Kako promijeniti file u FCE-u
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako promijeniti file u FCE-u


06.07.2010 | 12:28
Nabavio sam si novi vanjski HDD na svojem iMacu od 2TB.
Ono što me zanima jest, kako mogu promijeniti file od FCEa, jer mi u njemu pokazuje crvenom crtom prekrižen file koji je prije radio, a koji sam prebacio skupa sa fileovima na drugu lokaciju odn. na drugi HDD.
Da li nekako mogu promijeniti njegovu lokaciju u samom FCE fileu?
Kako sam rekao, FCE file i njegove fileove sam prebacio na novi HDD.
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.07.2010 | 13:09
Desni klik na njega u Binu - Reconnect file.. pa ce nudit search i locate.. kliknes locate i odes u direktorij di se nalazi sada.. automatski ce povuc i ostale fajlove ako fale i ako su u istom direktoriju..
11.07.2010 | 14:40
Da li desni klik na file disc59.fcp ili na slike u njemu kada se on otvori?
Radim samo sa lijevom rukom (desna mi još nije u upotrebi zbog moždanog udara) pa zbog toga pitam...

Petar
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.07.2010 | 15:12
kad otvoris projekt, moguce je da ce ti odmah javiti da nedostaju fajlovi pa ce ti ponudit da ih rekonektas.. otvorit ce prozora sa tipkama locate i search.. kliknes locate i pozicioniras se u folder gdje se sad nalaze klipovi

ukoliko ne pita, uz imena klipova ce biti ikona sa crvenom crtom. na jedan od njih kliknes desnim klikom i stavis reconnect..
02.10.2010 | 23:04
Molim te da mi kažeš, dio po dio, kako fileove Recconectaš i uz to, kako fileove stavljaš u neki Final Cut prozor.
Ja sam stavio druge fileove u isti direktorij sa starim fileovima, ali Final Cut ih ne vidi, vide se unutar diska kada ga otvorim.
Imam novog miša od prije mjesec dana i isključio sam Secondary click.
Dosta mi je teško jer radim sa lijevom rukom, a prije moždanog udara sam bio dešnjak.
02.10.2010 | 23:53
Meni je strsno gledati tj. citati kako svakih par tjedana postavis neko pitanje na koje si ocigledno znao odgovor a sad te to muci
Jel ti se barem vracaju neka sjecanja ili doslovno moras sve ponovo uciti?
Jesi mozda razmislio da uzmes neke tutorijale? Lynda.com ti ima dosta za FCP ili FCS a ako se dobro sjecam neki dolaze i sa samim paketom.
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.10.2010 | 00:13
Slijedi odgovor u riječi i slici.. klik za veću, al ne puno veću..






1. Otvoriš projekt i prikazu ti se offline fajlovi koji imaju crvenu crtu
2. klik na prvi pa shift+klik na zadnji da se svi označe (ili kojom god metodom radiš select all) pa CTRL klik (ekvivalent desnom, secondary kliku) i odaberes Reconnect Media
3. pojavi se prozor sa listom koja ce se rikonektati - i gumbi Locate i Search.. Search sam pretrazuje po disku di se kaj nalazi i tu i tam mi se desio smrz sistema ili neko rusenje tako da volim rucno ici na Locate.. pa preporucujem Locate, ali ako nije puno tog slobodno isprobas sa Search.. ali ajmo sad stisnut Locate..

4. u prozoru dodjes do direktorija u kojem se nalaze ti fajlovi u Finderu.. i kliknes Choose... kvačica pazi da se ne povuče krivi fajl ukoliko si prilikom kepčranja sa više kazeta nepažljiv kao ponekad ja..

5. prebacio je sve fajlove u donji prozor što znači da je automatski sve povukao koje je našao.. ukoliko neke sa liste i dalje imaš u gornjem prozoru, tj. dijelu prozora, onda ponovo stisnes Locate i odeš u neki drugi direktorij di se preostali nalaze (ali pošto ti je sve u istom, nemaš brige)
6. u Binu više nema one crvene crte i svi su nazad online i spremni za uporabu..
03.10.2010 | 08:01
MoschuS, meni je dosta teško, ali ja ipak nekako živim, engleski, francuski i njemački mi puno lošije idu nego par godina prije. Više, manje sve moram ponovo učiti iz početka, nisam se mogao kretati niti govoriti pa se sada krećem bez kolica i štapa i pričam uz malo grešaka.
Razmišljao sam o tutorijalima ali baš nemam novaca. Uz to niti engleski mi nije previše dobar.

Hvala ti na svemu Dijete, probati ću sve polako pa se javim kako je bilo. Sada baš skidam snimku sa Canona preko FireWire porta.
03.10.2010 | 13:53
Sada sam napravio ono što si napisao.
Još mi nije jasno kako da dodam file koji imam na HDDu, i koji mi je prije davno skinut preko FireWire (imam file od 1,5GB), ali nije u Final Cut Projectu.
Kada idem na Openi pokažem na taj file, on se otvori u drugom prozoru, ali nije u Final Cutu kao fileovi koje sam od prije dodao kada sam otvarao Project i koji su u njemu.
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.10.2010 | 18:45
Za dodavanje novih je najlakse npraviti drag'n'drop iz Findera direktno u FCE.. mozes ga pustiti u preview prozoru, u timeline ili u listu fileova s lijeve strane (bin)..

dakle pritiskom lijeve tipke na file u finderu, vuces bez pustanja tipke misa do mjesta koje ti odgovara (bin) i pustis misa.. i viola!
03.10.2010 | 19:58
Puno, puno ti hvala!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO