Dual SIM active mobitel tražim
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dual SIM active mobitel tražim


11.05.2014 | 11:29
Elem, trebam dual SIM active mobitel (dakle takav koji ima dva radio modula, da su oba SIMa istodobno aktivni, da se prima pozive na oba broja, a ne da na jednom javlja da je isključen ili nešto slično, te da se odlazni pozivi upućuju defaultno preko SIM-a kojeg korisnik odabere).

JAKO je poželjno da se radi o običnom candybar uređaju s tipkama, a ne o touch uređaju.

Obavezno je da ima neki način synca s Mac adresarom (može i preko nekog cloud servisa, čak i preko Googlea - nije za mene ), a nije problem dodatno platiti iSync plugin ako postoji.

Obavezno je (možda se i podrazumijeva) da ima bluetooth, prvenstveno za handsfree u autu.

WiFi ne treba. 3G ne treba. Čak ni GPRS nije nužan.

Otključan po mogućnosti, ali može i zaključan na VIPnet.

Može novi, može polovni.

Obraćam se ovdje u nadi da netko ima konkretno iskustvo s konkretnim uređajem. Googlanje i surfanje mi neće puno pomoći, već sam probao i sam. Tehničke specifikacije i opisi su vrlo nejasni i magloviti, tako da je teško s pouzdanošću reći da je neki model zaista ACTIVE dual sim. Običan standby dual SIM mi ne valja, jer je korisnica i inače šlampava i nemarna s mobitelom pa bi se redovito dešavalo da ostane nedostupna na jednom broju ili pak da i dalje upućuje pozive sa skupog broja...
11.05.2014 | 12:56
Danas ili sutra uzimam sebi Nokiu 515, to je naljbolji telefon na trzistu, dosta mi je ovih sranja. Dual sim je i provjerit cu ti radi li onako kako ocekujes.

Manual kaze:
"Both SIM cards are available at the same time when the device is not being used, but while one SIM card is active, for example, making a call, the other may be unavailable.
You can set the default SIM card to use to make a call, send a message, or connect to the internet.
If you name your SIMs, you can see at a glance which is, for example, for work and which is for personal use."
11.05.2014 | 13:41
Je li to taj?
www.nokia.com/global/products/phone/515/specifications/

Nigdje (baš nigdje) ne piše da je uopće dual SIM..?
11.05.2014 | 13:43
Aha, sorry, ima ovo:

www.nokia.com/global/products/phone/515-...-sim/specifications/

Je*o ih, zašto ga ne mogu nazvati 516, ili 515ds, ili nekako, da bude jasno...
11.05.2014 | 16:02
515 je doduse "premium feature phone", mozda ima i jeftinijih modela sa identicnom dual sim funkcionalnosti. Ovdje su dosta popularni ti dual sim modeli, pogledat cu ti ima li sto pogodno pa javim.
12.05.2014 | 09:13
Mislim da niti jedan dual SIM smartphone nema dva modula. Jedino Samsung B5702 ili B7722 ima to što tražiš.
12.05.2014 | 11:08
Na Nokia support forumu, a i iz Mobisa mi potvrdiše da svaki njihov dual sim mob, pa i najjeftiniji to ima
12.05.2014 | 12:31
Po Nokia dokumentaciji cini se da je Emanuel u pravu jer dok je razgovor preko jedne kartice aktivan ndrugi nije moguce primiti, tj. cak niti ne vidis da dolazi, tako sam barem ja shvatio?
12.05.2014 | 12:33
Evo izvadak s discussions.nokia.com:
With both phones, if there is no active call (or data transmission) both SIM are able to receive calls: Dual SIM Standby. Optionally, with both phones, you are able to select one SIM for making calls in general: A) Nokia 225 » Settings » Connectivity » Dual SIM » Call » Always ask » Off \B\) Nokia 208 » SIM manager » SIM » Call A one-time setup, no keys involved.


Uz to, informacija ako nekom bude trebalo. Nokia Asha i Series 30+ ne podržavaju SyncML, što znači da se ne može sinkronizirati kontakte i ostalo, dok je za sve modele iz Series 40 i jače moguće kupiti 3rd party iSync plugin.

A i tehnička podrška iz Mobisa mi je vrlo promptno odgovorila na mail:

svi navedeni uređaji imaju mogućnost prihvata 2 SIM kartice na način da su obje u dual SIM standby modu, odnosno da su obje uvijek uključene i aktivne, osim u slučaju kada se preko jedne telefonira, kako ste rekli.
Još jednom ćemo potvrditi, radi se o modelima:
· Nokia 108 DS
· Nokia 208 DS
· Nokia 301 DS
· Nokia 515 DS


S tim što je model 108 - Series 30+ pa ne podržava Sync ML. Ostala tri su Series 40, a kod nas im je cijena cca 600, cca 750 i cca 1200 Kn.
12.05.2014 | 12:38
Riba kaže:
Po Nokia dokumentaciji cini se da je Emanuel u pravu jer dok je razgovor preko jedne kartice aktivan ndrugi nije moguce primiti, tj. cak niti ne vidis da dolazi, tako sam barem ja shvatio?


Da, dok je razgovor preko jedne kartice aktivan, dolazni poziv na drugu pozivatelju signalizira zauzeće, ili poziv na čekanju ako je SIM od istog operatera. Ali to nije bitno jer dok je razgovor u toku, korisnik ionako ne želi / ne može primiti drugi poziv. A nakon što završi će od operatera ionako dobiti SMS s obavijesti da ga je netko pokušao nazvati na onom drugom broju.

Bitno je da su, dok je mobitel u standby, obje SIM kartice aktivne i prijavljene na mrežu. Candybar telefoni od drugih proizvođača nemaju to, nego imaju samo dva fizička SIM slota, ali korisnik mora ručno odabrati koja SIM kartica je aktivna, a druga se u to vrijeme javlja kao "mobitel isključen". Onda kod prebacivanja treba čekati cca minutu da jednu karticu odjavi i drugu prijavi. Pa onda zoveš s broja B, a primaš pozive na broj A. Ne uspiješ odlazni razgovor s B (nitko se ne javlja), vratiš se na A (jer moraš biti dostupan na tom broju), a onaj koji ti se nije javio ti pokušava vratiti poziv na broj B koji je isključen. Itd...
12.05.2014 | 14:35
smayoo kaže:
S tim što je model 108 - Series 30+ pa ne podržava Sync ML. Ostala tri su Series 40, a kod nas im je cijena cca 600, cca 750 i cca 1200 Kn.


Hold your horses onda. 515DS je ovdje 840 kuna, pa da vidim koliko su ova druga dva. Pretpostavljam da ti bilo koji odgovara.
12.05.2014 | 16:00
Gledao/prčako po nekom Samsung-u i isto se tako ponaša kao i Nokia.
Očito nema (ili su vrlo rijetki) telefoni koji imaju dva telefona u jednoj kutiji.
A da zaljepi dva iPhone-a jedan za drugi i onda ima točno to što treba?
12.05.2014 | 17:40
smayoo kaže:
Riba kaže:
Po Nokia dokumentaciji cini se da je Emanuel u pravu jer dok je razgovor preko jedne kartice aktivan ndrugi nije moguce primiti, tj. cak niti ne vidis da dolazi, tako sam barem ja shvatio?


Da, dok je razgovor preko jedne kartice aktivan, dolazni poziv na drugu pozivatelju signalizira zauzeće, ili poziv na čekanju ako je SIM od istog operatera. Ali to nije bitno jer dok je razgovor u toku, korisnik ionako ne želi / ne može primiti drugi poziv. A nakon što završi će od operatera ionako dobiti SMS s obavijesti da ga je netko pokušao nazvati na onom drugom broju.

Bitno je da su, dok je mobitel u standby, obje SIM kartice aktivne i prijavljene na mrežu. Candybar telefoni od drugih proizvođača nemaju to, nego imaju samo dva fizička SIM slota, ali korisnik mora ručno odabrati koja SIM kartica je aktivna, a druga se u to vrijeme javlja kao "mobitel isključen". Onda kod prebacivanja treba čekati cca minutu da jednu karticu odjavi i drugu prijavi. Pa onda zoveš s broja B, a primaš pozive na broj A. Ne uspiješ odlazni razgovor s B (nitko se ne javlja), vratiš se na A (jer moraš biti dostupan na tom broju), a onaj koji ti se nije javio ti pokušava vratiti poziv na broj B koji je isključen. Itd...



Mislim da to ima ovaj mob, samo je preskup

12.05.2014 | 19:03
A da zaljepi dva iPhone-a jedan za drugi i onda ima točno to što treba?




Neće trebati. Zapravo je to što Nokia ima sasvim OK funkcionalnost. Točno to što treba.

Riba, hvala na ponudi. Baci oko pošto je 208ds i 301ds, ali unlocked. Ako je baš brutalna razlika i na ovim jeftinijima, vidjet ćemo, treba imati u vidu i potencijalni problem garancije.
13.05.2014 | 14:56
Predlažem da se ova tema označi kao Sticky - nekoliko puta mi je zatrebala baš ovakva informacija, dobro dođe da je pri ruci.
13.05.2014 | 16:07
Vjerujem da nisi jedini, ali nisam siguran koliko je dobar kandidat za sticky, s obzirom da se vrti oko pitanja "koji model mobitela ima to i to", dakle su odgovori vrlo kratkog vijeka (već za pola godine je za pretpostaviti da pola tih modela neće biti dostupno). Ili misliš da ima nekih trajnijih informacija?
14.05.2014 | 16:38
smayoo kaže:
Ili misliš da ima nekih trajnijih informacija?


Ovo. Lako za mobitele, recimo nisam znao da postoje verzije s kojom obje sim kartice rade i daju signale - što je veliki plus.
Ima tu još tehnikalija koje ste ti, Riba i drugi iskopali, za što bi bilo šteta da potonu.
14.05.2014 | 18:09
OK, evo onda...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 minute
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO