Kako vam se sviđa govor predsjednice?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako vam se sviđa govor predsjednice?

16.08.2019 | 22:33
Nažalost, morao sam ponešto obrisati. Molim bez negativnih emocija i teških riječi. Hvala.
17.08.2019 | 07:38
Žabac, pogledaj si dva dokumentarca, ukoliko već nisi.
Prvi ti je u deset dijelova i svih deset imaš na Jubitou - Rat prije rata, ide i na HRT-u.
A drugi ti je Kako je pala Krajina u našoj i srpskoj produkciji.
Ja ti iz druge ruke mogu potvrditi da je moj očuh, tadašnji posljednji sekretar unutarnjih poslova SRH, izdao pasoš protjeranom Gojku Šušku iako si svi komunisti znali da je kraj Jugoslavije.
I da na onom skupu HDZ-a nedje u Osijeku, Sisku nije pokušan atentat na Tuđmana, već je bio luđak s plinskim pištoljem. Da je bila UDBA, ovaj bi bio mrtav.
Sorry, više ću vjerovati čovjeku koji je sjedio na najbitnijoj fotelju SUP-a, nego bilo kakvim medijima i naklapanjima. Pogotovo ako mi je taj očuh. Inače, isti je bio i (ranije u karijeri) gradonačelnik Rijeke i predsjednik NK Rijeka. Vilim Mulc.
Što se raspada Juge tiče, svi smo hjtjeli napraviti svoje države, jedino su Srbi pokušavali napraviti svoju preko svoje i dvije druge, ali su se toliko svađali između sebe (imaš njihovu narodnu: tri Srba, četiri mišljenja), a admiral JNA Mamula priznaje da se JNA spremila za vojni udar po svim državama. Doduše ne kao klasična vojna diktatura, ngo da vojska preda vlast nekome tko bi održao Jugu...
Inače, jako su se bunili kada su Vojvodina i Kosovo dobili status autonomnih pokrajina 1968.
A činjenica da bi neki ovdje rađe mijenjali potiho govorenje o Titu za normalan život ti samo može potvrditi koliko smo propali od 1990. do danas. Za to nisu krivi ti ljudi, krivi su ljudi koji su bili u svim vladama od tada do sada. Ne gledaju dugoročno, ne rade reforme koje se provode po dva i pol, tri mandata - nego samo gledaju svoje guzice u prvom mandatu. A mi se vrtimo u krug.
A ne priznati da su koncentracijski logori Jasenovac i Jastrebarsko (ovaj drugi SAMO za djecu) bili UŽAS, je ne htjenje uviđanja istine.
Koliko god ružna bila.
A ako baš dobro razmislimo, u tim ratovima 90-ih najbolje su prošli oni koji su u Jugi bili najniži po rangu. Albanci. Kosovo je dobilo svoju državu. Američku bazu i vječnu zažtitu dokle god su ovi tamo. Tko bi to očekivao?
  • Air
  • Korisnik
  • 10
17.08.2019 | 08:44
Rasprava o lijevim i desnim u HR političkim vrhu je prazni mamac (varalica) na koji se ljudi “ljepe” već 10-15 godina i zaluđeno se svađaju i nadaju nečem imaginarnom.
Lijevi i desni ne postoje u Hrvatskom političkom vrhu. I to je stanje već jako dugo. U političkom vrhu HR postoje samo politička “braća” koju veže zajednički nazivnik: briga isključivo za sebe.
Naravno da su zadržali pojmove “lijevi” i “desni” te sustavno izvlače događaje iz prošlosti jer trebaju podršku zaluđenih, zavedenih i naivnih kako bi imali osigurane stolice.

Kako promjeniti stanje u HR?
Teško iz sadašnjeg usvojenog znanja večine državljana HR (straha / ne postojanja grđanske hrabrosti, sebičnosti, lijenosti, nebrige, neodgovornosti, liberalizma, itd.).
Situacija je složena jer odavno su politički vrh i političke/gospodarske odluke određene od strane mafije koja ima vrlo veliku gospodarsku, političku i pravnu moć. Suprostavljanje toj mafiji znači gubitak života za pojedince. Danas je malo tko ili nitko spreman na to kako bi primjenio stanje u HR.

Svaka priča o promjenama na bolje iz postojećeg političkog ustrojstva ili postojećih mehanizama je iluzija.

Mnogo je dokaza tomu.
Evo velikih primjera: Već viđena koalicija HDZ-a i SDP-a. Prelasci iz stranke u stranku suprotnih reklamiranih “uvjerenja”.
Evo i jedan mali banalni primjer povezanosti mafije i politike: Kriminalac Mamić (koji je pokrao mnogo i dalje krade) slavi rođendan i na njega dolazi predsjednica HR. Pitanje: tko je s kim i tko je protiv koga?
17.08.2019 | 09:29
Pa naravno da nema niti lijevih niti desnih. Samo se vrte u krug. Ove četiri godine vi na vlasti a mi oporba, nakon toga mi na vlasti a vi oporba - i dam se kladiti da se i međusobno (međustranački) dogovaraju za fotelje članovi onih stranaka koji na se na TV-u kao "ne podnose"...
Air, potpisujem svaku riječ koju si napisao.
18.08.2019 | 11:42
Englezi su referendumom sami sebi pucali u koljeno (Svi). To ti se zna dogoditi kad narod elektriziran lažima i s malo znanja o materiji odlučiva.
Svijet je kopliciraniji i nema jednostavnih pitanja.
18.08.2019 | 12:23
Kloba kaže:

I da na onom skupu HDZ-a nedje u Osijeku, Sisku nije pokušan atentat na Tuđmana, već je bio luđak s plinskim pištoljem.

Kloba, skup nije bio niti u Osjeku niti u Sisku, niti u blizini, nego u Benkovcu (to je "malo" južnije).
Televizijski izvještaji su tada govorili kako je 'spriječen atentat' iako samog pokušaja atentata nije bilo, nego je Tuđmanovo osiguranje kod pripadnika srpske nacionalne manjine (koji je navodno bio suradnik UDBE), pronašla plinski pištolj marke Rhoner 110, napunjen sa dva metkasa olovnim kuglicama promjera 1.8 mm.
Da li bi dotični pokušao pucati u Tuđmana da je imao prilike, o tome možemo samo spekulirati.
I čovjek nije bio luđak, nego pripadnik skupine ljudi kojoj nisu odgovarale nadolazeće pomjene.

Da je bila UDBA, ovaj bi bio mrtav.

To ne možeš znati sa sigurnošću, jer znamo da uspješnost UDBA-inih atentata nije bila 100%, uostalom, znamo za još jedan pokušaj atentata na Franja Tuđmana, koji također nije uspio.

tino1 kaže:
Englezi su referendumom sami sebi pucali u koljeno (Svi). To ti se zna dogoditi kad narod elektriziran lažima i s malo znanja o materiji odlučiva.

Iako je tvoja tvrdnja točna, ona ni na koji način ne osporava činjenicu da je referendum još uvijek najneposredniji i najbolji poznati oblik izražavanja volje naroda.

To, naravno, ne znači da, glasači, pod utjecajem medija i svoje okoline, neće odabrati pogrešan odgovor, istovremeno misleći da je on jedini ispravan.
18.08.2019 | 13:11
m@xym kaže:
Kloba, skup nije bio niti u Osjeku niti u Sisku, niti u blizini, nego u Benkovcu (to je "malo" južnije).

Isprika. Osjećao sam da je varanje tražiti po netu gdje je to točno bilo, a sjećanje mi nije više kao nekad.
Šta da ti kažem, osim hvala na ispravci!
18.08.2019 | 14:10
@zabac,

Glasači na referendumu (koji, kako sam već rekao, predstavlja najizravniji oblik demokracije) glasuju prema svojim osobnim uvjerenjima i znanjem koje imaju o tematici za koju se glasuje.

U konkretnom slučaju referenduma u Velikoj Britaniji, o ostanku u, ili izlasku iz Europske unije, glasači su tijesnim brojem glasova odabrali izlazak iz EU. Nakon nekog vremena se pokazalo da su neki zagovornici izlaska VB iz EU svjesno iznosili lažne podatke, sa ciljem da što veći broj ljudi glasuje za opciju za koju se oni zalažu.
Također, jedan dio glasača koji je glasovao za izlazak VB iz EU, kasnije su sami priznali da su glasovali za izlazak iz EU zbog toga što su vjerovali da su gore spomenuti podaci točni.

Osnovni problem kod direktnog izbora (kada se svaki punoljetni stanovnik izravno izjašnjava o svom stavu po nekom pitanju) je taj da je znanje tog pojedinca uvjetovano informacijama koje dobiva iz medija (internet, TV, radio i sl), i njegovim mentalnim sposobnostima (mogućnošću da shvati u kojoj je mjeri nešto moguće ili izvedivo).

Za primjer, osoba sa prosječnom inteligencijom će teško moći razumjeti nekoga tko je natprosječno inteligentan, a ako nešto ne razumiješ, onda ćeš za to teško dati svoj glas.

Iz istog razloga postoje i one takozvane populističke mjere, dakle mjere koje nisu nužno ispravne (jer će te na dugi rok dovesti u još veće probleme), ali kratkoročno imaju pozitivan učinak, ili podilaze stavovima limitiranog mentalnog sklopa glasača, i zato "prolaze", iako dugoročno nanose više štete nego koristi.

Evo ti još jedan banalan primjer, da se sredinom 80-ih godina prošlog stoljeća, kada je izglasan, i nakon jednog prijelaznog perioda, stupio na snagu zakon o obaveznom korištenju sigurnosnog pojasa u automobilu, kojim slučajem na referendumu glasovalo o tome da li treba uvesti obavezno vezivanje sigurnosnog pojasa, većina ljudi bi glasovala protiv toga zakona (jer se dugo vremena većina ljudi uopće nije vezivala, a i danas ima onih koji su uvjereni da od vezivanja pojasa nema nikakve koristi, i da to njima nikad neće trebati).

Zar stvarno misliš da u tom slučaju glasači na referendumu ne bi odabrali krivo?!
18.08.2019 | 14:25
tino1 kaže:

Iako je tvoja tvrdnja točna, ona ni na koji način ne osporava činjenicu da je referendum još uvijek najneposredniji i najbolji poznati oblik izražavanja volje naroda.

To, naravno, ne znači da, glasači, pod utjecajem medija i svoje okoline, neće odabrati pogrešan odgovor, istovremeno misleći da je on jedini ispravan.

E to je to, kad ne bi glasači bili pod utjecajem medija i okoline onda bi to u istinu bio dobar način izražavanja volje naroda. Ali populizam (koji ima jednostavna rješenja za komplekse procese i probleme) iz banalizira sve i neinformirani glasač bira ono banalno a ne ono ispravno.
Isto kao što Socijalizam ne može opstati zbog egoizma, ne može ni referendum, sitni interesi instrumentaliziraju jedno i drugo. Tako da se donose odluke koje dugoročno koštaju postojanja. Ili misliš da bi sada pred vratima točke s koje nema povratka u smislu globalnog zatopljenja
bilo ko izglasao da se odriče svih pogodnosti koje zagađivanje u individualnom smislu ima? Sigurno niko, osim stručnjaka ne vidi posljedice na neki duži period.
18.08.2019 | 17:20
@tino1,

Nitko ne tvrdi da je refrendum idealan način donošenja odluka, ali je najneposredniji jer pruža priliku svim glasačima neke zemlje da izraze svoje stajalište o nekoj temi (uz sve svoje nedostatke).

Alternativa referendumu, prepuštanje odluke Saboru (ili nekom drugom demokratski izabranom tijelu, ovisno o političkom ustroju te zemlje) može rezultirati puno boljim rješenjem, pod uvjetom da to tijelo donese odluku temeljem mišljenja grupe stručnjaka koji su upoznati sa svim detaljima problema i u stanju su naći najbolje riješenje, ali isto tako mogu donijeti podjednako lošu (ili čak i lošiju) odluku od one koja bi bila donešena na referendumu, pod utjecajem neinformiranih ili krivo informiranih glasača, ako tu odluku donesu sami političari, bez konzultacija sa stručnjacima, ili, još gore, pod utjecajem raznih interesnih skupina i lobija (koji mogu utjecati na "mišljenje" političara podjednako uspješno kao što mediji i neke interesne skupine mogu utjecati na mišljenje javnosti.

Savršenog rješenja jednostavno nema, ali referendum dobro informiranih glasača je prilično dobar način provedbe demokracije.
18.08.2019 | 18:18
Svaka ti je namjestu. Slazem se u podpunosti.
18.08.2019 | 21:14
Uvredljivi i svađalački postovi izbrisani.
18.08.2019 | 21:16
smayoo kaže:

Pošteno.
19.08.2019 | 09:47
smayoo kaže:

To imaš negdje spremljeno pa samo napraviš copy/paste ili svaki put pišeš ispočetka?
19.08.2019 | 10:10
19.08.2019 | 14:51
mogo si negdje spremiti sve koje izbrišeš i imo bi materiala za kompletnu knjigu.
19.08.2019 | 15:52
A ko bi to čital?
19.08.2019 | 15:58
19.08.2019 | 16:46
Baš tako - tko bi to čitao? Uvijek ista prepucavanja, i uvijek iste uvrede. Dosadi nakon 2 stranice...
19.08.2019 | 18:03
Umjesto da brže-bolje prihvaćaš "izazov", požali se meni ako netko piše uvredljivo i strpi se malo. Nisam ja ovdje na dežurstvu pa da svake sekunde pratim što se događa. Pa onda ne bi nastala cijela svađa.
19.08.2019 | 19:20
smayoo kaže:
Baš tako - tko bi to čitao? Uvijek ista prepucavanja, i uvijek iste uvrede. Dosadi nakon 2 stranice...

Mora da je neka sinkopa posrijedi...svako malo reset, pa onda ispocetka.
19.08.2019 | 20:15
20.08.2019 | 16:00
serafin kaže:
smayoo kaže:

Mora da je neka sinkopa posrijedi...svako malo reset, pa onda ispocetka.

Kao windowsi? Svako malo dobro dođe koji reset.
23.08.2019 | 14:29
smayoo kaže:
U životu sam odradio ozbiljnih godina kao šef većem ili manjem broju ljudi. Nakon početnog iskustva, siguran sam da ne bih više nikad prihvatio biti šef nekom koga nisam sam izabrao u svoj tim.
Na tvoje pitanje bi li se usudio voditi državu odgovor je isti - ne, ako ne mogu birati s kim radim. A to ne znači samo neposredne suradnike, nego i cijelu strukturu aparatčika ispod. Dakle, svima najprije otkaz pa onda da vidimo tko će dalje raditi s nama.

Je li to realno? Naravno da nije. Zato uopće nisam zainteresiran upustiti se u to. Ali - da nam sustav vrijednosti u društvu nije nakaradno izopačen - to ne bi ni bilo potrebno. Niti je potrebno, niti moguće da svi vode državu. Ali JEST potrebno (a primjeri drugih zemalja pokazuju da je i moguće) da svatko svoj posao radi odgovorno i pošteno, i da ima uvijek na umu da je ono što je dobro za sve - dobro je i za svakog ponaosob.

Je li ti taj odgovor previše nekonkretan? Da vidimo - što može bilo tko od nas učiniti da nam bude bolje? Možemo odvojiti dio svog vremena za volonterski društveno koristan rad. Možemo NE podržavati korupciju i klijentelizam NA BILO KOJOJ RAZINI. Pazi! Na bilo kojoj! Ako te policija uhvati u prometnom prekršaju, ne izmotavaj se i ne muljaj. Ako ti treba upasti na medicinsku pretragu "preko reda", ne traži okolo "vezu" kod doktora. Ako ti treba upisati dijete u vrtić, ne zovi okolo potezati veze.

Naravno, ako radiš za poslodavca kod kojeg se radi nešto mutno ili otvoreno nezakonito, ne toleriraj to i ne pravi se da ne vidiš. I ne racionaliziraj takve postupke. Ako ih ne možeš spriječiti, možeš otići od takvog poslodavca. Ako si poduzetnik, ne radi s naručiteljima koji muljaju i kradu, dakle - ne peri novac preko svoje firme. Ne muljaj na porezu.

Kad kupiš Mac u Americi, na aerodromu ga uredno prijavi i plati PDV. Na primjer.

Nije baš tako lako, zar ne? Puno tih loših navika je jako duboko u nama ukorijenjeno.

Svatko od nas zna, za svaki od naših postupaka, je li ispravan ili nije. Ali rijetki uvijek odaberu učiniti ispravno. Zato što je to teško.

Smayo, ovo je u načelu lijepo rečeno. No, postoji li, prema tvome mišljenju, neka linija do koje čovjek neće biti licemjeran, ako smatra da je pošten, a u određenim trenucima ipak "ignorira" pravila donešena od strane neistomišljenika.
Pitanje je generalno, a ovaj primjer pišem samo kao potkrijepu pitanja;
Da li je čovjek licemjer ako "na sivo" kupi spotify pretplatu i koristi ju u HR, a zna se da zbog raznih interesa (uglavnom ekonomskih), taj ist servis se ne može legalno koristiti u HR.
Dakle, gdje je granica do koje se za nekoga može reći da je pošten i iskren, a da svejedno u neku ruku bude i buntovnik i doprinosi boljitku svih nas?
23.08.2019 | 14:59
Korištenje plaćenih servisa u državama u kojima to legalno nije moguće je malo kompleksniji problem, ali, barem po meni, ako koristiš takav servis i plaćaš ga, ne varaš niti vlasnika toga servisa, niti nosioce autorskih prava čija se djela tako distribuiraju, pa je to onda O.K.
U 'minusu' su jedino lokalni posrednici koji bi eventualno "odgrizli" koji promil zarade.
23.08.2019 | 18:35
Ja ne bih rekao da je navedeni primjer uopće predmet rasprave u ovom kontekstu. Stvar je jednostavna, i kažem da sam siguran da svatko sam sa sobom jako dobro zna što u nekoj situaciji znači učiniti ispravno.

Kriterij nije je li nešto legalno ili nije jer zakone donose neki ljudi koji ne služe nužno javnom interesu. Da ne idem u ekstreme navođenja što je bilo legalno i ilegalno u Njemačkoj i satelitskim zemljama u doba nacizma, možemo se sjetiti nekih puno bližih primjera:

- u SAD je zabranjeno iz usjeva izdvajati vlastito sjeme za iduću sjetvu. Dakle, ne da se destimulira, ne da se preporučuje drugačije... Ne - zabranjeno je. Kažnjava se farmere koji izdvajaju vlastito sjeme iz svoje žetve. Jer zakon pogoduje proizvođačim sjemena.

- u nekadašnjoj SFRJ je bilo zabranjeno javno iznositi kritike na račun vlasti (tzv. verbalni delikt). Neki iz moje generacije možda se sjećaju dana kad se, stjecajem okolnosti, dogodilo da praktički istodobno neka lokalna bitanga i karijerni kriminalac koji je žicom zadavio taksista radi 2000 njemačkih maraka dobije za svoj zločin 7 godina zatvora, a Azem Vllasi za verbalni delikt - 12.

- u Republici Hrvatskoj su po zakonu svi dužni platiti zatezne kamate na svoja dugovanja plaćena nakon dana dospijeća osim - države i javnih tijela

- u Saudijskoj Arabiji je tek nedavno ukinut zakon koji zabranjuje ženama samostalno upravljati osobnim vozilom, a po aktualnom zakonu one to smiju samo ako im je muž (ili otac ili brat ako nisu udate) dozvolio.

- u istoj toj zemlji žena koja je žrtva silovanja može još biti osuđena na zatvorsku kaznu jer je svojim ponašanjem "izazivala" muškarce da je siluju

No, da se vratim na pitanje, smatram da je kriterij vrlo jednostavan. Osoba koja želi raditi za boljitak društva trebala bi svaki svoj postupak prosuditi upravo kroz kriterij javnog dobra. Dakle - raditi ono što je u općem, javnom interesu. Ili barem - ne raditi ono što je protivno javnom dobru.

I, da preduhitrim eventualnu iduću domislicu koju bi sad netko mogao postaviti - onaj tko radi nešto kako bi pri tom ostvario profit - ne radi automatski protiv javnog dobra jer profitabilni poslovi vode rastu i razvoju, otvaraju mogućnost zapošljavanja, razvoja lokalne zajednice i svašta još nešto dobro i pozitivno. Međutim, onaj koji ostvaruje profit ili kakvugod drugu dobit utajom poreza, koruptivnim radnjama, itd. sasvim sigurno radi protiv javnog dobra. Siguran sam da to ne treba nikom crtati.
24.08.2019 | 08:27
Slažem se da onaj ko u svoju korist upotrebljava javnu infrastrukturu treba u razumnom omjeru i participirati na financiranju iste. Ali ako je javni sektor namjerno iskompliciran i sam je sebi svrha onda treba i malo građanskog neposluha. Ili ako se donose pravila da bi pogodovali sami sebi i svojima a ne zajednici.
Evo jedan primjer i prakse:
Moju firmu su raznim zakonskim potezima (ništa ilegalno) samo koristeći zakon i vrijeme natjerali da za njih o našem trošku izgradimo nerazvrstanu cestu (cca 425.000,00 €) i da im u cijelosti platimo komunalni doprinos(250.000,00 €, koji je namijenjen za izgradnju npr. nerazvrstanih cesta). Po meni je to parafiskalni porez koji smo platili samo mi. Kad je cesta bila gotova, njihova (gradska) gradilišta su se prodala njihovim ljudima i isti su odmah napravili objekte koji su nama postali konkurencija, koja u svojoj kalkulaciji nemaju trošak nerazvrstane ceste i time su 30 -50% jeftinija od nas.
U isto vrijeme ta ista lokalna samo uprava, opet svom nekom, kompenzira ne izgrađene stanove s komunalnim doprinosom kojeg bi trebao platiti za te iste stanove kojih još nema. To je u duplom smislu nelegalno. Prvo ta lokalna samo uprava kupuje od svog štićenika stanove (morala bi raspisati javni natječaj, ako joj trebaju stanovi i onda tek ih kupiti) a drugo plaća ih s komunalnim doprinosom koji je namijenjen za izgradnju infrastrukture, ali nije ni za zanemariti da se izlaže riziku da li će ti stanovi ikad biti izgrađeni (ta firma je unatoč tolikoj protekciji propala, a vlasnik je koristeći pred porez zaradio/ ukrao zavidnu sumicu €). Ali sve to postaje legalno ako gradski odbor donese takvu odluku. A sad niko ne odgovara za propalu lovu. Skoro svi građani znaju to i opet biraju iste tipove na vlast koji su očito u najmanju ruku nepravedni ako nisi i kriminalni. (Samo za Žabca, ovo su SDP -ovci).
To znači ima zakon, ali kad njima treba drugačiji onda po skraćenom postupku drugačije odluče. Donesu neki naputak ili neki gradski odbor odluči da je to tako kako je i ispravno. 
Da ti budem iskren, stvarno mi pada teško biti fiskalno discipliniran, jer pravila su napravljena samo za neke i osjećam se budala ako podržavam ovaj nepravedan i kleptomanski sustav.
24.08.2019 | 08:51
Ovo je grozan primjer loše vlasti, ali me zanima gdje je kvaka da se ne može odvjetnički ili nekom ustavnom tužbom rušiti takva odluka gdje bi netko trebao svojim novcem graditi cestu koja će kasnije biti državna? Kako su to uopće postigli? Skoro pola milijuna € je velik iznos, nije da se za njega nema smisla boriti?
24.08.2019 | 09:34
dpasaric kaže:
Ovo je grozan primjer loše vlasti, ali me zanima gdje je kvaka da se ne može odvjetnički ili nekom ustavnom tužbom rušiti takva odluka gdje bi netko trebao svojim novcem graditi cestu koja će kasnije biti državna? Kako su to uopće postigli? Skoro pola milijuna € je velik iznos, nije da se za njega nema smisla boriti?

mi se borimo i sad je cijeli predmet na visokom trgovačkom sudu. Ishod, poznavajući naše sudstvo, neizvjestan.
Kako su nas doveli do toga da nemamo izlaza nego istresti lovu:
1. Morali smo napraviti DPU na našim gradilištima (o našem trošku, i ako je DPU dokument koji je njihov).
2. Pošto je DPU njihov, oni odlučuju kako će biti izrađen i koji uvjeti će tim prostornim dokumentom biti propisani.
3. Stavili su kao preduvjet za svaku daljnju radnju da toj radnji prethodi ista za nerazvrstanu cestu. (Ako hoćeš građevinsku za objekt- mora biti ishodovana građevinska za nerazvrstanu cestu ili ako hoćeš uporabnu za objekte onda mora biti i ishodovana uporabna za nerazvrstanu cestu.) time su spriječili da mi napravimo bilo šta prije nego bude cesta.
4. Da mi ne bi stvarno napravili ništa osigurali su time što su ti uvjeti važili i za gradilište koje ima pristup na drugu cestu i uopće ne treba nerazvrstanu cestu. ( u nekom normalnom svijetu tu i nema ništa sporno jer sve to pregovaraš s gradom i računaš na to da te institucije sigurno ne namjeravaju naguziti, a i oni stalno ponavljaju da je izgradnja nerazvrstanih cesta njihova obveza)
5. U ni jednom trenutku ne namjeravaju i na učestale upite od naše strane nekim dokumentom fiksirati međusobne odnose (što bi bilo normalno kad se radi o takvim radnjama) uvjeravajući nas da je sve ok i već definirano zakonom.
6. Na svaki naš upit kad namjeravaju napraviti cestu, oni odgovaraju da sredstva još nisu proračunom riješena ali čim budu krenut će.
7. Pošto nema sumnje da će to tako i biti, uzimaju cijeli komunalni doprinos.
8. Mi krenemo s izgradnjom projekta i kad smo tako daleko da nema povratka i na opetovani upit o cesti od njih odgovor je: mi nemamo para i gotovo ako hoćete uporabnu za objekt morate izgraditi cestu o vašem trošku.
9. Da spasiš daljnju investiciju (cca 1.000.000 €) nemaš izbora nego izgradi cestu i dobi uporabnu, i odi u prodaju.

I ZATO MI SE PATETIČNI I ODGLUMLJENI GOVORI PREDSJEDNICE NI MALO NE SVIĐAJU. JER TA KOLIČINA DVOLIČNOSTI I LAŽI JE ZA MENE PREVIŠE.
24.08.2019 | 09:48
EDIT:

Kad njihovi kupuju gradilišta u susjedstvu, stavlja se naš DPU van snage i donosi se drugi po kojemu je izgradivost 10% veća i nikakve predradnje nisu potrebne za donošenje bilo koje od dokumenata gradnje. Njihov komunalni se ne uplaćuje nama (da bi realno participirali na infrastrukturi) nego troši se na neki kružni tok u blizini lokacije.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 3 minuta
  • m@xym: Te ponude mi svakako djeluju preniske.
  • m@xym: Pitanje je samo, koliko se toga proda upravo po tim cijenama.
  • m@xym: energyman, Prema njuškalu, cijene za taj model se kreću od 2.500 do 3.500 Kn
  • m@xym: Riba, zašto bi pisao u oglasnik, lik nam je jasno dao do znanja da zna kako vikalica ne služi za oglase, dakle očito misli da pravila za njega ne vrijede.
  • energyman: Pa dobro ljudi dragi koliko vrijedi iPhone 8 64gb u super stanju sa kraja 2017. Sve neke divlje ponude dobivam 1500-1800kn. Sta se desava.
  • Riba: Artie, pa stavi u oglasnik
  • Artie: Bok ekipa, znam da ovdje nije mjesto ali ako netko traži povoljni iPad Pro 9.7" 2016 i/ili Apple Pencil 1.gen neka mi se javi porukom. Hvala
  • Zdravac: ;)
  • Daddo: Sorry, nije kuknjava, nego je viknjava. :D
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Daddo, nije kuknjava, nego sam imao potrebu to na vikalici "viknuti"
  • Zdravac: Soffoklo, mislim da sam na Sancta Domenica Zagreb gledao, slučajno naletio
  • zabac: Kad mora imati 16TB prostora. 799€ je iP11
  • Daddo: opet isto? svaki novi komad apple hw-a koji izađe uvijek - preskupo. Ok, ne kupiš. Čemu "kuknjava"?
  • Soffoklo: Zdravac gdje je ta cijena? Mislim nisu ni ove koje sam našao jeftine, ali su ipak manje od tih 12332,00 hrk. HGspot 11099.00 hrk, Isti mobitel u Njemačkom Apple storeu je 9759,00 hrk
  • Riba: S njima je sve u redu, nisu normalni oni koji to plate :)
  • Zdravac: pa jebo ih jesu oni normalni??!!??!!
  • Zdravac: E, ovo je moj posljednji pozdrav apple uređajima
  • Zdravac: 12.332,00 kn
  • Zdravac: Mobitel Apple iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
  • Moonlike: Znam da je pretplata. Pise. :-) Hvala
  • zabac: Lema više LR s trajnom licencom osim ako ne kupiš preko neta ako je koja ostala.
  • zabac: Puna je verzija ali to je s godišnjom pretplatom od skoro 1000kn. Piše ti.
  • Moonlike: Jel zna netko da li je ovaj Lightroom na AppStore full verzija ili "osiromasena"?
  • zabac: Ja u iCloudu ne drzim nista. Sve sto poslikam je kratkog vijeka trajanja. Ili ode odmah ili prebacim na kmp.
  • Borostef: Ja isto imam sve fotke i video zapise u iCloudu i otkad je to tako zadovaljava me i iPhone od 64 GB pohrane, prije mi to nikako ne bi bilo dovoljno
  • zabac: Ja imam 27,9/32GB, taman je sve gore.
  • zabac: Tih 12GB slika i videa da prebaciš na iCloud Drive, imao bi zauzeto 28GB, slike bi bile na sigurnome. Ne mora biti iCloud, recimo MEGA daje 65GB slobodnog prostora, OneDrive 5GB, DropBox 3,75GB (ili već koliko se uhvati), Drive 15GB.
  • m@xym: Dakle, da sam uze model od 32 GB, morao bih voditi računa o potrošnji memorije, iako nisam neki heavy duty korisnik po pitanju fotografija ili recimo muzike
  • m@xym: Godinu dana koristim iphone 8 sa 256 GB, i imam zauzeto 40 Gb (od toga 12 Gb slika i videa, i 10-ak GB program (od toga 6 GB vrlo rijetko koristim)
  • zabac: Stvar navike. Nekome je dovoljno 32GB, a nekome ni 2TB ne bi bilo dovoljna. Zelio bi vidjeti lica ljdi kad im nestane 256GB slika koje su namjeravali "sutra" prebaciti na komp.
  • drlovric: Ja gledam PRO kupiti u USA. Razlika imzedju 64 i 256GB modela je 150$. Model od 64 sluzi jedino da te natjeera da kupis skuplji :D
  • JOHN: Navali narode!:-)
  • marvin: Vidim da je i HG Spot objavio cijene, razlika za obični iPhone 11 64GB i 128GB je 300kn. Smiješno. Logično da će se onda uzeti ovaj od 128GB. :)
  • marvin: Već ih vidim pun oglasnik.. :D
  • zabac: 799€ u Austriji.
  • energyman: 5420 na istu tarifu
  • marvin: A za obični iPhone 11, ne Pro. Koja je cijena u T-comu?
  • energyman: 7820kn u tcom uz tarifu L od 200kn
  • marvin: Iste cijene kao i kada je izašao XS, XS Max, i XR. Možda čak i mrvicu jeftinije za ove nove modele.
  • rusty: Istyle HR iphone pro 64gb - 9659 kn
  • rusty: [link]=(462)
  • rusty: u SLO je Pro (64GB) 1209 eura
  • energyman: Isto vrijedi i za MediaMarkt
  • energyman: Pro Max 1249 EUR
  • energyman: U Saturnu u Austriji iPhone 11 pro 64gb 1149 EUR
  • dpasaric: Konačno sam dovršio osvrt i stavio slike, ispričavam se na kašnjenju! :)
  • marvin: Vjerovatno će od tada biti dostupan i u HT-u i A1..
  • energyman: Na istyle stranici pise da je dostupan od 20.9.
  • marvin: Jel zna netko kada počinje prodaja novih iPhone-ova u Hrvatskoj? Nisam taj podatak nigdje pronašao.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%