Preveliki broj u 'badge-u' nepročitanih tema
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preveliki broj u 'badge-u' nepročitanih tema


22.08.2018 | 10:41
Daklem ovako,

Zadnja dva dana mi se događa nešto čudno na forumu.

Naime, kada otvorim tab sa forumom (stalno mi je otvoren kao i brdo drugih tabova u Chrome-u) vidim da imam 2 nepročitane teme (broj 2 u crvenom badge-u pored naslova teme) i onda kliknem na prvu nepročitanu temu (desno od naslova podforuma), pročitam temu, i onda kliknem na podforum da vidim drugu nepročitanu temu (jer se u nazivu podforuma nalazi samo zadnja tema, a za čitanje ostalih treba ući u podforum) kad tamo, ništa. Sve teme pročitane.

Dakle, imao sam jednu nepročitanu temu u podforumu, a u badge-u je pisao broj 2!!!

Ista stvar mi se dogodila i jučer i danas.

Do prije par dana sve je uredno radilo, odnosno, broj u crvenom badge-u je odgovarao broju nepročitanih poruka.

P.S. Druga čudna stvar, ali to je valjda pod normalno, je to da me forum svakih par dana odlogira, onako, sam od sebe, pa se onda prvo čudim kako nema novih tema, a tek kasnije skužim da nisam prijavljen.
22.08.2018 | 10:51
Hvala m@xym, obratit ću pažnju, nisam promjetio sličan problem kod mene. Ako netko ima sličnih problema zamolio bih ga da se javi. Moguće je da su bila dvije teme ali da je jedna obrisana u međuvremenu? Nategnuto, znam... Nisam kod sebe primjetio da me odjavi nakon par dana ali ću pratiti događa li se to.
22.08.2018 | 12:33
Možeš li probati ima li veze s browserom?
22.08.2018 | 13:29
smayoo,

Probati ću istražiti.

Do sada je sve radilo sasvim OK (par mjeseci ako ne i više od pola godine), ali u zadnjih par dana sam dva puta imao ovaj slučaj da mi u badge-u piše broj 2, a kad otvorim podforum, tamo samo jedna tema zacrvenjena.

U međuvremenu nisam radio update Chrome-a niti instalaciju dodatnih ekstenzija, ali mogu probati što se događa u drugim browserima (imam još Waterfox uz 'tvornički instalirane' Edge i IE).
22.08.2018 | 18:19
Također probaj ovako.
NEMOJ kliknuti na prvu nepročitanu temu s desna, nego odmah uđi u forum i onda vidi imaš li dvije nepročitane teme ili samo jednu.
Ako imaš dvije, vrati se natrag (browser back) i ONDA uklikaj prvu nepročitanu temu, pogledaj tamo što te zanima pa idi na forum i SADA pogledaj ima li druge nepročitane teme.

Moja je pretpostavka da ćeš najprije vidjeti koja je druga nepročitana tema, a kasnije više nećeš, iako je nisi još otvorio.

Ja sam primjetio da se tako ponaša jednom dok sam s nekog tuđeg računala pristupao Jabučnjaku. Ne sjećam se više browsera, čak ni OS-a (mislim da je bio Ubuntu?).
22.08.2018 | 22:07
smayoo,

Tako sam i ustanovio ovaj problem (da kad vidim da imam određeni broj nepročitanih tema idem odmah u podforum, a ne klikam na zadnju nepročitanu temu na desnoj strani naziva podforuma).

Kad vidim da je na badge-u samo broj jedan, onda kliknem na neodgovorenu temu u naslovu podforuma, a ako ima više od jedne nepročitane teme, onda odmah ulazim u podforum, i čitam teme.
22.08.2018 | 23:38
Ali onda broj nepročitanih tema u badgeu nije prevelik??
23.08.2018 | 09:22
smayoo,

Nisi me dobro razumio.

Kada vidim broj 1 u badge-u, tada kliknem na naziv nepročitane teme na desnoj strani.

Kada je broj u badge-u veći od 1 onda kliknem na podforum da uđem i pročitam poruke, ali tamo vidim samo jednu zacrvenjenu (nepročitanu) temu, a trebale bi biti 2, 3 ili više, koliko je već pisalo u badge-e.
23.08.2018 | 10:43
m@xym kaže:
smayoo,

Nisi me dobro razumio.

Kada vidim broj 1 u badge-u, tada kliknem na naziv nepročitane teme na desnoj strani.

Kada je broj u badge-u veći od 1 onda kliknem na podforum da uđem i pročitam poruke, ali tamo vidim samo jednu zacrvenjenu (nepročitanu) temu, a trebale bi biti 2, 3 ili više, koliko je već pisalo u badge-e.


Identičan sistem koristim i ja. Je li moguć idući scenarij:
Otvoriš forum i vidiš badge sa recimo 3 nove teme, ali ta stranica ti stoji otvorena duže vrijeme? Mislim da nakon nekog (dužeg!) vremena taj counter se resetira. Obratit ću malo pažnju na to.
23.08.2018 | 12:30
Riba,

Stranica stoji otvorena kratko (minut-dva) dok pročitam prvu poruku, i onda idem pročitati ostale, kad ono... nema ih.

Jučer i danas mi se to nije događalo.
29.08.2018 | 22:24
Danas se opet dogodilo.

U podforumu Razno, u badge-u je bio broj 3.

Otvorim podforum, a tamo samo dvije teme zacrvenjene.

Mada moram priznati da je prošlo dosta vremena od trenutka kad sam refreshao forum (i vidio broj 3) dok sam ušao u podforum (par sati) pa postoji mogućnost da je treća 'nova poruka' u međuvremenu obrisana.
29.08.2018 | 23:18
Ne brišu se postovi na Jabučnjaku baš tako često...
30.08.2018 | 20:58
Ja imam slican problem kada se spajam preko tapatalka. Stoji mi obavijest o novim postovima unutar odredenih podforuma, a kada udem u taj podforum ne prikazuje nista jer su sve teme procitane
30.08.2018 | 23:46
Tapatalk je govance, barem što se interakcije s Jabučnjakom tiče (ja ga jedino za to koristim). Možda nije do njih, nego do nas, ali jbg. Tapatalk ti ne prikazuje teme koje imaju jako puno stranica, jako puno slika, itd.
31.08.2018 | 13:23
Dobar je za slike zaljepiti na forum. Ja ga korisrim samo za ro.
31.08.2018 | 13:57
smayoo kaže:
Tapatalk ti ne prikazuje teme koje imaju jako puno stranica, jako puno slika, itd.


Govoriš za tebe na Jabučnjaku ili ostalim forumima. Osobno koristim Tapatalk na ajfonu za pregledavanje tema sa cca 10k postova i hrpom slika pa sve radi ispravno kako spada na doslovno 8+ foruma koje koristim.
31.08.2018 | 17:19
Jabučnjak
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 40 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO