Prebacivanje fotografija iz iPhone na MBP Mojave
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prebacivanje fotografija iz iPhone na MBP Mojave


01.05.2019 | 21:26
Pozdrav svima,

evo vec 2 sata pokusavam prebaciti fotografije sa iPhone 8 Plus modela na MBP 2018 sa Mojave 10.14.4 i nikako da to napravim kao prije..

Nije rijec o backupu vec iskljucivo prebacivanje fotografija da si napravim album i spremim u arhivu na externi.

Probao sam preko image capture, itunesa cak sam downloadao iMazing aplikaciju ali trazi da se plati..

Vjerujem da ima free opcija?

Hvala
01.05.2019 | 21:44
Ima li puno fotografija? Ako nema, možda bi iCloud bio najelegantnije rješenje.
01.05.2019 | 21:59
Pozdrav, ja to napravim preko AirDrop-a, meni najjednostavnije, ukljuci WIFI i bluetooth na MAC-u, ne znam zašto ne možeš upotrijebiti "Image Capture" od MAC-a ako već hoćeš preko USB kabela. Trebalo bi raditi najnormalnije. Koristim Iphone X i isto Mojave najnoviji update 10.14.4. Macbook Pro 2017. Ne koristim Photos nego isto prebacujem u folder i onda backup na externi disk.
01.05.2019 | 22:08
Ima jako puno
01.05.2019 | 22:23
Nisi uopće napisao koji je problem. Spojiš telefon kabelom, otvoriš Image Capture i šta se dogodi?
01.05.2019 | 22:25
Sanjine kaze Unable to Share.. there is error try later..

Jel moguce da ovako komplicirano prebaciti fotke sa istog sistema i to slozenog..
01.05.2019 | 22:28
Pozdrav Renzo,

sa Image Capture prvi puta kad sam spojio otvorilo je mobitel i vidio sam fotografije, odabrao sve cca 3000 fotografija i stavio prebacivati međutim poceo je raditi nekakvu kompresiju nekih videa i u jednom trenutku stane i stoji za jednu fotografiju dobrih 20 min.. iskljucio sam to i probao opet i nije uopce vidio vise mobitel. Restartirao sam sve i uopce IC nevidi mobitel..

Nisam bas na Mojave iskusan, tek nekoliko mjeseci sam na njemu a 20g sam na WIN bio pa mozda pak nesto radim krivo..
01.05.2019 | 22:45
Beyorn kaže:
Sanjine kaze Unable to Share.. there is error try later..

Jel moguce da ovako komplicirano prebaciti fotke sa istog sistema i to slozenog..

Nisam do sada nikada imao taj problem a prebacujem dosta slika i videa, sa Iphone-a i aparata, ne bih znao, sorry, mozda ima netko iskusniji u tom području, s tim da 3000 slika i nije malo za prebaciti odjednom.
01.05.2019 | 22:52
Sanjin13 kaže:
Beyorn kaže:
Sanjine kaze Unable to Share.. there is error try later..

Jel moguce da ovako komplicirano prebaciti fotke sa istog sistema i to slozenog..

Nisam do sada nikada imao taj problem a prebacujem dosta slika i videa, sa Iphone-a i aparata, ne bih znao, sorry, mozda ima netko iskusniji u tom području, s tim da 3000 slika i nije malo za prebaciti odjednom.


Hvala ti na odgovorima i vremenu također hvala ostalima.

Problem je bio do mobitela koji je bio malo zblesiran, restartirao sam ga još jednom i sad radi sve. Prebacujem preko Image Capture 3k fotki + video i radi savršeno.

Hvala još jednom svima!
02.05.2019 | 12:14
Beyorn kaže:
Pozdrav Renzo,

sa Image Capture prvi puta kad sam spojio otvorilo je mobitel i vidio sam fotografije, odabrao sve cca 3000 fotografija i stavio prebacivati međutim poceo je raditi nekakvu kompresiju nekih videa i u jednom trenutku stane i stoji za jednu fotografiju dobrih 20 min.


Kad ti se na Mac-u drugi puta dogodi slična situacija, samo ga ostavi da odradi svoje. Ti si za to vrijeme nađi nešto drugo za obaviti. Naime, Mac nije PC pa da se smrzne zbog neke trivijalne radnje, on jednostavno polako odrađuje zadanu radnju, pogotovo ako nema puno RAM-a. Smrzava se i Mac, ali to su vrlo rijetke situacije.
02.05.2019 | 13:11
Možda nije bitno kad je već riješeno, samo sam htio pitati, zašto pomoću Image Capture, a ne pomoću Photos?
02.05.2019 | 16:12
Ček, zar ti nisu fotke same sinkane preko Photos?

Kako što slikaš pojavi se s malom latencijom i na Macu. Provjeri da ti nije slučajno isključeno u iCloud kontrolom panelu.
02.05.2019 | 21:03
zabac kaže:
Photos trpa u onu svoju arhivu i onda je sranje ro izvuci ako se ne zna. Image Capture je bas to gdje imas kontrolu nas skidanjem.


1. Odabrati željene slike (cmd+A) za sve ili (cmd+klik) za pojedinačne stavke.
2. Izbornik "Datoteka/Eksportiraj/Eksportiraj nepromijenjeni original..." u neku primjerice već pripremljenu mapu na desktopu.

Tako barem kod mene funkcionira, a dpasaric je u potpunosti u pravu. Sve na iCloud, pa nek Mac po malo cucla fotke. Kad se iCloud "zapuni", eksportirati na gore opisan način, očistiti iCloud od slika - i onda opet sve ispočetka.
02.05.2019 | 22:05
Meni Photos skroz dobro radi u te svrhe, bez obzira na kolicinu slika i videa.
Ne koristim iCloud ali manualac s kabelom odradi svoj posao bez problema i veoma brzo.
02.05.2019 | 22:19
serafin kaže:
Meni Photos skroz dobro radi u te svrhe, bez obzira na kolicinu slika i videa.
Ne koristim iCloud ali manualac s kabelom odradi svoj posao bez problema i veoma brzo.

Photos mi video s ajfona od 4.3 gb prebaci na komp i onda taj video bude velik jednu gigu manje? Ne želim da mi ništa komprimira, bar bez mog znanja ili da me bar pita za to.
Zato koristim iMazing i on mi prebaci cijelu veličinu videa.
02.05.2019 | 22:23
dpasaric kaže:
Ček, zar ti nisu fotke same sinkane preko Photos?

Kako što slikaš pojavi se s malom latencijom i na Macu. Provjeri da ti nije slučajno isključeno u iCloud kontrolom panelu.


Da, sve mi je iskljuceno :O

Hvala!
02.05.2019 | 22:29
Nisam isao za tim, ali ne mogu reci da sam primjetio pad u kvaliteti kad prebacim ista.
02.05.2019 | 22:30
zabac kaže:
Postoje dvije vrste mobitel-fotografa. Prvi su oni koji imaju 100-tinjak fotografija i redovito ih arhiviraju, i oni drugi koji imaju 3000 fotografija i uvijek oko 100MB prostora za još koju fotografiju (ili se neka od prije 3 godine obriše jer nije baš nešto). Stalno kukaju kako nema mjesta i kako trebaju pospremiti slike.
Ovi drugi riješe problem s kupnjom telefona od 512GB, a 959,88kn godišnje im je previše dati za iCloud plan!


Upravu si vezano za 3000 itd. no jedna stavka ti je promaknula za taj "tip fotografa" a to jest da nema vremena za misliti o takvim stvarima. Neki imaju slozeni zivot no neki si slazu od 0!
Istina da sam mogao kupiti iCloud i stavljati tamo fotografije ali evo tek sad doznao na ovoj temi. MBP imam tek koji mjeseci i jos ucim. Ne opravdavam se ali treba znati da nije uvjek jednostavno kako se misli.
02.05.2019 | 22:34
drazenp1706 kaže:
Beyorn kaže:
Pozdrav Renzo,

sa Image Capture prvi puta kad sam spojio otvorilo je mobitel i vidio sam fotografije, odabrao sve cca 3000 fotografija i stavio prebacivati međutim poceo je raditi nekakvu kompresiju nekih videa i u jednom trenutku stane i stoji za jednu fotografiju dobrih 20 min.


Kad ti se na Mac-u drugi puta dogodi slična situacija, samo ga ostavi da odradi svoje. Ti si za to vrijeme nađi nešto drugo za obaviti. Naime, Mac nije PC pa da se smrzne zbog neke trivijalne radnje, on jednostavno polako odrađuje zadanu radnju, pogotovo ako nema puno RAM-a. Smrzava se i Mac, ali to su vrlo rijetke situacije.


Rijec je zadnjem modelu MBP sa 32gb rama i zadnji updateovi.

Mozda ipak bio problem oko kabela koji je stvorio taj problem. Vrijeme je za novi
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 48 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO