OS X, Windows i USB stickovi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

OS X, Windows i USB stickovi


06.07.2009 | 15:46
Dakle USB stick kojeg sam jedno vrijeme koristio kao Time Machine disk mi Windowsi uopce ne prepoznaju. Ubuntu ga bez problema pronalazi i pise da je File System Mac OS X (+ jos nesto ne sjecam se). Kako da natjeram Windowse da ga prepoznaju ili OS X da ga formatira u FAT?
06.07.2009 | 16:34
Evo i screenshota sa OS X-a i Ubuntua:
ebasjetako.jpg
06.07.2009 | 16:36
etotako.jpg
06.07.2009 | 16:57
Ne moze ti mac format citati Xp ... osim pomocu pluginova!!!
Pa ako ti je to bitno ... pitaj ovdje je vec spominjano no ja zam zaboravio ... napravi malo search po forumu.
A ako ti samo treba da bude citljiv na svim systemima onda treba biti u FAT formatu.
TO radis tako da na macu odes u Applications/utilities/DiskUtility te tamo desno kliknes na stik pa desno odaberes erase opciju, pa na pod padajucim izbornikom odaberes MS-DOS (FAT). I dolje klik na erase.
Napomena ... ovo brise sve podatke sa stika.
Napomena broj 2 ... nemoze ti sluziti kao Time Machine bacup drive ako nije u MacOSExtended (journaled) ili kako to ljepo ubuntu zove hfs+!!!
Istu stvar mozes napraviti u ubuntu-u samo nisam zapravo jos radio pa nemrem napamet.
Sretno

Ako ti treba stik za TM onda nemoj u FAT nego si nadji neki driver za XP.
Ciao
06.07.2009 | 17:32
OS X cita NTFS bez problema ali ne moze pisati na njega bez dodatnog softvera. Ato ti treba da bi mogao i pisati ima u FAQ-u i forumu. No kao sto ecvis kaze, ako ga mislis koristiti za time machine onda mora biti HFS+ format.
06.07.2009 | 23:02
Ima više rješenja za čitanje HFS pod Windozama, neka su besplatna i trapava (datotekama se može pristupiti samo kroz tu aplikaciju i mora ih se iskopirati na windows disk da bi se išta s njima moglo raditi), neka se plaćaju i jednako su tako trapava, a jedino koje ima smisla platiti je MacDrive jer za to što platiš dobiješ potpuno integriran HFS+ driver (Mac diskove vidiš u Windowsima najnormalnije kao i sve ostale i možeš s tim fajlama što god želiš).

Ili to, ili uzmeš ono besplatno. Ako se dobro sjećam to besplatno je čak napisano u Javi pa radi u bilo čemu (ali nisam siguran jer ja koristim MacDrive).

Nisam više siguran kako se to zvalo, ali nagooglao sam ga lako. "read mac os drive under windows" ili tako nekako.
07.07.2009 | 13:14
Ovako se to radi na Ubuntu-u!


Pod filesystem valja upisati zeljeni filesystem
pazi jer ovo brise sve sa volume-a
ako odaberes dive tab tamo gore onda se mjenja sve na tom disku ...
dakle
volume = particija
drive = disk (flash drive)

eto ... ovo upozorenje pise na slici
07.07.2009 | 13:45
@smayoo MacDrive nije prepoznao stick.
@ecvis17 Ubuntu nisam probao jer mi je prosli put kad sam to radio napravio krivo(ja sam upisao NTFS, a on formatiro normalno i ni OS X ni Windowsi ga nisu mogli citat).

Na kraju sam u OS X-u formatirao u NTFS i sve radi. (: Hvala svima!
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.07.2009 | 17:22
ipetri68 je napisao:


Na kraju sam u OS X-u formatirao u NTFS i sve radi. (: Hvala svima!


FAT32 jel?
07.07.2009 | 18:20
da ... tesko da si u NTFS na macu formatirao
btw u linuxu (ubuntu) moras ispravno napisati ... to je mozda bio razlog?!?!
Proguglaj malo

uostalom radi ... to je glavno
07.07.2009 | 18:33
Ups. Da, na Macu sam u FAT32 pa na Windowsima u NTFS.
btw. Bio sam 100% ispravno na Ubuntuu napisao i svejedno je krivo.
08.07.2009 | 09:44
LINK

Nasao sam ga na externom i sjetio se da sam to koristio za pristupanje mac disku sa xp-a ... pa probaj meni je bilo ok
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 37 minuta
  • drlovric: Ma ide to bez problema. Ja sam uvijek azurirao sve strojeve prvi dan. Nisam imao problema, ali generalno nije pametno :)
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Izgleda da izlazi oko 19.00 sati po našem vremenu. Očekuje ze velika gužva prilikom downloada
  • dpasaric: Možda za neki nebitni stroj za početak...
  • dpasaric: Ne znam, ja ne bih žurio. :)
  • drpongrac23: Sutra macOS Tahoe!
  • dpasaric: Osvrt je na naslovnici...
  • dpasaric: Ja bih samo Siri koja radi kako treba.
  • stefanjos: pa nije da ikome treba, ali radije bi to nego iakkav AI image generator haha
  • drlovric: Top je stvar. Razmazi oci i plus dobijes par sat i baterije usput.
  • dpasaric: Kome to uopće treba? :)
  • drlovric: Slazem se. Natjerala ih AI blamaza a ne dobra volja :)
  • stefanjos: 120hz na obicnom iphoneu. Napokon!
  • stefanjos: Drpongrac. Nema uvrede. Autoagnostik sam ali volim svoj polo :)
  • drpongrac23: Bez uvrede, isprika svakome, imao san bekutanera kockici m3, golfa 4 i polo sdi - sve redom šrot!!!!
  • drpongrac23: @stefanjos - fauwe = krampwagen! Hyundai rulez!!!!
  • drpongrac23: Uskoro event! Euforija počinje!!!! Gemišti na hlađenju!!!!
  • stefanjos: @yonkis, a stvarno je tino haha. samo fauve :P
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Kao i svake godine u rujnu, nova generacija iPhona, te eventualno AirPodsi, Apple TV, i sl.
  • Yonkis: A što se predstavlja?
  • dpasaric: Danas Appleov Keynote u 19 sati po našem vremenu!
  • Yonkis: tino1 mora pješke jer ga izdao Bayerische Motoren Werke :)
  • stefanjos: ?
  • Yonkis: [link] tužno
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.08 Seconds

Provided by iJoomla SEO