interaktivna ploča / monitor
(0 korsinik/a gleda/ju temu) 

interaktivna ploča / monitor


14.09.2019 | 13:34
Razmatramo nabavu interaktivne ploče, tj. monitora za ured. Sprava je preskupa da je kupujemo napamet, informacije po netu su vrlo nedetaljne i uglavnom "zagađene" marketingom pa nemam povjerenja. Nedostaci se aktivno skrivaju, izravni odgovori izbjegavaju, a većina onih koji ih prodaju zapravo niti ne znaju ništa osim najosnovnijih informacija koje zna svatko.

Zanima me ima li tko konkretna iskustva. Ono što nam treba je:

1. (obavezno) „digitalni whiteboard” - raznobojno crtanje i pisanje po praznoj bijeloj podlozi, koje se kasnije može spremiti (poslati mailom ili uploadati na document server, ili tako nešto) u PNG formatu (ili možda SVG)

2. (vrlo poželjno) zaslon za prezentacije - Apple Keynote (MS Power Point kao vrlo nepoželjna rezervna opcija) prezentacije na neki način prikazivane na toj ploči (da li screen mirror putem WiFi, ili kao vanjski monitor preko HDMI kabela, ili na neki treći način), uz mogućnost pisanja i crtanja „po slajdovima” na način da se dobivena hibridna slika (slajd + škrabotine) spremi slično kao ad 1, ili kao PDF s dva layera, ili tako nešto)

3. (nice to have) isto kao ad 2, ali s bilo kojim softverom, tj mirrorom prozora bilo kojeg softvera (npr. AutoCAD, ArchiCAD…) s računala korisnika

Računala s kojima bi ploča bila povezana su (naravno) 90% Apple Mac.

Bilo bi praktično da ima neka bežična metoda povezivanja, umjesto HDMI kabela, ali nije nerješivo ni ako ispadne HDMI

Možda bi bilo korisno i da podržava povezivanje (mirroring?) s iOS uređajima, ali nije bitno.

Dobili smo dvije ponude za dva interaktivna monitora različitih proizvođača, obje su bile u obliku ponuda komada jedan kamion novaca, u prilogu beskorisni marketinški deplian proizvođača. Na postavljena tehnička pitanja nismo nikad dobili odgovor, ni u jednom, ni u drugom slučaju.
14.09.2019 | 17:09
Mirroring na HDMI daje AppleTV i to vrlo solidno ali s MAC/iOS uređaja.

Nisam siguran da li to što tražiš postoji. Ono što sam po školama vidio su neka polurješenja.
Bojim se da ne budeš našao sve to i mogućnost pisanja markerima po svemu i još to što napišeš s markerima da se spremi na komp.
Veliki ekran osjetljiv na dodir. Samsung ih ima, ali ne za markere.
15.09.2019 | 12:18
Pa ne piše se klasičnim whiteboard markerima, nego "digitalnim markerima" (ne ostavljaju fizički trag neke boje, nego driver od monitora prati kamo povlačiš marker i iscrtava trag odabrane debljine i boje). Više-manje kao Apple Pencil na iPadu Pro, samo na velikom formatu.
15.09.2019 | 12:41
Mi ih formalno prodajemo jer su u programu HSM informatike čiji smo partner, ali isto sam tanak na iskustvu, prodali smo samo jednu srednjoj školi za iPad učionicu i oni su zadovoljni, ali nisam nikada otišao vidjeti kako je zapravo koriste. Imaju Apple TV za wireless spajanje iPada, ali ne znam u kojem dijelu i kada uskače interaktivni dio. Znam da je softver u njihovom slučaju instaliran na PC, ali koliko znam bila je i Mac verzija. Dobio sam info da je najviše koriste matematičari i profesori engleskog jezika.

Tvoja pitanja sam sada proslijedio specijalistici za multimediju gore, pa ću vidjeti što mi kaže!
15.09.2019 | 13:16
Čekaj da pogodim. Proslijedit će ti reklamni prospekt od proizvođača. Ako je stvarno predana poslu, poslat će ti i link za download (loše prevedene) korisničke upute.
15.09.2019 | 13:36
smayoo kaže:
Čekaj da pogodim. Proslijedit će ti reklamni prospekt od proizvođača. Ako je stvarno predana poslu, poslat će ti i link za download (loše prevedene) korisničke upute.


Ne, ne, ako je na tragu kolege koji je to prije radio, dobit ćeš kvalitetnu informaciju. Ajde, vidjet ćemo!
15.09.2019 | 14:31
Ajd... hvala!
18.09.2019 | 15:59
OK, evo stigli odogovori, nadam se nešto bolji nego li si ih dobio drugdje...

1. (obavezno) „digitalni whiteboard” - raznobojno crtanje i pisanje po praznoj bijeloj podlozi, koje se kasnije može spremiti (poslati mailom ili uploadati na document server, ili tako nešto) u PNG formatu (ili možda SVG) -

- Ima!

2. (vrlo poželjno) zaslon za prezentacije - Apple Keynote (MS Power Point kao vrlo nepoželjna rezervna opcija) prezentacije na neki način prikazivane na toj ploči (da li screen mirror putem WiFi, ili kao vanjski monitor preko HDMI kabela, ili na neki treći način), uz mogućnost pisanja i crtanja „po slajdovima” na način da se dobivena hibridna slika (slajd + škrabotine) spremi slično kao ad 1, ili kao PDF s dva layera, ili tako nešto)

- Na sebi ima Android, USB se može direktno upiknuti u njega i puštati se prezentacije, ili se može priključiti laptop (HDMI za sliku, USB za touch), a postoji opcija kupovine aplikacije za screen share. Sve napisano na slajdu se može spremiti kao slika, eventualno, ako se radi u PPT-u, oni imaju ugrađeno pisanje pa se može spremiti kao PPT, ali samo u Windows okruženju.

3. (nice to have) isto kao ad 2, ali s bilo kojim softverom, tj mirrorom prozora bilo kojeg softvera (npr. AutoCAD, ArchiCAD…) s računala korisnika

- Ako ide s laptopa (povezano HDMI, USB), možeš što hoćeš.

Računala s kojima bi ploča bila povezana su (naravno) 90% Apple Mac.
Bilo bi praktično da ima neka bežična metoda povezivanja, umjesto HDMI kabela, ali nije nerješivo ni ako ispadne HDMI
Možda bi bilo korisno i da podržava povezivanje (mirroring?) s iOS uređajima, ali nije bitno."

- Naša ekipa se bežično povezuje s iOS uređajima, radi perfektno s tom aplikacijom

- spajanje na WiFi ide s dodatnim modulom ili putem UTP-a
- nosač nije u cijeni, tako da je pitanje, hoće li ići na zid ili na mobilni stalak.

Dimenzije su 65", 75" i 86".
18.09.2019 | 19:49
dpasaric kaže:
OK, evo stigli odogovori, nadam se nešto bolji nego li si ih dobio drugdje...


Pa, ne ljuti se, ali i ne baš. Toliko se informacija nasurfa ovako, na brzinu, i samostalno.

1. (obavezno) „digitalni whiteboard” - raznobojno crtanje i pisanje po praznoj bijeloj podlozi, koje se kasnije može spremiti (poslati mailom ili uploadati na document server, ili tako nešto) u PNG formatu (ili možda SVG) -

- Ima!


Ako radi na Androidu, onda me zanima TOČNO kako se može poslati napisano/nacrtano?

a) poslati mailom (mora li se preko gmail accounta ili može bilo koji?)

b) uploadati na document server u lokalnom LANu (npr. FTPom ili kako?)

c) uploadati na internet (mora li se na google drive, ili može na neki dropbox ili nešto?)

2. (vrlo poželjno) zaslon za prezentacije - Apple Keynote (MS Power Point kao vrlo nepoželjna rezervna opcija) prezentacije na neki način prikazivane na toj ploči (da li screen mirror putem WiFi, ili kao vanjski monitor preko HDMI kabela, ili na neki treći način), uz mogućnost pisanja i crtanja „po slajdovima” na način da se dobivena hibridna slika (slajd + škrabotine) spremi slično kao ad 1, ili kao PDF s dva layera, ili tako nešto)

- Na sebi ima Android, USB se može direktno upiknuti u njega i puštati se prezentacije,


Samo PPT? Može li PDF? Keynote vjerojatno ne može? Može li ODP?

ili se može priključiti laptop (HDMI za sliku, USB za touch),


Radi li touch s Maca? Ili si mislio obratno, da touch po monitoru radi kao miš na kompu? Radi li to za Mac?

a postoji opcija kupovine aplikacije za screen share.


Za koju platformu ima ta aplikacija? Za Mac? Za iOS?

Sve napisano na slajdu se može spremiti kao slika, eventualno, ako se radi u PPT-u, oni imaju ugrađeno pisanje pa se može spremiti kao PPT, ali samo u Windows okruženju.


Dakle, to ne radi kad ubodeš USB stick s PPT prezentacijom? Nego samo ako je spojen windows komp preko HDMI i USB? Jesam li to dobro dešifrirao?

3. (nice to have) isto kao ad 2, ali s bilo kojim softverom, tj mirrorom prozora bilo kojeg softvera (npr. AutoCAD, ArchiCAD…) s računala korisnika

- Ako ide s laptopa (povezano HDMI, USB), možeš što hoćeš.


Kako sad - možeš što hoćeš? Onda možeš to i s PPT i Keynote, i bilo čime, s Maca, zar ne?

Možda bi bilo korisno i da podržava povezivanje (mirroring?) s iOS uređajima, ali nije bitno."

- Naša ekipa se bežično povezuje s iOS uređajima, radi perfektno s tom aplikacijom


Koja je to aplikacija, koji je to monitor, što točno znači "radi perfektno"? Na primjer, na iPadu otvorim AutoCAD i u njemu nacrt, zoom i pan prstima po iPadu, markup olovkom na ipadu, što svi gledaju i prate na velikom monitoru?
A obratno? Dakle, šaranje e-flomasterom po monitoru, po prikazanom nacrtu, da se pohrani kao markup uz nacrt?

(nije bitan sad AutoCAD, zamisli si bilo koju drugu iPad aplikaciju, dakle, ako šaraš e-flomasterom po monitoru, prima li iPad to kao da pišeš po njemu?)

- spajanje na WiFi ide s dodatnim modulom ili putem UTP-a


Pretpostavljam da si htio reći da se spaja na mrežu UTPom, a ako želiš putem wifi, treba doplatiti dodatni komad hardvera?
18.09.2019 | 20:02
Kužiš me? Informacije koje prosljeđuješ su vrlo načelne i zvuče super. Ali uređaj je puno preskup da bismo ga kupili i onda skužili da nam pola toga ne radi kako nama treba i da bi onda dobivali obrazloženja "da, ali znate...". A precizne i detaljne informacije nema nitko, a kamoli, božesačuvaj da negdje ima demo uređaj kojeg se može pogledati i probati.
18.09.2019 | 21:54
Ja sam mislio više na ovo:
www.u-touch.co.uk
18.09.2019 | 22:20
Pa to je tako nešto isto kao i ovo o čemu priča Davor. Kako to misliš - mislio si "više" na to? I kad pogledaš informacije na stranicama, to je upravo tako isto prezentiran proizvod kao što sam opisao - marketinški bullshit, načelne informacije, nema nijednog preciznog opisa, detalja, ne možeš downloadati korisničke upute (iako su i one beskorisno napisane)...
18.09.2019 | 23:52
OK, ma moraju oni imati nešto za demo, možda ne u veličini koju bi ti kupio, ali u nekoj za prezentaciju mogućnosti. Evo, pitam i to, pa ti javim...
19.09.2019 | 08:20
Ajde oklada. Ako imaju, plaćam marendu cijelom Kreativnom odjelu. Ako ne, plaćaš ti cijelom 2DP.
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.09.2019 | 09:03
Meni ovo ko audiofilska tema...

Nitko ne može osim autora znati što mu točno treba i kako mu to izgleda, a demo uređaja nigdje...
19.09.2019 | 10:43
Bit će još najlakše dogovoriti demo u centrali i da uz njihovu pomoć Emil sve isproba. Tako bih i ja da to kupujem i kužem da ima problem, cijela ta zona interaktivnih ploča je vrlo maglovita kada počnu konkretna pitanja.

A ja sam uvijek za audiofilsku temu, ima se tu o čemu pričati i u kontekstu Maca, imam prijatelja koji je vrlo posvećen, pa mi je objašnjavao zašto on koristi eksterni DAC na Mac miniju itd.
19.09.2019 | 15:55
Da se ne dopisujemo u nedogled, javili su mi da možeš doći na demo, oni to imaju u svojoj sobi za sastanke i možeš sve isprobati i pitati. Samo je potrebno najaviti se dan ranije da rezerviraju sobu u to vrijeme. Tako je najbolje!
19.09.2019 | 16:10
Ajd... pošalji mi neke kontakt podatke na mail, molim te.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 13 minuta
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO