iParty 2017
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iParty 2017


05.12.2017 | 18:53
Stvarno, Jabučnjak je Riječki portal. I svake godine smo nešto napravili u Rijeci osim jedne kad je bilo gadno nevrijeme i sastali se u Zagrebu i u Rijeci. Stvarno Rijeka nije daleko od Zagreba. Pogotovo Rijeka će biti glavni grad kulture Europe, a to je više nego glavni grad Hrvatske. Zato dragi Purgeri upalite vaše motore i dovucite se do Rijeke.
05.12.2017 | 19:28
[quote="Moonlike" post=163827]Moonlike kaže:

Kloba, da me ne shvatis krivo.... jedno mjesto je onda rezervirano za tebe (vidim da sam gore to nekako dvoznacno napisao )

Evo, baš sada listam postove, ma naravno da sam te shvatio i na prvom postu - sve pet. Hvala ti puno! Dodam za gorivo!
05.12.2017 | 19:42
Mislim, da odgovorim i Tini1 i Smayii, da se mene pita ja bih da se mi iz Zagreba sastanemo sa vama u Rijeci. Em nisam bio u Rijeci, a brat bratu više od 10-ak godina, em je Jabučnjak riječka tvorevina pa iz poštovanja prema ljudima bi isto bilo OK otići tamo (možda nam otvore i Peek & Poke, samo za nas ), i tamo ćemo vidjeti gotovo sve članove uredništva. OK, MAK živi u Zagrebu i uvijek je razvučen na sto strana radi 200 poslova. Oduzmimo i Dijete, isto inače dečko iz Zagreba, ali živi na Novom Zelandu. Saint je pak, u Sarajevu.
Ostatak ekipice je u - Rijeci.
Tako da - energyman, svaka ti čast, no nemoj me krivio razumijeti - ali ja bih rađe tamo.
Kada, prepuštam svima vama da se dogovorite.
05.12.2017 | 21:46
jabuka_2017_paty.jpg


Evo dečki (i cure),

Moji predlošci datuma su:
15.12
16.12
22.12
23.12


Za izbor željenog datuma, posjetite ovaj link.

Što se tiče mjesta nalaženja imam/o tri opcije.

1. Gostiona Putniku
Lokacija: Odmah iz naplatnih kućica!
Hrana: sve što poželite, nema pizze!
Cijenovni rang: 50-70kn po osobi (jelo i jedno piće)

Ako puno ljudi dolaze iz Zagreba i ako nemaju gdje noćiti, predlažem večeru uz priču i zabavu u "Gostioni Putniku", odmah pored naplatnih kućica, pa je zgodno za brzi povratak (nema vrludanja po gradu).

2. Pizzeria Maslina
Lokacija: Škurinje
Hrana: Pizza i pašta!
Cijenovni rang: 50-70kn po osobi (jelo i jedno piće)

Drugo mjesto koje predlažem, je Jabučnjaku tradicionalna "Maslina" na Škurinjama!

3. Restoran Zlatni Klub
Lokacija: Pobri (iznad Opatije)
Hrana: Sve što poželite! (i pizze i pašte i sve!)
Cijenovni rang: 45 - 70 kn (jelo i jedno piće)

Treće mjesto koje predlažem je meni lokalni restoran "Zlatni Klub" gdje je ugodno, spremno za razgovor i dobra klopa uz veoma razumne cijene. (npr. Biftek u umaku od zelenog papra 89kn!)

Odabir mjesta učinite ovdje!

Vrijeme okupljanja takodjer možemo izabrati tako da je odabir vremena okupljanja ovdje!

Evo, nakon nekakve preliminarne odluke, valjalo bi objaviti plan na naslovnu stranicu! A možda i prije da vidimo tko bi sve mogao doći!

Takodjer, do 10.12 neka bude glasanja, tako da ako je poveći broj ljudi možemo na vrijeme rezervirati ove datume!

Hvala na glasanju i čitanju!
05.12.2017 | 22:00
ja sam za! pasu mi 15, 16 i 22.

glasao za datum, za lokaciju necu jer mi je sve ok.
06.12.2017 | 04:26
Stefanjos, imaš li ti mjesta u autu? Yonkis tek sada shvatio da pričamo o Maslini u Rijeci, pa vjerojatno neće moći. Samo da se osiguram? Ako nemaš, reci - nikakav bed.
06.12.2017 | 06:27
Kloba kaže:
Mislim, da odgovorim i Tini1 i Smayii, da se mene pita ja bih da se mi iz Zagreba sastanemo sa vama u Rijeci. Em nisam bio u Rijeci, a brat bratu više od 10-ak godina, em je Jabučnjak riječka tvorevina pa iz poštovanja prema ljudima bi isto bilo OK otići tamo (možda nam otvore i Peek & Poke, samo za nas ), i tamo ćemo vidjeti gotovo sve članove uredništva. OK, MAK živi u Zagrebu i uvijek je razvučen na sto strana radi 200 poslova. Oduzmimo i Dijete, isto inače dečko iz Zagreba, ali živi na Novom Zelandu. Saint je pak, u Sarajevu.
Ostatak ekipice je u - Rijeci.
Tako da - energyman, svaka ti čast, no nemoj me krivio razumijeti - ali ja bih rađe tamo.
Kada, prepuštam svima vama da se dogovorite.


Kloba, ti si pravi momak. Tako treba. Otvorit ćemo Peek & Poke exluzivno samo za naše zagrebčane obećajem. Jeli tako Davore?
06.12.2017 | 06:31
žmigoslave, zlata vrijediš.

stefanjos kaže:
jabuka_2017_paty.jpg


Evo dečki (i cure),

Moji predlošci datuma su:
15.12
16.12
22.12
23.12


Za izbor željenog datuma, posjetite ovaj link.

Što se tiče mjesta nalaženja imam/o tri opcije.

1. Gostiona Putniku
Lokacija: Odmah iz naplatnih kućica!
Hrana: sve što poželite, nema pizze!
Cijenovni rang: 50-70kn po osobi (jelo i jedno piće)

Ako puno ljudi dolaze iz Zagreba i ako nemaju gdje noćiti, predlažem večeru uz priču i zabavu u "Gostioni Putniku", odmah pored naplatnih kućica, pa je zgodno za brzi povratak (nema vrludanja po gradu).

2. Pizzeria Maslina
Lokacija: Škurinje
Hrana: Pizza i pašta!
Cijenovni rang: 50-70kn po osobi (jelo i jedno piće)

Drugo mjesto koje predlažem, je Jabučnjaku tradicionalna "Maslina" na Škurinjama!

3. Restoran Zlatni Klub
Lokacija: Pobri (iznad Opatije)
Hrana: Sve što poželite! (i pizze i pašte i sve!)
Cijenovni rang: 45 - 70 kn (jelo i jedno piće)

Treće mjesto koje predlažem je meni lokalni restoran "Zlatni Klub" gdje je ugodno, spremno za razgovor i dobra klopa uz veoma razumne cijene. (npr. Biftek u umaku od zelenog papra 89kn!)

Odabir mjesta učinite ovdje!

Vrijeme okupljanja takodjer možemo izabrati tako da je odabir vremena okupljanja ovdje!

Evo, nakon nekakve preliminarne odluke, valjalo bi objaviti plan na naslovnu stranicu! A možda i prije da vidimo tko bi sve mogao doći!

Takodjer, do 10.12 neka bude glasanja, tako da ako je poveći broj ljudi možemo na vrijeme rezervirati ove datume!

Hvala na glasanju i čitanju!
06.12.2017 | 06:52
Za sve one, koji bi dolazili iz daljeg, doniram noćenje u naj exluzivnim **** apartmanima (Booking 9.8) na Kvarneru:
Imam ih dva, u svakom ima mijesta za 4 osobe.
Tako da se ne trebate vraćati kući istu večer ako ne želite.
1 noć je gratis, ako želite produžiti i weekend provesti u naj gradu u RH onda dajem popust od 20% na normalnu cijenu. I ako budem imao vremena pokažem vam neke lijepe stvari u okolici, ako ne objasnim vam kako ih možete sami naći.


WiFi free, Espresso mašina, centralno grijanje, televizija itd.itd.

Pogledajte:

www.zimmer-frei-rijeka.com

Ponuda važi do isteka zalihe.
06.12.2017 | 07:34
Kloba kaže:
Stefanjos, imaš li ti mjesta u autu? Yonkis tek sada shvatio da pričamo o Maslini u Rijeci, pa vjerojatno neće moći. Samo da se osiguram? Ako nemaš, reci - nikakav bed.


Ja sam iz Rijeke.
06.12.2017 | 07:58
stefanjos, sorry!
Mislio sam, nemam ni sam pojma zašto, da si iz Zagreba.
tino1, svaka čast na ponudi!
Poslao sam ti PM.
Ajmo Purgeri, ima li koga da bi prevalio put do Rijeke na druženje?
energyman, ti si nešto spominjao da bi možda i išao, ukoliko ti se poklopi.
Ako ti se zvijezde poredaju tako da kreneš, molio bih te jedno mjesto u autu.
06.12.2017 | 10:32
smayoo kaže:
energyman kaže:
Mislim da nisu organiziraniji nego im je lakše da se poslije posla nađu na nekoj kavi/klopi.


Ma hajde... Zagrepčanima je teško, a nama je lako...
Zato što...? Deder, baš me zanima razlog...


Nisi me dobro razumio, isto tako bi i meni bilo lakše poslje posla skoknut na hranu/cugu u neki od kafića ili restorana u Zg. Ovako ako idem u drugi grad moram u 17 kad završim sa poslom ići doma po auto (cca 30min), onda se voziti 1.5-2h do Rijeke. Ne kažem da mi je teško ali je puno vremena, zato mislim da je vama lakše reći e sutra idemo u Maslinu, isto kao što bi ja rekao ajde sutra u 17:30 svi u O'Haru na pizzu i druženje. NHF

@Kloba, javim ti svakako, dobio sam tvoj PM. Ako idem imat ću 3-4 mjesta ovisno kojim autom ću ići.
06.12.2017 | 19:41
Eto me napokon na Jabučnjaku s Maca (a ne s mobitela)...
Energyman, nema frke, naravno. Kako rekoh, organizirajte druženje u Zagrebu i vrlo vjerojatno ćete i mene vidjeti tamo. Ali, također - kako rekoh, iz nekog razloga kod vas, Zagrepčana, to uglavnom uvijek ostaje na toj nekoj.... teoretskoj razini.
Ugl, ja sam u Zagrebu ovaj petak (8.12.), u srijedu (13.12.), u petak (15.12.), u srijedu (20.12.) i u petak (22.12.). Ako se nešto smislite, a da to ne bude ni srijeda, ni petak, i to ne mora značiti da neću doći samo radi druženja. Naravno, ako ne bude dogovor od danas za sutra...

Stefanjos, evo, glasao sam na sva tri polla. Subota, 16.12. u Maslini u 18.
06.12.2017 | 20:18
smayoo kaže:
Eto me napokon na Jabučnjaku s Maca (a ne s mobitela)...
Energyman, nema frke, naravno. Kako rekoh, organizirajte druženje u Zagrebu i vrlo vjerojatno ćete i mene vidjeti tamo. Ali, također - kako rekoh, iz nekog razloga kod vas, Zagrepčana, to uglavnom uvijek ostaje na toj nekoj.... teoretskoj razini.
Ugl, ja sam u Zagrebu ovaj petak (8.12.), u srijedu (13.12.), u petak (15.12.), u srijedu (20.12.) i u petak (22.12.). Ako se nešto smislite, a da to ne bude ni srijeda, ni petak, i to ne mora značiti da neću doći samo radi druženja. Naravno, ako ne bude dogovor od danas za sutra...

Stefanjos, evo, glasao sam na sva tri polla. Subota, 16.12. u Maslini u 18.


Super, valjda se i drugi budu odazvali. Nakon toga ćemo napraivit popis tko dolazi pa onda shodno tome napraviti rezervaciju!
06.12.2017 | 22:38
Evo, promijenio sam i ime threada, da bude jasnije...
07.12.2017 | 06:59
smayoo kaže:
Evo, promijenio sam i ime threada, da bude jasnije...


Nisi mogo dočekati da ga promjeniš

Šalu na stranu.
Meni je svejedno koji dan (od predloženih) i koliko sati. Samo bilo bi red da nas je brate više nego 4 ko zadnje 3 godine.
Dajte trznite se malo, ja sam vam ponudio spavanje a i pokupit ću svakog ko dođe autobusom sa autobusne.
Osim što ćete se družiti sa super interesantnim a bogami i iteligentnim ljudima, vidjet ćete jedan od lijepših hrvatskih gradova.

Jezilko i ti bi mogo preplivat taj kanal i doć. To već godinama planiraš.
07.12.2017 | 07:47
20og bi trebao biti u Zagrebu, pa smišljam i to nekako ukomponirati. A za jednog se uvijek nađe mjesta. Znat ću možda koji dan prije. Tino, hvala !
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.12.2017 | 09:37
Kak bi ja s vama...
07.12.2017 | 23:32
Glasao sam Maslina 16. 12. u 19h. Teoretski bih trebao biti slobodan tada.
07.12.2017 | 23:51
Naziv threada je promjenjen, ali samo kada se uđe u Forum -> Općenito (u listi tema foldera Općenito).

Kad pišem novi odgovor, opet vidim stari naziv 'I Šta god 2017', a isti slučaj je u kada se pojavi nova poruka pa se naziv (stari) threada pojavi u listi foldera desno od Općenito. Izgleda da potpuni rename nije moguć.
08.12.2017 | 07:01
m@xym kaže:
Naziv threada je promjenjen, ali samo kada se uđe u Forum -> Općenito (u listi tema foldera Općenito).

Kad pišem novi odgovor, opet vidim stari naziv 'I Šta god 2017', a isti slučaj je u kada se pojavi nova poruka pa se naziv (stari) threada pojavi u listi foldera desno od Općenito. Izgleda da potpuni rename nije moguć.


Sređeno!
08.12.2017 | 08:26
Yep. Sada je sve uredu.

Vrhunska usluga i brza reakacija... pa ovo nema nigdje.
08.12.2017 | 08:43
Zdravi opsesivno-kompulsivni poremećaj!
08.12.2017 | 09:44
Još da hoćeš srediti ovu Vikalicu (višestruki postovi i neuažurno stanje kada se tab dugo ne refreša), ali to je vjerojatno više 'feature' nego 'bug'.
08.12.2017 | 17:46
Hoću, ali je količina uloženog truda premašila željene rezultate, pa sam odustao.
09.12.2017 | 18:30
Šta smo se na kraju dogovorili? A?
09.12.2017 | 18:43
Bit ce 16.12. Sutra cu tu napisat. I pitat davora da objavi na naslovnu pa da vidimo odaziv pa da rezerviramo
09.12.2017 | 19:20
Objava na naslovnoj svakako, ali rezervirati možeš odmah. Kaži da će biti max 10 ljudi, a vjerojatno će nas doći 6-7. Ostali "nemaju vremena", ili su "u užasnoj gužvi", ili im se "nikako ne uklapa", baš taj vikend putuju u Zimbabwe, ili im dolaze gosti iz Ognjene zemlje, kipi im mlijeko na štednjaku i tako to. Što su sve eufemizmi za reći da će radije vrijeme provesti nekako drugačije. I to je OK, svatko ima pravo na to.
A nas 7-8 će se naći, kao i do sad. Jedva čekam!
09.12.2017 | 19:21
smayoo kaže:
Objava na naslovnoj svakako, ali rezervirati možeš odmah. Kaži da će biti max 10 ljudi, a vjerojatno će nas doći 6-7. Ostali "nemaju vremena", ili su "u užasnoj gužvi", ili im se "nikako ne uklapa", baš taj vikend putuju u Zimbabwe, ili im dolaze gosti iz Ognjene zemlje, kipi im mlijeko na štednjaku i tako to. Što su sve eufemizmi za reći da će radije vrijeme provesti nekako drugačije. I to je OK, svatko ima pravo na to.
A nas 7-8 će se naći, kao i do sad. Jedva čekam!


Da, imaš pravo!

Zvat ću ja odmah onda da riješim rezervaciju. u 18 sati, pa nek se do 19 skupimo svi kako to inače biva sa skupinom ljudi.
13.12.2017 | 07:50
Maslina, 16.12 u 19h.

Jel to definitivno?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 55 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, BigMac, m@xym, songoku, tino1, Anonimci (568)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO