Ukraden Apple ID
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukraden Apple ID

27.01.2019 | 18:26
Izgleda da mi je netko provalio Apple ID za iPhone. Upravo sam dobio mail od Apstorea da sam kupio "PUBG Mobile 500 i 1500"a nemam pojma šta je to. Prošlo ljeto sam dobio obavijest da se netko ulogirao mojim IDom , ali sam to propustio i zaboravio. Imam i drugi ID pa se mislim ovaj zatvoriti ako će to pomoći. Imam snimku s maila od koga sam ga dobio te račun za kupljene appove.

Slikazaslona2019-01-27u17.49.10.png

Slikazaslona2019-01-27u17.49.39.png

Savjet za postupak, jer vjerovatno vas ima koji ste ovo prošli.

Dodatak: u mailu piše da se klikne na zaplavljeno ako nije moja kupnja , ali klik na to ne reagira.
27.01.2019 | 18:55
Da li ti je uključena dvofaktorska autenitifkacija na tome accountu (kod prijave na apple-id traži kod koji šalje na uređaj)?

Da li se u listi prijavljenih uređaja nalazi neki uređaj za kojeg znaš da nije tvoj?

Obavezno promijeniti lozinku (i uključiti dvofaktorsku autentifikaciju ako nije uključena), i poslati e-mail na Apple support, vezano za tu kupovinu (ako link ne radi, možda se može desnim klikom vidjeti o kojem linku tj. e-mail adresi se radi, a možeš i poslati e-mail na neku apple support adrese.

A postoji i mogućnost da se radi o lažnom računu (koji nije poslao Apple nego netko tko želi da klikom na link odeš na lažnu stranicu i daš im svoj password, ili instaliraš neki malware na računalo).

UPDATE Evo, Bertone me pretekao.
27.01.2019 | 19:36
Hvala za link. Vidi se da nije apple poslao po gornjem privitku. Lozinku sam promijenio baš neki dan i ima sigurnosna pitanja. Ionako plaćam sa debitnom karticom na kojoj ima malo siće, te prebacim lovu prije plaćanja na nju , koliko mi treba , tako da se baš nemre ni skinuti ništa.
Najrađe bi tipu pustio signal tak da kad takne tipkovnicu, dobije udar struje.
27.01.2019 | 19:55
Možda ima bežičnu, pa mu nemreš niš nego stvarno, zašto si ne uključiš dvostruku verifikaciju na uređajima i prst u uho
27.01.2019 | 21:13
Misliš na četeroznamenkasti broj koji mi dođe na telefon, pa ga upišem poslije lozinke? To imam !
27.01.2019 | 21:26
Pa što onda brineš?
27.01.2019 | 22:09
Više ne, zahvaljujući vama i zato HVALA !
28.01.2019 | 03:16
jzelko kaže:
...
Najrađe bi tipu pustio ...

Možda je cura
28.01.2019 | 07:48
@ Bertone, kazneni postupak ne pozna spol .
28.01.2019 | 08:29
Takvu idiotariju sam i ja dobio prije par mjeseci.
Neznam kako se samo ta i slična govna dočepaju baš mog mail-a!
28.01.2019 | 13:22
ili baš moga..., lopovi ne poznaju granice.
28.01.2019 | 15:27
jzelko kaže:
ili baš moga..., lopovi ne poznaju granice.

Tvoj je skuplji, jer nije ista cijena na otoku i ostatku zemlje...jedino ako to Plenki nije izjednačio .
31.01.2019 | 21:31
Tu se najčešće radi o phishing i email spoofing napadima. Nikada nemoj klikati na bilo koji link u ovakvom mailu jer ćeš pokupiti virus ili ćeš biti proslijeđen na lažnu stranicu na kojoj će se tražiti da upišeš povjerljive podatke. To je phishing napad i možeš ga prepoznati po tome što stranica u većini slučajeva ne koristi HTTPS nego HTTP i URL nije identičan originalnom.

jzelko kaže:
Vidi se da nije apple poslao po gornjem privitku.

Budi sumnjičav prema svakom primljenom mailu, jer ovo: "residofed[dot]com" se u email spoofing napadu vrlo lako promijeni u: "apple.com" što znači da mail dobijen sa adrese npr: " Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript " nije uvijek poslat od strane Apple-a nego tu adresu može iskoristiti i maliciozni korisnik da te odvede na phishing stranicu kako bi uzeo tvoje podatke.
01.02.2019 | 06:34
Ne bi trebalo biti oroblema s virusima na OSX-u.
01.02.2019 | 08:18
zabac kaže:

Kako da ne? Pa ti imaš virus na tipkovnici već godinama
01.02.2019 | 15:41
zabac kaže:

Kao što si rekao "ne bi trebalo", ali ipak ima virusa za Mac koji se distribuiraju na ovaj način. Najčešće se radi o ransomware-u koji samo šifrira fajlove ali ima i onih koji omogućuju potpunu kontrolu inficirane mašine i krađu podataka sa iste.
01.02.2019 | 16:26
Pri čemu korisnik mora poduzeti niz od više točno određenih krivih koraka da to omogući.
01.02.2019 | 16:33
Može jedan klasičan primjer.
01.02.2019 | 17:02
www.intego.com/mac-security-blog/mac-sec...andard-user-account/
Osim zadnjeg odlomka, on je blatantna reklama i laž.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 9 sati
  • dadavi: Desna se često ne uključuje
  • dadavi: Molim pomoć na forumu za aktivaciju airpods slusalica
  • Miro Spiro: Sretan Uskrs! :)
  • ping: Sretan Uskrs
  • LongVillage: Sretan Uskrs, puno blagoslova!
  • Borostef: Sretan Uskrs! :)
  • drazenp1706: Svim Jabučarima sretni uskršnji blagdani!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • cariblanco: Sretan Uskrs jabučarima :)
  • Mate22: ?
  • Soffoklo: Tko to kaže, tko to laže... :-)
  • Mate22:
  • Kloba: Šta onda Vatikan ima, dođe mi da se pitam...
  • Kloba: Koliko vas vjeruje da je ono zaista "kruna" od trnja od pravog Isusa Krista?
  • rusty: taj vic sam u zadnja 3 dana čuo jedno 18x -.-
  • cariblanco: Pitali Quasimoda kako je počeo požar, al on se pravi grbav :D
  • Soffoklo: Da, najjači što se CPU-ova tiče i je 4.1 prebačen u 5.1
  • zabac: Je li najjači? To je 4.1 pretvoren u 5.1. Novci su svakako odlični.
  • Dijete: na NZ polovni takvi su oko 1500e...
  • drlovric: Ima li ikoga ovdje da igra DCS World simulacije? Primarno A-10C Warthog
  • Soffoklo: Ogoljen je samo s grafičkom, a to se da srediti za nekih 300€. Ostalo je top, najjači 12 jezgreni Xeoni, 64GB RAM-a i 1,5 TB SSD-a
  • smayoo: Taj konkretno baš i nije nešto ludo povoljan, s obzirom da je dosta ogoljen
  • Soffoklo: Vidim da su Mac Pro (5,1 i stariji) sve popularniji, pa ako je nekome usput ovo je odlična ponuda u Amsterdamu [link]
  • kupus: vrtili*
  • kupus: da se ne doxxam previse, radio sam u jednom takvom pa znam nekakva osnovna pravila. i da, vrti li su se windowsi ;)
  • kupus: Kao sto se i radi na sustavima gdje je sigurnost bitna, nevezano vrte li linux, osx, windowse ili nesto trece
  • kupus: @smayoo - to nije nesto sto nesto netko mozda moze, vec sigurno moze kad je otkriveno. Inace, kako bi bilo otkriveno? Da rezimiram, osx ima bugova i s njim nisi siguran. Ako hoces biti siguran, ne smijes vezati komp spojiti na internet, niti na njega spojiti vanjske medije.
  • Soffoklo: Nikakve :-) Općenito ljudi miješaju pojmove buga i malwarea i ne kuže da iskorištavanje nekog buga nije isto što i olakšana mogućnost zaraze malwareom zbog loše "dizajniranog" OS-a
  • smayoo: Kakve pak to fkn veze ima s virusima i općenito malwareom
  • Soffoklo: Je to s klincem je poznato. Našao je FaceTime bug pri pozivu s više od 2 sudionika mogao si čuti onog s druge strane bez da se javio. Apple mu je naknadno platio za otkriće tog buga.
  • smayoo: to su "vulnerabilities". Dakle, nešto što možda netko možda može, ako se sve zvijezde poklope, pokušati iskoristiti za neku zlu namjeru, a možda mu ne uspije.
  • kupus: ovo za klinca i ios posaljem za par dana, nisam bas pri internetu ovih dana. ako ti se da, vijest je bila prije cca mjesec dana na macrumorsu. ako ne, posaljem ja link za to kroz par dana
  • kupus: [link]
  • smayoo: piši u forum
  • Christian10: kako vi mjenjate ove ssd diskove na retinama...koristi li netko sintech adapter onaj ili bas bez adaptera diskove kupujete
  • smayoo: ?
  • smayoo: Kažem ti opet - "put your money where your mouth is". Ne prodaj maglu. Daj da vidimo konkretan link. Gdje je opisan konkretan security breach OSXa koji može bez gluposti korisnika napraviti štetu.
  • kupus: klinac 15-16 godina
  • kupus: @smayoo - ista stvar vrijedi i za apple, samo su oni ukinuli pare za otkrivanje bugova za macos. Bila je neka prica na macrumorsima nedavno, otkrio je bug u iosu i nije dobio isplatu od applea.
  • Beyorn: Mogu se prijaviti na iPhone ali na MBP 15" kaze cookies ili osvježi a cookies su dozvoljeni i osvježio sam xXx puta
  • zabac: Nad se vrte na Windowsima. :-)
  • Christian10: Sve je to ista firma hahah
  • Mate22: jadni mi sad
  • Mate22: smak svita hhhh
  • Mate22: Pa je i FB i Whats app i mnogo toga drugog... sve se je srušilo.
  • Christian10: Jel ovo pao instagram haha
  • zabac: OSX lezi na Unixu. Unix nije Windows. Unix je napravljen kako korisnik ne bi nista mogao sprckati. Ako korisnik zeli unistiti OSX, to moze napraviti ali treba imati i za to znanja. Kod Windowsa ne treba mati znanja za unistiti ih.
  • smayoo: Windowsima trebaju vječni security updatei jer im je sigurnosni koncept nepostojeći pa im dokoni šmrkavci od 15 godina nalaze sigurnosne propuste unedogled.
  • smayoo: I? Znaš za neki 10.6 - 10.10 sustav koji je "pao" zbog Apple nedostatka security updatea, a ne zbog gluposti korisnika? Ja ne znam. A ljudi me vuku za rukav na dnevnoj bazi
  • kupus: sori, zadnji security update za lion je bio 2013 ako se ne varam

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%