U spomen Milanu Bandiću
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

U spomen Milanu Bandiću


01.03.2021 | 07:40
Neki su ga mrzili, neki voljeli, neki bili ravnodušni, ali ga nitko nije mogao ignorirati.
Dobrim ili lošim, obilježio je 2 desetljeća Zagreba.
Počivao u miru Božjem.
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.03.2021 | 07:48
Izvuko se seronja.. nadam se da mu kamen velicine Velebita pritisce mjehur, a da se nema di olaskat...
01.03.2021 | 08:22
jura22 kaže:
Neki su ga mrzili, neki voljeli, neki bili ravnodušni, ali ga nitko nije mogao ignorirati.


U ovoj kategoriji drazi mi je Ante Pavlovic, uz bonus sto nije trosio javni novac.
01.03.2021 | 09:10
Ajmo ovu temu izbrisati
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.03.2021 | 09:17
stefanjos kaže:
Ajmo ovu temu izbrisati



+1

Meni je to bila prva misao...

Onda sam prolio zuc... pa sam se samocenzurirao i napisao blazu varijantu...


Ziher bumo palili svijece krimosima ovdje...
01.03.2021 | 09:24
Prst mi je vec na okidacu. Ima puno prikladnijih mjesta za baljezganje o ovome.
01.03.2021 | 10:40
Ne pripadam u ljubitelje, ali smatram da je civilizirano i (kršćanima) kršćanski svakom odati barem zrno pijeteta. Čovjek je umro, i to je to, počivao u miru. A povijest će mu suditi, kao i svima ostalima.
01.03.2021 | 11:28
Lopov ili ne. Covjek nema niti jednu pravomocnu presudu. Zahvaljujuci najvise sposobnom i nepristrasnom sudstvu.

A to ako je bio lopov i opet uspio opstati toliko dugo na vlasti, vise govori o glasacima nego o njemu samom
01.03.2021 | 12:02
Koji je ovo nepotreban trosak web prostora (ima se, pa se razbacujemo )
01.03.2021 | 12:09
drlovric kaže:
A to ako je bio lopov i opet uspio opstati toliko dugo na vlasti, vise govori o glasacima nego o njemu samom


S ovim se apsolutno slažem.
01.03.2021 | 12:31
Kad prije izbora podjelis lovu potencijalnim glasacima, zaposlis malo ljudi u Holdingu, narihtas par sitnih poslica i eto pobjede na izborima...
01.03.2021 | 13:12
Napisal sam na twitteru i ponavljam: Lik je bil lažljivac i lopina kakvu svijet nije videl. To je cijela istina. A ovu beatifikaciju po medijima nemrem podnijeti. Ispal bude Majka Tereza.
Govorimo o notornom kriminalcu koji je trebao izgubiti izbore i završiti u zatvoru do kraja dugog života. No, kako smo tu gdje jesmo, sva sreća da bar biologija nije pod našim pravosudnim utjecajem...
I ne, ne mislim da o mrtvima treba govoriti sve najbolje. Kako se se bude o njima govorilo, sami će odrediti za života.

Tako da mu želim čuveni citat iz Alan Forda kad Odisej luta Hadom i naleti na Ahila.
I, kako je Ahile?
Loše, boli me peta. Rekli su doktori da će me boljeti cijelog života i cijele smrti..!
01.03.2021 | 13:37
smayoo kaže:
drlovric kaže:
A to ako je bio lopov i opet uspio opstati toliko dugo na vlasti, vise govori o glasacima nego o njemu samom


S ovim se apsolutno slažem.


U principu se slažem i ja, ali situacija (kako u svijetu i ovdje) nam pokazuje, da nešto govori i o samom sustavu. Napravljen je tako, da oni s najviše ambicija u njemu uspijevaju na račun ostalih. Morala, istina, poštenje itd su maltene postale "kvalitete" kojih se skoro treba sramit...
01.03.2021 | 14:54
Djuro genijalac kaže:
Napisal sam na twitteru i ponavljam: Lik je bil lažljivac i lopina kakvu svijet nije videl. To je cijela istina. A ovu beatifikaciju po medijima nemrem podnijeti. Ispal bude Majka Tereza.
Govorimo o notornom kriminalcu koji je trebao izgubiti izbore i završiti u zatvoru do kraja dugog života. No, kako smo tu gdje jesmo, sva sreća da bar biologija nije pod našim pravosudnim utjecajem...
I ne, ne mislim da o mrtvima treba govoriti sve najbolje. Kako se se bude o njima govorilo, sami će odrediti za života.

Tako da mu želim čuveni citat iz Alan Forda kad Odisej luta Hadom i naleti na Ahila.
I, kako je Ahile?
Loše, boli me peta. Rekli su doktori da će me boljeti cijelog života i cijele smrti..!


Apsolutno, drago mi je da je ovako završio, jer i da je izgubio izbore vucarao bi se po sudovima kao Sanader i pravomoćnu osudu ne bi doživio nikad.

Bar 15 god. je predugo živio.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
01.03.2021 | 15:11
Definitivno prvo i osnovno: Počivao u miru.

Jako mi je teško misliti i reći bilo što o tom čovjeku jer nemam ništa ni blizu pozitivno.

Sada kada ga više nema preostaje nam sva njegova zlodjela promatrati isključivo iz povijesne perspektive u cilju: ne ponovilo nam se.

Istini za volju sve što je činio sve ove godine činio je to jer smo mu svi mi iz Zagreba i pravosuđa omogućili (netko više netko manje) tako da možemo prvenstveno biti kivni na sebe a zatim na njega.
01.03.2021 | 18:14
Neka mu je laka Hrvatska zemlja!

Nisam sudac da mu sudim (a vidim da se i sudovi nisu otimali oko toga) pa mi nekako žao čovjeka, a Zagreb bude sad podkradao neko drugi - ima kandidata ko gljiva poslije kiše... tako da se neće ništa bitno promijeniti niti vama Zagrepčanima.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
02.03.2021 | 08:40
Aktiva kaže:
... tako da se neće ništa bitno promijeniti niti vama Zagrepčanima.


Ja niti ne očekujem neke promijene. Naše glave su još daleko od razumijevanja što je potrebno za promijene.

Jedino se nadam kako sljedeći neće imati toliku drskost / ludost (da ne tražim druge prikladnije medicinske izraze) da krade u tolikom obimu i toliko transparentno.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
02.03.2021 | 13:57
Šteta što je odabrao crnu etiketu - osoba koja je potrošila najviše novaca na nepotizam i slične negativnosti.

Kada se uzme u obzir da je imao vrhunska znanja iz marketinga (manipulacije ljudima) i recimo da je izabrao bijelu etiketu mogao je imati većinu ovih materijalnih bogatstava i uz to biti najpozitivnija osoba u povijesti Hrvata. Mogao je biti legenda.... Ovako je legenda samo za one koji su se okoristili uz njega. A ti će prije ili kasnije otići kao i on i nestade ime Milana Bandića.
03.03.2021 | 11:15
drlovric kaže:
Lopov ili ne. Covjek nema niti jednu pravomocnu presudu. Zahvaljujuci najvise sposobnom i nepristrasnom sudstvu.

A to ako je bio lopov i opet uspio opstati toliko dugo na vlasti, vise govori o glasacima nego o njemu samom


nemaju ju je ni Hitler, ni Milosevic.. a isto su mrtvi.... hmmm...

ovo drugo si potpuno u pravu... bio je nedavno na internetima neki meme tipa "ako vas vlast pravi 30g idiotima, mozda ste zapravo upravo to - idioti..." .. ne mogu ga naci pa sam parafrazirao...


sto se tice lika i djela bandica, mislim da je on odlicno hendlao sa biracima....
ljudi iz zg se nesto zale, ali meni sa strane izgleda da se ipak nesto napravilo u tom gradu... dal je moglo vise ili bolje ne znam... u pravilu uvijek moze bolje, ali okolnosti ti nekad ne dopuste... vecina mojih zg kolega koji su kontra bandica nisu niti izasli na izbore...

nije lijepo likovati radi necije smrti, kakav god on bio...

zivot ide dalje... dajte nam vise tog HDZ gradonacelnika da vidimo sta oni mogu
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.03.2021 | 12:17
marioart kaže:
zivot ide dalje... dajte nam vise tog HDZ gradonacelnika da vidimo sta oni mogu


Ha, ha, ha.

Je li ovo neka parodija?
03.03.2021 | 14:10
marioart kaže:
zivot ide dalje... dajte nam vise tog HDZ gradonacelnika da vidimo sta oni mogu


LOLčina

Iskreno, žao mi je što nas je opet zaj...o i otišao ovako. Nadao sam se da ću ga vidjeti kako gubi izbore i tlo pod nogama, a zatim negdje u Remetincu. No, kako je već netko gore napisao, pitanje je da li bi ga ikada stigla ikakva kazna za sva sranja koja je uspio srediti uz podršku svojih glasača i odabrane ekipice.

Na glasače neću uopće trošiti riječi. Treba uvesti IQ test na glasačkim mjestima, pa ako imaš preko 100 evo ti glasački listić. Tu bi bar napravili neku malu selekciju...
Muka mi je i od ove medijske pompe, još će ga proglasiti blaženim kak je krenulo.
03.03.2021 | 21:21
marioart kaže:
ljudi iz zg se nesto zale, ali meni sa strane izgleda da se ipak nesto napravilo u tom gradu...


Nisi prvi izvan Zagreba kojeg čujem da ovako nešto govori. A izlika je da su njihovi gradonačelnici mnogo gori, ništa ne radi i samo uzimaju, dok ovaj ipak nešto radi.

E, ne radi. Svako ljeto je prekopavao ista križanja i radio ništa osim gužve i nereda. Nadstrešnice od suhog zlata, WCi koji koštaju kao za Kreza rađeno, mostovi koje jebe statika, a on ih prefarbava. Iz šupljeg u prazno.

Žao mi je što je umro, a da nije dočekao da ga smaknemo s mjesta gradonačelnika. I žao mi je što je umro a da nije doživio (jednog dana) promjenu pravosuđa i pravomoćne presude.

I žao mi je što je toliko rektalnih alpinista i štakora ovisilo o njemu da za drugačiji način života nisu sposobni.
03.03.2021 | 22:11
Air kaže:
marioart kaže:
zivot ide dalje... dajte nam vise tog HDZ gradonacelnika da vidimo sta oni mogu


Ha, ha, ha.

Je li ovo neka parodija?


moram malo podici atmosferu... da ne zapadne forum u kolektivno zaljenje....


Vanjuška kaže:
marioart kaže:
ljudi iz zg se nesto zale, ali meni sa strane izgleda da se ipak nesto napravilo u tom gradu...


Nisi prvi izvan Zagreba kojeg čujem da ovako nešto govori. A izlika je da su njihovi gradonačelnici mnogo gori, ništa ne radi i samo uzimaju, dok ovaj ipak nešto radi.

E, ne radi. Svako ljeto je prekopavao ista križanja i radio ništa osim gužve i nereda. Nadstrešnice od suhog zlata, WCi koji koštaju kao za Kreza rađeno, mostovi koje jebe statika, a on ih prefarbava. Iz šupljeg u prazno.

Žao mi je što je umro, a da nije dočekao da ga smaknemo s mjesta gradonačelnika. I žao mi je što je umro a da nije doživio (jednog dana) promjenu pravosuđa i pravomoćne presude.

I žao mi je što je toliko rektalnih alpinista i štakora ovisilo o njemu da za drugačiji način života nisu sposobni.


ja dojam iznosim na temelju toga sto dodjem jednom godisnje ili u dvije godine pa onda vidim razliku ... mozda se ljudima u zg cini da je sve isto jer su stalno tamo... u mom rodnom gradu (os) se doista slabo radi i grad je prilicno zapusten, kazu da nema sredstava... pola proracuna potrose na placu administracije ... .. nekako mi se cini da ce ga hdz preuzeti prvi put od rata... prilicno su se fokusirali na to i dosta ulazu u mareting...

evo ubrzo prilike da nam zagrepcani pokazu da im je stalo i da izaberu nekoga uz izlaznost 60-70% ...znam da je to nemoguce, ali koliko se zale, trebala bi izlaznost biti i veca

ja osobno vjerujem da ce izlaznost opet biti mala i da je to velika prilika hdzu da se konacno ustolici u metropoli, jer vjerujem da se prosjecni birac bandica nece okrenuti lijevim opcijama.... mislim da se plenki sad grize sto nije stavio boljeg kandidata a dal je to bolje ili losije od bandica, vrijeme ce pokazati...

zelim vam veliku izlaznost pasivne kukajuce vecine i da mudro odaberete...
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.03.2021 | 03:27
marioart kaže:

ja dojam iznosim na temelju toga sto dodjem jednom godisnje ili u dvije godine pa onda vidim razliku


Vjerojatno je bolje onda i ne imati dojam jer na kraju krajeva.

Cak i na manjoj skali je lako bit u krivu. Npr. posjetis poznanike jednom godisnje u njihovom stanu (koji je zbog tvoje posjete frisko usaugan, prasina pobrisana, i zena je navukla duge rukave da se ne vide masnice, sin nabacio osmijeh i koristi samo fensi izraze i minimalno psuje.. Frend posluzuje veceru (mozda 3. koju je sam skuhao te godine), zena ga koji put tijekom vecere primi za ruku il cak poljubi.....

Odlazis doma s mislju kako bi samo bilo lijepo da i tebe tvoja zena koji put poljubi, i da ti je kuca cisca i da nema toliko igracaka po podu i da kcerka ne psuje ko kocijas. Taj friend fakat dobro vodi svoj stan...

Drugim rijecima, nikad ne znas ukoliko nisi pod tim krovom...



Bio sam dva puta u New Yorku dok je Rudy Giulliani bio gradonacelnik... i srecom nije mi palo mislit kako li je samo super vodio grad... il to ne daj Boze rec nekom normalnom lokanom... mislim da bi me pljunili u facu...


p.s. Zagreb vise nije moj grad, ne zivim tamo vec 7 godina, ali svejedno i dalje osjecam posljedice... i kad sam ga posjetio prije 2 godine, izgledao je masu gore nego sto sam ga pamtio... sto je bilo potvrdjeno od familije i prijatelja koji su jos tamo... a koji su normalni...
04.03.2021 | 07:56
Sto je to izgledalo gore. Ovakva pausalna zakljucivanja bez argumenta su smijesna.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.03.2021 | 08:26
jura22 kaže:
Sto je to izgledalo gore. Ovakva pausalna zakljucivanja bez argumenta su smijesna.


Ti to meni?
Dakle “izgledalo mi je masu gore..” nije izjava bila da “jest masu gore”...

Cijeli moj post je o tome kako ja niti bilo tko tko ne zivi u Zagrebu ne mogu znat tocno stanje...

Se razmemo sad?


A ono sto mi je izgledalo gore jest:

Tresnjevka.. konkretno Koncareva koja je tada imalo jos veci broj zatvorenih radnji izbarakidiranih izloga...
Remiza je opustosena i isarana.. fasade oronule... novogradnja bezplanska i ruzna..

Srednjaci, gdje sam zivio prvih 27 godina izgledaju kak sto su izgledali prije, ali ostarjeli... face lift mu daju skolsko igriste OS Josipa Racica i raketa park koji nema raketu vise..
Ljudi u velikom broju s manje osmjeha nego prije 7 godina..

Savski nasip i brodovi na savi.. Papillon, Sidro... propalo, zahvaljujuci Bandicu i Zagrebu...

Pjesacki most (okretiste Savska) je izgledalo opasno...

Nemjerljivo vece kolicine smeca...


Pazi, ovo sve govorim o kvartu u kojem sam zivio dovoljno dugo da znam stanovnike i drvece, i da oni znaju i mene...

Tako je meni izgledalo, a nije pausalno zakljucivanje..
  • Air
  • Korisnik
  • 59
04.03.2021 | 09:57
Paralela Hrvatska - Kongo - Mjanmar - ili neka treća slična zemlja.

Slučaj sahrane Bandića pokazuje:

1.
Da oni koji vladaju Hrvatskom nisu ništa drugačiji od onih koji vladaju Kongom, Mjanmarom ili nekom sličnom zemljom - jasno brutalno bez srama i ikakvih strahova pokazuju: mi nismo isti. Za mene zakon ne vrijedi kao za tebe. Ja ću raditi ono što hoću bez obzira na zakon, gazit ću te i zgazit koliko je potrebno.

2.
U Kongu većina nema školskog obrazovanja kao što većina u Hrvatskoj ima - ali konačni odnos prema onima koji vladaju nama je isti.
U Kongu šute dok ih gaze jer nemaju potrebnog znanja da se suprostave vladajućima na adekvatan način.
U Hrvatskoj šutimo dok nas gaze jer smo pi..kice ili imamo ista sustav vrijednosti kao i oni koji vladaju (i ja bi jamio i bio takav gazda da mogu) ili nešto treće. U konačnici rezultat je isti kao u Kongu.
04.03.2021 | 11:23
[quote="Dijete" post=191375]marioart kaže:

.
/cut
.


e pa vidis ima tu malo razlike... ti si zivio tamo dugo i sad si otisao... kad se vratis usporedjujes svoje sjecanje, ali su tu i emocije prema mladjim danima.... jos zivis u zelenoj lijepoj zemlji visokog standarda i sad ti se cini da se ljudi manje smiju.. isto se smiju/ne smiju kao prije .. ako se i smiju manje, Bandic sigurno nije uzrok tome...

ja sam isto napustio HR i kad odem na odmor, imam isti taj dojam da su ljudi nervozni i nadrkani nepotrebno, ali to nije nista novo, nego sam prije i ja bio u tom okruzenju pa nisam uocavao... zivim u frankfurtu, ovdje su zgrade ljepse, ali zato sto ih njihovi vlasnici skupo obnavljaju, ne placa grad nama fasadu...

naravno da se moglo puno bolje, ali nije bas toliko lose kao sto se sad razvlaci ... razlika promjene zagreba 1998, 2008 i 2018 je ogromna, puno veca nego promjene npr. Osijeka, gdje sam ja proveo vecinu svog zivota.. naravno da je os proracun znacajno manji, ali manji su i troskovi i potrebe...

summa sumarum, da se ne pomisli da ja branim Bandica... meni je isto zao sto nije procesiran i osudjen, jer osobno vjerujem da je "krivlji" od Mamica i da je njegov slucaj "laksi" za osuditi... ali ne treba sad igrati kolo na njegovom grobu i onda opet (ne)izbrati neko slicno rjesenja na gradonacelnicku poziciju i opet zalopojiti po forumima i kaficima kako nista ne valja...


Air kaže:

U Hrvatskoj šutimo dok nas gaze jer smo pi..kice ili imamo ista sustav vrijednosti kao i oni koji vladaju (i ja bi jamio i bio takav gazda da mogu) ili nešto treće. U konačnici rezultat je isti kao u Kongu.


bas sam slusao neki interview sa Balasevicem u kojem je dobro rekao otprilike - nije problem u onima koji vladaju, nego u onima kojima ti vladaju...

referirao se na Vucica i kako je narod taj koji ne kaznjava na izborima i "zaboravlja" grijehe od prije, ali ista stvar se moze prenijeti i kod nas ...
04.03.2021 | 13:06
Ja cu samo spomenuti jedan biser koji je meni upadao u oci zadnjih par mjeseci...

Zasnjezivanje Cmroka, ponekad i na temperaturama visim od 20 C. Ovo se nisu mogli smisliti ni u Alan Fordu.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.03.2021 | 13:30
marioart kaže:
ako se i smiju manje, Bandic sigurno nije uzrok tome...


100% si siguran u to?

ili si mozda htio reci "Bandic sigurno nije jedini uzrok tome..."?



I kakvo veze stanje Koncareve (Ozaljske i Tratinske), isarane Remize, stanje Savskog mosta u raspadanju sa rupama na asfaltu pa vidis Savu, zatvorenog Papillona i Sidra i rukovodjenje smecem ima veze sa nostalgijom?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 33 minuta
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO