Problem s otvaranjem fotografija s mobitela
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem s otvaranjem fotografija s mobitela

• iMo
  • Korisnik
  • 15
04.02.2019 | 08:13
Pozdrav svima!

Zna li netko odgovor na pitanje zašto mi se ponekad neće otvoriti u Photoshopu neke fotografije, koje su uglavnom napravljene mobitelom.

Te fotografije mogu otvoriti u aplikaciji Preview, ali na pola puta do Photoshopa otvori se donji prozorčić i ne da dalje.

problem190202-Photoshop.png

Stvar rješavam tako da fotografiju iz Previewa eksportiram kao JPEG ali bih volio da se ne moram time baviti kada imam puno takvih fotografija.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći!
04.02.2019 | 08:44
Možda JPG i nije JPG, nego greškom ima takav nastavak?
04.02.2019 | 09:12
Hrpa ljude se zali na to, otvaranje i snimanje iz nekog drugog alata popravi stvar. Sramota da Photoshop ima problema s time dok obicni Preview i Windows Paint nemaju.
04.02.2019 | 19:18
Zašto misliš da je problem u photoshopu, a ne u mobitelu koji generira file?
04.02.2019 | 19:40
err.png

Generirao sam sličnu grešku. .png sam preimenovao u .jpg

Nije greška u PS-u, već u mobitelu.
04.02.2019 | 20:02
A što kaže Preview ako taj preimenovani PNG pokušaš otvoriti Previewom?
04.02.2019 | 20:03
Probao ja sad. Ne kaže ništa, samo je otvori.
Iako, to mi zvuči suludo da neki mobitel iz fotografije generira PNG
05.02.2019 | 03:55
Stvorio sam .png i preimenovao. Imam iPhone koji radi OK .jpg.
Preview valjda otvara, ako zna i moze, bez obzira na ekstenziju.
05.02.2019 | 09:50
smayoo kaže:
Probao ja sad. Ne kaže ništa, samo je otvori.
Iako, to mi zvuči suludo da neki mobitel iz fotografije generira PNG

Ja nisam primjetio kod fotografiranja, ali jesam da to radi kod screenshot-a.
  • LongVillage
  • Posjetitelj
07.04.2019 | 10:25
Koji program bi preporučili za transfer datoteka i podataka sa Androida na iMac, da to lijepo radi kao na Win-laptopu, ukopčaš, odobriš pristup podacima i mob se ponaša kao dodatni disk sa svim opcijama manipulacije datoteka...
07.04.2019 | 11:03
Na takav način mislim da nema ništa (da dobiješ mobitel kao vanjski disk u Finderu). A što ti ne valja sa standardnim "Android File Transfer"?
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 34 minuta
  • Bertone: @ping, postoji to kod nas već godinama no koliko je isplativo prosudi sam [link]
  • drlovric: @ping: Uvijek ces vise dobiti u oglasima od onoga sto ti Apple plati.
  • ping: Postoji li nada kako će se i kod nas u nekoj bližoj budućnoti moći napraviti trade-in staroga za novi model mac?
  • dpasaric: U komentarima zadnjeg članka sam se osvrnuo na novi iMac i koliko njegova objava utječe na odabir novog stolnog Maca u smislu cijena/dobiveno. Slobodno se priključite pitanjima ili komentarima!
  • smayoo: Čestitam svima Dan Oluje! :)
  • Tomislav32: icolada mail je tomislav32.tw@gmail.com
  • Gjuroo: to Pro?
  • dpasaric: Stigao novi iMac. Ništa revolucionarno, samo očekivane evolucijske promjene. I dalje je na Intelu. Znam da vas zanima cijena top modela - oko 68.000 kn! Smiling face with open mouth and smiling eyes Doplata za antiglare nano-staklo monitora? 500 €.
  • icolada: Tomislav32 moze broj ili mail da se cujemo?
  • smayoo: Koji je bio loša ideja od početka
  • Borisone: Napokon su ubili Fusion Drive.
  • Borisone: iMac refresh. More of the same for more money.
  • Tomislav32: imam ja
  • icolada: kupujem moze i cijeli komp ili neispravni
  • icolada: Ima netko kuciste od powermaca g5?
  • Soffoklo: Kad vidiš ovakvu vijest pitaš se imaš li original nekog uređaja u ovom slučaju iPhonea: [link]
  • FiFi: Našao sam. Pobrkao sam lončiće. Problem je bio s Win formatiranim ExFAT u OS X-u. Prilikom formatiranja nije dobro podešen GUID partition type pa ga OS X ne prepoznaje kako treba. Riješio sam ga kroz Win diskpart
  • FiFi: Ne mogu se sada sjetiti o čemu se točno radilo, ali nije išlo glatko.
  • FiFi: formatira USB flash nekim dodatnim parametrima koji ga onda ispravno podese. Kroz Disk Utility nije išlo
  • FiFi: @smayoo Tako je. Sve ja to znam, ali to nije bio slučaj. Sjećam se da postoji fix gdje se u Terminalu
  • iLeo: TNX
  • Borisone: iPad 5 [link]
  • iLeo: Koji iPad je noviji? iPad 5 ili iPad Air 2
  • smayoo: treba paziti na partition scheme. Ljudi često na Macu naprave erase, odaberu exfat, ali umjesto MBR ostave default GUID particijsku shemu i onda to na starijim windowsima ne radi
  • FiFi: ExFAT je daleko od univerzalnog. Kada na OSX formatiram flash drive Windows ga uglavnom ne prepoznaje, dok obrnuto funkcionira.
  • kupus: ako se ne varam, windows10 ima podrsku i za macos journaled/unjournaled
  • jura22: Statisticki gledano i nije. Samo neki operativni sistemi poznaju ExFAT. Malo je poznato da procesora ima visestruko vise od racunala i kao takvi imaju svoj OS.
  • cariblanco: ExFAT svaki sitem pozna, tak da je on skoro must have ;)
  • BigMac: Riba thx!
  • Riba: ExFAT
  • BigMac: Ekipa, kako formatirati usb stick, da ga windows prepozna
  • smayoo: Kad je to VNC slovio kao "vrlo" nesiguran protokol? U vrijeme dok je MS Remote Desktop mogao provaliti petogodišnji klinac sa sladoledom, VNC se mogao probiti jedino "man-in-the-middle" metodom.
  • ^SuperUnknown^: VNC mi malo smrducka s obzirom da je slovio kao vrlo nesiguran protokol. Ne znam je li se stogod promijenilo, davno sam koristio VNC :)
  • Dijete: budu budu, u ios17
  • songoku: I jos uvijek nisu sredili jedan bug koji sam im prijavio jos u beti 1
  • big_mac: Ios 14 beta 3 jako fluidno,brze ali su maknuli 3d touch na xs
  • smayoo: Možeš ako složiš port forwarding na kućnom internet routeru
  • Dijete: Mene je Teamviewer 2 puta zblokao u kriticnom trenutku kad sam trebao pristupit svom kompu doma... pod sumnjom da koristim za “posao”... koristio sam free verziju... sa Anydesk do sad nikakviih problema.... koristim ga 6 mjeseci.. nemam iskiustva sa realvnc, nisam ni znao da mozes pristupit van lokalme mreze...
  • Josip R.: Na kraju uletio ispod cijene kao rabljeni, i jako malo korišten.
  • Josip R.: Evo da se malo pohvalim konačno nabavio MacBook Pro 16 za posao. :)
  • smayoo: Nesiguran i ždere resurse
  • JOHN: A što ne štima s TeamViewer?
  • lastavica: Jel moguce u HR kupiti i koristiti apple care ? (MBP 16";)
  • rusty: ERSTE debitne kartice od danas u sutavu ApplePay
  • smayoo: I od mene preporuka za VNC
  • Dijete: [link]
  • energyman: [link]
  • ^SuperUnknown^: Ima tko preporuku iPhone-Mac remote desktop softvera? Nesto tipa TeamViewer, a da nije isti. Po mogucnosti free, bez ikakvih fensi fićura, multimonitor support je pozeljan though. Thx :)
  • nihad: jel to ta ? :D
  • nihad: netflix.com

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%