MacOS 10.13 i Final Cut Express 4
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacOS 10.13 i Final Cut Express 4

22.12.2017 | 16:02
@Žabac hvala ti, sada se kopira Masters direktorij
Kada još napravim par stvari, pogledati ću na webu kako se formatira iMac sa MacOS 10.13 na MacOS 10.11 i idemo iz početka
23.12.2017 | 09:08
Gledao sam na webu, ali nisam našao baš downgrade sa MacOS High Sierra na MacOS El Capitan.
Konkretno mi treba priča bez Time Machine koju nisam koristio, a koja je potrebna.
Backup sam napravio na 2 HDDa, lozinke od eMaila i ostalih stvari isto.
Ako netko zna ili ima link za downgrade s MacOS 10.13 neka pošalje...
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 19 minuta
  • stefanjos: dinsey plus je bas geoblcoked, mislio sam da cu moci koristiti sa aus accountom kao i apple tv , itunes, app store i ostalo. steta :(
  • Zdravac: thnx, isprobati ćemo ovaj vikend
  • kupus: next cube*
  • kupus: g4 cube u novom izdanju [link]
  • Riba: Zdravac, ja sam se pretplatio. Izbor igrara je super jer su probrane neobične i lijepe igre. Nisam siguran uklapa li se to u Fortnite priču, ali o njema znam samo onoliko koliko se probilo do mene.
  • stefanjos: ja isprobao arcade malo. oceanhorn je super, ali nije kao fortnite vec kopija zelde
  • Zdravac: jel netko isprobao Arcade? Ima li koja igrica da bi bila zaanimljiva 11-godišnjaku koji voli igrati Fortnite? :)
  • Robert_84: novi macpro kolko para:)
  • Bertone: Link na što? Pa prošla su vremena kad su ljudi klikali na sve što im netko ponudi :) ... ili nisu :D
  • Robert_84: [link]
  • smayoo: Čujem ja to svaki dan. Od kolega inženjera i, još gore, od ženinih kolega, učitelja... :S
  • Borisone: Meni je najbolje bilo kad mi je sinoć lik englez rekao: "ja ne čitam više knjige, završio sam sa školom"
  • smayoo: Nijedan sustav ne funkcionira ako roditelji misle da nije njihov posao potruditi se da djeca steknu osnovnu pismenost
  • Josip R.: Masa koj ne razlike, su kao djeca imali poteškoće u učenju i večina nije nikad dobila posebnu pažnju nego su progurani kroz sustav.
  • smayoo: Pogotovo u današnje vrijeme. Sve što ti treba je - uključiti kontrolu pravopisa dok tipkaš. A za neke rijetke riječi, tu je uvijek hjp.znanje.hr. Nema izgovora. Ima samo lijenosti.
  • smayoo: A ekipa koja se "ponosi" time što pripada nepismenoj većini...? Hja... Nije zločin, ali je svakako sramota... :)
  • smayoo: Ne slažem se. U osnovnoj školi nema manje važnih predmeta. Satnica hrvatskog je dovoljna, ali se roditelji ne bave svojom djecom i ne uče ih elementarnoj pismenosti. Nema nijedne škole na svijetu koja će te naučiti pismenosti, ako te roditelji kod kuće ne pritjeraju svrsi, kad si dijete u mlađim razredima OŠ, da pišeš zadaću redovno i da je pišeš točno.
  • jura22: Premalo je sati hrvatskog jer popunjavaju satnicu sa manje važnim predmetima, a plaća im je jednaka svima što nije slučaj u realnom sektoru.
  • m@xym: A, možeš li zamisliti kako li je tek odvratno čitati odgovore nepismenih ljudi, koji misle da je nepismenost društveno prihvatljiva i poželjna osobina?
  • Josip R.: Bože kako to odvratno kad ti neki Grame Nazi prepravlja i ne kuži da dobar dio ljudi ne razliku je č i ć, nisu Slovenci đabe ostavili samo č. :D
  • stefanjos: to je malo cudno s obzirom da 16 inchni pocinje sa 512gb ako se ne varam
  • Gjuroo: Bože, kako to odvratno izgleda kad umjesto č napišeš ć :D
  • Gjuroo: *poČetak
  • Gjuroo: Ja ću si za poćetak kupiti samo jedan kotačić, pa ću nadograđivati...
  • marosi: 256 GB kao početni kapacitet SSD? Pa ja ne bi uzimao ni MBA bez pola TB...
  • dpasaric: :D
  • smayoo: Meni piši odma 2 kamiona! :silly:
  • dpasaric: Otvorio sam temu u formu, pa slobodno tamo komentirajte! Koji model kupujete? I bolje pitanje - koliko komada ćete uzeti? :)
  • dpasaric: Evo, cijene su poznate! Top model s monitorom 526.245 kn (PDV uključen)! :)
  • Josip R.: Dodao sam 5$ gift card na svoj Apple ID i sad sam aktivirao Apple TV godinu dana besplatno.
  • Josip R.: Ja nemam iTunes kredit. Vjerojatno zato.
  • stefanjos: gledam ovaj konfigurator za mac pro. zelim vidjeti ljude i njihov work flow gdje koriste tih 1,5TB Rama
  • drlovric: Pa nisam nista aktivirao posebno. Samo mi proradilo. Ne sjecam se da sam nesto radio oko toga. Karticu nemam dodatu al uvijek imam iTunes kredita
  • Josip R.: @drlovic kako si aktivirao? Meni ne priznaje PayPal jer kao kartica nije US, a vezan mi je na Revolut.
  • Josip R.: [link]
  • Josip R.: Sva roba prodana u EU mora imati minimalno 2 godine garancije, to se odnosi i na Apple proizvode prodane u EU. Dakle nije Apple Care.
  • drlovric: Josip, i kod mene je US account pa sam dobio ATV . Suprugi sam danas kupio iPhone 11, pa cu bas probat jel moze i na njenom.
  • big_mac: Vidim da si napisao da je iphone star godinu dana i da ima jos godinu dana garanciju pa me zanima jel to nekako kupljeno jos godinu dana garancije ili kako?
  • Josip R.: Ako nekog zanima prodajem svoj iPhone Xs 256 GB Space Gray u oglasniku.
  • stefanjos: ja sve imam na AU, a HR account imam odvojen pa ako bas nesto zatreba sa app storea koristim to
  • stefanjos: nikako :D
  • energyman: hm, kako da aktiviram bilo kakvu free/tiral opciju od applea (radio, TV) ako nemam nikakvu payment metodu. Volio bi da tako i ostane jer se prebacujem izmedu HR i US ducana
  • stefanjos: e ja se moram uglodat nekome da se ulogiram samo pri prvom pokretnju novog proizvoda haha, imam AU account i meni TVplus radi, samo mi se i nedaje 8 dollara za to
  • Josip R.: Dakle ne mogu koristiti uslugu godinu danna besplatno.
  • Josip R.: Ja sam isto uzeo novi iPhone 11 Pro, ali Apple TV ne mogu koristiti jer ne mogu stavi karticu na Apple ID jer imam US acc. :(
  • drlovric: Ja sam uz Pro iPhone dobio godinu dana pretplate. Ako se zainatim sjest cu 3 dana i cijeli im repertoar pregledati :D
  • Soffoklo: @Moonlike, je puko je i to odavno mister Eddy :-)
  • Zdravac: :)
  • Moonlike: Ne znam ko je tu lud... ali ova sprdnja od Apple TV ide i ide :-) Sad su uveli I nagrade "Apple TV Plus Awards"... sve na tom streamingu je u produkciji Apple-a (kad kazem sve... mislim na svih 9 naslova koji tamo sjede), i sad su uveli da ce sami sebe nagradivati. Netko je u Apple-u opasno "pukao u glavI" :-D
  • Riba: ihorvat, keychron je odlican bang for the buck, jedina zamjerka je sto nije programabilna ali mozda ti to nije bitno. Objavit cu uskoro pa se strpi! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%