Printanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Printanje


05.09.2016 | 17:29
Lijep pozdrav ljudi!!
Jel mi možete preporučiti nekakav softver za printanje i skeniranje??
Hvala unaprijed...
05.09.2016 | 18:39
Ummm...sistemski Preview? Što ti točno treba?
05.09.2016 | 18:41
Upravo tako. Sistemski Preview. Ne samo da radi sve što mi treba, nego to radi najbolje i s najmanje zajebancije.
05.09.2016 | 20:09
Za printanje slika Adobe Photoshop ili Adobe LightRoom.
Za skeniranje uzmi ono što dolazi uz skener, a ako te novci žuljaju kupi SilverFast ili VueScan.

E sad, ako nemaš nikakve kriterije tada koristi za printanje Preview, a za skeniranje skini samo driver i koristi sistemski Image Capture (recimo, meni se tu ne pojavljuje CanoScan 8800F).
05.09.2016 | 20:40
Što ti znači "ako nemaš nikakve kriterije"?
05.09.2016 | 21:52
smayoo kaže:
Što ti znači "ako nemaš nikakve kriterije"?


Žabac je kralj sistemski preview oduvijek, također i na windowsima... Beskriterijast sam
06.09.2016 | 06:09
smayoo kaže:
Što ti znači "ako nemaš nikakve kriterije"?


To znaci da te nije briga kakva slika ulazi i kakva izlazi. U krajnjoj liniji cemu kupovati skener, programe kad sve to i kamera mobitela odradi.
E pa, onima kojma je kamera mobitela dovoljna za skeniranje, to su ti bez kriterija.
06.09.2016 | 06:11
havdic kaže:
smayoo kaže:
Što ti znači "ako nemaš nikakve kriterije"?


Žabac je kralj sistemski preview oduvijek, također i na windowsima... Beskriterijast sam


Vidi, nije moj komentar negativan. Mozda je grubo zvucali, ali mi nije bila namjera. Ima ljudi koje jednostavno ne briga. Glavno da ispadne, nije vazno kako. Nekako sam pretpostaviokako takvi ne postavljaju pitanja jer im i nakon ovoga nece biti vazno.
06.09.2016 | 07:29
Po tvom tumačenju je 95% korisnika bez kriterija. Meni skener služi za umetnuti puno listova u adf.
06.09.2016 | 14:41
Sto dobijes? Poskenirane listove, svijerle ili tamne. A4 ili malo vece. O slikama ne treba niti pricati. Digitaliziras papirnati dokument, pa kako ispadne. Probaj poskenirati kolor negativ, offset otisak.
06.09.2016 | 15:18
Pa o tome ti i govorim. Po tvom tumačenju, 95% korisnika printanja i skeniranja je bez kriterija. Ti skeniraš negative i printaš fotografije i bitno ti je 1250 detalja za koje mene nije briga. Ja skeniram stare papirnate projekte, sheme i proračune te razne račune i kojekakve druge gluposti koje radi nekog ili nečeg trebam čuvati, ali ne u papirnatom originalu (kojeg uništim u rezalici i odnesem u reciklažno dvorište). Upravo tako, dobijem poskenirane listove, malo svjetlije ili malo tamnije, A4, A3 ili tu negdje, nekad ravne, nekad baš i ne. I zadovoljan sam. To mi je trebalo. Kad printam, bitno mi je samo da odaberem A4 ili A3, cb ili u boji (čak mi nije bitno da li su određene crte baš baš magenta ili malo pobjegnu na crveno), jednostrano ili dvostrano. I to je to.
E sad, koliko je korisnika kao što si ti, a koliko je onih kao što sam ja? Vjerujem da se slažeš da je ovakvih kao što sam ja bitno više? Onda to znači da ako netko napiše sasvim generički, da mu treba nešto za skeniranje i printanje, da ima potrebe nalik mojima, a ne nalik tvojima. Jer je i on sam svjestan da potrebe nalik tvojima nisu normala pa, ako ima takve potrebe, da mora naglasiti kako mu treba nešto za visokokvalitetno i visokoprecizno skeniranje i printanje negativa i fotografija. Zar ne?
06.09.2016 | 15:57
Zato sam gore napisao kako nije bilo nista negativno.
Sama formulacija pitanja s pocetka dala mi je naslutit da ne treba nesto rudimentno jer to ionako dolazi sa skenerom, pa cak i malo vise od toga.
Ja sam us CanoScan 8800F dobio Canonov program za skeniranje, SilverFast za filmove i Adobe Elements za obeadu. Skener je bio oko 1800kn. Ako se gledaju oni od par sto kuna, tima je programski paket reduciran.

Jeste skuzili da ako pistet kao ja sad na iPadu i kad stavite dva prsta na polje teksta i pricekate, te tada pomicete oba prsta po tekstu, kursor se sece ko da imam misa.
iOS je zadnji dostupni 9 nesto.
06.09.2016 | 22:28
Ja ti ovo zadnje ne vjerujem, daj ti nama iskeniraj tog miša da ga vidimo
07.09.2016 | 05:22
Kako da to napravim? Cak mozes na taj nacin i selektirati. To radi u prozoru kad sad pisem. ugotovom tekstu, recimo u tvom postu, nisam uspio.
07.09.2016 | 08:22
Ne radi mi na sistemskom previewu.
07.09.2016 | 09:42
A što? Ajde uloži malo truda pa napiši više od 5 riječi pa objasni što točno trebaš i što si probao pa ne radi.
07.09.2016 | 09:55
Hm, napisao cijelih 6 rijeci.
08.09.2016 | 08:11
Oprostite na 5 riječi bio sam u nekoj gužvi..
Naime, želio sam isprintati običan neki pdf tekst i normalno sve spojim kablove i vidim svoj printer u postavkama, te onda odem na print ali ništa printer ne reagira (na printeru piše PRINTING ali ništa od toga).
Možda sam zeznuo nešto kod onog softvera, printer je 100% uredu, na windows laptopu mi radi...
Unaprijed hvala..
08.09.2016 | 14:03
Za početak, ako ti je printer spojen preko nekog huba, probaj ga spojiti izravno na Mac.
Dalje, kad u Previewu aktiviraš print, pojavi se u docku ikona printera (obično vizualno sliči tvom printeru). Klik na tu ikonicu ti otvori prozor s progress reportom, pa tamo pogledaj što kaže. Možda se javlja neka greška radi koje printanje ne ide.
Kažeš "običan PDF tekst", dakle siguran si da se ne radi o nekom dokumentu koji ima jako kompleksnu sliku (s puno objekata) na nekoj stranici?
08.09.2016 | 17:23
PDF zna biti jako kompliciran jer nema više printera koji rasteriziraju sliku već sve radi računalo. Ako je računalo slabije, to zna potrajati nekoliko minuta.
Nekad su računala bila dosta sporija, pa je sve odrađivao printer, a to se odrazilo na visoku cijenu printera.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 49 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO