Laptop se restarts sam od sebe
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Laptop se restarts sam od sebe


10.12.2019 | 07:22
Dobro jutro svima...

Ako moze mala pomoc... Radi se o MBP 2016 13" w/Touch Bar, OS X Catalina. Poceo se u zadnjih par dana sam od sebe restartati. Ne u radu ili dok ga koristim, vec u sleep modu. Pojave se ta izvjesca, pa evo jednog od njih za dobre ljude koji razumiju jezik kojim je to pisano, ako ima neko da mi prevede pa da vidim sto mi je raditi. Da napomenem nije uvijek isto izvjesce, ali nisam do sada screenshotao sve vec samo ovo... ko se nastavi, svakako screenshotam i ostalo. Unaprijed hvala na pomoci.


Screenshot2019-12-10at08.02.54.png
10.12.2019 | 10:37
Trebao bi sadrzaj kompletnog teksta (kao attachment uploadaj), ovaj screenshot nije bas koristan. Za pocetak izvrti Apple Hardware Test.
10.12.2019 | 11:42
Hvala... svakako slijedeci put uploadam cijeli teks. Probati cu sa Apple Hardware testom.
10.12.2019 | 13:49
s obzirom da se radi o Catalini, nije isključeno i da se radi o nekom bugovitom KEXTu. Je li nešto uštekano u taj MBP dok spava?
10.12.2019 | 14:15
Ustekan je dongle na kojem je jedan externi HDD te monitor preko HDMI-a. Posebno je zatim ustekan kabel za napajanje te jos jedan externi SSD. Dongle je od Apple-a. Externi SSD ima USB-C prikljucak. Povremeno ustekam i third party dongle preko USB-C, na kojem najvise zapravo koristim SD card slot kad iz kamere prebacujem slike. Ali njega ustekam iskljucivo po potrebi i onda ide van.
10.12.2019 | 15:19
Odraden je AHT i ne pokazuje nikakve probleme...
10.12.2019 | 18:32
Naletio sam neki dan na nekom linku o istom problemu. Neki bug. USB i bluetooth isto mogu stvarat probleme. Zato sam i ostao na H. Sierri !
10.12.2019 | 21:14
Za potrebe testiranja, poištekavaj sve osim napajanja pa vidi da li se i dalje reboota dok je u sleepu. Ako ne, dodaj jednu po jednu stvar i vidjet ćeš što ti uzrokuje problem.
12.12.2019 | 08:44
"Drzi vodu dok majstori ne odu"

Tako i kod mene laptop funkcionira izgleda... evo od kako sam pokrenuo temu, niti jednom se nije sam od sebe restartao... da ne mislite da ignoriram Vasu zelju za pomoci.
12.12.2019 | 08:55
Jesi li nešto u međuvremenu mijenjao s powernap postavkama?
12.12.2019 | 09:00
Apsolutno nista nisam mijenjao.... Sve je jos uvijek kako sam i napisao prije, i sva periferija je ukljucena u laptop kako sam i prethodno opisao. Kada razmisljam sto se promjenilo, ne uspijevam dokuciti nista drugo osim promjene slike na desktopu (nisam cinican, zaista sam promjenio sliku na desktopu)...
26.12.2019 | 07:38
Dobro jutro... evo jutros me docekao novi restart izazvan nekim problemom.


Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: Restartreport.txt
Veličina datoteke: 5 KB



Ovaj puta sam kopirao cijelo izvjesce, pa eto ako ima tko da to prode i eventualno javi sta mi je raditi?

Hvala unaprijed
26.12.2019 | 11:18
panic(cpu 0 caller 0xffffff8007aa295c): Sleep transition timed out after 180 seconds while calling power state change callbacks. Suspected bundle: com.apple.iokit.IOUSBHostFamily. Thread 0x1ed05.

Problem ti je izazvala neka USB periferija
26.12.2019 | 11:58
Hvala smayoo! Da li se moze iscitati tocno koji USB prikljucak?

Kako sam napisao prije, na apple donglu je zajedno prikljuceno:

LeCie HDD koji sluzi kao Time Machine preko USB 3.0
Externi monitor preko HDMI

Direktno je ukljucen preko USB C Samsung T3 SSD. Taj sluzi vecinom za fotografije spremati i dodatno neke datoteke

...Ili da idem metodom iskljucivanja i pracenja pa na taj nacin dodem do problematicnog?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 24 minuta
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo
  • Bertone: Nema razlike u količini/vidljivosti svijetla koje dolazi ispod/kroz tipke u odnosu na originalna slova, jedina razlika je mrvicu manji font uz napomenu da sam do sada radio samo lasersko graviranje na ThinkPadima T serije. Planirao sam jednom odnijeti i jedan MBP ali nisam nikad stigao.
  • iAnte: @bertone jesu li gravirana znakovi vidljivi i u dobro osvijetljenim prostorima?
  • dpasaric: Legenda.
  • smayoo: RIP Chris Rea... :(
  • VanjusOS: ovo lasersko graviranje izgleda odlično, nikakve naljepnice!
  • Bertone: ... i da, mislim da je sad graviranje oko 20€
  • Bertone: Lasersko graviranje, baci oko na [link] , ovako izgleda na T14s koji sam nosio kod njih s time da nisam htio baš sve znakove nego samo par osnovnih, tipkovnica je isto bila DE [link]
  • jura22: Radije kupi naljepnice. Ima ih na oglasniku: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.65 Seconds

Provided by iJoomla SEO