Office 365 na Sierra? 10.12.1
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Office 365 na Sierra? 10.12.1


11.11.2016 | 12:41
Ima tko? Čitam na Microsoftovoj stranici da je Office 365 za MacOs 10.10
Ne mogu dobiti Microsoft na 0800300300 da ih pitam je li i za novije verzije.
Ima li tko ovo na svom Macu da potvrdi da sve štima? Na netu se ljudi žale nešto da im neće radit Office.
11.11.2016 | 18:32
Office, otkad postoji, dakle još malo pa 25 godina, nešto neće radit. Pa malo radi, pa malo opet ne. I tako...
11.11.2016 | 19:26
Ja koristim. Sve uredno radi.
PS koristim jer moram budući da mi studenti bez obzira na moje protivljenje šalju radove pisane u Wordu, a znaju slati wordove dokumente koje treba ispuniti i iz raznih državnih službi. Najviše volim kada dobijemi Word doc u kojem je nekakva tablica koju treba popuniti!
11.11.2016 | 20:39
Kad meni studenti pošalju dokument u Wordu, ja im ga vratim bez komentara. Primam samo PDF. Ponajtuplji među njima su pokušali dvaput pa naučili.
11.11.2016 | 21:05
Morat ću i ja tako.
16.11.2016 | 17:50
Od uvijek imam problema izmedu dokumenta u wordu i prijenosa tj. ispravnog otvaranja u Apple Pages.

Kada sa maila na Mac (Sierra 10.12.2) skinem wordov dokument i idem ga otvarati mi ga u Pages otvori na nacin da vidim samo prvu stranicu, nekad 1,5 stranice. Ostatka dokumenta jednostavno nema...

Mogu sto postaviti u Pages ili je to jednostavno tako, i trebam kupiti Office for Mac?


Do sada sam se "slepao" na nacin da sam imao PC kojeg je sada zamijenio novi Macbook, pa vise nemam izlaza...

Ako trebam kupiti Office for Mac molim jos za savjet sto kupiti jer mi treba na 3 uredaja ( 2x MBP i 1 X MB). Office 365 ili Office for Mac 2016 ??

Unaprijed hvala i sorry na OT.

Zabac
16.11.2016 | 18:20
Pages neće nikada dobro otvoriti imalo kompleksniji Word dokument. Najbolja alternativa i to besplatna je LibreOffice, pokušaj s njim.
16.11.2016 | 18:46
Da, najbolje LibreOffice, a ako baš hoćeš MS, onda Office 365, "family pack" u kojem imaš 5 licenci za kompove, koje prate za svaku mogučnost dodatne instalacije na tablet i mobitel.
svejedno je koji OS imaš.

10 eura mjesečno.

LP
Z
16.11.2016 | 19:05
Riba kaže:
Pages neće nikada dobro otvoriti imalo kompleksniji Word dokument. Najbolja alternativa i to besplatna je LibreOffice, pokušaj s njim.


Instalirao i probao i na prvu izgleda odlicno!

Jedino kada uredim dokument i odabarem lokaciju i format tj. da mi se pohrani na Mac-u u .docx formatu me LIbreOffice Vanilla upozori da je bolje da se dokument pohrani u extenziji .odt kako bi sve ostalo nepromijenjeno.

.odt??

Prihvatio sugestiju programa i pohranio u .odt

Onda sam taj dokument u .odt extenziji kao privitak u mailu poslao na PC i PC ga vidi kao Word unatoc .odt extenziji na kraju! Sve je super...

Sto koristite drugi? Ovaj i slicne besplatne programe ili ipak Office for Mac (Office 365)?

Meni rijetko treba ali kada zatreba zelim da je sve 100% funkcionalno..., sto kazu experti?

Hvala

Zabac
16.11.2016 | 19:13
zabac1 kaže:
Meni rijetko treba ali kada zatreba zelim da je sve 100% funkcionalno..., sto kazu experti?


Nisam ekspert već u istoj kategoriji koju si gore opisao.

Da koristim Office za posao i da mi je to kritičan alat koji svakodnevno koristim, platio bih za MS Office. Za povremeno korištenje LobreOffice mi se pokazao sasvim dobar.
16.11.2016 | 19:37
Interesantno. Od kad sam na Macu, negdje od 2007g. počeo sam koristiti NeoOffice i još ga koristim. Par puta sam imao problem zbog kompatibilnosti sa MS zbog dokumenta koji mi je netko poslao na mail. Sad već jako dugo nisam a i kad mi pošalju dokumant u nekom drugom formatu, tražim ih PDF. Ionako nisam poslovan korisnik.
16.11.2016 | 19:48
Velika Vam hvala!

Za sada cu ostati na LibreOffice...
16.11.2016 | 20:48
Ja imam pravo na korištenje MS Officea (kao predavač na veleučilištu) pa imam MS Office instaliran radi povremenih XLSM dokumenata koje dobivam ponekad i koje LibreOffice u pravilu ne uspijeva otvoriti. Uglavnom, svaki put kad pokrenem MS Office, sjetim se zašto ga mrzim.
LibreOffice. OpenOffice. To je besplatno. NeoOffice se nešto plaća, neveliku svotu, ali nije to razlog što sam od njega odustao. Svojevremeno sam koristio NeoOffice jer je bio native kodiran za Mac i u dosta slučajeva je radio bitno bolje od OpenOffice. Napustio sam ga jer su *JAKO* kaskali u praćenju aktualnih verzija OO-a i jednostavno mi je bilo previše dugo čekati da riješe neke meni vrlo mučne bugove.
17.11.2016 | 09:06
Meni se čini da su se popravili. Imaju dosta često apdejte i možeš provjeriti. Probao sam više puta i LO ali mi je NO bolji. Šteta da ga ne rade i za Linux.
17.11.2016 | 13:30
Imali su i onda česte updateove. Ali rješavali su samo probleme njihovog vlastitog koda, a ne probleme OO koda. Bug u OO kodu je prepušten OO-u, OO bi ga riješio, npr. za mjesec dana, a NO bi usvojio tu OO verziju tek godinu dana kasnije.
17.11.2016 | 14:53
Ja ga nisam secirao ili otvarao (niti neznam). Dok radi, samo hranim svinje i ništa ne diram.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • dpasaric: Radim na tome da nabavim zanimljiv monitor za tehnički review, držite palčeve da upali jer bi moglo biti mnogima zanimljivo. :)
  • Yonkis: Font je drugačiji.
  • Performita: :-)
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!
  • Yonkis: dpasaric - Jel' u Kokolu?
  • dpasaric: Spremamo poslasticu za večeras! :)
  • ivan.ocd: Hvala za konkretni model, budem i ja pogledao za takav neki model… imam puno knjiga koje trrba analizirati i tu je onda preslab.
  • drlovric: Moj kolega koristi Cowork sa M5 Pro sa 64GB, i nema tih problema... Ocigledno ti je taj Air preslab za tu specificnu namjenu :/
  • ivan.ocd: Da, prema Claudeu trebao bi M5 Max… neki dan je bilo preko 90GB Rama koje je koristilo… pogledat ću ovo sto si napisao pa javim
  • accom: Activity monitor će ti pokazat CPU / GPU / memory usage. Pretpostavljam, da je naročito GPU pod plafonom, a možda i Memory...
  • accom: A što kaže Claude po tom pitanju?
  • ivan.ocd: Ekipa, molim vas za brzinski savjet: imam MBA s 16GB RAM-a i koristim Claude puno, osobito Cowork. Izgleda da mi tih 16GB nije dovoljno jer svako malo dobijem upozorenje o memoriji, a i grije se ko lud (M5). Trebam li prodati ovaj Mac i gledati neki Pro ili Max s vise memorije ili hlađenja ili ne? Hvala
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO