Ukraden MacBook Pro 13 Retina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukraden MacBook Pro 13 Retina


22.09.2016 | 11:20
Pozdrav svima!

Javljam se u prijateljevo ime, nažalost. Naime, sinoć (noć s 21. na 22. 9.) imeđu 3-4h na zagrebačkom Ribnjaku ukraden je smeđi Dakine ruksak s 13-inch MacBook Pro Retina u njemu. U ruksaku se također nalazio Lacie eksterni HDD, index i bilježnice. Moli se pošteni nalaznik ili netko tko može pomoći na bilokoji način da se javi na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript ili na broj telefona 0992560982. Pratimo stanje preko find my mac ali još se nije nigdje spojio. Hvala!

SN: c02q7jvpfvh3
Model: A1502
Specs: i5 2.7/8gb/128gb
22.09.2016 | 12:41
Osim Find My Mac prati ti stanje i na Njuškalu...
22.09.2016 | 12:45
Kako se pravilno koristi lock u tim situacijama?
22.09.2016 | 15:39
Nisam proučavao, ali mislim da je to čisto "benefit denial". Dakle, ako si siguran da više nikad nećeš vidjeti svoj Mac, napraviš lock, tako da nije za drugo nego za u smeće (i par komada rezervnih dijelova).
22.09.2016 | 15:43
Čuo sam da u Rijeci ima neki tip koji otključava Macove. Čak sam i sa njime razgovarao da ga pitam kako to uspjeva ali nisam ništa saznao. Na žalost nemam više njegov broj. Ako je zaključan velika ti je mogućnost da dođe do njega tvoj Mac
22.09.2016 | 18:05
Nažalost, on ga je odmah lockao. Moze li mi netko poslati kontakt od tog covjeka? Bitno je samo da dodemo do laptopa jer je malo tesko napraviti vjezbe ispocetka ako studiras arhitekturu.
22.09.2016 | 19:41
Zar ti je netko provalio u stan i uzeo ruksak sa stvarima?
22.09.2016 | 19:56
spector kaže:
Nažalost, on ga je odmah lockao. Moze li mi netko poslati kontakt od tog covjeka? Bitno je samo da dodemo do laptopa jer je malo tesko napraviti vjezbe ispocetka ako studiras arhitekturu.


Ne. Bitno je da od dokumenata koji su ti toliko važni uvijek imaš backup.
U današnje vrijeme barem to nije teško. iCloud, DropBox, GoogleDrive, USB stickovi, kućni NASovi, fakultetski serveri... Jbt, kako uspiješ *NE* napraviti backup negdje, makar nehotice. Mislim - nešto od svega što sam nabrojao ti se dogodi samo od sebe, automatski...

Ako dođete do MacBooka, sami podaci na disku će vjerojatno biti dostupni tako da izvadiš disk iz tog Maca i staviš u neki drugi (ili u USB vanjsko kućište).
22.09.2016 | 20:10
Ja sam do njega došao preko jednog tipa koji je prodavao na njuškalu Air 13 za 4k. Cijena mi je bila sumnjva pa sam ga nazvao, i tip mi je rekao da je vjerovatno ukraden (!!!) i da ga je on dao otključati u Rijeku. To je bilo ovo ljeto. Pogledaj na njuškalu. Tip ima oko 20 gadina iz ZG i nema račun i garanciju.
22.09.2016 | 21:13
smayoo kaže:

Ako dođete do MacBooka, sami podaci na disku će vjerojatno biti dostupni tako da izvadiš disk iz tog Maca i staviš u neki drugi (ili u USB vanjsko kućište).


Zasto bi morao vaditi disk, pa samo je napravio lock. Kad (ako) nadje laptop, ukucat ce sifru koju je stavio i izbaciti ga iz lock mode. Istina, cita sam nesto da se neki ljudi zale da im zapne boot na sivom ekranu, ali i za to ima lijeka. Option na bootu, prompt za sifru, kad upise sifru, odabere Recovery (ili jos bolje Internet Recovery jer nekad i Recovey particija isto zna zapeti na sivom ekranu) i reinstall (naravno bez formatiranja). Kad instalacija zavrsi pitat ce ga opet sifru nakon reboota, i nakon sto je unese mac ce se normalno bootati i iskljuciti lock mode.

A za tog lika iz Rijeke, nisam bas siguran. To je bilo moguce na starijim MacOS-ima, ali ako se ne varam od El Capitana password ide na EFI Firmware. Jedino ako mozda ima nacin za saznati di je mac kupljen pa krivotvori racun i salje apple-u pa ako prodje, prodje. Jer Apple kod provjere gleda da li je racun od authorised resellera (ili ARS) kome je taj s/n isporucen i da je datum kupovine otprilike blizu datumu prve aktivacije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 45 minuta
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo
  • Bertone: Nema razlike u količini/vidljivosti svijetla koje dolazi ispod/kroz tipke u odnosu na originalna slova, jedina razlika je mrvicu manji font uz napomenu da sam do sada radio samo lasersko graviranje na ThinkPadima T serije. Planirao sam jednom odnijeti i jedan MBP ali nisam nikad stigao.
  • iAnte: @bertone jesu li gravirana znakovi vidljivi i u dobro osvijetljenim prostorima?
  • dpasaric: Legenda.
  • smayoo: RIP Chris Rea... :(
  • VanjusOS: ovo lasersko graviranje izgleda odlično, nikakve naljepnice!
  • Bertone: ... i da, mislim da je sad graviranje oko 20€
  • Bertone: Lasersko graviranje, baci oko na [link] , ovako izgleda na T14s koji sam nosio kod njih s time da nisam htio baš sve znakove nego samo par osnovnih, tipkovnica je isto bila DE [link]
  • jura22: Radije kupi naljepnice. Ima ih na oglasniku: [link]
  • Riba: Puno, jer ako se ne varam mora se mijenjati kuciste.
  • CoffeePod: Kupio MBP16" M4, al tipkovnica je njemacka. Zna li se koliko bubvrega dode zamjena tipki da mi bude HR?
  • Soffoklo: Misliš bravo retardirana EU birokracija
  • drpongrac23: Bravooo Apple, super!!!
  • m@xym: a evo i pojašnjenja: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Borisone, drlovric, Glas, tino1, Anonimci (1353)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.66 Seconds

Provided by iJoomla SEO