Preporuka za TV
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuka za TV


15.02.2020 | 16:20
Pozdrav ekipa, u kupnji sam Tv-a za stan. Pa trazim preporuku ako imate sta za preporuciti, savjetovati. Dnevni nije nesto posebno velik , cca 4m imam do zida a mozda i manje.
Jedino sta znam da mi se svida onaj Philips ambilight bas podigne prostoriju sa onim bojama. Cijena do 6000-7000tkn.
15.02.2020 | 18:32
Philips kupuj isključivo ako je Andorid baziran, inače si u slijepoj ulici s bilo kakvim softverom, nemaju niti najosnovnije stvari poput Plexa.

Samsung ima odličan Tizen OS u svojim ulaznim modelima, a u jačim Android. LG koristi webOS koji je isto vrlo solidan. Sony ima smisla isto isključivo ako je model s Androidom, inače si bez softvera i solidne podrške.

Ako nećeš ići na velik ekran, a imaš ok budžet, onda odaberi top tehnologiju, 4K, OLED, nešto s HDR podrškom.

U kategoriji ekrana srednje veličine (55 do 75") osobno bih birao Samsung jer imaju odličan daljinski i podešavanje je izvedeno skoro kao da je Apple to radio. A za veće ekrane trenutno LG nudi najbolji odnos cijena/dobiveno.

Ako imaš čak 4 metra do zida, onda komotno možeš kupiti i 8K Samsung od 98" , to je samo stvar navike, kasnije ti bude super i drago što si uzeo veći ekran.
15.02.2020 | 18:58
4 metra od zida do zida, ne "do zida".
15.02.2020 | 19:11
LG
15.02.2020 | 19:32
Riba kaže:
4 metra od zida do zida, ne "do zida".


Pretpostavimo da se u malim sobama od 4 metra obično sjedi relativno blizu zida, ako je TV sa suprotne strane, to je cca 3,5 metra udaljenosti, znači što se tiče vidnog polja dovoljno i za najveći teoretski model koji može kupiti. Isto tako, tko je ograničen prostorom, može s nosačem za zid dobiti još 20-tak cm udaljenosti.

Kod nas u uredu je soba za sastanke cca 4 x 3 metra i TV je 75", a mogao bi, što se vidnog polja tiče, komotno biti i veći, ali kod nas smetaju vrata s te strane.
15.02.2020 | 23:37
Zar je soba od 4 m - malena? Kad se to dogodilo?
16.02.2020 | 00:32
Hvala svima na odgovoru. Zasad mi je ovaj upao u oko —> www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-58PUS7304/
16.02.2020 | 01:55
Odlične karakteristike i niska cijena za Philips. No, rekao si da imaš raspon proračuna do 7 tisuća?

Onda za 6.569 kn imaš odličan LG u ipak malo pristojnijoj veličini:

www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv...-tv-lg-65um7610.html

Da, slažem se da ambilight "širi doživljaj" van ekrana, ali ovaj LG je toliko veći da s lakoćom pokrije i taj dio zida koji bi tebi bio u duginim bojama ambilighta, a onda je svakako bolje imati stvarnu sliku nego samo boje!
16.02.2020 | 09:39
Davore, ako čovjek ima budžet do 7000, ne znači da mora spaliti sve do zadnje kune

Ako mu je ova telka za 5 i nešto OK, i ja bi na njegovom mjestu spremio tih kilu i pol u džep....
16.02.2020 | 10:36
Nedavno sam uzeo Samsung QLED 65” Q65 (iz linije Q60) i super sam zadovoljan. Brz tv i najbitnije, crna je crna. Jasno i Plex radi na njemu kako treba, meni dosta.
16.02.2020 | 11:56
Djuro genijalac kaže:
Davore, ako čovjek ima budžet do 7000, ne znači da mora spaliti sve do zadnje kune

Ako mu je ova telka za 5 i nešto OK, i ja bi na njegovom mjestu spremio tih kilu i pol u džep....


Pa nije da sam spalio do zadnje kune, ostao sam 500 kn ispod proračuna! Ovdje za 1.500 kn više dobije 7" veću dijagonalu, a to je značajno. Kasnije će mu biti žao da nije uzeo veći.
16.02.2020 | 12:22
Matija klc kaže:
Hvala svima na odgovoru. Zasad mi je ovaj upao u oko —> www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-58PUS7304/


Ja sam nedavno kupio identični model i veličinu. Super sam zadovoljan s telkom, upao sam jos u onu neku Philips akciju s produženim jamstvom, tako da sada imam 5 godina jamstva, uhvatio sam ga na nekoj Elipso akciji za 4.699,00 kn.
Jedino što mi smeta je činjenica da ne može da vuče titlove preko mreže s NAS-a. Inače sve 5.
Naravno da se ne može mjeriti s OLEDom, ali to je i drugi cjenovni razred.
16.02.2020 | 14:54
LG, idi na veličinu, ali ne škrtari na cijeni, trajati će ti i odlični su.
Philips ambilight se i meni sviđa, ali jeftiniji nemaju to riješeno kao top modeli pa glupo izgleda. Softver nisam siguran kakav je.
Samsung, vjera mi ne dozvoljava da to špijunsko sranje stavljam u dnevnu
16.02.2020 | 16:30
Vanjuška kaže:
LG, idi na veličinu, ali ne škrtari na cijeni, trajati će ti i odlični su.


My man!

Ne može TV biti "prevelik", ja radije izbacim dio namještaja nego da kompromitiram veličinu ekrana.
16.02.2020 | 17:08
Kod mene iskljucivo LG i SONY, ostalo sam se toliko razocarao kod ljudi koje sam preklinjao da ne kupuje kojekakve samsunge i phillipse. LG i SONY amen, a hill I will die on haha.

Spletom okolnosti dosao sam do toga da koristim televiziju moje pokojne bake. Kupili su je negdje 2010, evo je u 32 inchnom izdanju sa slikom ljepsom od pola ekrana koje vidim u trgovini. Mala je, 32 inchna, ali mi u rentanom stanu ni ne stane veca. Da kupujem sada uzeo bih Sony OLED. Nebitno koji OS jer nijedan nije zadovoljavajuc kao i tvOS (apple tv).

LGev web os je ok, ali je sve to ruzno nakaradno.
16.02.2020 | 21:53
Još smo zaboravili jednu stvar, a to može biti baš korisno: AirPlay 2!

Znači brzi direktni bežični mirror s iPhonea ili iPada na TV! Mogu potvrditi da to na zadnjoj LG generaciji radi bez greške i vrlo jednostavno. Ako Philips nema podršku za AirPlay, to mu je svakako minus.

Evo kako je zgodno imati iPad na TV-u putem AirPlaya:

16.02.2020 | 22:46
Philips je govance. Nisu napravili ozbiljan TV prijemnik već više od 20 godina. To što prodaju je kineski generic s njihovim imenom i dodatkom te fancy rasvjete u boji (rasvjeta je jedino u čemu je Philips ikad bio zaista jak, od toga su krenuli i u tome su i dalje u svjetskom vrhu, u svemu ostalom su, zadnjih 15-ak godina - eurokuruza, kao i svi nekad "veliki" europski brandovi).
16.02.2020 | 22:58
Inače, Kinezi na AliExpressu prodaju za stotinjak € nezavisni modul za repliku Ambilighta koji se utakne u HDMI port i on procesira sliku i temeljem toga radi isto što i Philips na bilo kojoj TV. Postoji neka mala latencija u odnosu na Philipsovo rješenje, ali korisnici kažu da nije tako strašno. Osobno, meni je to manje-više nepotrebna điđa, ono u klasi Appleovog Touch Bara!

U svakom slučaju radije bih uzeo par inča veći ekran, nego imao Ambilight - iako sam super-zadovoljan korisnik njihove LivingColors serije lampi.

Nisam kod nekoga vidio upareno više toga, možda bi to bilo zanimljivo, znači da uz Ambilight na samom TV-u postoji još 3-4 LivingColors lampe kompatibilne sa sustavom, pa da je cijela soba u tome.
17.02.2020 | 11:13
dpasaric kaže:
Inače, Kinezi na AliExpressu prodaju za stotinjak € nezavisni modul za repliku Ambilighta koji se utakne u HDMI port i on procesira sliku i temeljem toga radi isto što i Philips na bilo kojoj TV. Postoji neka mala latencija u odnosu na Philipsovo rješenje, ali korisnici kažu da nije tako strašno. Osobno, meni je to manje-više nepotrebna điđa, ono u klasi Appleovog Touch Bara!

U svakom slučaju radije bih uzeo par inča veći ekran, nego imao Ambilight - iako sam super-zadovoljan korisnik njihove LivingColors serije lampi.

Nisam kod nekoga vidio upareno više toga, možda bi to bilo zanimljivo, znači da uz Ambilight na samom TV-u postoji još 3-4 LivingColors lampe kompatibilne sa sustavom, pa da je cijela soba u tome.


znaci u nastojanju da to izbjegnem ne kupujuci phillips televizije netko to ide nabavljati mimo njih haha. ne bi se slozio da je u rangu touchbara, sa touchbarom barem mozes upisat emoji

meni je taj sugavi ambilight u rangu rgb svijetala na pc kantama.
17.02.2020 | 12:07
Da, mogao bih se složiti da je to pomalo kič iako ima određenu funkcionalnost... Meni bi više smisla imalo da Philips uz TV prodaje set wireless lampi koje se poslože po cijelom prostoru, pa u stilu 4D Cinestara da imaš svjetlosne efekte kod eksplozija i slično, ali opet malo koristi od toga tko ne gleda Ramba ili po novom John Wicka!
20.02.2020 | 21:42
Ja isto koristim Philips Hue valjda od prve generacije, cim je izaslo na trziste u USA. Cijeli stan je u HUE. Za tih nekih 5-6 godina, jedna jedina zarulja mi je pregorjela. Sve preporuke. Imao sam i Philips TV, pa sve to pokusao upariti na nacin koji Davor opisuje i nikada nije radilo kako treba. Tesko je dvije zarulje u plafonjeri, i 2-3 lampe asimetricno postavljene u odnosu na TV vizualno sklopiti u neku cjelinu koja ima smisla sa radnjom na ekranu Tako da nije bilo neka sreca. Poklonim taj TV i kupim LG koji je odlican (FullHD).

To je bilo prije 5god mozda i sada je vrijeme za kupiti novi TV jer izlazi i novi playstation, pa sa zanimanjem pratim preporuke u ovom postu
09.03.2020 | 11:14
Vlasnici Samsunga, jel istina da su poceli ubacivati reklame u samo sucelje TV-a? Koliko sam malo popratio raspravu navodno ih pocnu prikazivati tek nakon nekog vremena koristenja TV-a.

twitter.com/JobPlas/status/1235537095755739136
09.03.2020 | 11:19
yawn pong kaže:
Vlasnici Samsunga, jel istina da su poceli ubacivati reklame u samo sucelje TV-a? Koliko sam malo popratio raspravu navodno ih pocnu prikazivati tek nakon nekog vremena koristenja TV-a.

twitter.com/JobPlas/status/1235537095755739136


Tako im i treba kad kupuju smece
09.03.2020 | 11:31
yawn pong kaže:
Vlasnici Samsunga, jel istina da su poceli ubacivati reklame u samo sucelje TV-a? Koliko sam malo popratio raspravu navodno ih pocnu prikazivati tek nakon nekog vremena koristenja TV-a.

twitter.com/JobPlas/status/1235537095755739136


Nikada nisam imao prilike to primijetiti. Doduše ja TV koristim samo kao panel i samo sa par smart aplikacija, a u njima nema ništa. Bixby je isto terminiran. Na FW je blokiran sav mrežni promet po MAC adresi TV, tako da ne može ni sa majkom božjom pričati.
09.03.2020 | 20:26
Imao sam nekoliko Samsunga i nisam tako nešto sreo. Mislim da netko pretjeruje ili je nešto krivo interpretirao.
09.03.2020 | 20:56
Jesi vidio sliku? Ako misliš da je netko nešto krivo interpretirao, reci ti kako to tebi izgleda. Meni izgleda upravo tako kako je opisano - da pokazuje reklame ugrađene u GUI TV-a.
09.03.2020 | 20:57
09.03.2020 | 20:57
Elem, ako postoje upute kako ih blokirati, znači da sigurno postoje.
09.03.2020 | 22:44
Gledam sada, ma bezveze, to je neka opcija koju samo totalni ignorant može uključiti! Evo imamo u KO sada Samsung TV, točno taj GUI iz videa, pa je vjerojatno isti OS, i nikada nismo jednu reklamu vidjeli!
10.03.2020 | 10:28
Samo da dodam, ambilight je Philipsova verzija HDR-a. Ništa više niti manje. Bitno bi bilo, kako se HDR već udomaćio, da gledaš ima li DOLBY HDR ili HDR10. Dolby je navodno bolji, ali su telke opremljene s tim skuplje jer se plaća naknada. HDR10 je, s druge strane, free za proizvođače.
Evo link di objašnjava koja je razlika između to dvoje.
Ukratko - ako imaš konzolu, ne treba ti Dolby jer sve (osim možda novih PS5 i XBOX-a, ali to ćemo znati kada izađu) trenutno imaju podršku samo za HDR10.
Dolby je većinom za serije, filmove i to...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 44 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, Ender, toni092, zeljacveseljac, Anonimci (804)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.77 Seconds

Provided by iJoomla SEO