Ode sve u oblake...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ode sve u oblake...


02.04.2014 | 16:50
Dobili smo službenu Adobe obavijest da će Creative Suite 6 trajne licence biti dostupne u prodaji još do 30. svibnja 2014. Nakon tog datuma moći će se kupiti samo godišnja licenca za Creative Cloud! Dakle, više neće biti opcije da kupite Photoshop i da je trajno vaš, već se ide na koncept najma softvera "u oblaku". Da ne bude zabune, sama aplikacija nije u oblaku, ona je i dalje fizički kod vas na računalu.

Nekome je taj koncept super, a nekome ne odgovara... Također, do 30. 5. je i zadnja prilika za prijeći na Creative Cloud po akcijskoj cijeni koju Adobe sada nudi svojim starim korisnicima. U svakom slučaju znate da sam Adobe certificirani-sve-i-svašta, pa ću vam rado dati savjet ovisno o vašem slučaju, slobodno me cimnite mailom, pa odgovorim kada stignem...
02.04.2014 | 17:09
(Offtopic: Eto, kad se i adminu dogodi da posta novu temu u krivi forum zato što je novi način odabira foruma u kojeg ide nova tema - jednostavno loš - to će valjda biti dovoljan okidač da se popravi. )

Ispričavam se na upadici.
02.04.2014 | 17:18
dpasaric kaže:
U svakom slučaju znate da sam Adobe certificirani-sve-i-svašta, pa ću vam rado dati savjet ovisno o vašem slučaju, slobodno me cimnite mailom, pa odgovorim kada stignem...


Bilo bi već dovoljno da pukneš cijene za fizičke licence dok su još u prodaji, cijene za oblak po akciji, i cijene koje će biti kad akcija završi.
Ili link na iste, pa da računamo.
02.04.2014 | 19:41
Mi smo bas danas razgovarali o tome
Trebali bi uzeti CC samo steta sto se pojedinacne aplikacije bas i ne isplate, uzmes dvije i placas isto kao i cijeli paket.
02.04.2014 | 20:11
Mene zanima (a i Davoru sam poslao upit), ako kupim fizičku licencu, tada imam funkcionalan PS6 zauvjek ili mi se s nekim datumom ukida fizička licenca i tjera me na oblak? Molim ne šprkulirati, već oni koji znaju nek vele koju o tome.
Drugo je potegnuti za "alternativom" i WFA.
02.04.2014 | 20:23
@smayoo - Sviđa mi se razina moderatorske pedantnosti koju imamo na forumu! Namjerno sam bio stavio u "Grafika" jer sam imao jasnu asocijaciju da će to tu naprije pročitati ekipa koja korista Photoshop i kojoj je to najzanimljivije, ali zapravo kada bolje razmislim ti si u pravu - jer Adobe Creative Cloud je paket koji sadrži sve i svašta, pa čak i alate za zvuk, a to svakako nema veze s grafikom. Zahvaljujem na korekciji!
02.04.2014 | 20:26
Aha, sorry, krivo sam pretpostavio kamo si *HTIO* staviti. Ali *NISI* stavio u "Grafika", nego u "Jabučnjak". Kao i 7-8 drugih korisnika koji su otvorili nove teme u zadnjih tjedan dana. Jer se forum za novu temu određuje onom roletom koju nitko živ ne primjeti, a to što si "otvori novu temu" uklikao iz foruma "Grafika" - ne znači više ništa.
02.04.2014 | 20:38
Zezaš? To je završilo u "Jabučnjak"?! Pa kako? Onda je nešto loše zamišljeno i treba poboljšati!
02.04.2014 | 21:11
Pisali smo na internoj mailing listi. Riba je već zabilježio na to do.
02.04.2014 | 21:41
@Vanjuška - evo konkretno, izvukao sam ono što mislim da će većini ekipe biti zanimljivo...

Od bitnih stvari:

Prvo je važno reći da u Hrvatskoj nema mogućnosti za mjesečnu pretplatu kao u USA, već samo na godišnjoj razini. Srećom, cijena nije tako strašna, tako da je čak i za nas (pogotovo za profiće) to prihvatljivo - recimo Photoshop CC (ono što je nekada bio Extended) ispadne 138 kn mjesečno + PDV. Dakle, ako si neki dizajner i ne možeš toliko zaraditi mjesečno za legalni softver, onda je zaista bolje promijeniti profesiju!

Zasebni paketi (Photoshop, Illustrator, InDesign itd.) stoje po 1656 kn + PDV godišnje. To "akcijska" cijena za one koji imaju neki Adobe paket od prije (a to su uglavnom svi) i ta cijena onda važi i za obnovu iduće godine, dakle dvije godine idu po toj cijeni. Puna cijena je inače nekih 40% gore.

Adobe Creative Cloud kompletan (dakle zapravo Master Collection) je set svega i to je ovo ovdje:

www.adobe.com/products/creativecloud/tools-and-services.html

On je na akciji 3660 kn + PDV.

Klasične trajne CS6 licence su:

Photoshop CS6 stoji 5494 kn + PDV (isto je i InDesign, a Illustrator je jeftiniji 4712 kn + PDV)
Photoshop Extended CS6 stoji 7850 kn + PDV
Design Standard je 10216 kn + PDV
Design Premium je 14928 kn + PDV
02.04.2014 | 22:02
Davore da li se i iduca godina placa cijela odmah ili se ide mjesec po mjesec? Ne znam zasto to nama balkanjerosima nisu omogucili, mislim da bi puno vise firmi islo na legalan softver da se moze placati mjesec po mjesec. Nama recimo treba 5 licenci sto i nije malo kad zbrojis :/
03.04.2014 | 00:04
Ne, nažalost kod nas se mora ići godina po godina. Nisu to omogućili jer na malim tržištima nemaju dovoljno jaku infrastrukturu koja bi to hendala uz neki prihvatljivi trošak. Ako imate više licenci, vjerojatno bi se mogao srediti neki popust (mada su na tome marže male), pošalji mi podatke, pa ti šibnem ponudu na mail!
03.04.2014 | 03:25
Da li bi nekome tko radi kao freelancer (sa bilo koje lokacije u svijetu) bilo legalno da kupi pretplatu direktno na Adobe.com po americkim cijenama?

Proizvod je digitalan, on ima legalnu licencu, nista ne krade.

Ili je to trziste geografski definirano? Ako da, po cemu? (billing address, mjestu poslovanja, boravka).
03.04.2014 | 07:17
Po aktualnoj regulativi EU komisije, ništetna je odredba bilo kojeg trgovca da uporabu prodanog proizvoda na ikoji način geografski ograničava. Ako bi htio da sve bude 100% formalno čisto, morao bi jedino platiti PDV zemlji u kojoj prebivaš (na iznos online kupovine) ako iznos premašuje propisanu granicu.

Isto tako je ništetno tzv. "licenciranje". Kad kupiš softver, kupio si njega, a ne dozvolu da ga koristiš (kako to formuliraju Amerikanci) te imaš pravo kasnije ga prodati (pod uvjetom da ga ti više ne koristiš) bez obzira na to što piše u EULA-i.
03.04.2014 | 07:45
A nisu rekli koja je cijena nakon dvije godine?
03.04.2014 | 10:48
Davore, imaš li kakvih informacija o student&teacher licencama? Naime, vani su takve licence 19,99 € (trenutno), a mogu se koristiti i u komercijalne svrhe. Profač sam, a ujedno i radim freelance pa mi je to zgodno da si nadogradim CS2.
03.04.2014 | 11:15
Adobe kao i Apple geografski ograničavaju svoje trgovce. Znači npr. da dođe tvrtka iz BiH ili Slovenije (koja je i EU) i zamoli hrvatsku tvrtku ponudu za npr. Mac, hrvatski ovlašteni trgovac to ne smije prodati jer time narušava svoj ugovor. Je li to u skladu s nekim višim zakonima - ne znam, ali to tako funkcionira.

@zoranowsky - s edukacijskim licencama za sada sve ostaje po starom, ove iz vana po 19,99 eura kod nas nisu dostupne. Može li se nekako doći do njih narudžbom iz vana - ne znam.

@Renzo - cijena je veća cca 40%, tj. ta akcija koju sada Adobe prvodi je popust u tom iznosu.

@drlovric - mislim da da, ali se kao kriterij vjerojatno gleda billing address.
05.08.2015 | 17:15
Znam da kasnim, ali, zna li netko da li je nekom reselleru negdje na skladištu ostao koji CS6 Design standard?
05.08.2015 | 18:24
Ne, stanje na centralnom skladišu u HR je 0, a da je netko baš retail box držao na lageru, to je možda moguće, ali dajem tom scenariju male šanse.
05.08.2015 | 18:34
OK, hvala na odgovoru. Menu treba upgrade sa CS5, pa ukoliko slučajno naletiš da negdje ima, neizmjerno ću ti biti zahvalan. Hvala unaprijed.
10.01.2016 | 19:01
Zašto ovdje piše da se još uvijek može kupiti CS6.
www.adobe.com/hr/products/cs6.html
Yes, you can still buy CS6 products, but why would you? The features in Creative Cloud will take your creativity further, with more ways to create, collaborate, and share.

Pretpostavljam da više nema fizičkog medija, ali zar se kod nas ne može kupiti License Key a software legalno skinuti sa adobeovih stranica.

Nakon što klikneš Buy CS6 prebaci te na stranicu pretrage ovlaštenih resellera, odabereš Croatia i pojavi se cijeli popis ovlaštenih firmi za prodaju Adobeovog softwarea.

dpasarić, znaš li ti nešto više o ovome?
10.01.2016 | 19:22
Renzo kaže:
Zašto ovdje piše da se još uvijek može kupiti CS6.
www.adobe.com/hr/products/cs6.html
Yes, you can still buy CS6 products, but why would you? The features in Creative Cloud will take your creativity further, with more ways to create, collaborate, and share.

Pretpostavljam da više nema fizičkog medija, ali zar se kod nas ne može kupiti License Key a software legalno skinuti sa adobeovih stranica.

Nakon što klikneš Buy CS6 prebaci te na stranicu pretrage ovlaštenih resellera, odabereš Croatia i pojavi se cijeli popis ovlaštenih firmi za prodaju Adobeovog softwarea.

dpasarić, znaš li ti nešto više o ovome?


Ne možeš i nikad nisi niti mogao ako ne kršiš EUL-u. Prodavatelji su prodavali medije ili ključeve ali u Hrvatskoj. Mislim da nisi mogao dobiti ključ za drugo tržište.
10.01.2016 | 19:33
Čekaj malo, znači tamo neki "Fabrizio" iz Torina može danas još uvijek legalno kupiti CS6, a ja ovdje ne mogu?
10.01.2016 | 19:39
Zovi recimo HSM Informatiku i pitaj.
10.01.2016 | 19:50
Da, upravo sam bio na Adobeovoj službi za korisnike i uputili su me na adobe @ hsm.hr za sva pitanja.
Baš me zanima njihov odgovor.
10.01.2016 | 20:39
Znam da nije Adobe, ali dajem informaciju čisto usporedbe radi - AutoDesk je donio globalnu odluku da više ne prodaju trajne licence UOPĆE IGDJE. Trajnu licencu se može kupiti do 31. siječnja 2016. bilo gdje (u HR, kao i u USA), a za skuplje i složenije pakete (specijalizirane za određena područja) do 31. srpnja 2016.
U biti, s obzirom na politiku koju su vodili zadnjih 10 godina, ne samo da nije čudno, nego je sasvim logično jer mislim da im već godinama skoro nitko niti ne optira za klasičnu jednokratnu kupnju licence, već za pretplatni model koji uključuje upgrade na svaku novu verziju i tehničku podršku itd. Naime, toliko su bili počeli s*at s tim novim verzijama, da je sa svakom novom verzijom (dakle, svake godine) dolazio novi format zapisa dokumenta, namjerno, tako da se ne da pročitati u starijim verzijama.
Ne znam kakva je cjenovna politika Adobea, ali AutoDeskova je takva da je ovo što uvode zapravo povoljnije. Znatno. Jer mogu platiti najam AutoCAD-a na 2 tjedna npr. Dakle, koristim trideseterostruko jeftiniji alat za sve, onda naletim na komad posla gdje AutoCAD objektivno može uštedjeti značajnu količinu vremena. Platim 2 tjedna najma, odradim posao, predam projekt i vozi dalje. Što ću sigurno raditi. Trajnu licencu im iz principa više nisam htio plaćati jer su ciljano, namjerno i bez stvarne potrebe skratili vijek upotrebljivosti na manje od godinu dana.
Jedino što me i dalje ljuti je to što, kobajagi, imaš pravo na tehničku podršku u toku trajanja najma, a tu podršku osiguravaju lokalni dealeri, a ovi koji su zaduženi za Rijeku i okolicu nemaju blage veze.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 22 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, ZeljkoB, zoranowsky, Anonimci (840)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO