pregledavanje slika u finderu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

pregledavanje slika u finderu


16.03.2013 | 18:19
Prešao s windowsa na mac pa se mučim s još nekim stvarima. Nakon 15-tak dana korištenja uglavnom sam super zadovoljan s Macbook airom ali me neke stvari muče što su se u winsima uvukli pod kožu.Uglavnom su to gluposti na koje sam navikao. U ovom topicu ću postavitipar pitanja pa ako netko ima volje neka odgovori.
1. kada u finderu želim na brzinu pregledati slike on otvori samo prvu i neda mi mogućnost listanja slijedećih slika. To mogu samo ako ih označim nekoliko pa onda desni klik pa open...ali to mi je komplicirano....Pregledavati mogu jedino u iPhotu.
2. Kad tako želim označiti više slika nemogu na način kao u winsima da držim shift i kliknem na prvu i onda na zadnju da ih sve selektira nego moram jednu po jednu.
3. kad spojim sd karticu s slikama ili iphone nemogu direktno presnimiti slike nego mi pokreće iPhoto i nakon exporta moram ponovo raspoređivati slike po folderima da ih posložim kako želim.
4. dali se može isprogramirati drugi shorcat za @....ovaj tvornički je fakat debilan i ne kužim zašto bar nisu označili to na tipkovnici nego su stavili bar 10 oznaka koje 90% korisnika ne koristi.
5. napišem dok se sjetim

probao sam par alternativa za finder ali koliko sam uspio isprobati i skužiti nijedan nemože ono što mi je najbitnije.
Molim preporuke ako ih imate...unaprijed zahvalan!
16.03.2013 | 19:03
deYo kaže:
Prešao s windowsa na mac pa se mučim s još nekim stvarima. Nakon 15-tak dana korištenja uglavnom sam super zadovoljan s Macbook airom ali me neke stvari muče što su se u winsima uvukli pod kožu.Uglavnom su to gluposti na koje sam navikao. U ovom topicu ću postavitipar pitanja pa ako netko ima volje neka odgovori.
1. kada u finderu želim na brzinu pregledati slike on otvori samo prvu i neda mi mogućnost listanja slijedećih slika. To mogu samo ako ih označim nekoliko pa onda desni klik pa open...ali to mi je komplicirano....Pregledavati mogu jedino u iPhotu.

Odabereš u folderu željene slike (cmd+lijevi klik), lupiš Space, strelice za pregledavanje.

2. Kad tako želim označiti više slika nemogu na način kao u winsima da držim shift i kliknem na prvu i onda na zadnju da ih sve selektira nego moram jednu po jednu.

Odabir: (cmd+lijevi klik). Od-do: isto kao u vindozama

3. kad spojim sd karticu s slikama ili iphone nemogu direktno presnimiti slike nego mi pokreće iPhoto i nakon exporta moram ponovo raspoređivati slike po folderima da ih posložim kako želim.

Neznam

4. dali se može isprogramirati drugi shorcat za @....ovaj tvornički je fakat debilan i ne kužim zašto bar nisu označili to na tipkovnici nego su stavili bar 10 oznaka koje 90% korisnika ne koristi.

Stvar navike, ali može pomoći Ukelele: scripts.sil.org/cms/scripts/page.php?sit...=nrsi&id=ukelele

5. napišem dok se sjetim

probao sam par alternativa za finder ali koliko sam uspio isprobati i skužiti nijedan nemože ono što mi je najbitnije.

Izaberi si: mac.appstorm.net/roundups/utilities-roun...-to-the-os-x-finder/

Molim preporuke ako ih imate...unaprijed zahvalan!
16.03.2013 | 20:10
deYo kaže:
Prešao s windowsa na mac pa se mučim s još nekim stvarima. Nakon 15-tak dana korištenja uglavnom sam super zadovoljan s Macbook airom ali me neke stvari muče što su se u winsima uvukli pod kožu.Uglavnom su to gluposti na koje sam navikao. U ovom topicu ću postavitipar pitanja pa ako netko ima volje neka odgovori.
1. kada u finderu želim na brzinu pregledati slike on otvori samo prvu i neda mi mogućnost listanja slijedećih slika. To mogu samo ako ih označim nekoliko pa onda desni klik pa open...ali to mi je komplicirano....Pregledavati mogu jedino u iPhotu.
2. Kad tako želim označiti više slika nemogu na način kao u winsima da držim shift i kliknem na prvu i onda na zadnju da ih sve selektira nego moram jednu po jednu.
3. kad spojim sd karticu s slikama ili iphone nemogu direktno presnimiti slike nego mi pokreće iPhoto i nakon exporta moram ponovo raspoređivati slike po folderima da ih posložim kako želim.
4. dali se može isprogramirati drugi shorcat za @....ovaj tvornički je fakat debilan i ne kužim zašto bar nisu označili to na tipkovnici nego su stavili bar 10 oznaka koje 90% korisnika ne koristi.
5. napišem dok se sjetim

probao sam par alternativa za finder ali koliko sam uspio isprobati i skužiti nijedan nemože ono što mi je najbitnije.
Molim preporuke ako ih imate...unaprijed zahvalan!


1. space i sa strelicama gore-dolje.
2. radi, označiš prvu i onda shift+klick na zadnju
3. sa SD kartice ide, zatvori iPhoto i odi u Finder i presnimi, za iPhone ti mislim treba program (nada ne znam zašto ti je to toliko važno jer u folderu od iPhoto-a sve slike se daju izvući, jedino trebaš desni klick na iPhoto Library folderi, i onda Show Package Contents)
4. valjda se dade, ali naući gdje se nalazi i gotovo!
5. LOL
  • mileni
  • Posjetitelj
16.03.2013 | 20:22
Sve su ti vec odgovorili.

I meni je Finder zivi uzas. I windows explorer je los, no kud i kamo bolji od Findera. Isprobaj Path Finder, no poigraj se sa njim barem par dana, jer iznimno je mocan, u postavkama imas tonu stvari za sredit. Pogledaj bilo kakav youtube video o PathFinderu da bi sto prije skuzio sve cake.

Meni najbolji file explorer kojeg sam ikad koristio. A koristio sam ih stvarno dosta.
16.03.2013 | 20:56
Ad 1. Jesi li svjestan da imaš Cover Flow u Finderu? Znaš li što je to? Služi točno tome što želiš.

Ad 2. Radi sa shift, a osim toga možeš normalno napraviti drag mišem

Ad 3. iPhoto se podesi da li želiš ili ne želiš da se otvara svaki put kad turiš SD karticu. Osim preko iPhoto, možeš i iz Findera. Kad staviš karticu, pojavi se ikona na desktopu, dvoklik na nju i kopiraj kamo želiš. Za iPhoto možeš koristiti iFUnBox

Ad 4. Program se zove Ukelele. Pomoću njega možeš formirati custom layout.
17.03.2013 | 02:21
mileni kaže:
Sve su ti vec odgovorili.

I meni je Finder zivi uzas. I windows explorer je los, no kud i kamo bolji od Findera. Isprobaj Path Finder, no poigraj se sa njim barem par dana, jer iznimno je mocan, u postavkama imas tonu stvari za sredit. Pogledaj bilo kakav youtube video o PathFinderu da bi sto prije skuzio sve cake.

Meni najbolji file explorer kojeg sam ikad koristio. A koristio sam ih stvarno dosta.


Za sve one kojima je Finder los preporucam XtraFinder kojeg koristim vec nekoliko mjeseci bez ikakvih problema na ML-u. Koristim ga prvenstveno zbog multi-tab opcije i dual window (horizontal/vertical). Osim toga ima i dodatne opcije koje bi mogle dobro doci novim switcherima sa windowsa.
20.03.2013 | 00:42
Hvala svima na pomoći...@smayoo za cover flow sam znao ali mi to nije praktično...za sada uz vašu pomoć koristim space za povećeanje slike, s cmd+a selektiram sve lupim space i listam po tachu s dva prsta (to mi je zakon)
Za shorkat @ sam skinuo ukelele ali nisam skužio kak se programira pa mi je bilo kukulele!.....ipak mislim da se bolje naviknuti na standardni shorkat što već i jesam. iPhoto i ostalo još proučavam. Uglavnom sam više zadovoljan nego ne i svakim danom smo sve prisniji:)
Sad mi palo napamet još nešto...u windowsima se već nekoliko mjeseci bunim i stišćem dva puta brzo space misleći da sam na iPhonu i da će mi pokrenut novu rečenicu s velikim slovom i to sam počeo i na macu raditi pa je moje pitanje jel bi se to dalo kako isprogramirati sa kukuleletom? Ako da možda netko ko zna ima vremena za pojasniti:)
pozdrav svima!
20.03.2013 | 21:47
Ako ti paše to cmd+a pa space pa 2 prsta, a cover flow smatraš nepraktičnim meni se čini da nisi skužio kako radi cover flow. Ali ok, ako si našao način koji ti dobro odgovara - super.

Za 2x space ne možeš to riješiti ukuleleom. Možda postoji neki drugi program kojim možeš raditi sekvencijalne shortcute, ali ja za njega ne znam. U Wordu, odnosno OpenOffice Writeru to se može napraviti koristeći AutoCorrect funkciju, ali neće raditi isto kao na iPhoneu (ako lupiš space 4x dobit ćeš 2 točke, a ne točku i 3 spacea kao na iPhoneu).
  • mileni
  • Posjetitelj
20.03.2013 | 22:35
Ja sam takodjer jedan od onih kojima coverflow nikako ne odgovara. Ruzan, glomazan i nepraktican. Ocito coverflow ovako dozivljavaju samo nedavni switcheri sa windowsa
20.03.2013 | 22:37
Votevr. 100 ljudi - 100 ćudi. 100 žena - 200 sisa.
20.03.2013 | 23:30
smayoo kaže:
Votevr. 100 ljudi - 100 ćudi. 100 žena - 200 sisa.


hehe...moraće u appleu malo poraditi na tim nekim stvarima jer sve više ljudi koristi iphone ipade i prelaze na macove tako da te neke geste fakat fale kad se čovijek privikne.

imam jedan problem s chromeom...kad sam na nekom siteu npr. niže dolje na stranici i kliknem na nešto...npr. sliku koja me šalta na drugu stranicu...e i sad se želim vratiti i kliknem lijevu strelicu za back i u tom slučaju me vrati na onaj dio gdje sam bio prije a kad se vračam s gestom dva prsta onda me vrati ali na vrh stranice.
Naravno to se ne događa u safariju...al' jbg naviko na Chrome:(
23.03.2013 | 11:47
Još nešto....kako napraviti u Finderu da uvjek pokazuje sve u istoj veličini ikone i da redosljed bude kako namjestim a ne po defaultu none. Živcira me kad napravim folder i nešto stavim u njega moram ići u show view options to promijeniti.
pozz
23.03.2013 | 14:07
Ovako
Screen_Shot_2013_03_23_at_23.png
23.03.2013 | 21:20
Renzo kaže:
Ovako

Mogao si za nas n00b_ove napisati step by step,ja sam našao nešto slično u finderu,ali nije to,to?
23.03.2013 | 21:44
U Finderu > View > Show View Options.
Iako ja to ne koristim, jer ovisno šta radim ili tražim u Finderu mijenjam prikaz.
24.03.2013 | 07:04
To sam i mislio,samo je moj prikaz drugčiji,Ja sam na Lionu.

http://upload.slike.com/slike/FjmkE.png

Ispričavam se,tak sad vidim da je to za općeniti prikaz u finderu a kad se otvori neka mapa,pa tek onda finder,dobijem isti prikaz kao ti na slici
27.03.2013 | 23:12
to radi ok za taj folder u kojem namjestiš ali kad odeš u drugi folder opet po starom. Treba svaki posebno namijestiti....a ja bi da namjestim jednom za sve!
28.03.2013 | 13:27
Pa na @Renzo slici par postova iznad je označio s strelicom "use as defaults" Vjerojatno ako tako namjestiš onda je svaki folder isti,nisam probao jer me to ne zanima.
28.03.2013 | 15:46
cariblanco kaže:
Pa na @Renzo slici par postova iznad je označio s strelicom "use as defaults" Vjerojatno ako tako namjestiš onda je svaki folder isti,nisam probao jer me to ne zanima.

Ma neće ti napraviti,nego moraš sve posebno raditi. Ja sam se malo bio zezo s tim i nikako nisam mogao namjesiti za sve,nego sam morao svaki posebno. Nakon malo guglanja sam vidio da nisam jedini,nego da je nekakav bug u os x-u!
01.04.2013 | 01:55
još pitanjaca..
u windowsima sam naučio na tipku "delete" i tipku "end" ....e sad za delete je alternativa backspace a šta bi bilo za "end"?
Usputno da malo rezimiram nakon mjesec dana Macbook Air-a

1. općenito izgled, podešavanja, finder itd ---- prilično zadovoljan...snalazim se:)
2. photoshop --- najbrže se priviknuo jer je u biti jako slično ali mi je mrak radit s njim na macu-u
3. internet---najviše koristim chrome makar mi se safari pokazao bolji kod listanja lijevo-desno ali ostao vjeran chromeu zbog toga što je pametan i sve lijepo povukao s drugog kompa i posložio. S pregledavanjem interneta pomoču touchpada totalno oduševljen jer je fakat genijalno i jednostavnije (nemoram više prstom ciljat u desni rub da bi scrolao ) nego fino s dva prsta bilo gdje...mrak (jedino mi je tu trebalo malo privikavanje jer se stranica miče kao na touchpad ekranima...kako ideš prstom tako i ona a ne kontra kao na normalnom windows touchu).
4. osvijetljena tipkovnica za nočni rad...mrak (najviše i radim po noći) a što se tiće rasporeda tipki potrebno je malo privikavanja ali je sad sve super...i bolje od super jer je tipkovnica jako ugodna za rad. Zamijenio sam mijesta slovima Y i Z.
5. baterija drži super i to mi se sviđa a što je još bolje ako se isprazni jako se brzo napuni.
6. trenutno se nemogu sijetiti:)

U principu za sada jedino stavka 1. nije oduševljavajuća ali bit će valjda uskoro:))
Sljedeći korak je nabavka Timecapsule.

Preporučam svima Windoserima! (na što bi moj susjed koji je na winsima od 80'-tih rekao jeb_. te mac itd. itd. da ne psujem ovdje)
  • mileni
  • Posjetitelj
01.04.2013 | 02:44
1) PathFinder - da se ponovim jos jednom. Obicni Finder je smece, barem meni
3) Touchpad mozes podesiti, tocnije bas taj problem koji tebe muci. Odi na Sys settings pa odaberi tochpad i snaci ces se vrlo lako
01.04.2013 | 11:01
Fn+lijevo = home
Fn+desno = end
Fn+gore = PgUp
Fn+dolje = PgDn
Fn+backspace = Del

Samo Home i End ne rade kao na win. Ne idu na početak i kraj retka, nego na početak i kraj dokumenta. Osim u openOfficeu gdje se ponašaju kao na win.
01.04.2013 | 12:32
@mileni
možda sam malo zakomplicirao ali sam htio reći da sam se naviknuo i da mi touch odličan što se vidi po tome da su i ostali proizvođači kopirati predvodeći Samsungom!
(sad mi se događa da na drugom laptopu s winsima pokušavam pomicati miš kao da imam multitouch:) )
01.04.2013 | 12:35
smayoo kaže:
Fn+lijevo = home
Fn+desno = end
Fn+gore = PgUp
Fn+dolje = PgDn
Fn+backspace = Del

Samo Home i End ne rade kao na win. Ne idu na početak i kraj retka, nego na početak i kraj dokumenta. Osim u openOfficeu gdje se ponašaju kao na win.


e super...hvala
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 44 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, Riba, rkrosl, temeljnik, zoranowsky, Anonimci (576)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO