09.2010 | 03:44
Iako bi ova tema mogla na mnogo mjesta, mislim da je video najpogodnija grupa jer se u kućnoj mreži media serveri uglavnom koriste za video skinut s neta.

DLNA je akronim od Digital Living Network Alliance i označava protokol za lagani način umrežavanja kućnih baza raznih digitalnih sadržaja. Uglavnom se to svodi na filmove, glazbu i fotografije. Koliko sam pohvatao mnogi consumer uređaji novijih generacija podržavaju protokol i omogućavaju npr. stream filma s Maca na PS3 i slično.

Kako sam bio sreće da instaliram i koristim fantastičan LG BD390 uređaj (wireless network Blu-ray player) skužio sam da podržava DLNA, ali je priloženi besplatni softver samo za Windowse. Doguglao sam dao nekoliko Mac solucija, ali me zanima koristi li itko nešto takvoga i ima li kakve preporuke?

Nije mi to stvarno potrebno (jer na istoj lokaciji imam Mac koji predivno vrti video putem HDMI na velikom ekranu), ali me zanima radi onih situacija gdje je Mac udaljen ili se radi o starijem modelu koji nije dovoljno jak za full-HD playback i slične fore. Isto tako čini mi se cool da se npr. mogu vrtiti iPhoto albumi s nekakvog starog Maca poput Lampe na velikom kućnom TV ekranu - ili da se streama glazba s iMaca na takav uređaj, a koji je onda optikom vezan na kućno 5+1 pojačalo. Super mi je ovo 21. stoljeće, konvergencija medija je počela i nema nazad...
01.09.2010 | 19:16
Koristim Playback za strimanje na X360 i WDTV. Radi.
12.09.2010 | 15:22
He-he, upravo sam digao svoj prvi kućni DLNA media server! Streamam s Mac Pro na LG BD390! Koristim EyeConnect za sada.

Tnx za info, probati ću i Playback!
18.09.2010 | 23:55
Evo da se malo nadovezem na ovu temu. Nakon isprobavanja raznih opcija konacno sam pronasao software koji nije skup i radi savrseno (barem za sad). Zelja je bila da wi-fi vezom spojim iMac i PS3. Premda je izbor softwarea koji to mogu napravit prilicno velik nisam bas bio odusevljen s prvih par programa na koje sam isprobao. Najveci problem je u tome da preko wi-fija nije bilo moguce ostvariti zadovoljavajucu brzinu prijenosa pa su HD filmovi prilicno trzali, tj. nisu uopce bili gledljivi.

Nakon par pokusaja i instant brisanja dosao je red na MediaLink (http://www.nullriver.com/products/medialink). Za cijenu od svega 20$ radi bez greske, HD filmovi se preko wi-fija streamaju bez problema. MediaLink transkodira "u letu" i radi buffer za sadrzaj tako da zastajkivanja nema. Instalira se u System preferences i lako ga je konfigurirati.

Na PS3 je oduvijek bio problem prikazivanja titlova. To sam rjesio pomocu Submergea (http://www.bitfield.se/submerge/). Za samo 9$ dobije se odlican, brz (makar zna se srusit) program koji "uprzi" titl u film. Obavezno treba instalirat Perian (http://perian.org/) i onda se moze "uprziti" u sve moguce formate, MKV, MPEG4 itd. Cijeli proces je prilicno kratak, npr. BD rip od 7GB, "uprzivanje" titla + export manje od 5 minuta na iMacu i7. Submerge ima brdo opcija za podesavanje krajnjeg izgleda titla (font, pozicija, encoding, itd.), a nudi export u sve moguce format od iPhone, iPad, AppleTV, Sony PSP, PS3, Wii, Xbox 360 itd. Isprobano na par primjera i radi savrseno.

Na kraju kombinacija MediaLink + Submerge = kvalitetno streamanje HD sadrzaja preko wi-fija na PS3 sa ukljucenim titlovima. Ko ne zeli titlove nek prekrizi Submerge. I to sve zajedno za 29$.
19.09.2010 | 00:23
Ja sam BD390 sada spojio ethernetom, wireless je bio ok za YouTube, ali za nešto više nije. Titlovi mi ne trebaju, pa problem manje.
  • heidy12
  • Posjetitelj
03.01.2011 | 10:33
Bok .....
Nakon što je težak razne mogućnosti sam napokon pronašao softver koji je jeftin i radi savršeno (barem za sada). Želja je da Wi-Fi veze mogu povezati iMac za PS3. Iako je izbor softvera koji može učiniti prilično mnogo bas sam bio oduševljen s prvih nekoliko programa koje sam pokušao.
Hvala za to .....
03.01.2011 | 14:28
heidy12, pravo ime i prezime tražimo prilikom registracije. Javi se adminima (riba ili dpasaric) s pravim imenom i prezimenom da to isprave.
08.10.2012 | 18:33
Evo update na ovu temu!

Pojavio se novi TVMOBiLi player koji je još uz sve i besplatan prvih mjesec dana, a nakon toga ima limit od 10GB strima mjesečno!

Radi fantastično, podržava i titlove za one koji to vole, strima full HD bez problema (uz zauzeće procesora od samo 4-5%), a hardver na samom mrežnom playeru obavlja dekodiranje, tako da je Mac totalno cool! OK, to ni prije nije bio problem na malo jačem Macu, ali si morao paziti da slučajno ne diraš sekundarni monitor (tj. TV spojen preko HDMI kabela) s Exposeom ili slično - meni se to često događalo dok sam nešto puštao na TV klincima, a ja radio na Macu.

Uglavnom, ovo mi se čini kao kick-ass solucija za kućno gledanje filmova i serija!

Nakon ovoga mi one razne media-box solucije izgledaju primitivno i nespretno. Moja topla preporuka!
  • mileni
  • Posjetitelj
08.10.2012 | 20:10
Osobno koristim PS3 media server i streamam direkt sa maca na ps3 koji je spojen na tv. Odlicno radi i bezicno, ali kad pustam HD sadrzaj problem je u pauziranju i forwardu filma. Cesto pukne konekcija. Isprobat cu bas i tvmobili da vidim kolika je razlika
08.10.2012 | 20:20
el za limit od 10 Gb streama,to vazi za lokalno strimanje..ili???
08.10.2012 | 20:20
el za limit od 10 Gb streama,to vazi za lokalno strimanje..ili???
08.10.2012 | 22:19
Imam AirPort Express s n standardom a i ostali uređaji mi imaju n standard wi fi.Napravio sam si privatnu mrežu preko AirPort Express_a i sve mi je na njega spojeno.Kada šeram podatke između uređaja oni bi trebali ići brzinom n standarda ili su potrebna nekakva dodatna podešenja?
08.10.2012 | 22:40
Moras ih nagovoriti da rade po n standardu. Ja imam dvije mreze koje su spojene u AP Extreme-u. Za express ne znam kako se podesava.
08.10.2012 | 22:55
Uređaj koji je deklariran na n standard ne mora nužno podržavati maksimalnu brzinu n standarda, jer je ona podržana samo na frekvenciji 4,95 GHz (na 2,45 nije). To je česti marketinški trik. Ima uređaja koji deklarativno podržavaju n standard, ali samo na 2,45 GHz (nemaju oscilator na 4,95) tako da nemaju nego polovicu makismalne brzine.
08.10.2012 | 23:00
Kako da ih nagovorim...mamu ti na entu...ili
08.10.2012 | 23:03
Na AirPort Express mogu birati između 2.5 i 5 GHz a imam air mid 2011 i mini zadnji?
08.10.2012 | 23:28
Jabučica, About this Mac, More info, s lijeva klik na Airport pa desno pogledaj pod supported channels. Ako imaš 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60 i od 100 do 140, onda imaš 5 GHz. Najvjerojatnije svi Macovi to imaju. Treba više paziti kod raznih plastiša, jeftinih routera i sl.
08.10.2012 | 23:35
U AP Expressu sam jednu mrezu nazvao abc, a drugu abc 5G. MBP spajam na ovu drugu. Ostalo doma ne podrzava n standard, ali mi je bitno jer je na moj APE spojen zicani NAS i jedan USB disk, tako da mi se prebacivanje na diskove malo ubrzalo.
09.10.2012 | 00:12
smayoo kaže:
Jabučica, About this Mac, More info, s lijeva klik na Airport pa desno pogledaj pod supported channels. Ako imaš 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60 i od 100 do 140, onda imaš 5 GHz. Najvjerojatnije svi Macovi to imaju. Treba više paziti kod raznih plastiša, jeftinih routera i sl.

Ja mislim da je sve ok,evo slike

09.10.2012 | 00:48
Nije baš. To je stroj kupljen u USA. Kanali 149, 153, 157, 161, 165 su za primjenu u USA, ne u EU. Radit će ti na max brzini samo ako ti je i Airport Express isto kupljen u USA. Inače će raditi samo na 2,45 (kanali 1-13).
09.10.2012 | 07:59
Ovo je slika s minija,on je kupljen tu u istyle a airport je kupljen u tajpeiu,koliko se sjećam.
09.10.2012 | 09:38
discussions.apple.com/thread/1802090?start=0&tstart=0

Da. Sorry, nije USA, nego Kina (u USA nisu dozvoljeni kanali 12 i 13 na 2,45). A i piše country code "CN" dva reda iznad "supported channels", jesam blento.

Elem, po ovom što se da pročitati u threadu koji linkam, Mac kod boota radi reset wifi kartice i pokušava po primljenim signalima odrediti u kojoj se zemlji nalazi. Kako ti je router došao iz Taiwana, on radi na kanalima koji su tamo propisani, a Mac se pokušava prilagoditi.

Dok nemaš previše drugih WiFi mreža u svojoj blizini, to će ti raditi OK, i na 2,45, i na 5 GHz. Što više 802.11n mreža bude u tvojoj blizini, to ćeš više interferencija i smetnji imati (a i stvarati susjedima) i brzina će ti opadati. U nekom trenutku će ti biti isplativije spustiti se natrag na 2,45. Ali do toga imaš još barem godinu, dvije, čak i ako si u vrlo gustoj zoni, jer je još uvijek većina wirelessa na 802.11g i 2,45GHz.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 25 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Bertone, Ender, m@xym, Riba, rticic, smayoo, Anonimci (844)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO