Mac casopis
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac casopis


21.10.2005 | 15:16
ukoliko bi postojao hrvatski Mac casopis da li bi ga citali?
molio bih ozbiljne odgovore jer smo u fazi pripreme.

hvala
21.10.2005 | 15:40
Ja bih ukoliko:

a) članci u njemu ne bi bili isprazno prenošenje stvari sa neta
b) ne bi imao više od 2 autora koji se \"osvrću\"
c) ne bi recenzirao za pare
d) bi imao format PCChipa/Buga
e) bi dolazio s CD/DVDom
f) bi stajao 40-ish kuna
21.10.2005 | 16:59
papica je napisao:
ukoliko bi postojao hrvatski Mac casopis da li bi ga citali?
molio bih ozbiljne odgovore jer smo u fazi pripreme.
hvala


Casopis za Maca u Hrvatskoj vec postoji i besplatan je, a oblika je najboljih web stranica o Mac tehnologiji na hrvatskom nebu. Zovu ga Jabucnjak -- webmaster je Riba a jedan od urednika mu je onaj mali Rijecanin, sta ima isto ime kao i moj ujak Davor
Ne pripremajte nista; ne tracite snage uvjetar. Radije se posvetite .. vrtlarstvu; uzgoj ruza nije losa stvar, recimo. Moja omiljena ruza je Constance Spry. A vasa?...
21.10.2005 | 17:39
Mislim da kod nas nema trzista za takvo sto, a i domaci distributer drzi sve u \"saci\" tako da nema puno prostora za objektivnost ili ne daj boze kakvu kritiku. Takodjer ne znam koji je smisao casopisa koji uglavnom prenose vijesti koje si pred mjesec-mjesec i pol procitao na netu.
Naravno sve ovisi o formatu, recimo MacWorld bio kojeg oblika je potpuno suvisan proizvod, dok njemacki MacLife ima jedan sasvim zanimljiv koncept kratkih prikaza i vijesti te opsirnijih mjesecnih tema da bi cak kupio povremeno takvo sto.
Ne znam ni koliko u hrvatskoj ima ljudi koji znaju napisati nesto suvislo i zanimljivo.
U svakom slucaju zelim puno srece ako ipak odlucite krenuti s time.
21.10.2005 | 21:43
Riba je napisao:

U svakom slucaju zelim puno srece ako ipak odlucite krenuti s time.


To je govor pravog vođe, znam da zvući patetično ali stvarno se ponosim ovakvim odgovorom. Riba for president:)
21.10.2005 | 21:44
Da naravno. Sam da ima dobre recenzije softvera, hardvera. Da je uz njega barem dvd ili dva cda. Ako bi bilo dva cd-a onda bi na prvom mogao biti cijeli softver update za predhodni mjesec tako da oni koji nemaju max adsl mogu bitit ukorak s vremenom. Da napokon imamo neke demo igre za isprobavat... I možda da se neki ljudi s jabučnjaka ukljuće u recenzije i isprobavanja softvera i hardvera. Hardver testovi... U biti the usual.
21.10.2005 | 22:39
Naravno da bih ga pregledao da mi dođe u ruke, ali ga nikada ne bih kupovao. Danas mi se čini besmislenim kupovati nešto što si na netu vidio i pročitao tjednima prije. Doba tiska je pri kraju... još jedino mogu proći dnevne novine i to ako su dobre.

Drugi problem takvog časopisa je što je naše tržište toliko maleno da nema šanse da se to financijski pokrije.
22.10.2005 | 02:14
rkrosl je napisao:
To je govor pravog vođe, znam da zvući patetično ali stvarno se ponosim ovakvim odgovorom. Riba for president:)


Bi li ti mene zenio??
22.10.2005 | 02:16
krugoval je napisao:
I možda da se neki ljudi s jabučnjaka ukljuće u recenzije i isprobavanja softvera i hardvera.


Koji, oni koji ovdje nisu nista napisali?
  • User
  • Posjetitelj
22.10.2005 | 11:09
Heh, ma ko od Macovaca to ne bi citao kad bi imao priliku? Ali stvar je u tome da bi se s obzirom na novotarije iz Applea, ako ne racunamo zadnje vrijeme, moralo recenzirati dosta hardwarea za Mac koji nije od Applea, ako vec hocemo format ostalih hr informatickih magazina, inace bi se jedan mjesec recenzirao PM G5, drugi iMac, treci Mini, onda iBook i Powerbook a onda bi nestalo kompjutera za recenziranje... A isto bi bilo glupo da se jedan mjesec testira iMac G5 1.8GHz a drugi 2.0Ghz, na primjer. Proslo je ono doba PowerComputinga, UMAXa i ostalih Mac klonova gdje bi se dalo nac dosta masina za testiranje.

Mislim da bi software bolje prosao... Ima ga dosta pa bi recenzije igara i programa bile dobro prihvacene. Kolumne isto ne bi bile naodmet...

Jedino sto me stvarno brine kod ovoga je kolika bi bila objektivnost ljudi koji bi to pisali (da ne bi bilo previse onog \"super je\", \"stvarno je dobro\", \"bolje nego sam ocekivao\" itd. i prihvacenost na trzistu.

Kako bilo da bilo, mozete me ubrojit medju citatelje.

Ako se zaputite s ovim, zelim vam ogromnu srecu - trebat cete je.

Pozdrav!
22.10.2005 | 11:24
Riba je napisao:
Bi li ti mene zenio??


Jel' ga to pitaš zbog financija ili uvaljivanja jezika ?
22.10.2005 | 11:32
Riba je napisao:
krugoval je napisao:
I možda da se neki ljudi s jabučnjaka ukljuće u recenzije i isprobavanja softvera i hardvera.


Koji, oni koji ovdje nisu nista napisali?


Da, jer njima u njedrima čući ljuta guja skribomanije koju jedva uspiju obuzdati glodavcima izpraznih poruka na forumu!
22.10.2005 | 14:23
Riba je napisao:
Bi li ti mene zenio??


Pa naravno da nebi, to je bila samo pohvala za jedan racionalan i uravnotežen odgovor dosotjan Jabučnjaka.

Al ak te već zanima takva vrsta druženja, ima jedan simpatićan dečko, mislim da mu je ime Dorino:P
22.10.2005 | 16:03

Kako bilo da bilo, mozete me ubrojit medju citatelje.


To na koncu znaci nakladu od 255 primjeraka
Plus jedan tvrdo ukoriceni primjerak za urednikov stol.
22.10.2005 | 16:11
rkrosl je napisao:

Pa naravno da nebi, to je bila samo pohvala za jedan racionalan i uravnotežen odgovor dosotjan Jabučnjaka.


Profil osobe koja koristi Macintosh racunalo ne da se ukalupiti u nazivlja \"racionalan\" i \"uravnotezen\". To su osobe koje prije svega tjera nagon za izkaz osobne posebnosti i rjesavanje problema na drukciji, posve originalni nacin, a sve to uz cesto radikalni i nekonformisticki pogled na buducnost.
  • Zvonimir
  • Posjetitelj
22.10.2005 | 16:29
papica je napisao:
ukoliko bi postojao hrvatski Mac casopis da li bi ga citali?
molio bih ozbiljne odgovore jer smo u fazi pripreme.
hvala


Hajmo razmisljati \"izvan kutije\".

Ideja 1:
Zasto ne bi pravili casopis i dijelili ga -- elektronski, tj. emailom. Prelomi ga, neka ima 20 stranica koje valjaju, i spremi kao PDF. Sve slike unutra su ekranske rezolucije pa ce datoteka biti mala i pogodna za slanja. Buduci da nemas nikakvih troskova tiska koji ce te ubiti nakon tri broja, ovu elektronsku inacicu mozes prodavati za recimo, 7-8 kuna. 1 dolar. ili 1 euro. Buduci da je casopis fleksibilan i malecki, a distribuira se munjevito, mozes ga izdavati svaka 2 tjedna, a ne samo mjesecno.

Ideja 2.
Isto kao i ideja 1, samo dilas mjesecni casopis na CDu, kao PDF, sa hrpom ostalih dodataka i djakonija. Cijena 15 kuna.

ideja 3.
Kombiniras ideju 1 sa dobrim websajtom za Macintosh i druge Appleove tehnologije, te na njem arhiviras sve PDF-ove koje si dotad izdao. Stvoris mali ekosustav kojeg ce rado posjecivati Macintosh korisnici na tim prostorima.

Takodjer mosez kombinirati i ostale slicne varijacije -- nije vazno kojim smjerom ides, ali najvaznije je da zaobidjes tiskanje i papir u sirokom luku. Tisak je mrtav i pored danasnje opce internetske pismenosti i brzine sirenja informacija, nema smisla za ovakve namjene.

No evo i jos jednog razloga zasto su sve ove ideje bolje od tiska: pretrazivanje i arhiviranje. Nakon 2 godine tvoj casopis ce biti dobar samo za potpalu, a mogucnost interakcije s njim je minimalna; mozes ga ponijeti sa sobom u WC i ubiti po ure vremena , ali sve skupa nema korisnickog, tvarnog i idejnog smilsa jer ga:

1. ne mozes indeksirati na racunalu,
2. ne mozes ga pretrazivati u tren oka
3. ne mozes napraviti backup tog casopisa -- jednom izgubljen, zauvijek izgubljen

Zakljucak? Evo, potegnut cu Jobsovu, iako gramaticki nepravilnu, ali ipak legendarnu recenicu:

Think different.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 33 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO