Članak slučaj
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Članak slučaj


01.09.2011 | 23:44
Mislim da znate svi o kojem se radi. Meni je pomalo neugodno da tekst sa najviše komentara na Jabučnjaku sadrži onakav materijal. Nažalost sada je kasno za obuzdavanje, očigledno većina koju to ne zanima ignorira (čime su onemogućeni komentirati samu temu članka) a nekolicina uživa u potpunim off topic temama.
Na trenutak mi je došla misao da jednosatvno pobrišem sve komentare koji nemaju veze sa temom teksta i Jabučnjakom općenito, ali mislim da se ipak radi o ekstremnoj mjeri rezerviranoj za izuzetne situacije.
Mislim da je ovo dijelom isprika s moje strane što je stvar toliko izmakla kontroli a dijelom da čujem mišljenja ljudi koji ih nisu mogli dati zbog čuma u komentarima.

Napominjem da ću sve poruke u kojima se spomenu ustaše, partizani, Tito, Tuđman, Srbi, Hrvati, urbani jugomajmuni i klerofašisti biti smjesta obrisani.
01.09.2011 | 23:49
E, a četnici?

Ja sam prestao pratiti komentare prekjučer. Također se osjećam dužan ispričati jer sam jedan od onih koji je započeo s offtopic komentarima, makar kasnije nisam "dolijevao ulje na vatru".

Netko je predložio da cijeli thread preseliš u forum, pod "Razno", a onda komentare očistiš od trollova i flamera. Nije loš prijedlog, ako ti je tehnički izvediv.
01.09.2011 | 23:51
Tehnički je izvediv ali vremenski zahtjevan. Odbija se.
01.09.2011 | 23:53
Sto se mene tice , mozes sve komentare izbrisati. a ja se izvinjavam sto sam prvi spomenuo Tita , uopste ne pomisljajuci na sta ce sve to izaci.Ali korisno je znati da se s nekim ne slazes u vezi apple-a a ipak slazes u politici.dok s drugim se slazes u vezi apple-a a ne slazes u politici.
01.09.2011 | 23:56
A da barem zaključaš za nove komentare?

Ili ovako:

Novi članak, copy-paste kompletnog teksta i fresh start s komentarima, a ovom članku promijeniti ime u "Đesbio devesprve" te uz par uvodnih rečenica koje objašnjavaju kako se radi o threadu koji je izmakao kontroli neka ostane. Zaključan.
02.09.2011 | 00:00
Riba kaže:

Napominjem da ću sve poruke u kojima se spomenu ustaše, partizani, Tito, Tuđman, Srbi, Hrvati, urbani jugomajmuni i klerofašisti biti smjesta obrisani.


Pa obriši onda svoj post! A i ovaj! ))
02.09.2011 | 00:01
smayoo kaže:
A da barem zaključaš za nove komentare?

Ili ovako:

Novi članak, copy-paste kompletnog teksta i fresh start s komentarima, a ovom članku promijeniti ime u "Đesbio devesprve" te uz par uvodnih rečenica koje objašnjavaju kako se radi o threadu koji je izmakao kontroli neka ostane. Zaključan.




Nije uopće loša ideja.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
02.09.2011 | 01:52
I ja se slažem sa smayoovim prijedlogom da se copy-paste novi članak, ali onaj stari ne bih zaključavao barem ne još neko vrijeme da se ne bi opet preselili na novi pa ti morao brisat Pusti im stari da se ispucaju
02.09.2011 | 02:00
Da li na ovom forumu postoji banana? Ako da jedna prijetnja ban pa ko voli nek izvoli
02.09.2011 | 08:14
Kako sam se ja "borio" sa ovom temom na jednom drugom forumu (i nakon nekog vremena odustao) pretpostavljao sam da će i ovdje tema otići u krivom/neželjenom smjeru. Pročitao sam prvih dvadesetak postova, a onda sam vidio da sve vodi u domaću inačicu Godwin's law http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin%27s_law te sam odustao od daljeg čitanja. Kada vidim u koje je vode otišla rasprava (samo na temelju reakcija u ovom threadu, nisam čitao komentare) drago mi je što sam tako postupio.

Možda će moj prijedlog zazvučati diktatorski i nedemokratski, no ja ću ga ipak reći: izbrisati sve komentare ispod izvornog članka te onemogućiti novo komentiranje. Neka članak ostane kao svjedok jednog važnog događaja za Apple svijet. Oni koji se žele prepucavati sa temama koje nemaju veze sa Appleom mogu to činiti na velikom broju foruma posvećenima upravo takvim raspravama.
02.09.2011 | 10:29
Dat ću im još par dana lufta. Treba čim prije objaviti nešto novo pa će se smiriti samo od sebe, a onda staviti "Tito" string na listu baniranih izraza.
02.09.2011 | 11:00
"91", "Đesbijo", "pionir", "lijevi", "desni", "opanak", "kamenjar", "urban", "demokracija", "državotvoran", "za što sam se ja borio", "Zagreb", "Rijeka", "Split", "Hercegovina", "Srbija", "predsjednik"...
02.09.2011 | 11:11
02.09.2011 | 13:38
Lock na komentare i mirna Bosna. A brisanje nikako, bar ak se mene pita. Treba sve napisano ostati, kako kome, nekima kroz koju godinu na slavu i čast, a nekima da se pokriju po ušima.
02.09.2011 | 15:04
@ Tomislav
Složio bih se stobom, lock pa nek ostane za povijest.
05.10.2011 | 11:38
Nakon još jednog pokušaja puča u komentarima, od sada su sve riječi u kojima se spominje politika i političke stranke jednosatvno zabranjene, tako da vam uštedim trud, a pogotovo sebi. Imate hrpu drugih poratal gdje možete raspravljeti o tome koliko vam srce želi.
05.10.2011 | 11:55
Cenzura stvara bunt!
05.10.2011 | 12:33
Riba kaže:
Nakon još jednog pokušaja puča u komentarima, od sada su sve riječi u kojima se spominje politika i političke stranke jednosatvno zabranjene, tako da vam uštedim trud, a pogotovo sebi. Imate hrpu drugih poratal gdje možete raspravljeti o tome koliko vam srce želi.


Eh, nisam ovaj thread prije vidio

Naravno da ne želim da Jabučnjak postane mjesto gdje će se sve crniti od, ups. Cenzura je zajebana stvar...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 57 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO