bavite li se sportom, rekreacijom.....
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

bavite li se sportom, rekreacijom.....


30.01.2014 | 22:57
Od sporta prakticiram samo bičikletu.
Od ostale rekreacije tu je okopavanje vrta, obrezivanje loze, kalanje drva, slaganje kamenog zida...
30.01.2014 | 23:14
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
Plivam i ronim ljeti. Sobni bicikl uglavnom služi za vješanje stvari po njemu.


Znači mjesec dana vježbe, pa 11 mjeseci zimskog sna? A ovo s vješanjem odjeće moram komentirati, tako je i kod mene doma i kod svakoga kod koga odem, te sprave su dušu dale za tu namjenu...


Pa ne mogu reći da se ponosim sobom što se ovog tiče, ali ne, nije baš samo mjesec dana. Najmanje 4. Ako je godina dobra, onda i 6. Ali ne baš svaki dan.
31.01.2014 | 00:09
badminton kad je prehladno
bicikla kad je podnošljivo hladno
plivanje kad je toplo
31.01.2014 | 00:47
MMA (mixed marshal art) ali preferiram jiu jitsu odnosno grapling (bez kimona) svakako preporuka jer je super za nabijanje kondicije i nikako nije monotono a netreba vam posebna oprema
01.02.2014 | 10:24
ZAAK kaže:
stvarno neznam nikoga tko posjeduje sobni bicikl i koristi ga!
e da, imam jos tzv trenazer tj nazovimo to valjke sa podesavanjem opterecenja i u njih se uglavi bicikl sa naravno zadnjim kotacem. zimi znam i tako cesto pedalirati, kako je osjecaj sjedenja kao na pravome biciklu izdrzim po 30-45min, katkada i sat vremena....
napravio sam neki "nosac" za ipad pa usput gledam nesto za razbibrigu


Ovo se čini kao jako dobra ideja... Imaš svoj bicikl, kad ti se ne da van, uglaviš ga, staviš film na iPad i vozi miško... To bi već bilo izvedivo... Hvala na ideji!
01.02.2014 | 10:25
Ninjago kaže:
Uz sve obaveze koje imam( obitelj, djeca, posao, kuca) stignem jos uvijek odvojiti 4 puta tjedno da odem u dvoranu. Tesko mi je zamislit zivot bez treninga. Uz to sto je ispusni ventil, uradio sam nesto dobro za svoje tijelo i duh.
Poanta je: sve se moze kad se hoce, samo covjek treba imati volju!


U pravu si potpuno, stvar je volje - jednom kad pregrizeš i kreneš, pa stekneš naviku, onda je sve lakše, jer se navike teško riješiti... Pa kad preskočiš trening, sve te svrbi i nervozan si
Ali treba doći do te granice...
01.02.2014 | 16:36
Vanjuška kaže:
ZAAK kaže:
stvarno neznam nikoga tko posjeduje sobni bicikl i koristi ga!
e da, imam jos tzv trenazer tj nazovimo to valjke sa podesavanjem opterecenja i u njih se uglavi bicikl sa naravno zadnjim kotacem. zimi znam i tako cesto pedalirati, kako je osjecaj sjedenja kao na pravome biciklu izdrzim po 30-45min, katkada i sat vremena....
napravio sam neki "nosac" za ipad pa usput gledam nesto za razbibrigu


Ovo se čini kao jako dobra ideja... Imaš svoj bicikl, kad ti se ne da van, uglaviš ga, staviš film na iPad i vozi miško... To bi već bilo izvedivo... Hvala na ideji!


ima jedna otegotna okolnost ako imas MTB ( sa MTB gumama naravno ). kombinacija trenazera i MTB guma proizvodi takvu buku da ce susjeda u prizemlju misliti da pocinje treci svjetski rat.
ja sam nabavio neku staru felgu sa kazetom i na nju montirao cestovnu gumu. postoje i bas namjenske gume za trenazere ali bilo kakav slik je vise nego odlican.
01.02.2014 | 18:32
Proljeće/ljeto: bicikl laganini vožnjice (nikakvi treninzi) + penjanje na brdašca

Jesen/zima: duže šetnje po livadama, brdašcima, šumama (sretan sam ak stignem prek vikenda otić na 2, 3h šetnju)

Plan za 2014., više planinarenja!
02.02.2014 | 23:05
Squash, kad se stigne.
Prije je bilo i malo MTB, ali nekako je to palo u zaborav Iako se moram pohvaliti da sam proslo ljeto odvozio mali Franja maraton od 106km oko Ljubljane sa "monticom" a prije toga nisam sjeo na biciklu dvije godine. Psovao sam si sve svece zadnjih 60km
02.02.2014 | 23:17
Plivanje, 1-3 puta tjedno (zavisi kako radim) od 6,00 do 6,30 sati (ujutro).
Počeo radi problema s vratnim mišićima prije par godina i sad mi fali ako preskočim koji tjedan.
03.02.2014 | 15:59
ZAAK kaže:
ima jedna otegotna okolnost ako imas MTB ( sa MTB gumama naravno ). kombinacija trenazera i MTB guma proizvodi takvu buku da ce susjeda u prizemlju misliti da pocinje treci svjetski rat.
ja sam nabavio neku staru felgu sa kazetom i na nju montirao cestovnu gumu. postoje i bas namjenske gume za trenazere ali bilo kakav slik je vise nego odlican.


Hvala na informaciji!
05.02.2014 | 08:10
Ja volim puno hodati (glupo je sto se takve stvari uopce trebaju napominjati, ali primjetio sam da puno ljudi za preci 300 metara sjeda u auto, ja mogu hodati kilometrima) i odbojka rekreativno najmanje jednom tjedno ili kad stignem.
25.12.2019 | 19:18
Ajde da dignemo malo ovu temu iz mrtvih

Uhvati me ponekad da krenem intenzivnije se baviti sportom i sad sam baš to
odlučio malo čvršće, teretana 3-4 puta tjedno, pazim na prehranu a sad sam i van države pa ne mogu u teretanu pa idem dnevno brzi hod 7-7,5km.

Zaintrigirali su me malo satovi tipa Garmin, Suunto, Apple Watch i razmišljao sam kupiti i donio sam neki zaključak da mi je bolje uzeti Garmin ili Suunto, Apple Watch mi nema neke posebne prednosti osim sto se prikazuju notifikacije, nepotrebno jer mi je mob uvijek tu, pozive ne obavljam preko sata, muziku ne slusam preko sata nego slušalice..

Tako da sam odlučio uzeti Suunto 9, naručio sam ga i čekam da mi stigne. Cijena cca 2.200kn s popustom, prije popusta cca 3.700kn.

Da čujem kakva mišljenja vi imate o istom? Ima li ga netko da dobijem info iz prve ruke.
Imam ga pravo vratiti u roku od 14 dana tako da..

6CDEA359-DAD1-45B3-AB30-116FBCF06A10.png



I Sretan Božić svima )
25.12.2019 | 19:50
Samo teretana jednom tjednom, više rekreativno nego li ozbiljno, ostala navika iz vremena kada sam tamo radio kao instruktor. No, kao i Riba, volim hodati, nije mi teško otići na posao pješke, treba mi oko 30 minuta brzog hoda. A to je zapravo i brže nego autom od kada je Rijeka razrovana. U normalnim uvjetima autom treba 5 do 10 minuta, a sada 45 do 60 min, znači bolje pješke.
25.12.2019 | 21:12
Svako jutro odplivam kilometar. Buđenje u 5:10, bazen se otvara u 6:00 (Mladost, Sava) i tamo otplivam svoj kilometar za što mi treba cca 30-ak minuta.
U 7:30 sam na poslu, svjež ko rosa. Pomaže mi za vrat koji me inače muči. A i kile držim donekle pod kontrolom...
25.12.2019 | 21:59
A koristi li itko navedeni sat ili neki drugi model?
26.12.2019 | 09:55
Isto plivanje, 3 x tjedno, preko tjedna 2 km, a vikendom obično 2.9 km, tako da je prosjek oko 2.3 km/tjedno.
Odlične stvari čini za bolove u leđima, ramenima itd. kod nas koji na poslu sjedimo što u uredu, što u autu.
A i pomaže za držanje kontrole kilaže. Ja sam razmišljao kupiti Garmin Forerunner 735 jer plivam na vrijeme,
ali postoji sat na bazenima (još su prije par godina stavili nove semafore sa satom sa sekundama pa više nema potrebe za ručnim satom-bar meni).
26.12.2019 | 11:16
Tradicionalni aikido, 2-3 puta tjedno, trenutno nisam u stanju više trenirati zbog obaveza. Inače dosta hodam, a nadam se da će u 2020. biti i više planinarenja.
Gladhr2, jel si pogledao Amazfit Stratos? Frend ga ima, inače kineziolog i jako je zadovoljan.
26.12.2019 | 11:34
zoranowsky kaže:
Tradicionalni aikido, 2-3 puta tjedno, trenutno nisam u stanju više trenirati zbog obaveza. Inače dosta hodam, a nadam se da će u 2020. biti i više planinarenja.
Gladhr2, jel si pogledao Amazfit Stratos? Frend ga ima, inače kineziolog i jako je zadovoljan.


Upravo razmišljam da vratim Suunto, tj odlučio sam da ga vraćam, ili da ga prodam budući da je kupljen na popustu pa ako ima netko zainteresiran slobodno PP, Garmin 5X sapphire mi je predobar i mislim da ću njega uzeti malo je skuplji ali predobro izgleda..
a sto se tiče amazfita djeluje mi jako nježan nekako dok je garmin bas robustan muški sat da se tako izrazim.. dosta sam vremena i negdje na terenu kad treba zasukati rukave tako da će izdržljiviji biti GARMIN, a i mogu ga ljeti koristiti a ne da ga moram skidati za plivanje Itd.. (ne znam amazfit kakav je po tom pitanju nisam pretjerano gledao)
26.12.2019 | 17:49
Ja se bavim IPSC (prakticno streljastvo). Glock 9mm i rokaj stejdzeve.

Nema tu bas nekih puno predjenih kilometara, al smatra se sportom
26.12.2019 | 19:33
drlovric kaže:
Ja se bavim IPSC (prakticno streljastvo). Glock 9mm i rokaj stejdzeve.

Nema tu bas nekih puno predjenih kilometara, al smatra se sportom

Skup sport? ako se ne varam ti si negdje vani nešto oko vojske ili sam zamijenio? zapravo mi nikad taj tvoj posao nije bio jasan, što zapravo radiš?
26.12.2019 | 21:28
Za te novce si radije uplati trenera za nešto što te iole malo zanima. Taj, a i niti bilo koji drugi sat te neče natjerat da se baviš nečim. Natjerat će te samo vlastita volja. Meni su te đinđurije smijurija.
Ja izađem na košarku svako tri dana (valjda od svoje osme godine) i ljeti i zimi. Od prošle godine ipak zimi igram badminton u dvorani, tako da je šica ostala samo za toplije (+20) dane. Meni je mjerilo dva sata vrhunskog hakla, 2 litre vode, komplet mokar dres i dobar osjećaj poslije tuširanja.
26.12.2019 | 22:17
Ma pazim na prehranu, treniram 4 litre vode dnevno
Tako da sat nije tu da natjera ali da olakša praćenje kalorija Itd...
27.12.2019 | 20:48
@gladhr:

Ma ja sam ti nesto ko misica, borim se za mir u svijetu Godine sam proveo po pustinjama i svjetskim ratnim zonama.

Sada imam malu tvrtku koja pruza Truck Dispatch usluge kamiondzijama u USA. Mi im nadjemo posla, oni voze i dostavljaju i eto...

A IPSC je relativno skup sport. Opremu kupis jednom, ali meci kostaju poprilicno. Ne znam posto je u HR, u Bosni placam 50kom 9mm oko 12-13 eura. A sprasim par stotina svaki trening. Ne zelim niti racunati koliko sve to kosta
04.01.2020 | 14:18
Ja imam Amazfit Bip, to je jedan od jeftinijih trackera i po meni trenutno debelo najbolji od svega dosputpnog na trzistu za moje potrebe. Za pocetak, poznajem sebe i znam da nemam disciplinu svakih apr dana sjetiti se stavljati nešto na punjač. Amazfitu baterija traje tjednima, jer ima ono što je bitno (GPS, HR monitor) a ništa od nebitnoga (notifikacije, fancy aktivni display...) No vidimd a ti je bitan izgled sata tako da kao i uvijek sve ovisi o necijim potrebama i prioritetima.
04.01.2020 | 15:23
Ja sam ženi uzeo Amazfit Bip i jako je happy. Taman ima sve što treba. Kad joj javi da previše sjedi cijeli tim se diže i onda svi hodaju po kancelariji
04.01.2020 | 19:38
Ako ti treba ozbiljan sat za pracenje aktivnosti, onda su suunto i garmin najbolje sto mezes kupiti. Prednost nad ostalim satovima je trajanje baterije, pogotovo ako se bavis aktivnostima koje traju po nekoliko sati (biciklizam, trail running ili planinarenje....). Onda satovi tipa apple watch i slicne igracke ne dolaze u obzir, iznimka je Samsung Watch.
Ja sam nakon nekoliko godina koristenja Garmina Fenixa 3 i 5 prešao na Samsung Watch (dobio sam ga za Bozic pod bor).
Za sad baterija drzi koliko i pise na internetu, cca 4 dana, ima sve feature kao i fenix, samo je ekran 10x bolji i mozes se razgovarati na njega. Malo je bugovit u kompletu s iphoneom, za sada podnosljivo.

Ako te interesira nesto specificno pitaj, ali mislm da sve imas na internetu... pogledaj reviewe ovdje www.dcrainmaker.com
04.01.2020 | 19:44
Tito kaže:
Ako ti treba ozbiljan sat za pracenje aktivnosti, onda su suunto i garmin najbolje sto mezes kupiti. Prednost nad ostalim satovima je trajanje baterije,


Kao korisnik Amazfita na ovo se mogu samo grohotom nasmijati.
04.01.2020 | 19:56
Riba kaže:
Tito kaže:
Ako ti treba ozbiljan sat za pracenje aktivnosti, onda su suunto i garmin najbolje sto mezes kupiti. Prednost nad ostalim satovima je trajanje baterije,


Kao korisnik Amazfita na ovo se mogu samo grohotom nasmijati.


Zasto?
04.01.2020 | 21:08
Na kraju sam vratio Suunto cim je došao bez otvaranja kutije, a prije toga kupio u linksu Garmin Fenix 5X Sapphire, i sad je odličan, malo velik ali na ruci odgovara odlično, ima hrpu funkcija i baterija je sad već 4 dana i traje i dalje mislim da je na 70% cca...


Nikako sliku ne mogu staviti s iPhonea?!

Edit: dodane slike
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 34 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, cariblanco, Gjuroo, Riba, Anonimci (505)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO