Huawei tableti
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Huawei tableti


17.12.2020 | 20:31
Mala bi svoj tablet (trenutno koristi moj povremeno), uglavnom radi Roblox, Among Us i sličnih igara.

Premala je i previše neodgovorna da to bude nešto ozbiljno. Imam neke nagradne bodove za potrošiti i mogao bi kupiti neki Huawei tablet za efektivnih parsto kuna i to mi je otprilike koliko mogu tolerirati da ošteti/uništi u kratko vrijeme

E, sad, vidim da Huawei ima neki kao-android (što je, pretpostavljam, posljedica onog nedavnog političkog sukoba). Što to točno znači, u smislu raspoloživih aplikacija, zna li netko?

Također, nemam pojma kako čitati te specifikacije. Hrpa nekih podataka koji mi ništa ne znače (ovaj procesor, onaj čip, trt mrt...), ali ne bi me čudilo da se prodaje neko govno koje efektivno ne može ništa (jer sam toga već puno vidio, na Windowsima, na Androidu, i sl.). S druge strane, u mojim je očima Huawei jako ozbiljan globalni igrač u IT industriji (prvenstveno u domeni profesionalne opreme), a i čujem od android korisnika uglavnom samo pohvale na njihove smartphoneove (ne znam nikog tko koristi njihov tablet).

Ima li netko ovdje pojma što treba gledati u tim speckama, i kako što tumačiti?

I, naravno, ispričavam se svima što sam spomenuo A-riječ, i to čak više puta, u ovom postu. Idem sada klečati na kukuruzu...
17.12.2020 | 20:53
Nemam nista protiv Android telefona i sam koristim jednog, no kako cujem android tableti su opcenito katastrofa neovisno o proizvodjacu. Ako nema Google Play store uvijek mozes raditi sideload ili koristiti Aptoide, za Google aplikacijama ne vjerujem da ces plakati za tu namjenu. Nazalost nemam iskustva iz prve ruke, dakle treba ocekivati bol, samo ne znem tocno koliku. Akot i nije previse mozda neki Amazon Fire tablet, imaju par Kids modela od 100njak eura pa na gore:
www.amazon.co.uk/all-new-fire-hd-8-kids-...f-case/dp/B07WGKTN15

Od Amazona bih ocekivao ipak neku razinu kvalitete a i recenzije su ohrabrujuce:

We already own a Fire 7 (5th gen) and an iPad mini (2nd gen). Surprisingly enough, this Fire HD 8 was bought to replace the iPad. My kids prefer the Fire, and they fight over who gets to play it. The reason is simple: the iPad requires games to be bought individually from the App Store, and since popular games like the Toca Life series are £4 each, I have to limit the number of games they’re allowed.

In contrast, the Fire for Kids app allows them to browse and download anything they want, from a curated, age-appropriate selection, of games, video, books and Audible audiobooks. They like the fact that they can download without asking for permission. Meanwhile I can control things like screen-time limits or age filters from either the parental control screen on the device, or the Amazon Parent Dashboard webpage. It’s a safe walled garden. That’s the main selling point of this device. Everything else is nice-to-have, but ultimately irrelevant.
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.12.2020 | 21:35
smayoo kaže:
Mala bi svoj tablet (trenutno koristi moj povremeno), uglavnom radi Roblox, Among Us i sličnih igara.

Premala je i previše neodgovorna da to bude nešto ozbiljno. Imam neke nagradne bodove za potrošiti i mogao bi kupiti neki Huawei tablet za efektivnih parsto kuna i to mi je otprilike koliko mogu tolerirati da ošteti/uništi u kratko vrijeme

E, sad, vidim da Huawei ima neki kao-android (što je, pretpostavljam, posljedica onog nedavnog političkog sukoba). Što to točno znači, u smislu raspoloživih aplikacija, zna li netko?

Također, nemam pojma kako čitati te specifikacije. Hrpa nekih podataka koji mi ništa ne znače (ovaj procesor, onaj čip, trt mrt...), ali ne bi me čudilo da se prodaje neko govno koje efektivno ne može ništa (jer sam toga već puno vidio, na Windowsima, na Androidu, i sl.). S druge strane, u mojim je očima Huawei jako ozbiljan globalni igrač u IT industriji (prvenstveno u domeni profesionalne opreme), a i čujem od android korisnika uglavnom samo pohvale na njihove smartphoneove (ne znam nikog tko koristi njihov tablet).

Ima li netko ovdje pojma što treba gledati u tim speckama, i kako što tumačiti?

I, naravno, ispričavam se svima što sam spomenuo A-riječ, i to čak više puta, u ovom postu. Idem sada klečati na kukuruzu...


Ja sam svojedobno radio i u prodaji i u servisu android uređaja.

Sve što si rekao o Huaweiju stoji. Nažalost zbog sukoba su "morali" izbaciti Google Play services sa svojih uređaja.

I dalje imaju "najčišći Android" + svoju "ljusku" EMUI i to radi fluidno i dobro (koliko Android može raditi dobro ).

Od tehničkih specifikacija gledaj:

procesor - (danas nema smisla ništa ispod 8 jezgri, jer su 4+4, ako hoćeš da to potraje 2 godine)
ram - 3 GB radne memorije je minumum upotrebljivog pogotovo kod igara i kod klinaca koji ne gase aplikacije.
prostor za pohranu - 32 GB je minimum. OS ti pojede 6-7 sa aplikacijama predinstaliranim.
Verzija OS-a - dakako trebaš Google Play servise i to mora biti Android, ne ispod verzije 8, jer većina igara traži minimum 8 za rad. 10 su promijenili način instalacije i dozvole i svašta pa se dešava da stvari ne rade out of the box i traže petljanje da prorade.

Uređaj tih karakteristika ti je cijenom kao i ulazni model iPada. Ono što ćeš za bodove dobit je vjerojatno Huawei MediaPad T3 ili T5. T3 je neupotrebljiv za to što si naveo, T5- jedva. Ok je za "online nastavu" i youtube, ali igrat se na tome neće baš.

Ne znam o kojoj dobi pričaš, ali evo frendica ima 8 i 16 godišnjakinju sa točno ta dva modela, i obje uredno više vole i češće otimaju njen iPad 8 128GB wifi (za mobove koriste iPhone 8 i 6).

Objektivno, to nećeš dobit za parstokuna plus bodovi. Ispod 2kkn takvo što nećeš naći a za te novce joj kupiš rabljeni ipad i bude ti dio obitelji bez da patiš i sebe i nju.

Ili uzmeš što ti se nudi pa pustiš da ga otkriva i kupiš za par mjeseci - godinu, nešto što joj treba, kad nauči više paziti i otkrije što je zanima.
17.12.2020 | 21:38
Ma ne. Dućani za koje mogu potrošiti bodovni voucher nude Samsung ili Huawei (ili neka govna koja su već naočigled govna). Samsung je preskup, a Huawei ima neke modele koji su mi, kažem, u tom rangu da povrh tih nagradnih 1000 kn imam platiti još nekih 300-400 kn i to mi je podnošljivo. Sve preko toga - nije.

Što se boli tiče, boli me već to što uopće to razmatram jer znam kakvog ću se sranja nauživati kasnije (imali su već prije stariji klinci Samsungov neki pradavni tablet, koji je prije jedno godinu i pol otišao Bogu na istinu i moram reći da nisam mogao ni vjerovati što je sve izdržao, ali bilo je svakih cca godinu dana factory reset, kao s windowsima).
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.12.2020 | 22:00
Onda T5. Izdržat će garanciju.
17.12.2020 | 22:41
Eh, sorry, ja sam ovo gore bio odgovorio Ribi, nisam ni skužio tvoj post. Hvala na iscrpnoj pomoći.

Ovo je model kojeg gledam:
consumer.huawei.com/en/tablets/matepad-t-10s/specs/

1399 Kn u Elipsu

Ovaj dio mi je ekstra-zbunjujuć :
RAM*:
2/3 GB
ROM*:
32/64 GB

*Due to limitations in CPU processing power, memory used by the operating system and pre-installed applications, the actual space available to users may be less than the stated memory capacity. Actual memory space may change due to application updates, user operations, and other related factors.


WTF ROM? Misli valjda na flash storage?
I što to znači 2/3 GB RAM "ovisno o bla bla"? Koliko jbn memorije ima?
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.12.2020 | 23:42
To ti je 2/32. I kako je model 2020-a nema Google Play servise nego Huaweijev AppStore (u kojem nema hrpe aplikacija). Sideload je navodno moguć ali je zafrkancija, pogotovo za klince.

ROM-om dakako zovu storage.

Iako je to generacijski nova stvar i sve super na papiru, ja to ne bih ni klincu ni sebi, jednostavno je nedostatak Google Play Storea no go za tu namjenu.
18.12.2020 | 15:15
Za to navodno postoji neka huawei aplikacija preko koje se “sa strane” instalira sve čega nema na huawei storeu
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.01.2021 | 09:44
@smayoo - ne znam da li si na kraju ili ne kupio Android tablet, ali ja - igrom slučaja jesam. Ženi je trebalo za njenu neku stvar i kupljen je Lenovo Tab M10 plus.

Što se performansi tiče, zamjerki nema ni ona a i ja što sam testirao sve radi više nego dobro za očekivanu cijenu.

8-jezgreni CPU odrađuje svoj posao više nego dobro.
4 GB radne memorije - stvari rade fluidno i u multitaskingu i nakon duljeg vremena rada
128 GB prostora za pohranu - ok, nije 128 manje je jer dio poždere sustav koji dolazi kao Android 9 i odmah kod prvog pokretanja nadograđuje na višu verziju. Uređaj nakraju ima Android 10 i potpunu podršku za Google servise.
SIM slot je tu, dakle može i bez wifija.
Bluetooth je verzije 5.0
Zaslon je Full HD u 16:10 omjeru
Kapacitet baterije - proizvođač tvrdi da je 7000mAh... nisam u to 100% siguran, ali u praksi uređaj je izdržao dva dana igranja igre i surfanja (cca 10 sati rada) i baterija je došla na 17%.

Sam uređaj je koštao 1900 kn u ovoj verziji. Došao je i s dodatnim dockom za punjenje (uređaj ima kontakte na sebi koji sjednu u dock i puni se preko njih). Uz to ima i normalan USB-A na USB-C kabel preko kojeg ga je moguće puniti bez korištenja docka.

Postoji i jeftinija verzija koja ne dolazi s dockom ali nema LTE (po meni manje bitno) ima 64 GB prostora za pohranu i slabiju bateriju, a košta 200-ak kn manje.

Kome treba baš Andoid tablet, Lenovo m10 plus 2nd gen ima moju preporuku.
03.01.2021 | 11:26
Mi smo na kraju kupili taj Huawei Matepad T10s. Problem s nedostatkom GooglePlay uopće nije problem. Instaliraš Apkpure (skineš ga direktno s neta) i dalje sve preko njega. Huawei App Gallery uopće nije potreban.

Radi vrlo fluidno, ništa ne zapinje. Aplikacije koje koristi kći su Autodeskov Sketchpad, Roblox, Among Us, još neke jednostanije igre, još neke aplikacije za retuširanje fotografija, Duolingo, Viber
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 42 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, tino1, Anonimci (634)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO