iBooks i knjige na hrvatskom jeziku?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iBooks i knjige na hrvatskom jeziku?


04.09.2015 | 13:05
Pozdrav! Zanima ne kako pretrazivat knjige na hrvatskom jeziku preko iBooksa? I dali uopce postoje?
Radi se o OS X ne o iOS-u?
Hvala unaprijed!
04.09.2015 | 13:45
iBooks Store > Categories > Books by language; i nema niti jedne knjige na hrvatskom.

Uguglaj naslove koji te zanimaju s ekstenzijom .epub i mozes ih rucno dodati u iTunes/iBooks.

lektire.skole.hr/stranica/sva-knjizevna-...-su-i-u-epub-formatu
05.09.2015 | 18:52
Sjećam se da je taj iBook svojedobno najavljivan kao second coming of Christ, ali čini se da ništa od toga. Pretpostavljam da je ljudima unosnije štancati mobilne aplikacije nego zasukati rukave i prenositi znanje knjigama. Iskreno, čudi me da nema niti jedne knjige na domaćem jeziku, možda to shvatim kao osobni izazov.
05.09.2015 | 20:38
A koliko uopće ima potencijalnog čitateljstva za knjigu na hrvatskom jeziku? Osim ako se ne radi o autobiografskim zapisima Nives Celzijus.
05.09.2015 | 22:07
Od kada postoji iBooks za OS X sve knjige za iPad publiku rade i na Macu.

Od domaćih preporučam ovu, besplatna je:

itunes.apple.com/us/book/multimedia-stroligi/id884396333?mt=11

Nisam siguran je li baš prva na hrvatskom jeziku (mislim da je jedan profesor objavio neke svoje skripte i zadatke prije ove), ali je svakako prva prava bogato grafički opremljena knjiga u tom obliku. Čak sadrži i jedan 3D objekt (tradicionalne krčke naušnice). Iako ova knjiga postoji i u papirnatom obliku, iBooks izadnje je daleko opširnije i bogatije nizom detalja koji nisu bili mogući u tiskanom izdanju.
06.09.2015 | 06:51
Nepotizam! A prica se po kuloarima da ista nije dostupna u HR storeu (!!??)
06.09.2015 | 13:03
I onda se vratimo na početak: kako objaviti i downloadati knjigu na iTunes Store HR? Jedino sa (ne baš legalnim) USA Accountom?
Meni je reklo ovo:
Prilozi:
06.09.2015 | 13:57
Trenutno nikako, isti kupus je s iTunes Music/Movies/TV Shows Store-om.
Sve se svodi na nerjesenu problematiku autorskih prava. Bez uvrede za ikoga, ali na popisu 100 zemalja gdje radi Music Store je Moldavija, Hrvatske nema.

www.apple.com/music/country-availability/
06.09.2015 | 18:05
Zimbabve!

Super!

Eto vam Josipovića, koji je sigurno kumovao da se servisi ne pojaveu RH jer štiti onih par magaraca koji reveju i muzu iz "kese" poštenu lovu (a nebi me i ćudilo da SDP ima ušur od honorara).
06.09.2015 | 20:03
OK, što treba učiniti da se pridružimo Burkini Faso i Zimbabveu?
Kome se obratiti i što napisati da bismo dobili punu funkcionalnost iTunes servisa?
06.09.2015 | 21:37
Saboru i nasim zastupnicima u EU parlamentu;

ZAMP-ov monopol i trenutni zakoni umjesto da stite digitalna prava pausalno harace sve vrste digitalnih medija i sprecavaju razvoj slobodnog trzista, a zbog nemogucnosti legalnog pristupa sadrzajima prisiljavaju gradane RH na kriminalne radnje. Posto se u RH odnedavno uredno naplacuje PDV na aplikacije kupljene iz App Store-a neka izvole uskladiti i ostale propise s EU.
06.09.2015 | 21:49
Riba kaže:
Nepotizam! A prica se po kuloarima da ista nije dostupna u HR storeu (!!??)


Pomogao sam oko objave i nekih dijelova, pa može i u kategoriju "samopromocija", a ne samo "nepotizam"!

Šalu nastranu, baš i nije neki izbor, tako da ovo je jedina "normalna" knjiga na hrvatskom koju sam našao. Da, mislim da je nema u našem HR storeu zato jer ne može, više se i ne sjećam zašto, nemam više živaca za te hrvatske fore.
07.09.2015 | 18:16
Ima li zainteresiranih da malo podgrijemo ovo pitanje?
Ja bih rado kupovao glazbu i filmove preko iTunes-a, a objava i preuzimanje eKnjiga mi je must-have.
Ovog ljeta sam s učenicima napravio 4-5 iBooks-a i to nam stoji lokalno na iPadima, a htjeli bismo da odu u svijet...

Kome i kako se obratiti?
Twitter?
Ili da nam pomogne Tailor Swift?
07.09.2015 | 18:30
Problem su nam zapravo dvije strukovne udruge; HDS i njihov kerber ZAMP, te HUZIP koji je nedavno tuzio Deezer.

Treba ih samo prijaviti Povjerenstvu za odlučivanje o sukobu interesa i Europskoj Komisiji.

Za 5 godina bi se sve trabalo rijesiti samo od sebe; europa.eu/rapid/press-release_IP-15-4919_hr.htm
07.09.2015 | 18:31
knjiga na hr jeziku ni na amazonu ni na iTunesu, mozda moze pomoci ona politicarka goticarka zaboravih joj ime sta brije na ekologiju? ako joj kazemo da ne zelimo da se sjeku drva zbog nase razbibrige. nasao sam nesto knjiga na hrvatskom jeziku, knjiga je knjiga kazu kupis je pa ti moze stajati za ukras. da mi stoji za ukras na iBooksu ili kindlu neka radije bi nesto sta mogu citat.
07.09.2015 | 18:58
Mirela Holy (Orah)?
08.09.2015 | 22:00
@dsijanski - "Gotičarku" Mirelu sam imao prilike upoznati i popiti čaj s njom. Kako inače imam prirodnu odbojnost prema političarima (gle čuda u Hrvatskoj!), mogu reći da je ona bila izuzetak, sve što je rekla bilo je na mjestu, a možda važnije od toga drži se onoga što kaže i kada sama napravi grešku ima petlje to priznati. Ostavila je na mene vrlo pozitivan dojam i čini mi se kao skromna osoba koju nije pojela pohlepa i vlastoljublje. Hoće li izdržati ostati takva to ćemo vidjeti. Ne vidim u ovom trenu kako bi točno ona direktno pomogla, ali možda bi ORaH putem svojeg zastupnika u EU parlamentu mogao potegnuti pitanja koja nadilaze našu hrvatsku razinu - ako je to put da se nešto pomakne. Zapravo bi nam za početak trebala neka informacija iz Applea gdje je sve to zapelo u Hrvatskoj, gdje je ta pravno-zakonska blokada da smo uvijek diskriminirani u odnosu na ostatak Europe.
12.09.2015 | 07:54
Obzirom da su Google Music i ino odavno dostupni na nasem trzistu, ne vidim pravnih problema da se isto desi i sa Apple Store. Ne znam od kud krenuti da se potegne to pitanje na višim instancama...
12.09.2015 | 08:04
HDS ZAMP, nakon što je danas obznanio kako je potpisao ugovor i s YouTubeom kako bi ovdašnji glazbenici i svi ostali čija prava ova služba zastupa mogli dobivati prihode od Googleovog video servisa, sada je za Netokraciju ekskluzivno potvrdio kako je zaključio i ugovor o licenciranju glazbe s Googleovim servisom za streaming (odnosno, strujanje) glazbe, Play Musicom! To je treći online servis ove vrste dostupan u Hrvatskoj, nakon Deezera i Rdija.

www.netokracija.com/google-play-music-hrvatska-2-90336

Harač, rajo, harač!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 37 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO