Creative cloud photography plan (opet o toj temi)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Creative cloud photography plan (opet o toj temi)


12.01.2021 | 19:04
Pozdrav,
Nije me dugo bilo online iako sam dugogodisnji korisnik
Dakle, zanima me jel se sto novo culo/naculo/dogodilo... u vezi navedene teme - Adobe CC photograpy plan?

Procitao sam postojece teme na forumu, procitao sam hrpe toga po gugletu, dopisivao se s dobrim finim ljudima u adobeu i ostao suhog gospodina (you all know what I mean).

Trenutno se snalazim u nekoj sivoj zoni i dobro mi je, nebi me trebalo bit puno briga, ali volio bih sam i osobno raspolagati s tim, pa je upit sljedeci:
Mogu li napraviti Revolut karticu, registrirati ju na Paypal i preko nje placati a da mi prihvate Paypal za placanje?
Jer Paypal s nasom karticom naravno ne prihvacaju...

Dapace, za neke druge opcije/prijedloge sam otvoren.

Photoshop i Lightroom mi treba jer se bavim fotografijom i ponesto dizajnom pa da sam u “legali” koliko toliko
12.01.2021 | 22:04
Kave to veze ima kojom karticom pokrivaš PayPal balance? To je prodavatelju ionako kompletno nevidljivo. Oni samo znaju da si platio PayPalom, a kako je to PayPal od tebe naplatio - nemaju pojma. Mogu jedino znati koja je tvoja domicilna valuta, ali to opet nema veze jer njima platiš u valuti koju oni primaju.
12.01.2021 | 22:59
Ocigledno ima nekakve veze jer odbijaju naplatiti preko paypala koji je vezan na hrv karticu. Probao sve moguce kombinacije...
12.01.2021 | 23:54
Zadnje što sam provjeravao Adobe-u je bitna država korisnika. Tvoj account mora imati istu državu kao i adresa na sredstvu plaćanja (kartica).
Ako se to ne poklapa ništa od pretplate. Naravno, država treba biti na popisu onih gdje je to moguće. Hrvatska nije.

Ako želiš sve legalno u Hrvatskoj, jedino što možeš je kupiti kod domaćeg distributera godišnji "najam" koji je triput skuplji od godišnje pretplate u npr. Sloveniji.

U brojkama:
U SLO je Adobe Creative Cloud Photography plan 12,19 Eur/mj ili 145,52 Eur/god (PDV uključen)
U HR je najsličnije Lightroom Classic najam 12 mjeseci 2.772 Kn/god + PDV (oko 460 Eur s PDV)
Još toliko ako hoćeš i Photoshop najam. Znači 900 Eur u HR za slično onome što u SLO dobiješ za 145 Eur. Tko je tu lud ne znam.

To valjda mogu platit samo državne firme našim novcima.
13.01.2021 | 00:40
Evo ja si baš večeras povezao PayPal s Revolut karticom koju čekam da mi još stigne i u fizičkom obliku.

Nisam siguran da sam skužio što tebe točno muči... Jel plaćaš PayPalom ili karticom?
Ako plaćaš PayPalom, onda ti direktno terete PP account. Ako plaćaš karticom, terete ti balans na kartici, ne?

Što je to "PayPal s našom karticom"?
13.01.2021 | 03:19
Iz nekog razloga koji je teško dokučiti, a takvih nelogičnosti ima mnogo, i to ne samo kod Adobeija, nego i kod Applea, taj Photography plan nije dostupan u Hrvatskoj. I onda normalno da je razlika u cijeni velika kada se takva kombinacija mora složiti zasebno, a ne kupiti kao komplet.

No, kako je bilo, još je i dobro - do ne tako davno nije uopće bilo moguće zasebno kupiti Lightroom, nego samo u sklopu All Apps paketa. Sada je barem to moguće.

Ono što je mogući workaround je da se kupi EDU verzija koja je znatno jeftinija, tada je jedna aplikacija 1.590 kn + PDV godišnje, znači 132 kn + PDV mjesečno. To nije tako strašno čak i za naše prilike.

E sada, kako dobiti EDU status? Pravo na EDU status imaju redovni učenici i studenti (uz potvrdu upisane godine), ali i studenti raznih veleučilišta, npr. Algebre. Također, EDU status mogu dobiti udruge koje u statutu imaju stavku da se bave i edukacijom (statut se mora priložiti).

Edukacijske verzije se mogu kupiti samo kod nekolicine resellera koji imaju taj certifikat, a ja naravno mogu preporučiti naš Kreativni odjel koji je ovlašten za EDU prodaju. Upite možete slati na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Nadam se da sam barem nekome pomogao.
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
13.01.2021 | 08:36
dpasaric kaže:
Iz nekog razloga koji je teško dokučiti, a takvih nelogičnosti ima mnogo, i to ne samo kod Adobeija, nego i kod Applea, taj Photography plan nije dostupan u Hrvatskoj. I onda normalno da je razlika u cijeni velika kada se takva kombinacija mora složiti zasebno, a ne kupiti kao komplet.

No, kako je bilo, još je i dobro - do ne tako davno nije uopće bilo moguće zasebno kupiti Lightroom, nego samo u sklopu All Apps paketa. Sada je barem to moguće.

Ono što je mogući workaround je da se kupi EDU verzija koja je znatno jeftinija, tada je jedna aplikacija 1.590 kn + PDV godišnje, znači 132 kn + PDV mjesečno. To nije tako strašno čak i za naše prilike.

E sada, kako dobiti EDU status? Pravo na EDU status imaju redovni učenici i studenti (uz potvrdu upisane godine), ali i studenti raznih veleučilišta, npr. Algebre. Također, EDU status mogu dobiti udruge koje u statutu imaju stavku da se bave i edukacijom (statut se mora priložiti).

Edukacijske verzije se mogu kupiti samo kod nekolicine resellera koji imaju taj certifikat, a ja naravno mogu preporučiti naš Kreativni odjel koji je ovlašten za EDU prodaju. Upite možete slati na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Nadam se da sam barem nekome pomogao.


Mogu li i učenici osnovne škole (naravno da su redovni učenici) kupiti po EDU cijenama?
Ili se to prizna samo od srednje škole na dalje?
13.01.2021 | 11:11
OK, so what. Otvoriš firmu u Liechtensteinu ili Luxemburgu i...
13.01.2021 | 11:50
Gjuroo - "Paypal s našom karticom" odnosi se na žiro/tekući račun privatni/poslovni koji je napravljen u Hrv bankama, nebitno kojoj. Tim istim vezan si za državu Hrvatsku kao opciju u plaćanju kod Adobe-a i tim istim te odmah odbiju jer smo nebitni.
Pa sad, ne znam puno o Revolut kartici ali znam da nije kao ove naše bankovne i zanima me jel bi to prošlo tako preko Paypala na Adobe-u ili bi opet odbili.

dpasaric - da, znam za tu opciju al već neko vrijeme nisam student

smayoo - da znaš da sam se o tim stvarim počeo razmišljat prije nekog vremena, ona fora što se nudi u Ukrajini ako se ne varam, bila bi jednostavnija metoda za više toga nego ovo kod nas...
13.01.2021 | 12:36
ExC kaže:
Mogu li i učenici osnovne škole (naravno da su redovni učenici) kupiti po EDU cijenama? Ili se to prizna samo od srednje škole na dalje?


Važi i za osnovne škole, znači samo je potrebna potvrda da je osnovac redovno upisao tekuću školsku godinu.
13.01.2021 | 13:09
Nije tebi problem sto je hrvatska kartica, nego sto ti imas hrvatski paypal account.
Nije problem dodati Revolut karticu u PayPal, ali to ti i dalje nece raditi dok god ne promijenis zemlju u svom PayPal accoutu. Nisam siguran jel mozes to samo prominiti negdi u postavkama, ili moras skroz zatvoriti PayPal account pa otvoriti novi s istim mailom. To malo proguglaj.

Ali s druge strane, kad promjenis zemlju u PayPal accountu, neces moci dodati nikoju hrvatsku karticu nego ces trebati karticu iz te zemlje. Ovo vrijedi za debitne kartice, mislim (ali nisam 100% siguran) da bi kreditne trebale biti ok. Revolut je tu malo siva zona, jer ipak si mora otvoriti account sa hrv adresom, ali sama banka je u Litvi (ako se ne varam) sad nakon Brexita, tako da dok god netko ne proba ne mozem znati kao ciju karticu ce je PayPal prepoznati i da li je prepozna ko kredit ili debit.
15.01.2021 | 23:17
Aha, e ovo je vec konkretno raspisano, hvala.
Moram malo vidit kako mogu razraditi tu ideju i mozda otvoriti paypal na drugi racun s drugom karticom, ali i to izaziva dodatnih troskova pa hmmm
16.01.2021 | 09:38
Ja ima hrvatski, americki i bosanski paypal account. Kako ssm gdje zivio morao sam otvarati novi, jer adresu mijenjati ne mozes.

Svaki account se ponasa jako razlicito jer paypal sa svakom drzavom zasebno pregovara i postuje zakone i uredbe te zemlje.

Uzmi americku pretplatu za 10$ i uzivaj u zivotu

Ako njima nije stalo da tebi uzmu legalno pare, zasto bi se ti extra zamarao da im dodatno pare das

Ako ne mozes platiti u USA, javi se privatno pa cemo nesto smisliti.
16.01.2021 | 10:33
Na koji način uzeti američku pretplatu?
Hrvatska kartica i PayPal račun. NE ide.
Adobe krši EU zakone o zabrani geografskog ograničavanja proizvoda.
16.01.2021 | 16:19
jura22 kaže:
Na koji način uzeti američku pretplatu?
Hrvatska kartica i PayPal račun. NE ide.
Adobe krši EU zakone o zabrani geografskog ograničavanja proizvoda.


Nešto što je u Americi nema veze s EU zakonima. A za EU je priča drugačija jer se ne radi o proizvodima, nego o usluzi najma koja je usko vezana za podršku na pripadnom jeziku. I sve malecne državice i nejaka tržišta koja nemaju kapacitet da se za sve to odradi potrebna infrastruktura, da se ispoštuju svi lokalni zakoni itd, na kraju završe s nekakvim kompromisima - baš kao i Apple koji je najskuplji na svijetu u Hrvatskoj i, mislim, Maleziji. Naše cijelo ex-YU tržište je manje od jednog osrednje velikog EU grada.
16.01.2021 | 17:20
dpasaric kaže:
jura22 kaže:
Na koji način uzeti američku pretplatu?
Hrvatska kartica i PayPal račun. NE ide.
Adobe krši EU zakone o zabrani geografskog ograničavanja proizvoda.


Nešto što je u Americi nema veze s EU zakonima. A za EU je priča drugačija jer se ne radi o proizvodima, nego o usluzi najma koja je usko vezana za podršku na pripadnom jeziku. I sve malecne državice i nejaka tržišta koja nemaju kapacitet da se za sve to odradi potrebna infrastruktura, da se ispoštuju svi lokalni zakoni itd, na kraju završe s nekakvim kompromisima - baš kao i Apple koji je najskuplji na svijetu u Hrvatskoj i, mislim, Maleziji. Naše cijelo ex-YU tržište je manje od jednog osrednje velikog EU grada.

Pa rješenje je smješno jednostavno.
Neka stave nižu cijenu pretplate i check box "Slažem se da znam da nemam podršku na lokalnom jeziku, a ako želim podršku znam gdje je forum na engleskom jeziku."
16.01.2021 | 18:20
Ne znam kako je s Adobeom, za AutoCAD podršku pružaju (bi trebali pružati) reselleri. Nešto znaju, nešto ne. U osnovi, korisni su nekom tko je početnik. Ili su možda bolje upućeni u one stvari koje meni nisu potrebne pa imam takav dojam.
16.01.2021 | 19:01
Zasto jednostavno ako moze komplicirano
16.01.2021 | 22:37
Netflix nema sav sadrzaj preveden ali ih to ne sprjecava da nude uslugu.
Adobe jede govna isto kao i Apple.
Ovaj skupi CC isto nije preveden panse ipak prodaje u RH.
17.01.2021 | 00:33
A tako je kako jest, trebalo je par godina da odobre da se u Hrvatskoj može Lightroom prodavati zasebno kao CC aplikacija, a ne samo kao trajna licenca (ali stare verzije bez mogućnosti dogradnje!). Njima smo mi skoro pa šum u kanalu koliko smo maleni.

A što nije tek sramota da nakon 14 godina mi još uvijek nemamo mogućnost kupnje glazbe u iTunesima?

Ili da nam brane prodavati Apple Care čak i ako bi većina pristala da ima podršku na engleskom? Ili jedan od posebnih apsurda je što ne možemo prodavati HomePod i sada HomePod mini. I onda me čudno gledaju kada s odobravanjem reagiram kada netko provali da smo trebali ostati Austrougarska ili Italija.

A mogao bih i o diskriminaciji malih ovlaštenih resellera kod nas koja je oduvijek prisutna... npr. iPhone se pojavi kao novi hit uređaj, a oni nam zabrane prodaju - sve samo telekomima. Onda kasnije kada više nije bilo napeto - "A zašto prodajete tako malo iPhonea, loše su vam kvartalne brojke?" - "Zato jer ne želimo!" Onda se ista priča ponovila s Apple Watchem. Nisu nam dali da se prodaju ako nemamo izlog na razini ulice. Znači stalno je prisutan taj maćehinski odnos. Što je korporacija veća, tim gore. Nije niti Adobe bolji - nekada su dozvolili da reseller dobije NFR (not for resale) kopiju da može demonstrirati softver u trgovini potencijalnom kupcu. Sada toga više nema, nego moraš kupiti punu licencu - i onda izračunaš da trebaš prodati preko 20 paketa da bi otplatio samo svoju licencu.

Hrvatska bi baš mogla biti raj koliko drugih prednosti imamo kao zemlja, ali valjda će proći desetljeća prije nego li postanemo civilizirana država zapadno-europske razine.
17.01.2021 | 11:17
dpasaric kaže:
I onda me čudno gledaju kada s odobravanjem reagiram kada netko provali da smo trebali ostati Austrougarska ili Italija.


Kak bi rekao moj frend, Gavrilo je sve dobro zajebal...

Sramota je sve to s cijenama Adobe-a i Apple-a kod nas. Mislim da nas ima hrpa koji smo i dalje na CS6 paketu samo zbog ove njihove politike.
17.01.2021 | 11:51
[quote="zoranowsky" post=190468]dpasaric kaže:
Mislim da nas ima hrpa koji smo i dalje na CS6 paketu samo zbog ove njihove politike.


Ma kome treba cijeli CS Master Collection, tj. po novom CC All Apps, nije razlika u cijeni nešto strašno - pogotovo jer to redovno kupuju profesionalci, znači treba gledati cijenu za d.o.o., a bez PDV-a ispadne 6.480 kn, to je 540 kn mjesečno. To je licenca koja istovremeno radi na dva računala, ako je to nekom profesionalcu skupo za svoje alate s kojima zarađuje, onda nešto nije ok s poslom ili cijenom kojom naplaćuje svoj rad.
17.01.2021 | 12:33
Sve to štima, Davore, ali gdje je logika da se tu naplaćuje skuplje gdje su tržišne cijene tih usluga niže?
I što ćemo s onima koji su solo igrači, izvan sustava PDV? Ne treba im licenca za dva računala kad su ionako sami, i ne mogu otpisati PDV.
17.01.2021 | 13:06
Upravo se o tome radi, moja firma nije u sustavu pdv-a. Uostalom, stvar je principa. Kada će nas tretirati isto kao i ostale, kupujem CC, što će se najvjerojatnije desiti za koju godinu kada napravim tranziciju na nove M1 macove.
Davore, zašto misliš da nešto ne štima s poslom ako netko i dalje koristi stariju verziju alata? Nedavno sam pričao s kolegom iz jedne od jačih agencija u HR, oni i dalje koriste CS6, kolega montažer je isto na CS6, prošle godine sam radio jedan projekt za Disney sa suradnikom koji je animacije radio u AE CS5, jer mu sve radi.
Sve profesionalci.
17.01.2021 | 17:40
To što je RH malo tržište nikako ne opravdava govnarsku politiku, ali mi nismo dio malog tržišta, mi smo dio EUROPSKE UNIJE!!!!!
Uvjeti bi trebali biti jednaki, ali nisu, Bruxelles boli kita za nas, ali uredno inkasiraju članarino.
Lokalnom trgovcima paše i ne paše, veće firme kupe cijeli paket iako u stvari trebaju samo par programa, a mali, mali kradu jer Adobe nije ništa poduzeo da ljdi legaliziraju programe.
Iako sam protiv piratskih programa, nije mi žao što neki potkradaju Adobe.
12.02.2021 | 11:09
Opet sam malo šnjofao po netu vezano za ovu temu, pa sam naletio na ovaj thread na adobe community-u:
community.adobe.com/t5/account-payment-p...roatia/td-p/11670679
što me ponukalo da probam i sam.

Naime, kada probam doći do HR stranice Adobe-a na linku:
www.adobe.com/international/selector/
dolazimo do stranice za biranje zemlje iz regije EE, gdje naravno nema HR.

Ali ako probam kupiti preko neke normalne EU zemlje, nudi izbor HR, uredno prebaci PDV na 25%.

ScreenShot2021-02-12at10.00.05.png


Davore, znaš li išta više o ovome? Da li je moguće da postoji mogućnost kupnje pretplate na CC, ali je iz tko zna kojeg razloga (ili nečijeg interesa) tako skriveno?
12.02.2021 | 12:32
Radi sad normalno, može se odabrat direktno Hrvatska, izbaci da će se napraviti refresh kako bi se prilagodilo plaćanje i porez i nakon toga sve normalno prikaže. Čak vrijedi i neki popust koji je momentalno aktualan za cijeli paket, 39 eura + PDV mjesečno (godišnji plan)
12.02.2021 | 13:03
Da, ali i dalje nema HR kada se radi selekcija zemlje u regiji?

ScreenShot2021-02-12at12.01.18.png


otvara ovo:
ScreenShot2021-02-12at12.01.44.png


Sve je to tak skriveno. Skrivaju to ko zmija noge...
12.02.2021 | 13:14
Koliko sam vidio u onom threadu na njihovom community-u, očito je da je sve to jako friško pa brijem da će uskoro sve biti posloženo, bar se nadam da je tako.
12.02.2021 | 17:08
Mene ovo isto zanima. Ako tko uspije neka napise kako je kupio pretplatu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 17 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO