Promjena primarne Apple id adrese
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Promjena primarne Apple id adrese

13.09.2015 | 21:13
Ovako, prije dosta vremena napravio sam apple id koristeći hotmail.com, sa nekim izmišljenim US podacim, registirajući se na US domenu. To sam tada učinio kako bi skidao neke aplikacije sa US App store-a, jer ih tada nije bilo na hrvatskoj verziji.
Nakon toga sam otvorio drugi, hrvatski apple id sa gmail.com i na njega upisao podatke o kreditnoj i njega uredno koristim za kupnje i sl.
Kad sam danas probao kupiti dodatne memorije na icloudu, pušta me da to učinim samo sa ovim hotmail.com apple ID-om, koji mi je primarni. Međutim, tamo nema podataka o kreditnoj kartici (mogao bih ih dopisati, ali adresa je nasumice izabrana negdje iz NY, pa mi se to ne čini pametna opcija)
Radije bi da mi onaj hrvatski apple ID postane primarni pa da njega mogu koristiti za plaćanje, recimo kupnju memorije na icloud-u.
Kako to učiniti?

Sorry ako sam pogriješio sekciju na forumu

Hvala
13.09.2015 | 21:58
Što znači "primarni"? Ili si ulogiran na jedan ili na drugi, nema tu neke filozofije. Ako si odlogiran s onog US i logiran u HR na kojem ti je kartica, stvar mora raditi. Ako ne radi, zovi besplatni support, pa neka ti kažu zašto ti ne radi. US account ne moraš niti spominjati.
13.09.2015 | 22:14
Postavke/Icloud pa se odjaviš sa USA accounta i prijaviš na HR.
13.09.2015 | 22:18
odem na iphone-u na postavke - icloud - odjavim ovaj US account i prijavim hrvatski, vrti se provjera i dođe mi mail da sam se prijavio na iCloud i ako sam to ja da zanemarim, no na icloud postavkama mi i dalje piše na račun nije provjeren i vraća me na provjeri e-mail
13.09.2015 | 23:30
odi na appleid.apple.com/ pa se logiraj na svoj acc pa verificiraj mail.
13.09.2015 | 23:45
Odem, logiram se i nudi mi promjenu passworda i to je to
Prilozi:
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 35 minuta
  • smayoo: Djiete,ajde otvori temu na forumu, mene osobno zanima to raspraviti.
  • Dijete: Spotify treba stisnut za muda i trest kao mokri rucnik i ne pustat dok ne pocnu placat tantijeme kako spada... serem im se na posel, kolko god da velikiu fonoteku imaju... dodatno, stavljaju izvodjace bez njihove privole... pljuc
  • ZeljkoB: I mene zanima Spotify->Apple Music iskustva?
  • smayoo: Nisam ni pomislio. Spotify ima neusporedivo kompletniji izbor glazbe.
  • lucija: Je li tko presao sa Spotifyja na Music i zasto? Isprobavam Music sada i super je sto ima lyrics, ali nisam sigurna da je to razlok za prelazak.
  • jzelko: Meni je od njih došlo uvijek na vrijeme. Ažurni su i ne prodaju ona šta nemaju.
  • stefanjos: pise im na stranici da imaju 4 na lageru, a expected 27th vjerojatno kod luke u rukama preko dhl-a
  • Borisone: "Expected 27. Jan". To bi značilo da ga oni očekuju, a ne da ga imaju na lageru. Nema nikakvih garancija da će ih zaista do tada zaista i dobiti.
  • LukaNebeskiHodach: Ako nekgkoga zanima, otkazao sam narudžbu i naručio sa Alzashopa. S obzirom da ga imaju na stanju vele da bi trebo stići u petak. ????
  • LukaNebeskiHodach: Razmišljamo da otkažemo tu narudžbu i da naručimo sa Gravis.de
  • LukaNebeskiHodach: @vanjuška, a kad si naručila/o? Meni je zaručnica kao božični poklon naručila početkom 12-og mjeseca sa ComputerUniverse i sad su ju obavjestili da će im u trgovinu stići tek krajem drugog mjeseca.
  • Vanjuška: Meni došao danas.
  • Vanjuška: Gravis.de
  • smayoo: Ima tema u forumu
  • LukaNebeskiHodach: Ekipa, ima li itko informacija o tome gdje bi se mogao nabaviti homepod mini?
  • Riba: Uh sto je lijep!
  • kupus: dobro ajd, macpro 6.1 u project red varijanti je vjerojatno rjedji :)
  • kupus: @songoku -mislim da si u pravu. vjerojatno je to najrjedji appleov item novije proizvodnje, nema ga cak ni u internim katalozima
  • songoku: @kupus Mislim da je to lightning zensko zenski, ne musko zenski, da mozes puniti olovku s istim kabelom ko iPhone ili iPad
  • stefanjos: imam i to doma vjerovao ili ne. ali nevjerojatna glupost. magnetno rjesenje puno bolje :D
  • kupus: Ili je to struja na lightning zenskI? Ne mogu se sjetit, kupci apple pencila prve generacije ih proklinju zbog tog.
  • kupus: Stefanjos sad si me podsjetio na cinjenicu da apple proizvodi lighting musko zenski connector, ali ga ne mozes u slobodnoj prodaji kupiti :) Znam da nije to sto trazis, samo si me podsjetio na tu gotovo nevjerojatno cinjenicu :D
  • stefanjos: ima li tko u Zagrebu lightning muski to usb A zenski. treba mi da spojim na ipad audiointerface. ako kome lezi u ladici da mi proda jer mi je cijena novog u ovom trenutku too much.
  • ipetri68: Na kraju sam odlučio naručiti sa austrijskog Apple Storea na adresu prijatelja, pa će mi on proslijediti poštom. Najkasnije do 11.2. je kod prijatelja i jeftinije je skoro 300€.
  • ivan.ocd: Vjerojatnije da će isporuka biti oko 45 dana...
  • ipetri68: U Filexu rekli 25 do 30 dana, što je OK. Cijena za 16/512 M1 MBP je 16.180,96
  • JOHN: Mene interesira verzija sa16Gb RAM i 512Gb/1Tb
  • ExC: Računaj 300 € upgrade, SSD ili RAM
  • JOHN: sori na caps lock
  • JOHN: PO KOJOJ CIJENI JE OVAJ SA 16GB
  • ExC: Meni su svi rekli do 8 tjedana čekanja.
  • ivan.ocd: Uzeo sam u Filexu, upravo MBP M1 16GB, i došao je za mjesec i pol. S tim da je u tom vremenu bio Božić, Nova godina itd.
  • ipetri68: Zna li netko iz iskustva - kada bih naručivao M1 MBP s 16GB RAM-a (CTO) u RH, kod kojeg trgovca bih ga najprije dobio? Ili su rokovi isporuke svima isti? :)
  • cariblanco: Mož i meni, samo ja neći mini :)
  • stefanjos: kad bude netko imao vakumirani iphone 12 mini 128 gb, neka mi se javi u pm :)
  • surf: halo kako stojite sa kriptom?
  • name: Tražim g5 dual, ili bar g5, ima ko kaj?
  • dpasaric: Novi prikaz hardvera na Jabučnjaku! :)
  • dpasaric: Da, da, vidjeli, bilo je i vrijeme!
  • lucija: [link] - zanimljiv clanak o remakeanju digitalnog avijeta od strane Bernesea Leea
  • lucija: [link]
  • Gjuroo: Koristi li netko Adobe Dimension? Treba mi mala pomoć.
  • Air: i ja vjerujem :)
  • Air: naravno da ih ima.
  • Dijete: :) Ja vjerujem da ima ljudi kojima 5000kn ne cini veliku razliku...
  • Air: Prvo, pogledao sam na austrijskim stranicama i tamo je isti odnos. Dakle upravu ste. Drugo, 5000 kn nije mala razlika.
  • Piko: da li je novi bolji ovisi o potrebama .... netko treba intel x86 kompatibilnost (win, Linux) pa mu novi nije bolji :)
  • Dijete: to nije bilo pitanje, pitanje je bilo da li ovo ima negdje drugdje :D - svugdje je tako.. :D i ne bih ulazio je li neusporedivo bolji... vjerujem da ima ljudi kojima je vaznije da im soft radi i da imaju 4TB porta pa ta razlika od 5000kn ne igra veliku ulogu...
  • Air: Poanta je da je stari model skuplji a novi neusporedivo bolji.
  • Dijete: Potrazi si tu ak imas viska vremena [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Komentari

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%