Kako analizirati softverske probleme
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako analizirati softverske probleme

09.12.2008 | 01:37
Slijedi nekoliko stvari koje možete učiniti kako bi lakše otkrili uzrok.

1. Pokrenite aplikaciju Console.app koja se nalazi u Applications/Utilities i zatim ponovite operaciju koja dovodi do greške. U prozoru od Console.app pojavit će se neke poruke koje mogu pomoći u otkrivanju problema. Ako nisu jasne vama, kopirajte ih ovdje u forum netko će ih znati odgonetnuti.

2. Jednostavan test koji možete učiniti: kreirajte još jednog korisnika u prefsima, i logirajte se u sistem kao on, te pokupajte pokrenuti problematični problem. U slučaju da ispravno radi problem je u vašen korisničkom profilu najčešće treba obrisati preferences file koji pripada tom programu i problem je otklonjen

3. Neki preporučaju pokretanje Disk Utility aplikacije i korištenje opcije "Repair permissions". Osobno nisam nikad to radio ali nisam ni imao nekih problema.

Dodajte ako sam što zaboravio!
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 46 minuta
  • big_mac: @ante_p iphone xs Nakon 7mj palo 1%
  • ante_p: @big_mac koji iphone imas? za koliko vremena korišenja punjenja izgubio 1% na bateriji? kod mene u 2 godien na 84% iphone x
  • big_mac: Ja sam sa novim ajfonom odlucio imati bateriju sto cesce na punjacu i nisam dopuštao da padne ispod 50%.Rezultat toga je da evo tek nakon 7mj maksimalni kapacitet je pao za 1% dok bi na prijasnjim baterijama to bilo puno puno prije.
  • drpongra: Prije sam pazio na to, ali na posljednja 2 iPhone-a me baš briga, i sve radi za 5!
  • drpongra: Puniš po potrebi i kako te volja, svaka baterija ima svoj vijek trajanja, pazili mi na cikluse punjenja ili ne.
  • Daddo: LiPo ne vole baš potpuna pražnjenja.
  • lucija: Otkad radimo od doma, zaboravim ga staviti na punjenje navecer jer nema potrebe pa si razmisljam jel mi bolje gs ;puniti svaku noc kada je jos na 30-40% baterije ili sto?
  • lucija: Ekipa sto se tice basterija na novijim mobitelima, je li ok ak se isprazmi do kraja pa ju puniti ili je bolje pretkraj ju puniti?
  • lucija: U T-Comu je 552kn mejsecno dok je ovdje 69EUR mjesecno 199 EUR odmah.
  • lucija: Da, razlika je cca 1000 kn. Tu je Pro 1120 pa nadalje. [link]
  • Matija klc: Zato je kod nas u istyle paprena cijena
  • Beli: thnx lucija. To je dobra cijena.
  • lucija: 199 EUR odmah *
  • lucija: 256 GB je 199 EUR 30 na 24 mjeseci.
  • lucija: Sve je to istina Daddo. A s cijenama Samsung modela, ne znam koliko je iPhone samo statusni model vise.
  • Beli: Hej lucija, ak mije tajna, koliko GB, gdje i cijena. Hvala unaprijed :)
  • Daddo: Jel najbolje ikad i bez greške? Ne. Ali je za moje potrebe najmanje loše. I radije i generacijski stariji apple uređaj nego aktualnu alternativu.
  • Daddo: Vrijedi toliko koliko netko sam sebi odredi. Isplati li se? Meni da. A nije da nisam probao većinu alternativa.
  • Daddo: i prije no me optuži itko za seksizam... nije to samo ženska stvar... većina protuargumenata je - ne vrijedi te novce.
  • Daddo: Icokej... žene su ionako - meni je ljepši. A iphone je još uvijek većini (nažalost) statusni simbol a ne potreba.
  • Daddo: reko bi onaj glumac - nije da nemam nego ne dam. :D Što Pro ima a da meni treba? LiDAR? Ne treba mi.
  • lucija: smijem se jer je to dosts zensko razmisljanje
  • lucija: 12ica mi malo izgleda kao igracka jeftina, pro je dosta ljepsa haha
  • Daddo: dimenzijama najradije bih mini... strah me samo kakva je autonomija aktualnih modela po pitanju baterije... pa možda nakraju završim na 12
  • big_mac: Ja se dvoumim izmedu 12 i 12 pro. Kamera mi je skoro pa nebitna a vidim sve ostalo je isto pa cu vjerojatno uzet 12
  • lucija: Hvala :D Imala sam 8icu, dosta je veci. Nadam se da ce me sluziti barem 3-4 godine :D
  • stefanjos: neka te dugo sluzi :) ja cekam mini :)
  • lucija: Kupih danas 12icu, super zgleda. Evo fotki grafitnoh, dosta je lijep: [link]
  • lucija: Ja najcesce citam Jabucnjak anonimno jer se zaboravim ulogirati. :P
  • smayoo: Anonimci nisu ulogirani, Vanjuška. Kako misliš da može biti neki decidirani kriterij po kojem bi znao da su otišli? Možeš samo odrediti neko fiksno vrijeme nakon kojeg ćeš podrazumijevati da su do tad sigurno otišli
  • smayoo: :D
  • Riba: :)
  • Djuro genijalac: Riba, MAJSTORE!!!!! :-D
  • Riba: Laziramo broj posjeta da obmanemo ogasivace.
  • Riba: Koliko para, toliko muzike!
  • Vanjuška: To je neki bug, mislim ono, 399 anonimaca odnosno neulogiranih korisnika da je odjednom sad na forumu, teško :D Nešto je Riba opet zajebao :P
  • smayoo: kao i na svakom forumu... :)
  • Robert_84: malo gledam ove brojeve... tko je prisutan. zanimljivo uvijek istih par imena i recimo od 200-40 anonimaca. A u forumu uvijek istih 10 clanova raspravlja o svemu. :)
  • smayoo: Taj kabel gura velike frekvencije. Mali su izgledi da nešto über jeftino radi pouzdano i bez gušenja
  • kupus: morat ces od kineza onda, al ces ga cekat
  • smayoo: [link]
  • smayoo: To ti je ok cijena. Što bi ti htio?
  • Christian10: gdje ima thunderbolt2 kabl jeftino uzet...nedaje mi se 300 kn istyleu
  • marvin: Tako sam si i mislio, Viessmann je nešto jeftiniji, ali to mi nije presudno. Hvala @smayoo! :)
  • smayoo: Vaillant jer je puno više servisera i bolja logistika
  • marvin: Koji plinski bojler uzeti? Vaillant ili Viessmann? Ovo je možda pitanje za @smayoo.. :)
  • Gjuroo: Vanjuska, drago mi je da smo se upoznali :)
  • Gjuroo: Imate srecu sto mi na High Sierri u Safariju ne radi vikalica.
  • smayoo: Gjuroo je Car i Kralj, on je Hajle Selasije svih Jabučara! ;)
  • Riba: Gjuroo je dusa od covjeka! A sad tiho da se ne umisli.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%