Lista nemara Apple-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lista nemara Apple-a


26.09.2018 | 09:01
Prijedlog je napraviti popis zapaženi primjera koji ukazuju na nemar / nedosljednost u programima od Apple-a.
Kada skupimo neku količinu tada poslati u Apple.
Inspiriran sam dpasaric-evim iskustvom (ako se dobro sjećam) u kojem je Apple odgovorio.

Većina nas će ostati na OSX-u. Ako ih potaknemo da isprave takve gluposti (a ima ih) nama će dugoročno biti bolje.

Možda im sugerirati da sami otvore na svojim stranicama takvu rubriku sa pod grupama prema pojedinim aplikacijama,u koju će se isključivo upisvati takvi propusti.

Primjer:

PAGES (aplikacija predviđena za obradu teksta):
Nema mogućnost kada selektiram slova koja su napisana kao "Upper Case" da ih pretvori u "Lower Case". Dok obični Notes ima tu mogućnost pod opcijom "Transformations"
26.09.2018 | 10:09
Svako toliko se javi netko s ovom idejom.
Ajde, možda ti ustraješ u tome...

Moj primjer je - Preview ima nekoliko bugova pri prikazu određenih PDF dokumenata, i to već godinama. Recimo Ispis ENC prolaza od ARZ-a, skinut u PDFu, prikaz na ekranu je sve ok, isprintaš i dobiješ kvadratiće umjesto (svih) slova i brojeva. Sa Soda PDFom ili Acrobatom - sve OK. Novije verzije AutoCAD-a umjesto nekadašnjih ACAD SHX fontova forsiraju TTF fontove u PDF exportu, kako bi tekstualni tagovi bili pretraživi (SHX fontovi u PDFu završe "nacrtani" pa CAd uz njih zalijepi i "nevidljive" txt objekte istog sadržaja). Preview te "nevidljive" tagove sve prikaže i onda to ispada kupus. Adobe i Soda PDF, naravno - ne.
26.09.2018 | 12:11
UPDATE LISTA

PAGES
  • Nema mogućnost kada selektiram slova koja su napisana kao "Upper Case" da ih pretvori u "Lower Case". Dok obični Notes ima tu mogućnost pod opcijom "Transformations"

PREVIEW
  • Ispis ENC prolaza od ARZ-a, skinut u PDFu, prikaz na ekranu je sve ok, isprintaš i dobiješ kvadratiće umjesto (svih) slova i brojeva. Sa Soda PDFom ili Acrobatom - sve OK.
  • Novije verzije AutoCAD-a umjesto nekadašnjih ACAD SHX fontova forsiraju TTF fontove u PDF exportu, kako bi tekstualni tagovi bili pretraživi (SHX fontovi u PDFu završe "nacrtani" pa CAd uz njih zalijepi i "nevidljive" txt objekte istog sadržaja). Preview te "nevidljive" tagove sve prikaže i onda to ispada kupus. Adobe i Soda PDF, naravno - ne.
26.09.2018 | 16:34
Ovo s printanjem iz Preview-a je problem. Ja sam se spašavao tako da kliknem "Print document as image" ili tako nekako. Onda je radilo kako treba.
Jedino se ne sjećam da li je bilo u driveru printer ili u programu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 39 minuta
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO