Mac Software
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Software


21.03.2011 | 12:19
evo ja sam ga probao i radi ko doxa. Hvala djuro,mada sam ja citao o ovom programu i vidio sam da se vise nije razvijao pa ga i nisam pokusao snimiti.
28.03.2011 | 12:54
ecvis17 kaže:

DjView reader za .djvu datoteke (nemam pojma vise sto je ovo ali mi je u nekom trenutku trebalo, ako netko zna neka napise)


bok


.djvu su koliko znam datoteke (jpg) slika koje se listaju, cesto se mogu naci upute za neke uredjaje u .djvu datotekama...alternativa za .pdf
http://en.wikipedia.org/wiki/DjVu

inace procitao sam cijelu temu i mogu reci da je vise nego korisna...do sad sam u tu svrhu primjenjivao google pa sam se za neke programe i zeznuo...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
14.04.2012 | 20:05
PopClip

PopClip_Icon.png


Zgodan dodatak za Mac OS X za sve one koji često kopiraju, režu, lijepe tekst. Za više detalja pogledajte linkove:

Mac App Store - PopClip

Pilotmoon - PopClip
  • Sank
  • Moderator
  • 219
14.04.2012 | 20:18
TotalFinder

TotalFinder_Icon.png


Prilično dobra zamjena za Path Finder. dodatak koji omogućuje lakše baratanje datotekama na disku, kopiranje, premještanje itd. Dodaje tabove u Mac OS X Finder slično tabovima u Chromeu. Vrlo moćan alat naročito za one koji se vole koristiti tipkovnicom. Za dodatne informacije pogledajte stranice developera:

BinaryAge - TotalFinder
15.04.2012 | 13:29
Sank kaže:
TotalFinder



Prilično dobra zamjena za Path Finder. dodatak koji omogućuje lakše baratanje datotekama na disku, kopiranje, premještanje itd. Dodaje tabove u Mac OS X Finder slično tabovima u Chromeu. Vrlo moćan alat naročito za one koji se vole koristiti tipkovnicom. Za dodatne informacije pogledajte stranice developera:

BinaryAge - TotalFinder


Uz PathFindera i TotalFindera postoji još jedan. Govorim o ForkLift 2. On je više konkurent PathFinderu nego TotalFinderu zbog samih mogućnosti.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
23.04.2012 | 15:40
iVI

iVI_Icon.png


Odličan program za konverziju videa, podržava subtitlove, automatski prepoznaje video i dodaje podatke i omot, konvertirani video može odmah dodati u iTunes medijateku. Na Mac App Store košta 3,99$ i vrijedi svakog centa.
Više o programu na:

itunes.apple.com/hr/app/ivi/id402279089?mt=12
17.06.2013 | 13:14


Forklift 2.0 ima sniženje!

Sa 20$ na samo 5$. Preko AppStora ili preko site-a.

Toplo preporučam, iako će Mavericks imati tabove, nema do daljnjega dualpane view na kakav smo većina nas naviki. Naravno uz sve navedeno Forklift ima masu opcija koji ga čine nezaobilaznim alatom u mojoj postavi. Pa tko hoće...

Key features


FTP, SFTP, WebDAV, S3, iDisk, SMB, AFP and NIS
Connect to any remote volume easily and manage your files quickly across networks.

Split and Combine
Split and combine large files the easy way with the .sfv or .crc standards.

Sync Browsing
Given two identical folder structures browse your files and folders in one pane and let ForkLift do the job for you in the other pane.

Multi-rename
When you have the dead boring job of renaming a frightening amount of files this feature will make you happy you grabbed a license.

Sync To
Folder synchronization compares source and target folders (even remote ones) identifying matching, modified, new and deleted files.

Delete App
ForkLift comes with a full-featured application deleter to remove even the last morsels of the applications you want to uninstall.

Remote Edit
Set your preferred editor in ForkLift to edit remote files, and we take care of uploading your changes as you save.

Synclets
Save your Folder Synchronization settings in a Synclet - place it in your Dock or on your Desktop and click any time to start syncing.

Archives
Browse local and remote zip, RAR, gz and tar archives as if they were ordinary folders. You can even Quick Look, search and filter!

Full Keyboard Control
Control every operation straight from the keyboard including selecting files. Customize shortcuts or use one of our default sets.

FXP Copy
FXP Copy lets you transfer data directly between FXP-enabled servers, without passing the data through your desktop machine.

Stacks
Stacks are virtual containers to keep a few files in one place for quick access. When needed no more, you can simply discard them.

Terminal
An absolute must for powerusers. Faster than you can say 'HAL' ForkLift will open a Terminal window at your current path.

Quick Look
Use Quick Look anywhere – seriously!! Simply hit space to look at files even on remote volumes or inside an archive!

Droplets
The simplest way to upload files to a frequently used remote folder. Place Droplets anywhere, and simply drop your files on the icon.

Disklets
Disklets mount remote volumes making them appear to your Mac as simple local drives. * NOT AVAILABLE in the App Store *

Search, Filter, Select
Search, filters and select are always at hand to quickly select files even on remote servers and within archives. Now with RegExp!

Transfer Queue
Keep your transfers organized with the new Transfer Queue. Reorder transfers, set conflict management rules, or even pause the queue.

List, Column, Icon, Coverflow views
Each view has its own advantage and each user has a preference. ForkLift 2 gives you all the options.

Get Info and Inspector
All the information you want about your files. Now you can even set file permissions recursively for nested folders on remote volumes.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 52 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, m@xym, Riba, temeljnik, Zdravac, Anonimci (619)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.03 Seconds

Provided by iJoomla SEO