Sve novo!!!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sve novo!!!


03.09.2010 | 13:17
Ovi iz Apple-a poludili!!!!

Sve novo!

Novi iPodovi (genijalne izmjene)
Novi iTunes

Još jednom se taj Stevo pokazao genijalcem...
promo_ipod_nano20100901.jpg
03.09.2010 | 14:16
Osim Classica koji će izgleda polako u mirovinu. iPod touch mi izgleda fenomenalno.
03.09.2010 | 14:28
Ja svoj Classic ne bi nikada mijenjao...

80 GB mi se već poduže vrijeme čini premalim pa se u zadnje vrijeme razmišljam kako mu zamijeniti disk sa onim od 250 GB.

Ja samo čekam kada će povečati kapacitet, ali se bojim da će se desiti upravo to da ga izbace iz proizvodnje.

Vidio sam na Yubito kako zamijenjuju diskove, ali još nisam nigdje vidio da su probali staviti taj od 250.

Neznam da li su isti konektori i veličine da li bi stao...

Ima li tko kakvih iskustava?

Mislim si kupiti zanimljivo pojačalce od Shanling-a na koje se može spojiti iPod i onda mi više ne treba radio...
shanling_mc30.jpg
03.09.2010 | 15:21
80 giga ti malo? Sta ti slusas covjece? I u kojim kolicinama? )

Po meni je i 32GB vise nego dovoljno, ali svaki dan se uvjeravam koliko ljudi ima dijametralno suprotne potrebe
03.09.2010 | 15:53
Eto vidiš, tako je to... Tebi nije ni 27" monitor dosta, a nekom je 21.5" i previše. Tako ovdje - tebi je i 32 GB previše, a čovjeku razmišlja o 250.
03.09.2010 | 16:17
Smayo, Smayo....znam da bi i ti rado jednu 42"

Stoga smatram da si na mojoj strani glede velicine monitora...salim se
03.09.2010 | 16:48
Ode li Classic u mirovinu, za mene je iPod umro! Nikada, ali nikada nisam vidio toliko dobar i jednostavan uređaj za glazbu kao iPod Classic, a imao sam prilike slušati sve i svašta... Potpisujem da je 80Gb premalo, barem meni... ja bi osobno Classic od 200 Gb, bez radija, bez ikakvih gluposti...

P.S. Umre li Classic, klik vil isto umire, a toga će mi biti najviše žao, za mene s tim odumire jednostavnost i povijest iPod-a
03.09.2010 | 16:49
Samo, htio sam vas pitati, kako točno funcjonira novi Apple Tv, vidim da je cjena puno niža, ali i da nema HDD. Pa ako vam se da to opisati u kratkim crtama...
03.09.2010 | 17:22
I samo da pitam...nano može slikavati slike ali nema bljeskalicu?
03.09.2010 | 20:09
Evo ja sam baš napravio grubi pregled cijele svoje fonoteke. Svi CDi, sve ploče, nešto muzike kupljene online, i nešto nenabavljivih stvari koje imam u MP3. Sveukupno se radi o nekih 400 albuma, odnosno cca 300 sati glazbe, ili 18.000 minuta. Nekad je vrijedilo (za 128 kb/s MP3ce) cca 1 min = 1 MB. Ajde neka je danas neka super ultra kvaliteta pa da je duplo (iako nije). To bi onda bilo 36.000 MB ili nešto preko 35 GB. I to je otprilike to što mene zanima slušati. Pokriva sve prigode, sva raspoloženja, sve. U autu imam 16 GB iPod nano napunjen do malo preko pola. Slušao sam glazbu od Rijeke do Pariza i natrag, od Rijeke do Mljeta i natrag i još 7-8 puta od Rijeke do Bjelovara i natrag, i godinu i pol dana svaki dan na posao i s posla i još mi se nije nijedna stvar ponovila.

Ja zaista ne razumijem što će nekom 200 GB diska u iPodu, osim ako na njemu ne gleda filmove (što mi je posve smiješna zamisao, otprilike kao da čitam Dostojevskog s formata kutije šibica).

Ali do smrti ću braniti bilo čije pravo da to želi, baš kao što ću braniti i svoje pravo da želim 42" iMac za svoju dnevnu sobu.
04.09.2010 | 00:40
renato.lubina je napisao:
Samo, htio sam vas pitati, kako točno funcjonira novi Apple Tv, vidim da je cjena puno niža, ali i da nema HDD. Pa ako vam se da to opisati u kratkim crtama...


Pa imas ka kompjuteru iTunes, 1GB linkom ti je spojen @TV i pustas audio i video s kompjutera ili direktno s neta gledas filmove. Ako ti se gleda film ponovo, platis ga ponovo.
Govorim na osnovu svog iskustva s @TV classic...
04.09.2010 | 14:41
renato.lubina je napisao:
Samo, htio sam vas pitati, kako točno funcjonira novi Apple Tv, vidim da je cjena puno niža, ali i da nema HDD. Pa ako vam se da to opisati u kratkim crtama...


Pa stari Apple TV nije bio bog zna kakav koncept ali ovaj sad aje još blesaviji. U osnovi radi se o Media streameru, dakle reproducira ti sadržaj sa Maca preko mreže. Ogroman minus je što ti Mac mora biti uključen i iTunes pokrenut. Za početak, ja ništa osim glazbe nemam u iTunesima (a i to bi promijenio da postoji normalna alternativa), a za stremanje filmova i XBOX služi odlično. Možda je Amerima zanimljiviji jer mogu rentati i kupovati filmove, ali ovdje kod nas je potpuno besmislen.
04.09.2010 | 16:24
@Smayoo Da, 200 Gb je ogroman prostor, i ne kažem da svu glazbu slušam svaki dan...ali pošto volim razne žanrove najmrže mi je kad mi se dogodi da se sjetim neke pjesme od recimo Raya Charlesa, a nemam je na iPodu...jer u zadnje vrijeme samo slušam House pa to nisam stavio na playlistu...

Općenito, ne tvrdim da je 200 Gb nasušna potreba, nego samo mislim da je jako lijepo imati u džepu sve što imaš u iTunesima... Barem meni osobno...

@Riba Hm...ja baš razmišljam o nabavi jednog Apple Tv-a, i sad si samo potvrdio ono što sam sam zaključio...možda nam je u Hrvatskoj ipak bolji stari. Jer mi ide na živce što mac mora biti uključen.

Želim kutiju (Apple Tv) od 160 Gb na koju prebacim svu svoju glazbu, sve koncerte iz iTunes-a i sve slike iz iPhoto-a.

Tako kad želim slušat mjuzu...lijepo se snalaazim na 42' plazmi...Tako mi jedino front row ima smisla...
04.09.2010 | 18:22
E, sad... Ajde ti meni objasni kako ti je na Apple TV-u dosta 160GB za svu glazbu i koncerte, i sve slike iz iPhoto, a na iPodu ti treba 200 GB?

Inače, slažem se s tobom. Jako je lijepo u džepu imati sve što imaš u iTunesima. Meni bi za to 40 GB bilo i previše. Bit će da je to zato što ne slušam house.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 7 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Bertone, m@xym, Riba, rticic, rusty, smayoo, songoku, Anonimci (694)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO