MacBook Pro mid 2012 i7 se restarta sam od sebe
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Pro mid 2012 i7 se restarta sam od sebe


28.09.2021 | 09:10
Reci im ono što sam ti napisao na početku.
28.09.2021 | 09:16
Nude mi opciju da naprave,poprave problem,ili ako hoću early 2013 koji je identic,ali nije imao integriranu nvidiu gt650m.
Ne znam koja je razlika između mid 2012 i early 2013, oba imaju i7 proc,i 16gb ram,te 256gb ssd.Ja sam mislio zamjeniti za early 2013 ali bi si i ovaj ssd ostavio da ne moram sve ispočetka...

ovo je stanje mog ssd u ovom...
28.09.2021 | 09:47
Ni jedan, ni drugi model nisu neko cvijeće, ali 2013 baš bije loš glas, koliko se sjećam. Ja bih na tvom mjestu tražio da osposobe ovaj.
28.09.2021 | 09:57
Bad čitam..nešto problemi sa ekranom,.
Aj mollie te opširnije mi reci šta da naprave da im kažem?

Znači isključili su softverski nvidiu i to je to..Molio bi da mi napišeš da im znam reć sve kako i šta.Hvala
28.09.2021 | 10:46
Nemoj se naći uvrijeđen, ali ne mogu (a mislim da ti i nitko drugi na forumu ne može) napisati što da kažeš serviseru što da napravi kako bi ti serviser popravio MBP jer očito ne raspolažeš znanjem što kako radi na strani hardvera i bilo kakav savjet ili natuknica sa nečije strane koju bi ti prenio nekome kome je to struka ne vodi nikuda... to je kao da ja dođem kod vulkanizera i kažem mu kako da mi na felge stavi nove gume, a nemam tri čiste kako se to radi.
28.09.2021 | 11:15
Nisam uvrijeđen..hvala svima na pomoći
28.09.2021 | 11:25
Vidim po prethodnim postovima da trenutno imaš instaliranu Catalinu, ako ti je prihvatljivo probaj staviti Sierru jer mi je negdje ostalo u magli da na Sierri nema problema sa osvjetljenjem ekrana nakon gašenja NVidie, odnosno problemi se pojavljuju od High Sierre na dalje.
Prije bilo kakvih zahvata baci si oko na google, ima sigurno negdje opis problema kao i potvrda toga da će pod Sierrom raditi.
28.09.2021 | 11:26
S onog linka kojeg sam ti dao ranije (dhavaldalal.wordpress.com/2018/05/29/how...high-sierra-10-13-4/) čitam na dnu:

By using nvram boot-args=”nv_disable=1″, you will lose brightness control (F1/F2 keys) and sleep mode (clamshell open/close) does not work. When the computer awakes after sleep, it shows a black display. Also, the brightness slider will no longer show up in System Prefs -> Display. However, you can adjust the backlight to a fixed value. For example, I prefer the low backlight-level. In the recovery terminal,
$ nvram backlight-level="\%00"

Various valid values in the increasing order of brightness are: 0%00, C%00, \%00, z%00, %9f%00, %cb%00, %01%01, A%01, %8c%01, %e6%01, P%02, %d2%02, \%03, %ff%03.
Once you use this patch, you won’t be able to connect to external displays and project on that screen (as MacBook-Pro routes to external ports – HDMI and thunderbolt using the dGPU)
When the computer after sleep, it shows a black display but the machine is still running the OS. To get the screen back, I need to turn the machine off. But this means, its improper shutdown when you have processes running. One solution is that you can remote desktop into the system by using Screen Sharing or VNC. Using this you can get back into the machine, and work like usual until the process completes and then shutdown the machine. Also, while using Screen Sharing, you can project the shared screen on an external display from that client machine.


Za 2011 non-retina modele su ljudi napravili EFI patch da ovo sve normalno radi, ali za tvoj model, čini se - nisu. Dakle, ovi ti ne mogu problem riješiti na takav način. Mogu ti ili zamijeniti GPU (ako znaju) ili ti mogu dati onaj drugi Mac.
28.09.2021 | 12:17
Čitao sam.Oni su isključili i to sad šljaka,ali ne radi hdmi,i kod gašenja mu treba nekih 20sec da se ugasi.Sve ostalo šljaka,pa ću tako i koristit,moram samo i mini dp isprobati dal rade
28.09.2021 | 12:49
Koliko si platio taj laptop, ako nije tajna?
28.09.2021 | 13:03
image ih po 2500 do 4000kn,ovisi koji je model i god..od 2012 do 2015g svi sa i7 proc I 16gb ram
28.09.2021 | 17:55
A koja je procedura da nazad sam vratim kako je bilo..znaći grafa je sistemski maknuta,kako je vratit nazad da se ne vozikam u servis pa nazad?
28.09.2021 | 18:02
Ajde ne zajebavaj više. Nije te bilo volja odradit proceduru koja je bila lakša, a sad ti je lakše mrljati i flešati EFI i vraćati Nvidia drivere, nego otpeljati se opet na servis.
01.10.2021 | 11:35
Riješen problem,rade obje grafulje,bezprijekorno
01.10.2021 | 11:43
motif kaže:
Riješen problem,rade obje grafulje,bezprijekorno


Jedva čekam smayiin odgovor na ovaj tvoj post u kombinaciji sa isplaženim jezikom.
01.10.2021 | 12:59
Naravno da je rijesen. Kupio drugi laptop

Sam covjek kaze pun ih oglasnik
01.10.2021 | 17:22
Ima tu normalnih ljudi,ali preko 80 posto malo čudnih...Neki bi trebali početi uzimati terapiju.
Znaći forum služi za uzajamnu pomoć,i savjete,pa ukoliko netko ne zna da mu se pomogne,ali jbg,kad ti pomaže hrpa šljamova,i entuzijasta punih sebe onda pomoći baš i nema

ŽIVIO JABUČNJAK..

moj respect svima!!
01.10.2021 | 18:32
Kaj je opet južina?
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.10.2021 | 22:06
motif kaže:

Znaći forum služi za uzajamnu pomoć,i savjete,pa ukoliko netko ne zna da mu se pomogne,ali jbg,kad ti pomaže hrpa šljamova,i entuzijasta punih sebe onda pomoći baš i nema


ha cuj..

ak napises kako je problem rijesen, pomoci ces nekome u buducnosti sa istim problemom...

ako ne, spadas u podskup hrpe sljamova i entuzijasta punih sebe
01.10.2021 | 22:36
Bertone kaže:
Kaj je opet južina?


Aha,na najjaće
01.10.2021 | 22:37
Dijete kaže:
motif kaže:

Znaći forum služi za uzajamnu pomoć,i savjete,pa ukoliko netko ne zna da mu se pomogne,ali jbg,kad ti pomaže hrpa šljamova,i entuzijasta punih sebe onda pomoći baš i nema


ha cuj..

ak napises kako je problem rijesen, pomoci ces nekome u buducnosti sa istim problemom...

ako ne, spadas u podskup hrpe sljamova i entuzijasta punih sebe


Bit ću šljam,jebiga spadam u večinu forumaša koji pate od južine
03.10.2021 | 08:40
Ja imam problema s MBP 15” Mid 2010. (MacBookPro6,2), isto graficka zeza.
Jednostavno seugasi i nema slike pa treba na silo ugasiti komp.
Nisam nasao rjesenje, a nadao sam se da bude ovdje @motif objasnio kako je rjesio. Izgleda da sam se prevario.
03.10.2021 | 08:50
Isti ti je odgovor koji sam napisao gore na početku threada. I iste ćeš probleme imati kad to napraviš, kao što je imao i motif (ne radi upravljanje backlightom, ne možeš spojiti više vanjski monitor, itd.). Za model 2011 je netko napravio EFI patch, tako da nakon isključenja diskretnog GPU upravljanje osvjetljenjem i dalje radi. Za ostale modele - nije.
03.10.2021 | 10:00
jura22 kaže:
Ja imam problema s MBP 15” Mid 2010. (MacBookPro6,2), isto graficka zeza.
Jednostavno seugasi i nema slike pa treba na silo ugasiti komp.
Nisam nasao rjesenje, a nadao sam se da bude ovdje @motif objasnio kako je rjesio. Izgleda da sam se prevario.


Ako Imas mid 2010,onda ti je Smayo sve objasnio u prvom postu.Ja sam kupio novi za 30.000kn i sve radi
03.10.2021 | 10:23
Tzv. "The Apple Way" rješenje.
03.10.2021 | 12:20
smayoo kaže:
Tzv. "The Apple Way" rješenje.


Planirana obsoleszenzija. Nekad si stablo a nekad pas.
03.10.2021 | 13:19
Mislim da u ovom slučaju uopće ne možemo pričati o planiranoj obsolescenciji. Govorimo o 9-10-11 godina starom računalu koje je, k tome, pokvareno. Čak se i takvo, POKVARENO, može i dalje koristiti ako si se spreman adaptirati na razinu funkcionalnosti kakvu danas ima neki novi, jeftilen, plastiša laptop. Ali eto, čovjek nije na to spreman pa je na kraju kupio novo računalo.
03.10.2021 | 16:04
Govorimo o 9-10-11 godina starom računalu koje je, k tome, pokvareno. Čak se i takvo, POKVARENO, može i dalje koristiti ako si se spreman adaptirati na razinu funkcionalnosti kakvu danas ima neki novi, jeftilen, plastiša laptop. Ali eto, čovjek nije na to spreman pa je na kraju kupio novo računalo.


Ma jeli to znaći da je ok računalo staro 7-8g,sa i7 proc,i 16gb ram,512gb ssd?
Imam iMac late 2013,sa i7 proc,16gb ram 512gb ssd---top stanje
macbbok pro 13 late 2013 i5 sa 8gb ram 256gb ssd---top stanje
maccbok pro 15 mid 2012,sa i7,16gb ram,512ssd.---top stanje,jedino je nvidia isključena
Sva tri su me došla cca 8000kn..

Bratić kupio stroj za 28.000kn,i nisam vidio razlike neke,niti u bootanjh,niti u brzini pokretanja samih apk,a koristim manje više studijske,cubase,logic pro x,i sl,Čak ne mogu ni MOTU firewire zvučnu ušteknuti u novi mac.Ne vidim svrhu i razlog kupovine ,bacanje novaca na novo,kad se sa starog može napraviti isto. (MANJE-VIŠE)
03.10.2021 | 16:05
smayoo kaže:
Tzv. "The Apple Way" rješenje.


Da baliram pare nebi kupio novi mbp,jer sam sve naveo u postu iznad.
Stvarno se ne bih raspravljao o tom,jer mislim da nema smisla..Nemam grafičku firmu,niti photo obrt da mi treba bijesna grafulja,a i ne igram igrice.Koristim za surfanje,i povremeno za studio ili terensko snimanje zvuka,a za to mi ne treba novi mac.Imao sam mid 2010,kao nov,i radio je bezprijekorno svoj posao,a imao je samo 512mb grafu,i 8gb ram,1067mhz ..

Naravno da su neki stariji spremni za proširenje i adaptaciju,koja je vrlo isplativa ako sve ok radi,ali i novi imaju problema,i to malo večih i drugačijih,na starijima se može i sam prosječan korisnik snać,i riješit problem.Na novom moš samo molit da su u servisu dobre volje i da priznaju garanciju

I naravno...mišljenja sam da 7g star Mac je daleko kvalitetniji brži i bolji od bilo kojeg novog pc laptopa u istom rangu ugrađeih komponenti
03.10.2021 | 19:19
Kako misliš "u istom rangu ugrađenih komponenti"?
Ako je nešto staro 7 godina, teško da se danas nađe zamjena. Ili ako je ima, onda je PC jeftin.
Sve je stvar kalkulacije.

Za dva posta iznad, brzina bootanja kompa ili brzina otvaranja aplikacija nisu mjerilo brzine računala, već diska.
Da vidiš kako radi RAM disk. Ovi novi SSD su puževi.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 36 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, m@xym, marioart, Riba, tino1, Tito, VanjusOS, Anonimci (354)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO