Toast 10 - prženje s titlovima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Toast 10 - prženje s titlovima


24.06.2009 | 12:34
dakle, kako u Toast Titaniumu 10 spržiti film s titlovima? šta on ne podržava .srt fajove? probao sam i .srt prebaciti u .txt (samo copy/paste sistemom), ali su mi nakon toga u filmu titlovi bili nečitki, sa svim onim oznakama i simbolima.
ako Toast ne prima .srt, kako onda titlove prebaciti u .txt da ostanu "čisti" i da dobro rade kad se film sprži?
27.06.2009 | 17:51
šta je moguće da nitko ovdje ne zna odgovor na ovaj problem?
ili sam nešto krivo rekao...
27.06.2009 | 18:36
Ja imam Toast 10, ali ne pržim filmove s titlovima. Sorry, ne mogu ti pomoći...
27.06.2009 | 20:09
ja snimam filmove s titlovima pomoću ffmpegX

www.ffmpegx.com/download.html

na početnoj strani u source format dovučeš film u avi formatu, a na desnoj strani (target format) u padajućem meniju odabereš DVD ffmpeg opciju:


Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

zatim pod filters tab, pod subtitles tab klikneš na "load subs" u sub. ili srt. formatu, a pod text encoding staviš CP1250 i font Geneva


Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

pod Options tab ti treba biti označen Decode with QT, letterbox


Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch



i onda klikneš na Encode. kad je encoding gotov, pronađeš enkodirani file koji će nakon enkodiranja biti nazvan movie.DVD i sadržavat će dva foldera:
AUDIO_TS i VIDEO_TS. Taj enkodirani file koji sadržava ta dva foldera zatim odvučeš u Toast, ali pod tab Data i snimiš ga


Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch
28.06.2009 | 00:20
Finn je napisao:
dakle, kako u Toast Titaniumu 10 spržiti film s titlovima? šta on ne podržava .srt fajove? probao sam i .srt prebaciti u .txt (samo copy/paste sistemom), ali su mi nakon toga u filmu titlovi bili nečitki, sa svim onim oznakama i simbolima.
ako Toast ne prima .srt, kako onda titlove prebaciti u .txt da ostanu "čisti" i da dobro rade kad se film sprži?

Dugo se nisam bavio tim stvarima jer kako bi Paso rekao "ko jos stavlja titlove" )
Eh sada... da li je film vec pripremljen?
Pod tim podrzaumjevam da je u formatu kojeg cita tvoj dvd player.
Ako je onda ti je posao vrlo lagan.
Ubaci film i srt file (kojeg je uputno nazvati potpuno isto kao i film) i sprzi ga pod opcijom
DATA u TT-u pod DVD-ROM(UDF)
Tamo sta god stavis on cita.


edit: Jubler je komad softvera koji prebacuje iz srt u txt sub...
www.jubler.org/


28.06.2009 | 01:23
Mozda nije primjereno temi ali
Ja sam odustao vec prije godinu dana jer moja cerka je unistavala dvd-ove a ja se trudio da sve bude kako treba.

Moj prjedlog su ti:
WD TV HD odlicna mala kutijica i sve radi ko sat.
A cerki sam ostavio stari multimedijalni vanjski HD. Guta sve jace formate titlove odradjuje odlicno.
Ona me unistava sa svojim crticima
Jedan dan hoce sinhronizaciju pa sutra titlove. Ovako imam sve kombinacije i hrpu crtica na HD.

WD TV HD sada je kod nas 750-850kn
A vanjski HD mutimedijalni ima ih dosta jer su se svi ubacili u igru!!

Pogledaj na stranicama MediaMarkt imaju dobrih modela vec od 1000kn.
Prije neki dan sam bio tamo, sada su velike akcije pa ako se odlucis na ovo rjesenje savjetujem da se pretplatis na newsletter.
Oni slave 30g pa svaki tjedan-dva imaju lude akcije.
10.07.2009 | 13:52
bok.
nije me bilo neko vrijeme... hvala svima na odgovorima.

u međuvremenu sam saznao za taj ffmpegX i skinuo ga - sve radi, samo su mi palatali falili, ali sada ću valjda i to sredit. hvala ssuba.
samo još jedno pitanje - kod downloada ffmpegXa nema binariesa za mpeg2enc. može li ga se negdje naći? loadao sam ostala dva binariesa (mencoder i mplayer), ali mi zbog nedostatka ovog trećeg stalno prilikom pokretanja programa otvara taj prozor i traži loadanje trećeg.

e, da - izgleda da Toast ipak prži titlove zajedno s filmom po defaultu. (!) treba samo ubacit film, a on titlove sam povuče ako ih ima i ako su u istom folderu i istog imena kao film.
ja sam ubacivao i film i titlove, pa mi je rekao da ne podržava .srt format, ali on ih svejedno povuče. kad se ubaci film klikne se edit i u tabu video se može pogledat preview filma s titlovima.

inače, što se tiče izjave "tko još stavlja titlove", mogli bismo odgovoriti - "tko još gleda američke filmove?"
10.07.2009 | 17:44
Finn je napisao:


samo još jedno pitanje - kod downloada ffmpegXa nema binariesa za mpeg2enc. može li ga se negdje naći? loadao sam ostala dva binariesa (mencoder i mplayer), ali mi zbog nedostatka ovog trećeg stalno prilikom pokretanja programa otvara taj prozor i traži loadanje trećeg.


ja sam sve skinula s njihove stranice i radi normalno;
za mpeg2enc pronađem file "osx.cvs" i pod njim odaberem mpeg2enc, a što se tiče hrvatskih slova odabereš subtitle font - Geneva, a text encoding CP1250

pozdrav
10.07.2009 | 18:19
meni ne otvara link za mpeg2enc, tj. otvori stranicu koja ne radi i ne može se ništa downloadat. možeš mi poslat taj fajl?

nadalje, enkodirao sam danas po onim "tvojim" postavkama i desilo se sljedeće: palatali rade, ali titlovi su mi se nekako uduplali; kad sam stavio film u dvd player vrtio je dvostruke titlove, jedne ispod drugih (!!); onda sam u meniju isključio titlove i ostali su samo jedni. (?)
postoji još jedan problem - kada sam taj isti dvd pustio na kompu: zvuk kasni za slikom nekoliko sekundi, a onda se slika zamrzne i stoji, a zvuk dalje ide... (!!?)
imaš kakvu ideju?
10.07.2009 | 19:07
Finn je napisao:
meni ne otvara link za mpeg2enc, tj. otvori stranicu koja ne radi i ne može se ništa downloadat. možeš mi poslat taj fajl?



tako je i meni bilo, ali onda sam vidjela u mojim downloadsima da ga je spremio pod taj osx.cvs file (ne sjećam se kako ni zašto), možda ga je i tebi spremio pod nekim file.om. Za mpeg2enc u ffmpegx-u odaberem mpeg2enc, a za mencoder i mplayer odaberem mplex i to mi funkcionira:


Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

a što se titlova tiče, to se i meni znalo desiti da kasne, ali onda bi obrisala taj titl i pronašla neki drugi (ispravniji) i ubacila njega, npr. s ovog linka

subscene.com/Default.aspx

nadam se da će ti to pomoći
10.07.2009 | 19:21
nemam ništa u downloadsima jer je očito taj link za mpeg2enc pokvaren, ne radi...

u vezi titlova, postoji li neki jednostavan subtitles editor za porihtavanje titlova?

imaš li ideju u čemmu bi mogao biti problem kod enkodiranja da mi ne vrti film na kompjuteru?
10.07.2009 | 19:30
stvarno se ne sjećam kako sam taj mpeg2enc uspjela skinuti

a što se tiče gledanja enkodiranog filma na kompu, to ni meni nije htjelo, tj. taj snimljeni dvd možeš gledati na dvd playeru, a ako ga želiš gledati na kompu onda ga ne ubacuješ u komp, već odabereš taj film u originalnom formatu prije enkodiranja, npr. u avi.formatu
10.07.2009 | 20:10
evo našla sam ti kako da skineš mpeg2enc na ovom linku:

mjpeg.sourceforge.net/MacOS/ i kad dođeš na mpeg2enc link klikni prvo option key pa onda klikni na link i eto ga
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 30 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Smet, temeljnik, tino1, Anonimci (505)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO