Jabučnjak, dva pitanja - bug ili feature?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jabučnjak, dva pitanja - bug ili feature?

04.06.2018 | 07:35
Sinoć sam išao tražiti jedan malo stariji članak objavljen na naslovnici Jabučnjaka i za oko mi je zapela jedna nelogičnost u mogućnosti pregledavanja tekstova.

Naime na dnu stranice imamo popis stranica od 1 do 10:

jab-01.PNG

.. i to je OK, ispred "1" je gumb "POČETAK" koji nas iz bilo koje stranice vrača na početak (prvu stranicu) i tako treba biti, ali iza "10" imamo gumb "KRAJ" i koji nas vodi na (trenutno) stranicu br. "52":

jab02.PNG

... no što ako nakon pregledane "10." stranice želimo pogledati "11.", "12.", "13.",... odnosno nastaviti pregled?

Jedino što možemo napraviti je ručno umjesto recimo; www.jabucnjak.hr/Stranica-10.html, za broj stranice upisati neki drugi broj (recimo 11 = www.jabucnjak.hr/Stranica-11.html) stranice i na taj način ući u slijedeći niz od 10 stranica (od 11. do 20.):

jab03.PNG

... tako da mi se čini da između zadnje stranice u nizu i gumba "KRAJ" nedostaje gumb: "DALJE" (a mislim da je prije bio)

Druga stvar koja mi baš nije jasna se tiče provjere (pregleda) novo pokrenute teme, naime napisao sam recimo ovaj post iznad i kad kliknem na "PROVJERI" dobijem prazno polje za unos teksta, ali bez pred pregleda posta kojeg sam upravo napisao čime dok ne kliknem na objavi nemam uvida kako će post izgledati nakon objave i jedino što mogu je u glavi vizualizirati izgled budućeg posta i nadati se da sam sve dobro rasporedio... bug (ili propust u kodu foruma) ili feature (forum nas sili da koristimo "sivu tvar" i budemo maštoviti i kreativni )?

EDIT: Sad sam vidio da ne mogu (kao autor teme) urediti naslov, a smotan sam i napisao sam "JaVučnjak,... ?" pa kako znamo da se radi na novoj verziji baze foruma možda ne bi bilo loše omogućiti i naknadno uređivanje naslova teme
04.06.2018 | 16:13
Pozdrav Bertone i hvala što si skrenuo pažnju na ovo. Pogledat ću u čemu je problem i uz malo sreće to brzo srediti.
04.06.2018 | 16:48
Problem broj 1. je riješen, ispričavamo se na neugodnosti.

Što se provjere tiče, meni radi (vidi screenshot). Jesi li testirao sa drugim browserom?

ScreenShot2018-06-04at18.46.37.png
04.06.2018 | 17:06
Bertone, drago mi je da si to prijavio! Ja samo to davno interno prijavio jer sam jednom prilikom sređivao prastare tekstove da se ok prikazuju na novom formatu, ali je bug report otišao pod "to je staro, ne gori, to ćemo kasnije". Riba je ažurniji kada korisnici njurgaju, a ne ja koji sam poslovno sitničav! Tako i treba!

Sada baš lijepo radi, tnx Riba :*
04.06.2018 | 19:21
Ja sam "customer-focused"!
04.06.2018 | 21:49
@Riba, super, stvarno si brz ... i nema potrebe za isprikama, a i ja sam se već pobojao da će netko reći da sam drama queen

Kaj se tiče drugoga (pred pregleda) probao sam Firefox, Midori i Icedove na Linuxu i Firefox i IE na penđerima i jednako mi se ponaša.
Mogu još sutra provjeriti kako se ponaša Safari ili Firefox na HS-u.

Treće, hvala na popravku V i Č (pretpostavljam da si ti to usput sredio)

@dpasaric, kad je već spomenuo uređivanje starih tekstova, pretpostavljam da znaš/znate da na nekim starijim fale slike?
04.06.2018 | 22:02
... i da, pogledao sam priloženu sliku i ako je to pred pregled posta kojim mi odgovaraš u ovoj temi onda taj pred pregled imam i ja... no nemam pred pregled kad pokrećem novu temu, znači onaj prvi post koji još nije spremljen/potvrđen.
05.06.2018 | 01:55
Bertone kaže:
@Riba, super, stvarno si brz ... i nema potrebe za isprikama, a i ja sam se već pobojao da će netko reći da sam drama queen
@dpasaric, kad je već spomenuo uređivanje starih tekstova, pretpostavljam da znaš/znate da na nekim starijim fale slike?

Vidio sam to, trebalo je ostati svega par, vjerojatno samo polomljeni linkovi kod selidbe ili nešto. U onima koje sam ja pisao sam znao gdje su, pa sam te pokrpao, vjerojatno je ostalo još nešto polomljeno.
05.06.2018 | 17:38
Bertone kaže:
... i da, pogledao sam priloženu sliku i ako je to pred pregled posta kojim mi odgovaraš u ovoj temi onda taj pred pregled imam i ja... no nemam pred pregled kad pokrećem novu temu, znači onaj prvi post koji još nije spremljen/potvrđen.

Isprobao sada, meni izgleda ok, osim ako se nismo potpuno razumijeli?

ScreenShot2018-06-05at19.35.27.png

Što se tiče slika koje nedostaju, ako naletiš na neki takav tekst pošalji nam link privatno pa ćemo srediti.
05.06.2018 | 18:52
Riba kaže:

Isprobao sada, meni izgleda ok, osim ako se nismo potpuno razumijeli?

ScreenShot2018-06-05at19.35.27.png

Dobro si me razumio, samo sam ja pomislio da me nisi shvatio jer na prvom screenshotu nije vidljiv dio za upis imena teme pa sam pomislio da je screenshot iz ove teme.

Riba kaže:
Što se tiče slika koje nedostaju, ako naletiš na neki takav tekst pošalji nam link privatno pa ćemo srediti.

Ok, javim na PP.

EDIT:

Išao sad provjeriti post i nemam pred pregled uopće ... ništa, idem raskopati Firefox da vidim što me **be.

LOL.PNG
05.06.2018 | 19:09
Vjerojatno ti nešto blokira javascript ili imaš kakvu ekstenziju koja je u konfliktu, ali teško je ovako napamet reći. Developer console će ti pokazati ako izleti kakva greška kada pokušaš preview.
05.06.2018 | 20:23
Riba kaže:
Vjerojatno ti nešto blokira javascript ili imaš kakvu ekstenziju koja je u konfliktu, ali teško je ovako napamet reći. Developer console će ti pokazati ako izleti kakva greška kada pokušaš preview.

Hmm... definitvno imam zločestog vrtnog patuljka u kompu... napišem "Hmmm..." i idem pogledati preview i sad radi, a nisam ništa dirao

Pogledao sam eventualne gerške i jedina koja postoji je ona koja se odnosi na tapatalk (kojeg ne koristim)
ReferenceError: tapatalkDetect is not defined

... ali nije mi preview toliko bitan da bi dalje razbijali glavu njime... tnx u svakom slučaju na volji da pomogneš.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 19 sati, 59 minuta
  • smayoo: Cariblanco, evo ti jedna... ;) [link]
  • cariblanco: I ja bi rado Nade polagao... :)
  • zabac: Ja nekako nade polazem u konzole PS ili XBOX koje su uz igranje pogodne i za svasta nesto. Cijena im je daleko povoljnija od racunala.
  • Soffoklo: Kad neće Apple ima tko hoće, jedino se bojim da ovi nemaju snage za veliki obujam narudžbi ( Mac Pro mini? ) - [link]
  • pjedvaj1: #reptilians :)
  • zabac: Uostalom otvoriosam temu pa pisi tamo.
  • zabac: Ti stvarno dalje od nisa ne vidis. Malo po mai uvode kontrolu. Ideja EU je propala prije 10 godina kad su vodece drzave prekrsile osnovno pocelo na kojem lezi EU.
  • Mate22: BRAVO zabac kužiš ti stvari to mi se jedino kod tebe sviđe ovdi pametno rezumiraš šta se događa oko nas i u nas. RESPECT!
  • zabac: Eto vam EU. Istambulska konvencija je samo vrh ledene sante. 4. Carstvo se stvara a komunjare ga slave.
  • Soffoklo: EU želi uvesti porez na linkove i cenzuru sadržaja, UN upozorava na gušenje sloboda - [link]
  • robee: Apple je kao bolji :), svi su isti, bitan je profit
  • smayoo: M$ nikad i nije imao druge poslovne strategije osim "koga ne uspiješ zajebati, kupi ga" :)
  • Bertone: Pa prije par dana je M$ kupio GitHub, a LinuxFundation kaže da je to dobra stvar [link] tako da je danas sve normalno :D
  • m@xym: Sve je pošlo kvragu, pa onda ni to više nije čudno! :)
  • Soffoklo: Microsoft's New Operating System Based On Linux - [link]
  • dpasaric: Dream on... :)
  • ping: I have a dream today... I have a dream that one day Jabučnjak will have iOS app.
  • Soffoklo: Popular Mac Developer Slams Apple for 'Sad State of Macintosh Hardware' - [link]
  • robee: [link]
  • robee: kod kuce imam net 500/100 a na mobu osnovnu tarifu sa 1GB neta sto mi je i vise nego dovoljno :), ne visim na mobu svako malo i nemam potrebe scrolati nepeotrebne gluposti po f, tw, inst i sl., ne kupujem mob na milion rata i ne moram imati svaki najnoviji...znam ljude koji mjesecno trose i preko 1tis kn samo za racune otplate, max,net,pusti GB i ostalo...
  • energyman: kaj svi samo grintate, onda odjebite telekome, ne surfajte, ne gledajte 4 HD kanala koje dobivate u paketu po ogromnim cijenama, bacite mobitele, uzmite radio stanice i svi sretni
  • robee: Sve su to igre velikih imena i malom korisniku to ne znaci apsolutno nista. On ce i dalje biti ovca za sisanje sve dok si to dozvoli i ne shvati da trosi jako puno love na gluposti koje mu ne trebaju
  • smayoo: Konkretno nama to znači da su shvatili da su prethodnom poslovnom praksom tako temeljito srozali ugled imena Vipnet da ga sada mijenjaju. Možda (ali možda i ne) planiraju promijeniti i tu sje... poslovnu praksu.
  • smayoo: Evo ispravan link [link]
  • Daddo: kloba, link ti vodi na nepostojeću stranicu
  • Daddo: super... a to konkretno nama znači što? :D
  • Kloba: Ne znam da li je itko ovo već napisao. Ako je, isprike. Do kraja godine, VIP se prestaje zvati VIP već preuzima ime austrijskog vlasnika s dodatkom naše zemlje, pa će se zvati A1 Hrvatska. Oprema, poput kartica u mobitelima, rutera i sličnog, ne treba se mijenjati. [link]
  • ^SuperUnknown^: Ekipa, ako netko zeli udomiti PowerMac G5 dual 2GHz i 23" Cinemu, dajem za samo 899 kn :) Ajde spasite to cudo :)
  • Yonkis: daddo, da rootanje. ante_p, pričam o androidima, vidi što piše Daddo.
  • ante_p: zasto bi gubio jamstvo??? Jamstvo se gubi sa "Jailbreakom"..a i to je upitno, tesko da se moze dokazati da je mob jailbreakan, osim ako nema na screenu neki tweek ili ako u servisu nemaju sifru...ono sto oni rade je restore iz DFU a to je uvijek formatiranje na najnoviji oficijelni iOS...
  • Daddo: yonkis, ne znam na što se točno referiraš kod androida, ako je u pitanju rootanje, onda da, još uvijek je root ono što invalidira jamstvo.
  • Yonkis: Meni je divno kako se možeš igrati sa iPhoneom u ovom slučaju a ne kao kod Androida, nešto takvo napraviš, gubiš jamstvo (ako je još takva situacija, nisam pratio)
  • ante_p: BTW...ovaj mobile profile.cfg iz security razloga sam instalirao na nacin... itunes bakcup, reset iPhonea, postavio "set up as new", instalirao profil, skinuo i testirao iOS12, poslije toga, DFU mod, restore to 11.4., reset, pa restore iz backupa
  • ante_p: fluidnost je ok, dosta stvari nije prevedeno sa eng tko korisit hrvatski jezik...... Screen time sam malo gledao, ajmo rec da je najzanimljivija stvar
  • Yonkis: Ante_p: a onaj screen time? Fluidnost samog UI-a?
  • ante_p: ..i probao iOS 12... nikakvih posebnih velikih novosti nema
  • ante_p: ipak nisam kupovao nego sam skinuo mobile proifle.cfg.. naime hocu instalirai iOS 12 beta 1
  • ante_p: [link]
  • ante_p: poz. jeli netko registrirao UDID u zadnje vrijeme, vidim ima ih po 5-7$. Ima li netko preporuku za sigurnu i porvjerenu kupnju
  • damir1: i uzivaj u novoj 27-ici :-)
  • damir1: no problem , vazno je da sad radi :-)
  • Gaston: Damire, zahvaljujem na ideji, sa slash ide. Migrirao sam sve sa Mid 2010 na novu 27-icu i nemam pojma zašto se to dogodilo. Hvala još jedan put!
  • damir1: kod mene radi OK . day/month/year
  • Gaston: Ne mogu unijeti datum rođendana u kontakte. 10 godina sam s mac računalom i to mi se nikad nije dogodilo, neznam što učiniti. Da li se neko susreo s ovim problemom?
  • saint: Imas na forumu pod razno,poklanjam-mijenjam ;)
  • Kloba: Ljudi, ako ikoga zanima analogna fotografija, imam Yashica Electro 35 GSN fotoaparat s watametrom, pa neka mi se javi na PM. Isprika uredništvu, nisam htio staviti oglas koji s Appleom nema veze na stranice Oglasnika
  • Kloba: A imaš i ovu foru: [link]
  • bumbar: @robee Hvala
  • robee: ako imas backup preko itunes ili icloud onda mozes vratiti pozive
  • bumbar: zna li neko kako vratiti izbrisane pozive na iphoneu?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%