interaktivna ploča / monitor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

interaktivna ploča / monitor


14.09.2019 | 13:34
Razmatramo nabavu interaktivne ploče, tj. monitora za ured. Sprava je preskupa da je kupujemo napamet, informacije po netu su vrlo nedetaljne i uglavnom "zagađene" marketingom pa nemam povjerenja. Nedostaci se aktivno skrivaju, izravni odgovori izbjegavaju, a većina onih koji ih prodaju zapravo niti ne znaju ništa osim najosnovnijih informacija koje zna svatko.

Zanima me ima li tko konkretna iskustva. Ono što nam treba je:

1. (obavezno) „digitalni whiteboard” - raznobojno crtanje i pisanje po praznoj bijeloj podlozi, koje se kasnije može spremiti (poslati mailom ili uploadati na document server, ili tako nešto) u PNG formatu (ili možda SVG)

2. (vrlo poželjno) zaslon za prezentacije - Apple Keynote (MS Power Point kao vrlo nepoželjna rezervna opcija) prezentacije na neki način prikazivane na toj ploči (da li screen mirror putem WiFi, ili kao vanjski monitor preko HDMI kabela, ili na neki treći način), uz mogućnost pisanja i crtanja „po slajdovima” na način da se dobivena hibridna slika (slajd + škrabotine) spremi slično kao ad 1, ili kao PDF s dva layera, ili tako nešto)

3. (nice to have) isto kao ad 2, ali s bilo kojim softverom, tj mirrorom prozora bilo kojeg softvera (npr. AutoCAD, ArchiCAD…) s računala korisnika

Računala s kojima bi ploča bila povezana su (naravno) 90% Apple Mac.

Bilo bi praktično da ima neka bežična metoda povezivanja, umjesto HDMI kabela, ali nije nerješivo ni ako ispadne HDMI

Možda bi bilo korisno i da podržava povezivanje (mirroring?) s iOS uređajima, ali nije bitno.

Dobili smo dvije ponude za dva interaktivna monitora različitih proizvođača, obje su bile u obliku ponuda komada jedan kamion novaca, u prilogu beskorisni marketinški deplian proizvođača. Na postavljena tehnička pitanja nismo nikad dobili odgovor, ni u jednom, ni u drugom slučaju.
14.09.2019 | 17:09
Mirroring na HDMI daje AppleTV i to vrlo solidno ali s MAC/iOS uređaja.

Nisam siguran da li to što tražiš postoji. Ono što sam po školama vidio su neka polurješenja.
Bojim se da ne budeš našao sve to i mogućnost pisanja markerima po svemu i još to što napišeš s markerima da se spremi na komp.
Veliki ekran osjetljiv na dodir. Samsung ih ima, ali ne za markere.
15.09.2019 | 12:18
Pa ne piše se klasičnim whiteboard markerima, nego "digitalnim markerima" (ne ostavljaju fizički trag neke boje, nego driver od monitora prati kamo povlačiš marker i iscrtava trag odabrane debljine i boje). Više-manje kao Apple Pencil na iPadu Pro, samo na velikom formatu.
15.09.2019 | 12:41
Mi ih formalno prodajemo jer su u programu HSM informatike čiji smo partner, ali isto sam tanak na iskustvu, prodali smo samo jednu srednjoj školi za iPad učionicu i oni su zadovoljni, ali nisam nikada otišao vidjeti kako je zapravo koriste. Imaju Apple TV za wireless spajanje iPada, ali ne znam u kojem dijelu i kada uskače interaktivni dio. Znam da je softver u njihovom slučaju instaliran na PC, ali koliko znam bila je i Mac verzija. Dobio sam info da je najviše koriste matematičari i profesori engleskog jezika.

Tvoja pitanja sam sada proslijedio specijalistici za multimediju gore, pa ću vidjeti što mi kaže!
15.09.2019 | 13:16
Čekaj da pogodim. Proslijedit će ti reklamni prospekt od proizvođača. Ako je stvarno predana poslu, poslat će ti i link za download (loše prevedene) korisničke upute.
15.09.2019 | 13:36
smayoo kaže:
Čekaj da pogodim. Proslijedit će ti reklamni prospekt od proizvođača. Ako je stvarno predana poslu, poslat će ti i link za download (loše prevedene) korisničke upute.


Ne, ne, ako je na tragu kolege koji je to prije radio, dobit ćeš kvalitetnu informaciju. Ajde, vidjet ćemo!
15.09.2019 | 14:31
Ajd... hvala!
18.09.2019 | 15:59
OK, evo stigli odogovori, nadam se nešto bolji nego li si ih dobio drugdje...

1. (obavezno) „digitalni whiteboard” - raznobojno crtanje i pisanje po praznoj bijeloj podlozi, koje se kasnije može spremiti (poslati mailom ili uploadati na document server, ili tako nešto) u PNG formatu (ili možda SVG) -

- Ima!

2. (vrlo poželjno) zaslon za prezentacije - Apple Keynote (MS Power Point kao vrlo nepoželjna rezervna opcija) prezentacije na neki način prikazivane na toj ploči (da li screen mirror putem WiFi, ili kao vanjski monitor preko HDMI kabela, ili na neki treći način), uz mogućnost pisanja i crtanja „po slajdovima” na način da se dobivena hibridna slika (slajd + škrabotine) spremi slično kao ad 1, ili kao PDF s dva layera, ili tako nešto)

- Na sebi ima Android, USB se može direktno upiknuti u njega i puštati se prezentacije, ili se može priključiti laptop (HDMI za sliku, USB za touch), a postoji opcija kupovine aplikacije za screen share. Sve napisano na slajdu se može spremiti kao slika, eventualno, ako se radi u PPT-u, oni imaju ugrađeno pisanje pa se može spremiti kao PPT, ali samo u Windows okruženju.

3. (nice to have) isto kao ad 2, ali s bilo kojim softverom, tj mirrorom prozora bilo kojeg softvera (npr. AutoCAD, ArchiCAD…) s računala korisnika

- Ako ide s laptopa (povezano HDMI, USB), možeš što hoćeš.

Računala s kojima bi ploča bila povezana su (naravno) 90% Apple Mac.
Bilo bi praktično da ima neka bežična metoda povezivanja, umjesto HDMI kabela, ali nije nerješivo ni ako ispadne HDMI
Možda bi bilo korisno i da podržava povezivanje (mirroring?) s iOS uređajima, ali nije bitno."

- Naša ekipa se bežično povezuje s iOS uređajima, radi perfektno s tom aplikacijom

- spajanje na WiFi ide s dodatnim modulom ili putem UTP-a
- nosač nije u cijeni, tako da je pitanje, hoće li ići na zid ili na mobilni stalak.

Dimenzije su 65", 75" i 86".
18.09.2019 | 19:49
dpasaric kaže:
OK, evo stigli odogovori, nadam se nešto bolji nego li si ih dobio drugdje...


Pa, ne ljuti se, ali i ne baš. Toliko se informacija nasurfa ovako, na brzinu, i samostalno.

1. (obavezno) „digitalni whiteboard” - raznobojno crtanje i pisanje po praznoj bijeloj podlozi, koje se kasnije može spremiti (poslati mailom ili uploadati na document server, ili tako nešto) u PNG formatu (ili možda SVG) -

- Ima!


Ako radi na Androidu, onda me zanima TOČNO kako se može poslati napisano/nacrtano?

a) poslati mailom (mora li se preko gmail accounta ili može bilo koji?)

b) uploadati na document server u lokalnom LANu (npr. FTPom ili kako?)

c) uploadati na internet (mora li se na google drive, ili može na neki dropbox ili nešto?)

2. (vrlo poželjno) zaslon za prezentacije - Apple Keynote (MS Power Point kao vrlo nepoželjna rezervna opcija) prezentacije na neki način prikazivane na toj ploči (da li screen mirror putem WiFi, ili kao vanjski monitor preko HDMI kabela, ili na neki treći način), uz mogućnost pisanja i crtanja „po slajdovima” na način da se dobivena hibridna slika (slajd + škrabotine) spremi slično kao ad 1, ili kao PDF s dva layera, ili tako nešto)

- Na sebi ima Android, USB se može direktno upiknuti u njega i puštati se prezentacije,


Samo PPT? Može li PDF? Keynote vjerojatno ne može? Može li ODP?

ili se može priključiti laptop (HDMI za sliku, USB za touch),


Radi li touch s Maca? Ili si mislio obratno, da touch po monitoru radi kao miš na kompu? Radi li to za Mac?

a postoji opcija kupovine aplikacije za screen share.


Za koju platformu ima ta aplikacija? Za Mac? Za iOS?

Sve napisano na slajdu se može spremiti kao slika, eventualno, ako se radi u PPT-u, oni imaju ugrađeno pisanje pa se može spremiti kao PPT, ali samo u Windows okruženju.


Dakle, to ne radi kad ubodeš USB stick s PPT prezentacijom? Nego samo ako je spojen windows komp preko HDMI i USB? Jesam li to dobro dešifrirao?

3. (nice to have) isto kao ad 2, ali s bilo kojim softverom, tj mirrorom prozora bilo kojeg softvera (npr. AutoCAD, ArchiCAD…) s računala korisnika

- Ako ide s laptopa (povezano HDMI, USB), možeš što hoćeš.


Kako sad - možeš što hoćeš? Onda možeš to i s PPT i Keynote, i bilo čime, s Maca, zar ne?

Možda bi bilo korisno i da podržava povezivanje (mirroring?) s iOS uređajima, ali nije bitno."

- Naša ekipa se bežično povezuje s iOS uređajima, radi perfektno s tom aplikacijom


Koja je to aplikacija, koji je to monitor, što točno znači "radi perfektno"? Na primjer, na iPadu otvorim AutoCAD i u njemu nacrt, zoom i pan prstima po iPadu, markup olovkom na ipadu, što svi gledaju i prate na velikom monitoru?
A obratno? Dakle, šaranje e-flomasterom po monitoru, po prikazanom nacrtu, da se pohrani kao markup uz nacrt?

(nije bitan sad AutoCAD, zamisli si bilo koju drugu iPad aplikaciju, dakle, ako šaraš e-flomasterom po monitoru, prima li iPad to kao da pišeš po njemu?)

- spajanje na WiFi ide s dodatnim modulom ili putem UTP-a


Pretpostavljam da si htio reći da se spaja na mrežu UTPom, a ako želiš putem wifi, treba doplatiti dodatni komad hardvera?
18.09.2019 | 20:02
Kužiš me? Informacije koje prosljeđuješ su vrlo načelne i zvuče super. Ali uređaj je puno preskup da bismo ga kupili i onda skužili da nam pola toga ne radi kako nama treba i da bi onda dobivali obrazloženja "da, ali znate...". A precizne i detaljne informacije nema nitko, a kamoli, božesačuvaj da negdje ima demo uređaj kojeg se može pogledati i probati.
18.09.2019 | 21:54
Ja sam mislio više na ovo:
www.u-touch.co.uk
18.09.2019 | 22:20
Pa to je tako nešto isto kao i ovo o čemu priča Davor. Kako to misliš - mislio si "više" na to? I kad pogledaš informacije na stranicama, to je upravo tako isto prezentiran proizvod kao što sam opisao - marketinški bullshit, načelne informacije, nema nijednog preciznog opisa, detalja, ne možeš downloadati korisničke upute (iako su i one beskorisno napisane)...
18.09.2019 | 23:52
OK, ma moraju oni imati nešto za demo, možda ne u veličini koju bi ti kupio, ali u nekoj za prezentaciju mogućnosti. Evo, pitam i to, pa ti javim...
19.09.2019 | 08:20
Ajde oklada. Ako imaju, plaćam marendu cijelom Kreativnom odjelu. Ako ne, plaćaš ti cijelom 2DP.
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.09.2019 | 09:03
Meni ovo ko audiofilska tema...

Nitko ne može osim autora znati što mu točno treba i kako mu to izgleda, a demo uređaja nigdje...
19.09.2019 | 10:43
Bit će još najlakše dogovoriti demo u centrali i da uz njihovu pomoć Emil sve isproba. Tako bih i ja da to kupujem i kužem da ima problem, cijela ta zona interaktivnih ploča je vrlo maglovita kada počnu konkretna pitanja.

A ja sam uvijek za audiofilsku temu, ima se tu o čemu pričati i u kontekstu Maca, imam prijatelja koji je vrlo posvećen, pa mi je objašnjavao zašto on koristi eksterni DAC na Mac miniju itd.
19.09.2019 | 15:55
Da se ne dopisujemo u nedogled, javili su mi da možeš doći na demo, oni to imaju u svojoj sobi za sastanke i možeš sve isprobati i pitati. Samo je potrebno najaviti se dan ranije da rezerviraju sobu u to vrijeme. Tako je najbolje!
19.09.2019 | 16:10
Ajd... pošalji mi neke kontakt podatke na mail, molim te.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 13 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, IgorD, tino1, zeljacveseljac, Anonimci (830)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO