Čitač novih osobnih iskaznica,
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Čitač novih osobnih iskaznica,

19.12.2017 | 18:04
ili čitač pametnih kartica.
Ima tko iskustva na macOS-u, OSX-u?
Koji model i od kuda uzeti? Dobro bi bilo iz Hrvatske (puno bolje negko iz mjesta Rvatska jer mi se ne putuje tamo).
19.12.2017 | 18:31
Koji ti čitač treba? Za nove osobne ili za bankarske smart kartice?
19.12.2017 | 18:46
Prije koju godinu sam morao to nabavit za osobnui i naravno to sam radio preko Win stroja (VMa) iz čistog razloga jer nije postojao tzv. middleware za macos. Da li je to sada drugačije, nemam pojma. Opet ako je pitanje za bankovne kartice za to znam još manje .
19.12.2017 | 19:30
Za eOI bi ovaj trebao valjati (po speckama, nisam probao).
Skrećem pažnju da navode da radi na OS X 10.11, ali 10.12 i 10.13 ne spominju.

EDIT:
Pardon, da napisao si da bi da je dobavljivo u Hrvatskoj. I svi se grohotom nasmijaše.
Ako to kupuješ privatno, pregrizi i naruči odande. Ako ti je problem što moraš to nabaviti službeno, a firma ti ima takvu nabavnu politiku, vjerujem da ima tu na Jabučnjaku netko tko ima registriranu trgovačku firmu tko ti može dati formalnu ponudu.
19.12.2017 | 20:20
Ja sam svoj pri izradi osobne tražio i dobio besplatno i mislim čak da ga podržava i OS X ali nisam siguran
A mislim da u hg spotu ima za kupiti nekih
19.12.2017 | 21:23
U Hrvatskoj su oko 150kn tako da mi je svejedno od kug narucim, ali mene zanima da li radi i to pod Apple operatvnimsustavom.
19.12.2017 | 23:39
Rade i gemalto i activcard i masu drugih. Radi i na sierrama, nema frke.

github.com/LudovicRousseau/CCID/tree/master/readers

HighSierra koristi predzadnju verziju drivera, tj. 1.4.27, tu ima popis: github.com/LudovicRousseau/CCID što znači da nisu podržani samo ovi zadnji dodani u 10. mjesecu.
20.12.2017 | 08:41
Zašto onda ta fama da to radi samo na Windowsima?
20.12.2017 | 17:47
Misliš na bankarstvo?

Pa, jedno je driver za čitač a drugo je driver za sam chip na kartici. Čitači su podržani od OSX 10.4, zašto su banke ignorirale Mac (i linux) korisnike kod nas to je druga stvar.
20.12.2017 | 21:14
OK, ali onda vjerojatno isti problem postoji i s eOI... zar ne?
30.12.2019 | 18:05
Je li probao tko ovaj citac?

www.links.hr/hr/citac-pametnih-kartica-i...i-usb-crni-150300259

Kopatibilan s e-osobnim iskaznicama (eOI)
...
Windows XP / Vista / 7 / 8.1 / 10 ili Mac OS 9 ili noviji ili Linux kompatibilan
30.12.2019 | 19:48
Ja nisam. Išao sam na sigurno, naručio sam si onaj isti Gemalto preko E-baya, za kojeg je netko tu na Jabučnjaku napisao da radi.
31.12.2019 | 18:20
SuperUnknown ja ovakav koristim www.links.hr/hr/citac-pametnih-kartica-m...n-usb-crni-150300218 i radi odlicno pa vjerujem da bi i taj radio OK
01.01.2020 | 16:08
Bok, hvala, medjutim pise da "stranica nije pronadjena" Iz nekog razloga su nestali svi čitači sa Linksovog weba :o
01.01.2020 | 16:31
Možda je nešto povezano s novom godinom, inventurom i sl. Strpi se koji dan.
03.01.2020 | 10:12
Evo, pojavio se opet
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 52 minuta
  • cariblanco: Je kad da ne...nisam lud, onda me corona nađe :D
  • jura22: Ukljuci navigaciju, mozda pomogne.
  • cariblanco: S tim da mi na androidu, ne da vrtiti ono kolo za bodove, jer nemre učitati reklamu, a mob je uredno spojen na net.
  • cariblanco: Kako da natjeram mobitele, da znaju da nisam u Švedskoj ? Igram onu rječalicu WOW i imam Švedske reklame, a već sam doma 10 dana ?
  • ivan.hirsi: Sve stoji ali meni i 480p zamrzava na mobilnoj mrezi radi se od HT, da budem iskren nisam jos s njima u kontaktu bio
  • Bertone: Između Tail i Tor je trebao biti znak plus ali njega vikalica ne prikazuje
  • Bertone: Tails Tor pa nek prate koga hoće :)
  • Soffoklo: Tele operateri smanjuju brzinu na video streamnig servisima dok traje ova epidemija. Plus sami servisi defaultno puštaju u smanjenoj kvaliteti na području EU. A još nas sad i prate gdje smo :-) - [link]
  • m@xym: Dakle, to ne ovisi o operaterima nego o pružateljima usluga. Ali, koliko vidim, YT se još uvijek može gledati u FHD po defualtu. Jedino kad otvoriš novi tab i YT, rezolucija je HD (720)
  • m@xym: I Netflix i YouTube su objavili da će smanjiti rezoluciju kako bi olakšali pritisak na servere zbog novonastale situacije.
  • Riba: Mislim da je to bio Netflix.
  • Borisone: Throttling na strani providera? Zar nisu nedavno zemlje EU tražile YT da smanji kvalitetu videa zbog preopterećenja internet linija u doba korone?
  • ivan.hirsi: Ne razumijem u cemu bi bio problem jer na mobilnim podacima steka a mjerim 100 mbps, a kad se spojim na wifi koji mjerim do 10mbps radi glatko iista kvaliteta videa
  • big_mac: Ja isto povremeno imam problema sa youtube videom kada odjednom usred videa prestane učitavam.Iphone xs
  • ivan.hirsi: Imam li ja samo problem na sa yt da mi je download speed 110mbps a da video i dalje jedva ucitava i malo malo zamrzava, uredaj iphone xs, brzinu mjerio takoder na njemu
  • JOHN: Mislim pretpostavljam da je do verzije iosa, al dali ima neki zaobilazni način
  • JOHN: Jel poznato nekome zašto nema safari downloada u postavkama. Iphone 6, ios12
  • Yonkis: [link] izašli updatei
  • Bertone: A to mi je zbog posla promaklo :D
  • Kloba: Kako nije nitko komentirao? A ovo: [link]
  • Bertone: pa barem nešto
  • Bertone: Kako god okreneš novi ulazni MBA sa novom tipkovnicom i normalnim funkcijskim tipkama ima ok cijenu
  • Bertone: Krivo sam napisao, za 11"=299$, za 12,9"=349$
  • jura22: Tastatura i trackpad zajedno kostaju 228$. Tu je i pant, pa zastita. Prava appleovska cijena.
  • Bertone: *nosačem (bem ti prste)
  • Bertone: ... e da, i komentirao tipkovnicu s nosaćem za iPad za 399$ :D
  • Bertone: Zanimljivo da nitko nije komentirao izlazak novog iPada i novog MBA prije par dana ;)
  • JOHN: Taman da se malo ozbiljnije zabaviš u izolaciji.
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: uuuu, čestiam
  • FiFi: Stigao MBP 16", i7-2.6 6-core, 16GB RAM, 500GB SSD :-D
  • Daddo: Problem je hladnoća. Kuće su zaista jako oštećene i nema baš mogućnosti za bit vani većem broju ljudi.
  • m@xym: Rekli su da će biti još potresa. Bolje više manjh nego jedan veliki, ali to nitko ne može predvidjeti.
  • Daddo: Dakle taman je bio novi... cca 3.4 rekao bi.
  • Daddo: Jedina dobra stvar je ta da će nas natjerat na izolaciju
  • m@xym: Znač i gore je isto sra##. Da je barem ostalo onako toplo vrijeme bilo bi puno lakše sa svim ostalim stvarima koje su se izdogađale.
  • Daddo: U ZG je vijavica
  • m@xym: Još nam je samo to trebalo, paralizirati če i ovo malo prometa u Gradu ako se zaledi na cestama. Srećom je temperatura cca 10 stupnjeva iznad 0, pa se to ne bi trebalo dogoditi.
  • m@xym: Kako reče Mujo u Pismu iz Kanade, ovo bijela gov## još uvijek padaju
  • m@xym: Mislim, jasno mi je da ne možemo znati sve odmah, i da podatka saznajemo sa kašnjenjem, ali službrni podaci bi trebali biti koliko toliko ažurni.
  • m@xym: Podatak o 22 zaraženih je "službeni podatak" izneen na tiksovnoj konferenciji kriznog stožera grada Dubrovnika, te bi kao takav trebao biti pridodan statistici na stranici
  • m@xym: Daddo, ovo su rezultati analize uzoraka poslanih prekjučer, koji su jučer trebali biti poznati, ali je došlo do kašnjejnja zbog potresa u Zg
  • Daddo: ... uzmi sve ovo s dozom rezerve ... info dolazi iz druge ruke.
  • Daddo: a za vrijeme čekanja, svi kontakti suspektnog imaju mjeru samoizolacije
  • Daddo: tek po drugom testu se "markira" nekog kao zaraženog
  • Daddo: preliminarni rezultati testa se čekaju 6h. nakon njih si "samo pozitivan" i moraš u izolaciju i na daljnje promatranje. Testovi mogu bit i lažno pozitivni. Zato brojke stagniraju pa narastu naglo jer se suspektnima ponovi test za dan ili dva
  • m@xym: Evo baš gledam vijesti, i kažu da je 22 zaraženih u našoj županiji, a na stranici koronavirus.hr još uvijek stoji broj 14
  • Daddo: znam da nije...
  • m@xym: Mi kad idemo tri dana od kuće, pune je auto do vrha.
  • m@xym: Daddo, jesi ti ziher da ti žena nije vanzemaljka?!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%