WD My Cloud i PLEX
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

WD My Cloud i PLEX


03.12.2019 | 15:21
Pozdrav,
nakon što sam izludio s iCloud storageom i Dropboxom i ostalim servisima jučer sam kupio WD My Cloud s 2TB (meni dovoljno) i koristim ga prvenstveno za posao. Uz njega sam dobio i 3 mj plaćen PLEX, i tek sam sada skužio koliko je to zapravo praktična i dobra stvar.
WD Cloud je u principu server što je super, jer je uvijek na internetu i uvijek upaljen..

Eh sad zanima me kako da podesim Plex da mu mogu pristupati s ostalih lokacija, odnosno za primjer kad sam u Splitu ili u Njemačkoj, odnosno KADA NISAM NA WIFI-ju..

Problem je s IP adresama koliko sam nešto gledao. Vjerujem da ovdje ima neki znalac koji će mi uz malo dobre volje ovo srediti.

Pozdrav gladhr2
03.12.2019 | 15:39
I meni se to čini dobra stvar!
03.12.2019 | 16:06
Ako ti radi Plex na default portu (32400), ma čak i da nije na to portu, poanta je u Plex server postavkama omogućiti pristup iz vana. To se radi na 2 mjesta. Plex psotavke i tvoj ruter.

Logiraj se u Plex server preko browsera i odi u gornji desni kut na Settings ikonu. Nakon toga u kategoriju Remote Access. Tamo uključi tu opciju preko tipke Enable remote access. Ispod toga imaš check box Manually specify public port. Njega uključi i unesi port koji želiš (default je 32400).

Drugi korak ovisiti će o ovom prethodnom. Dakle samo taj isti port složi na svom ruteru u Port forward kategoriju i time ćeš omogućiti pristup iz vana. Idea je iza PF, da se promet sa interneta preusmjeri na tvoj novi WD Cloud na taj konkretan port.

To će značiti da u port forward kategorji napraviš "pravilo" koje će sav promet po portu 32400 preusmjeriti na port 32400 (lokalni) na lokalnu IP adresu tvog WD Clouda.

Ako zapneš javi/piši/slikaj.
03.12.2019 | 16:16
Večeras ću to sve pokušati, nadam se da će ići...
Nešto sam gledao ono tipa dhcp i static IP adresa jel se treba to nešto mijenjati?

Jel zna možda netko koliko plex troši interneta (na uredjaja koji streama..)?
03.12.2019 | 16:39
bilo bi super da ti je WD na statičkoj adresi svakako jer ti port forward onda u jednom trenutku neće raditi.

Potrošnja će ti ovisiti o tome koliko je "težak" materijal koji streamaš i u kojoj kvaliteti.
03.12.2019 | 16:42
Tipa, ako Film ima 3 gb hoće li mi skinuti 3gb za stream..?
Ne znam da li se prikazuje u istoj kvaliteti kao i u kojoj je film
03.12.2019 | 17:15
Hoće ako ne zatražiš manji i lakši format
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 30 minuta
  • smayoo: :D
  • drpongrac23: Yonkis - donesi k meni, imam još domaćeg špeka od prošle godine, pa budemo rezali na njemu :)
  • Yonkis: Što napraviti sa iPadom model MD545HC/A na verziji 9.3.6?
  • MBPruleZ: Mislim da ne ta fora s koberzijom u eSIM bila i na nekoj od inačica iOS18 znam da sam probao i ništa dobio poruku da Operater to ne podržava
  • VanjusOS: tko će prvi probati da li to radi?
  • VanjusOS: ljudi, da li je netko primjetio novu opciju na postavke - mobilne mreže - "konvertiraj u esim"
  • hal9000: Ne sviđa mi se sučelje novog Mac OS-a :/
  • Borisone: Nema ni na HT-u.
  • MBPruleZ: Jel Vam radi RCS na iPhonima (iOS >=18). Ja sam na Telemachu, eSIM i nema opcije da se uključi
  • drlovric: Ma ide to bez problema. Ja sam uvijek azurirao sve strojeve prvi dan. Nisam imao problema, ali generalno nije pametno :)
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Izgleda da izlazi oko 19.00 sati po našem vremenu. Očekuje ze velika gužva prilikom downloada
  • dpasaric: Možda za neki nebitni stroj za početak...
  • dpasaric: Ne znam, ja ne bih žurio. :)
  • drpongrac23: Sutra macOS Tahoe!
  • dpasaric: Osvrt je na naslovnici...
  • dpasaric: Ja bih samo Siri koja radi kako treba.
  • stefanjos: pa nije da ikome treba, ali radije bi to nego iakkav AI image generator haha
  • drlovric: Top je stvar. Razmazi oci i plus dobijes par sat i baterije usput.
  • dpasaric: Kome to uopće treba? :)
  • drlovric: Slazem se. Natjerala ih AI blamaza a ne dobra volja :)
  • stefanjos: 120hz na obicnom iphoneu. Napokon!
  • stefanjos: Drpongrac. Nema uvrede. Autoagnostik sam ali volim svoj polo :)
  • drpongrac23: Bez uvrede, isprika svakome, imao san bekutanera kockici m3, golfa 4 i polo sdi - sve redom šrot!!!!
  • drpongrac23: @stefanjos - fauwe = krampwagen! Hyundai rulez!!!!
  • drpongrac23: Uskoro event! Euforija počinje!!!! Gemišti na hlađenju!!!!
  • stefanjos: @yonkis, a stvarno je tino haha. samo fauve :P
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Kao i svake godine u rujnu, nova generacija iPhona, te eventualno AirPodsi, Apple TV, i sl.
  • Yonkis: A što se predstavlja?
  • dpasaric: Danas Appleov Keynote u 19 sati po našem vremenu!
  • Yonkis: tino1 mora pješke jer ga izdao Bayerische Motoren Werke :)
  • stefanjos: ?
  • Yonkis: [link] tužno
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.76 Seconds

Provided by iJoomla SEO