Office 2016 pitanjee
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Office 2016 pitanjee

08.10.2016 | 15:57
Pozdrav
Jedno pitanje u vezi officea
Imao sam windowse i office na njemu i datoteke u excelu od firme
Sada imam macbook i kupio sam orginal office
A sta mi se dešava sljedece
Sve datoteke koje otvorim na mac su mi van margina
I moram stalno širit margine da bi mi stalo na A4 sve
A na windowsima mi te datoteke budu složene na A4 Papiru i nemoram širit margine
Neznam zašto to kao da mi je office podešen na americki papir onaj letter
Ja to promijenim na A4 i nestane ma na jedan papir nego moram suzivati margine stalno.
Pa me zanima da li netko zna neko rijesenje mislim da to ima negdje u postavkama ili ako je imao slicno nesto
08.10.2016 | 16:21
Vezano ti je za printer i njegove margine. Zašto ti je to problem. Niti meni na poslu i doma ne štimaju margine. Problem je ako tih fajlova imaš stotine. JA imam 2011 Office. Čak niti oni riboni nisu tlaka.
Pod Layout odaberem PAge Layout i tu mogu sve podešavati. Daleko lakše nego recimo u onom starom 2004.
08.10.2016 | 17:34
Word dokumenti se uvijek poremete kad ih otvoriš na računalu koje ima neki drugi printer kao defaultni. Izbor formata papira (A4 ili Letter, itd) se podešava u Format Page, ili tako nekako, ne znam kako se zove na ovim novijim verzijama i povezano je sa samim dokumentom, a ne s Wordom.
09.10.2016 | 04:09
Nije problem u papiru, vec u marginama. Minimalne margine se razlikuju od printera do printera. Ako su margine velike, onda nema problema, ali ako su malene, tada se poremeti. Naravno, nije istje printas li list na A4 ili A3 printeru.
09.10.2016 | 08:25
Ma, čovjek je spominjao da mu nešto ne štima s A4 i letterom. Sad sam pročitao pažljivije pa vidio da je to on samo krivo zaključio.
Da, tako je kako kažeš. Ako su margine na tanko razvučene, kad otvoriš doc na kompu čiji default printer nema tako velik printable area, onda se margine poremete.

BTW, molim te, makni "potpis" iz Tapatalka na iPadu. Hvala.
09.10.2016 | 08:56
Isti mi je printer i na windowsima bio hp 1102w i sad na macu
Probat cu to sredit
Jer mi ide na živce sad svaki dokument koji je bio na windowsima
Margine su valjale govorim za excel a sad do jedan moram prepravljat a imam
Poprilično dosta stvari jer mi je od firme to
Kad mu udarim u donjem desnom kutu margine
Odma prebaci zadnju kolonu na drugi papir
I kad rasirim papir na najšire ne stane sve nego moram kolone smanjivati
09.10.2016 | 09:40
Jebo Tapatalk, svaka nadogradnja to vrati na staro.
09.10.2016 | 15:33
Dsdarko, to se žali HPu što su printabilno područje različito definirali u Windows driveru u odnosu na Mac driver.
Eventualno vidi da li ti se u podešenjima od drivera da podešavati to printabilno područje.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • Cheka: Pozdrav ekipi, jel netko kupio novi Macbook Pro 15 ? Ima li kakvi problema u ovih 2-3 tjedna sto je vani ? Dvoumim se da ga kupim. :)
  • drlovric: Mjesec dana free na CuriosityStream, i meni i vama :) [link]
  • cavarovobrdo: MacBook Pro spašen, očišćen i posušen. Svaka čast ekipi s Trešnjevke jer su imali muda.
  • smayoo: Požuri dok nisu napravili te ograde! ;)
  • cariblanco: UPOMOĆ , kako uteći iz Bosne...zaglavio sam ovdje, skoro kao Mamić :D
  • cavarovobrdo: Ufff, hvala! hospitaliziran na Trešnjevci. Vidjet ćemo dalje!
  • smayoo: U EE otpad, bojim se... :(
  • cavarovobrdo: UPOMOĆ laptop MacBook Pro zaliven mlijekom!!! Koji servis u ZG je najbrži i najbolji. Neki su već odbili uzeti laptop. Nisam iz ZG? Gdje odnijeti laprop. Pomagajte! Hvala!
  • drlovric: Imamo li IPSC strijelaca ovdje? :)
  • kupus: i zabranjeno je prodat odmah nakon sto kupis (ne mozes zaradit u par sati), vec preko noci. ako hoces dionice, odi do brokera.
  • kupus: al navodno mozes zaradit, mojem frendu su isplatili neku sitnu lovu svojevremeno
  • kupus: ja ne bih davao offshore racunima novac, ima tonu primjera na internetu ulagaca koji vise do njega nisu mogli doci
  • kupus: jel to isto kao i plus500? igras se sa sirovinama i dionicama, ali sa polugom (omjerom)?
  • m@xym: 'zarada do 90' da budem precizniji, ali zaključak isti
  • m@xym: čim je 'zarada 90%' mora bit prijevara
  • Mate22: dobije se .|.čina
  • drlovric: Ma nesto se kladis na neke dionice.... stvanri su podaci, al ne znam ho e li biti stvarne isplate ako sta dobijes :)
  • Riba: Sa takvim imenom ne može biti ništa drugo do prevara.
  • Riba: Što je to, zvuči kao tableta za povećanje spolovila?
  • drlovric: Jel netko od vas koristio Binatex? Jel to prijevara? :)
  • saint: Ne,6s i SE au zadnji za update
  • Mate22: Znači na moj iPhone 6 plus koliko skužajem neće se moć puknit ovaj novi iOS 13 :/ Correctly?
  • stefanjos: jasno je to, bez performativnih poboljsanja bio bi jednako dobar kao i ios 12, dobar! ali sa najavljenom promjenom pakiranja aplikacija i njihovim brzim otvaranjem to ce biti mrak.
  • drlovric: Stefanjos: Odavno vec HW nije usko grlo na iPhone vec osakaceni iOS. Tako da ne sumnjam da ce sve raditi barem jednako dobro kao iOS 12 :)
  • stefanjos: citam da je ios13 zvjerka na iphoneu 7 pa me veseli sto ce jos jednu godinu drzat mobitel relevantnim. za sada sam na 2,5 od planiranih 5 godina koristenja. nadajmo se da ide tako dalje :D
  • cavarovobrdo: Kako li će nova "RENDA" renderirati :)
  • drlovric: Kupicu ja medalju kakvu ako je dobra cijena, ratni veteran da budem :D
  • smayoo: Žabac, nema frke, stavi ordenje u oglas. Rubrika je “Hardver” :D ;)
  • mate321: Al želim ga se riješit što prije, pa pokušavam sve opcije...eto
  • mate321: Mogu ja izbrisat, ako bas vrijeđa članove
  • zabac: Ma vidim, ali ipak. Ja imam neko ordenje koje je stari vlasnik ostavio. MIsliš kako bi bilo OK staviti ovdje u oglasnik?
  • Riba: zabac, vidi dole.
  • zabac: U oglasniku su se PC komponente počele pojavljivati!!!!!!!
  • ihorvat: Ima li tko da prodaje slucajno Apple TV 4gen ili 4K?
  • mate321: Ok, mozda netko naleti, da mu treba radi posla, kao sto je i meni trebalo
  • Riba: Pa nije zabranjeno, ali nije ti baš ciljano tržište. :)
  • mate321: Mislim, nije škart ali ne trebaaju mi windowsi više
  • mate321: Može li se oglasiti procesor i maticna od PC unutar oglasa, da se riješim škarta!
  • JOHN: Mislim da bi radilo kako spada, al ipak nebum izigravao sreću
  • cariblanco: Čim spominju portoriko, kinu, hong kong te operatere sprint i verzion... neznam baš?
  • cariblanco: To ti je mačak u vreći, može raditi a i ne mora
  • Soffoklo: Taj bi po meni trebao raditi, ali iskreno ne znam 100%. Ovdje možeš provjeriti koje LTE frekvencije podržava i koje države: [link]
  • JOHN: taj bi navodno trebao podržat sve, globalni uređaj!?
  • JOHN: ovaj je A1660
  • JOHN: ok
  • Soffoklo: Moraš paziti da je model Model A1778 ili Model A1784 za 7 plus.
  • JOHN: Jel bi iphone 7 iz USA trebao normalno ovdje radit? Kupujem neki rabljeni, pa me zanima. Ako ima netko ovdje tko eventualno razmišlja o prodaji iphone 7 128gb, zainteresiran sam.
  • dpasaric: @soffoklo, još ćemo vidjeti za macOS podršku za 5,1 jer i Mojave na početku nije, pa su kasnije dodali prepoznavanje kartica s Metal driverima...
  • Dijete: MP - na papiru super. na webu sa animacijama, jos bolje... vidjet cemo uzivo... cekam drugu generaciju, i ne znam sto da mislim o T2 cipu...
  • Soffoklo: Fora je kako je Apple nazvao USB stick na prezentaciji "Ancient Relics" :-)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%