Tipke za Euro oznaku :
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Tipke za Euro oznaku :


03.02.2008 | 17:42
Bok !
Dečki ne mogu na tipkovnici naći znak za Euro,niti sam drugdje našao uputu.
Molim znalce, bez zamjere. Fala !
03.02.2008 | 17:54
Uključi \"Show Character Palette\", pa pod zastavicom traži sve ono što nije označeno na tastaturi.
03.02.2008 | 18:31
Hvala !
shift +option +5 i tu je,a mučil sam se do sada ko kristuš.Kad ću se već jednom odužit za pomoć,marenda,gablec ili kakovo piće.Kako sam udaljen, volio bih da nađem modus da napravimo tu zadovoljštinu. Bok !
20.02.2008 | 10:59
Ako koristis Windows tastaturu, postoji i keyboard layout koji ti ispravno mapira sve tipke.
04.03.2008 | 18:52
Fala !
Tastatura je tanka alu bežična.Još se uvijek navikavam na nju,ali je simpa.
04.03.2008 | 22:27
NenadX je napisao:
Ako koristis Windows tastaturu, postoji i keyboard layout koji ti ispravno mapira sve tipke.


E, ja bi taj layout! Imam Macovu alu tipkovnicu, mrak mi je dobra, ali HR PC layout znam napamet, naslijepo, s 10 prstiju i QWERTY od Maca me baš kolje (najviše Y i Z, onda @, onda - i '). A fali mi i ¨ za njemački...

Ajde pliz...
05.03.2008 | 01:21
To je još uvijek manje nego mađarska tipkovnica.I njih kolje ,koji su se naučili na piceke.Ja sam relativno nov (za neke beba).Windowse sam učio 2 god.pa mi je sin upakirao Mac-a,jer sam se hrvao sa trojancima,virusima i ostalim glupostima.
Kaj je JE!Od dizajna pa na dalje Apple je ljepši i bolji,jednostavno je s njim ugodnije i raditi.Dosta za danas i pozdrav svim ljudovima. Janko !
05.03.2008 | 10:15
smayoo je napisao:
E, ja bi taj layout! Imam Macovu alu tipkovnicu, mrak mi je dobra, ali HR PC layout znam napamet, naslijepo, s 10 prstiju i QWERTY od Maca me baš kolje (najviše Y i Z, onda @, onda - i '). A fali mi i ¨ za njemački...


Zaboravi loše navike i nauči se boljoj soluciji
Pa nakon tjedan dana tipkanja morao bi već ubadati Y kak spada. Vidi se da si switcher

A zašto ti fali ¨za njemački? Alt i U i onda slovo koje želiš da ga koristi... Isto i za ´ (e) i slično.

Na Macu mi je uvijek bilo lakše dobiti neki character, a još lakše i zapamtiti kako ga dobiti nego na windozama...
05.03.2008 | 14:52
Ja bas imam obrnuti problem. Nakon 3 i pol godine na Macu jednostavno ne mogu prihvatit y/z na windows tipkovnicama na faxu. A Mac tipkovnica je predivna, samo su slova na slovima nacrtana, nema hrpa slikica, a najvazniji simboli su odlicno rasporedeni i lako ih je utipkat bez gledanja u tipkovnicu []{}
Ako nesto ne znas di je, uvijek imas keyboard viewer

I to sto sve modifier tipke mogu drzat lijevom rukom, a s desnom utipkat simbol mi isto puno znaci, a ne ko onaj alt gr na windowsima, bljak
08.03.2008 | 20:22
Ccccccccc, djeco, djeco....

Neki se u životu bave i poslom. A neki među njima i takvim poslom koji se na Macu ne može raditi. Sve sam to već pisao pa da ne ponavljam...

Mac imam od prije 5 mjeseci, dakle svježe, što ne znači da mi je to prvi Apple u životu (a kamoli prvi kompjuter). Odrastao sam odavno pa me ne zanima diskutirati na razini Mac/PC ima bolji kbd layout (Commodore ima bolju tastaturu, Spectrum ima bolji BASIC ).

Uopće nema veze to što sam switcher, nego to što svakodnevno na poslu koristim PC (jer je to politika firme i nisam ja u njoj car Franjo Josip pa da se oni svi meni prilagođavaju), a kod kuće Mac.

I - kao što sam napisao - tipkam napamet, naslijepo, sa svih 10 prstiju i uopće ne gledam u tipke pa je sasvim svejedno što na kojoj tipki piše, ali kad tipkaš tako, mala razlika u KBD layoutu jako zagorčava život. Uopće me nije briga koji je layout bolji, ja želim onaj na koji sam se navikao.

To što se na neki način može i na Mac-u dobiti umlaut uopće mi ne pomaže. Nisam ni sumnjao da se to može. Ali kolje me to što se ne može onako kako mi prsti \"sami lete\".

I, BTW, Mac Alu tipkovnica mi je fenomenalno ergonomska, najbolja i najbrža koju sam ikad probao, tako da ću si je prije ili kasnije pribaviti i za na posao. Ali layout mi bolje odgovara onaj s PC-a.

I otkud vam uopće potreba da komentirate kako sam \"očito switcher\" i kako je PC layout \"fuj\"? Svrbi vas ako netko ne misli kao vi? Zar ne mislite da bi svijet bio tužno i dosadno mjesto kad bi svi mislili isto?
08.03.2008 | 21:14
Svojevremeno se ovdje kretao momak koji je bio maher za custom layoute, ali očigledno su ga posao i obaveze pregazile.
13.03.2008 | 12:54
smayoo je napisao:
NenadX je napisao:
Ako koristis Windows tastaturu, postoji i keyboard layout koji ti ispravno mapira sve tipke.


E, ja bi taj layout! Imam Macovu alu tipkovnicu, mrak mi je dobra, ali HR PC layout znam napamet, naslijepo, s 10 prstiju i QWERTY od Maca me baš kolje (najviše Y i Z, onda @, onda - i '). A fali mi i ¨ za njemački...

Ajde pliz...


Daj pronjuskaj, malo po forumu. Bilo je vec negdje i tip je stavio link na file sa HR QWERTZ rasporedom, a ima i program kojim možeš sam napraviti svoj raspored.
Ukelele se zove (program, ne tip), ako ga ne nadješ pošaljem ti mejlom.
Našao sam i fajl sa rasporedoma tastetura. unicode_layouti.sit pa javi se ako još nisi sredio to.
Ja koristim jednu te istu tastaturu (i miša) spojenu na minija i na piceku, pomoću synergy programa.
22.03.2008 | 19:33
Eto, dakle, s obzirom da je svima bilo lijeno tri puta uklikati mišem i poslati mi ovaj layout, ja sam na kraju downloadao taj Ukelele i za sad (jer nemam baš toliko vremena za proučavanje i igranje) sam napravio samo ono što mi najviše smeta - zamijenio z i y (dakle napravio sam QWERTZ layout).

Svima kojima ovo može koristiti pokušat ću uploadati taj file ovamo na Jabučnjak jer onaj stari link ne radi (vjerojatno od seljenja). Ako je lakše nego staviti sliku, možda i uspijem, zar ne, Riba?



Ovaj file treba staviti u /Library/Keyboard Layouts (kreirati folder ovog imena ako ne postoji) ako želimo da bude dostupan svima, ili u ~/Library/Keyboard Layouts ako želimo da bude dostupan samo trenutnom korisniku (znak ~ predstavlja \"home\" folder, dakle onaj koji se zove kao trenutno prijavljeni korisnik).

Nakon toga treba napraviti logout i ponovno logon.

Onda se u Sys Prefs pa International može uključiti ovaj kbd layout. Problem je što se u Leopardu ne može definirati kao defaultni tako da svaki put nakon logon-a treba prebaciti na njega pomoću Command-Space.

E, sad, pitanje
Još su dvije tipke koje me jako muče i rado bi ih izmijenio, a nisam skužio što treba upisati - dvije tipke pokraj Page Up i Page Down, koje idu skroz na početak teksta i skroz na kraj teksta. Ja sam ih jako navikao koristiti za ići na početak i kraj retka (što se na Mac-u dobiva sa command-lijevo i command-desno). Međutim, u Ukelele me traži da upišem Unicode kod za željenu funkciju, a ja ga ne znam. Koji je, dakle, Unicode XML kod za \"idi na početak retka\" i \"idi na kraj retka\"??
22.03.2008 | 19:35
Heee, naravno, naivnog li mene, ja sam pomislio da je to samo tako uploadati file na Jabučnjak...

Riba, jel može obična fotokopija Domovnice ili je moram ovjeriti kod bilježnika?

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: CroatianQWERTZ.zip
Veličina datoteke: 3965
31.12.2013 | 00:36
Hmm,
Zgodno, mene isto to smeta.
A i monkey koji dobijem samo s shift alt 2, a pisem li emailovaaaaa....
Alt v mi je daleko ljepse
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 9 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO