Wifi ne radi nakon Catalina upgradea
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Wifi ne radi nakon Catalina upgradea


08.10.2019 | 11:17
Pokrenuo sam instalaciju i sve proslo OK, medjutim ne radi wifi.

Pokazuje da je spojen al nema protoka podataka.

Pobrisao sam plist datoteke iz SystemConfiguration i resetirao. Nije pomoglo.

Napravio sam i custom profil u Location. Stavio Google DNS. Nista.

Kreirao sam i drugog usera. Ni tamo ne otvara nista.

Spojio se i na drugi router. Nece.

Sad ne znam sta da radim a racunalo mi treba za posao. Nemam dongle za LAN :/

Neka ideja sta drugo uraditi?
08.10.2019 | 11:34
Clean install je nekad jednostavniji i vremenski jeftiniji način od traženja rješenja.
08.10.2019 | 11:47
Ovo me polako podsjeca na Windowse...

08.10.2019 | 14:16
A i ti isto, zašto bete instaliraš, kako ti se da?
08.10.2019 | 14:28
dpasaric kaže:
A i ti isto, zašto bete instaliraš, kako ti se da?


Jos 6 puta ovako pa mozda nauci!
08.10.2019 | 15:22
dpasaric kaže:
A i ti isto, zašto bete instaliraš, kako ti se da?


Ma nisam je instalirao, ali sam pratio glasine...

Cini mi se da je prava beta ono sto smo jutros instalirali
08.10.2019 | 15:23
Računalo za posao i eksperimenti s betom ne idu zajedno. Vrati natrag i zarađun novce.
08.10.2019 | 15:35
Nisam betu instalirao vec final release. Racunalo mi ponudilo update. Ovo je prvi put da imam probleme.
08.10.2019 | 15:58
I meni je upravo skočila ponuda upgradea na Catalinu, ali mislim da budem malo pričekal. Za početak, onda mi više nebude radil Office 2011 kojeg imam gore (u nekim slučajevima mi baš treba Office, jbg)...
08.10.2019 | 16:13
Evo i ja instalirao Catalinu, zasad bez nekih očitih problema
08.10.2019 | 18:23
Tko god ima Mac stariji od 2016. nema zašto instalirati Catalinu.

1. sav potencijal Cataline dolazi do izražaja tek na verzijama Macova od 2016. na dalje (npr. "sidecar" - iPad kao sekundarni monitor i sigurnost, koja je dosta vezana uz T1 i T2 čip)
Ovu s Macovi koji iskorištavaju sve novosti macOS Cataline:
iMac 27″ (Late 2015) ili noviji
MacBook Pro (2016) ili noviji
Mac Mini (2018)
Mac Pro (2019)
MacBook Air (2018) ili noviji
MacBook (Early 2016) ili noviji

2. potpuno ukidanje podrške za 32 bitne aplikacije, pa tko još vozi neki app, a da nema 64 bitne verzije za isti neka izbjegava Catalinu.

3. ukidanje iTunesa i XML-a s njim, pa nema više prenošenja library-a samo tako + ograničenja s mnogim aplikacijama koje pristupaju iTunes libraryju.

4. Povećana sigurnost, ali Gatekeeper će sad pitati za SVAKI app koji želi instalaciju i preko GUI-a i preko Terminala, za svaki pristup bilo čemu na sistemu, ali time će i ograničiti upotrebu mnogim appovima, kao i napraviti Vista like korisničko iskustvo s hrpom pitanja "APP taj i taj želi pristupiti disku".

5. Apple je barem s iOS 13 pokazao da ako je ikad trebalo čekati s updateom onda je to sada, jer non-stop dolaze novi updatei koji peglaju "potrgano", a tako je i s Catalinom.
09.10.2019 | 01:09
Eto, mogu samo potpisati što je Soffokolo rekao. Na poslu sam još na High Sierri i ne vidim nikakvu bitnu razliku u radu u odnosu na Mojave koji koristim doma - osim što mi na Mojaveu ne rade neke stvari koje su lijepo radilie na High Sierri. A tek Catalina će biti kaos jer se ukida podrška za sve 32-bitne aplikacije i tu će otpasti tona aplikacija, a pogotovo mi je žao raznih sitnih utila koji se više ne razvijaju i sada će u tom "velikom čišćenju" nastradati.

Moj savjet - pričekati godinu-dvije s Catalinom tko god ima starih aplikacija, dok se kompajliraju nove 64-bitne verzije ili se pojave novi alternativni softveri. Nikako ne brzati ako niste sigurni da je sve što vam treba zaista 64-bitno.

Prvo mi je bilo žao kada smo izgubili Rosettu i PPC kompatibilnost i time niz fora starih igara, a ovo sada je novo veliko čišćenje igara - koje sigurno neće biti konvertirane u nove 64-bitne verzije.
09.10.2019 | 09:11
Day 1 na catalini, ne vidim probleme sa niti jednom aplikacijom koju koristim (većina je ionako web based). Što se starih igara tiče što je Davor napisao, nije ni čudo, Arcade je stigao na Mac.
09.10.2019 | 10:44
Problem nastaje s placenim programima.
Treba provjeriti da se ne zaleti u nepoznato.
09.10.2019 | 11:05
Apslutno, zato i postoji VM
09.10.2019 | 11:34
Ja sam sinoć već skinuo, i reko da pokrenem instalaciju - kad tu pročitam da nema smisla na kompovima starijim od 2016. godine. A prije same instalacije me upozorilo da mi Bioshock (za kojeg me i nije briga) i uTorrent (e tu me već je briga) neće raditi na novom macOS-.
Nakon pročitanog posta na Jabučnjaku prvi puta sam zaustavio instalaciju od kada imam Mac (MBP Retina early 2013).
Hvala na uputama, Soffoklo i dpasaric!
09.10.2019 | 14:27
Napravio sam Clean install sustava kojeg sam prebacivao jos od 2008 mozda sa iMac 24". Nakupilo se tu svega i svacega u 10+ godina koristenja.

Instalirao sam novu Catalinu i kada sam povukao backup sa TM, opet mi nije radio WiFi.

Onda sam ponovno sve to pobrisao i rucno sa backup diska prekopirao bitne mi podatke, a ostale aplikacije instalirao nanovo. Sve radi osjetno bolje i brze, vjerojatno rastereceno raznih gluposti koje su se vremenom skupile.

Nisam za sada naletio niti na jedan app koji je odbio poslusnost. Sve radi normalno, tako da mi taj 32bitni svijet uopce ne nedostaje.

Iritantno je sto onaj skocni dijalog zapitkuje svako malo za odobrenje (ko Windows Vista nekada), ali valjda se vremenom unormali.

Dojmovi pozitivni za sada.
10.10.2019 | 00:33
Ajde super, glavno da je proradilo, ako si toliko dugo vukao stari sistem, pa samo nadograđivao, nije čudo da nešto nije štimalo, to je već na rubu mogućeg da se toliko pegla jedno preko drugog i da baš sve radi bez greške. Nije loše ovako ponekad (recimo dva puta u desetljeće) napraviti čistu instalaciju.
10.10.2019 | 03:17
Evo, kako je izašao final, znatiželje radi, instalirao sam ga ženi na MacBook Pro jer ona nema nikakve 32-bitne softvere. Za sada radi ok! Javim ako bude kakvih problema.
10.10.2019 | 10:29
Ja cu ipak jos sacekati dok ne ispeglaju malo eventualne bugove.
BTW. mislim da je naziv topica kriv, obzirom da drlovric instalirao final verziju a ne betu.
10.10.2019 | 20:53
serafin kaže:
Ja cu ipak jos sacekati dok ne ispeglaju malo eventualne bugove.
BTW. mislim da je naziv topica kriv, obzirom da drlovric instalirao final verziju a ne betu.


Nije li, kada smo započeli thread, još to bila public beta?
10.10.2019 | 20:59
Nije beta. Instalirao sam Final inacicu preko app store, na rMBP 2018.
23.10.2019 | 22:56
Isključiti firewall. Imao sam isti slučaj, ali ne odmah, već tjedan dana nakon prelaska na Catalinu. iPhone i iPad s iOS 13 su radili bez problema na istoj mreži, ali MacBook Pro late 2013 s Catalinom nije. Wifi ima, IP i Internet nema. Od kad sam isključio firewall radi izvrsno. Neki kažu da je dovoljno da je uključen firewall na routeru, što u mom slučaju je.
24.10.2019 | 15:44
Windows Vista problemi, 15 godina kasnije...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO