Kurirske službe - Overseas, Hp, Gls
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kurirske službe - Overseas, Hp, Gls


02.12.2019 | 15:43
Pozdrav svima, ovaj tjedan mi treba stići iPad sa Overseasom, pa me zanima prije nego platim, da li ja mogu otvoriti paket i vidjeti da li ima kakvih oštećenja?

Naprimjer kod Hp-a, prvo moraš platiti, pa tek onda vidjeti da li je sve ok, a meni to ne odgovara, zato sam i odustao od njih.

Kakva su vaša iskustva sa dostavnim službama? Dobra? Loša?
02.12.2019 | 16:16
Ako otvoriš paket moraš ga i preuzeti. U slučaju plaćanja pouzećem sigurno ti neće dozvoliti da otvaraš paket prije nego platiš. Jedino možeš pregledati ako ima vanjskih oštećenja na paketu i eventualno odbiti preuzimanje paketa.
02.12.2019 | 16:23
Ja mislim da se to može sa Overseasom, prije nego što platiš, otvoriš i pregledaš sadržaj.

Zašto se oni onda predstavljaju kao najsigurnija služba, da kod njih nema prevara? Da se sve može prije plaćanja provjeriti?

To sve lijepo piše na njihovim stranicama, tako da znam šta pišem.
02.12.2019 | 16:32
Ne, ti platiš pa otvoriš paket. Overseas kod plaćanja pouzećem drži novac dva - tri dana pa moraš reklamirati preko njih ako nešto nije u redu. Samo ne znam kako to funkcionira u praksi.
02.12.2019 | 16:39
Hrvatska pošta (ne znam kako baš HP Express usluga, ali obična poštanska pošiljka s otkupninom da) ima odnedavno pravilo da za pošiljke s otkupninom omogućava da se paket NAKON PLAĆANJA otvori i ako primatelj želi, može izjaviti da poslani predmet nije ono što je naručio (nema veze oštećenja i to), u kojem slučaju pošiljku ne preuzima i odmah se sačinjava zapisnik o povratu novca (nije sasvim jasno napisano vraća li se novac odmah ili nakon neke provjere).
Međutim, izvaditi poslani predmet iz ambalaže i ići probavati kako radi - nije dozvoljeno.
02.12.2019 | 17:27
Nedavno sam uzeo iPad u dućanu, poslali su mi ga GLS-om, drugi dan mi je došao, dostavljač kada ga je donjeo meni, ja ga lijepo pitam, ako nije problem da otvorim kutiju prije plaćanja, kaže on meni, naravno nema problema, i tako je i bilo.

Mislim da se i kod Overseasa to može, a opet možda griješim.

Možda je i @vicko u pravu, da oni taj novac dva-tri dana drže, i ako sadržaj paketa ne odgovara ili je oštećen, oni vrate novac.

Možda se javi netko tko zna iz prve ruke, pa ćemo sačekati..
02.12.2019 | 20:06
Imao sam slučaj sa HPom. IZO prozor kpl u kartonu. Razrezao karton i vidim staklo cijelo. Poslije par dana idem montirati a ono ram puknut na uglu. Nisu priznali reklamaciju, makar je vidljivo da je pao i tako se razbio. Preko susjeda vratio natrag na popravak i platio stotinjak kuna popravak, kad sam došao po njega. Uglavnom , trebaš imati i sreće.
02.12.2019 | 20:59
Zaboravih za Overseas i ostale. Primao na desetke raznih pošiljaka i nikad nisam dobio oštećenu ili krivu robu. Jedino ono gore navedeno, tako da nikad nisam inzistirao na otvaranju/provjeri pošiljke, premda , pošto me većina ili svi od njih poznaju, ne bi bilo problema oko reklamacije !
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 59 minuta
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo
  • Bertone: Nema razlike u količini/vidljivosti svijetla koje dolazi ispod/kroz tipke u odnosu na originalna slova, jedina razlika je mrvicu manji font uz napomenu da sam do sada radio samo lasersko graviranje na ThinkPadima T serije. Planirao sam jednom odnijeti i jedan MBP ali nisam nikad stigao.
  • iAnte: @bertone jesu li gravirana znakovi vidljivi i u dobro osvijetljenim prostorima?
  • dpasaric: Legenda.
  • smayoo: RIP Chris Rea... :(
  • VanjusOS: ovo lasersko graviranje izgleda odlično, nikakve naljepnice!
  • Bertone: ... i da, mislim da je sad graviranje oko 20€
  • Bertone: Lasersko graviranje, baci oko na [link] , ovako izgleda na T14s koji sam nosio kod njih s time da nisam htio baš sve znakove nego samo par osnovnih, tipkovnica je isto bila DE [link]
  • jura22: Radije kupi naljepnice. Ima ih na oglasniku: [link]
  • Riba: Puno, jer ako se ne varam mora se mijenjati kuciste.
  • CoffeePod: Kupio MBP16" M4, al tipkovnica je njemacka. Zna li se koliko bubvrega dode zamjena tipki da mi bude HR?
  • Soffoklo: Misliš bravo retardirana EU birokracija

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.70 Seconds

Provided by iJoomla SEO