Opera mini for iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Opera mini for iPhone


15.04.2010 | 13:00
Nisam vidio da li je mozda vec pisabo o tome, no evo.
Danas sam ju instalirao i za sad je super. Dosta brze radi od Safarija, lijepo je poslozeno sve i cini mi se prihvatljivo. Ima jos nekih musica no valjda bu i to skoro popravili.
Mala zamjerka je na zoom jer ne moze se zumirati kako sam navikao, s dva prsta. No nije ni to lose izvedeno.
Evo, zanima me sto drugi misle o ovome...
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.04.2010 | 13:14
Ne svidja mi se kak prikazuje jabucnjak i refreša cijelu stranicu da promijeniš sa Teme na Poruke npr... al to je mušica koja ce se sredit valjda..

ne podržava flash, ajfon je smeće..


al da se vratim na temu, najbolja stvar je kaj ima Find on page funkciju..
15.04.2010 | 13:16
Opera za iPhone je super.
Dopada mi se što recimo možeš staviti stranice kao u favorites pa samo klikneš koju si stavio u "favorites" i odmah se otvori nevjerojatnom brzinom (mislim da se može staviti nekih 9 stranica ).
Jedino mi se ne dopada zoom stranice jer radi nekako prebrzo, malo se treba priviknuti na brzo zumiranje.
Inače pogodak od opere.
preporučam svima instalaciju.
15.04.2010 | 13:48
Nekome je bitno da se stranica ucita brzo.

Meni je bitno da je iskustvo u pregledavanju stranice dobro.

Kada se stranica odzumira text je necitak. Zoomiranje je jako lose.

I nemogu vjerovati da ljudi pristaju da salju svoje osobne podatke na jedan centralni server. Sve lozinke , povijest surfanja odlazi na jedan centralni server.

Brzo sam uklonio opera mini sa svog telefona.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
15.04.2010 | 14:59
Isprobao sam Operu i zaključak je da nije ni blizu Safariju.
Istina je da je zoom brži, ali je u isto vrijeme neprecizan, pored toga Safari prilagođava prikaz ekranu kako god okrenuo iPhone, dok Opera to još uvijek ne radi nikako.

Svaka čast za trud, upotrebliva je Opera, ali ja ostajem kod Safarija za sada.

Apple rulez
15.04.2010 | 15:51
Rad s tabovima je vrlo dobar. Puno ugodnija od safarija.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.09.2010 | 00:55
Nakon nekog vremena sjetih se Opere mini pa sam je ponovo instalirao na iPhone. Htio sam provjeriti da li su je u medjuvremenu unaprijedili, a povodom problema prikaza nekih tema iz foruma na Safariju. Zoomiranje je GROZNO i uopće ne radi u skladu sa položajem iPhona, portret/landscape. Iako ZOOM radi brže nego na Safariju, totalno je promašen po pitanju uskladjivanja sa rubom ekrana. Instalirana inačica Opere Mini je 5.0.019802 od 06-05-2010.

Vjerujem da slike govore više od riječi. I tako sam je ponovo eliminirao iz iPhone mrmorije.

.
Safari_Opera1.png
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.09.2010 | 01:03
Evo još i primjera prikaza Jabučnjak stranice u Safariju i Operi Mini u portraitu. Možete primjetiti da u Operi Mini nedostaje desni rub stranice. Tu čak ni zoom ne pomaže. Uvijek je odrezano. Riba, ne znam da li će ti ova usopredba što pomoći u peglanju stranica

.
Safari_Opera2.png
07.09.2010 | 09:18
Brza je od Safaria i to je bitno. Na iOS4 Safari se vuce. Zgodno je kaj se moze namjestiti kvaliteta fotki i ubrzava se ucitavanje. Bitno je da informacija stigne, a ne da to savrseno izgleda. Opera ima jedan stupanj zumo, dok Safari zumira sa stipanjem ekrana, zgodno ali sporo (na mome 3G-u). Opera ima valjda bugova i zna se srusiti, mada i Safari nije nesto stabilan u zadnje vrijeme. Popravili buju valjda.
To kaj ne prikazuje Flash i nije mana, nego prednost. Ionako mi stranice u Flashu nisu nikad bile nesto (osim kaj lijepo izgledaju). Ako se hocu diviti slikicama odem van i poslikam. Flash na mobacima je polufunkcionalan jer trazi misa za rad, a ne prst. Svatko prema svom ukusu. LOL
07.09.2010 | 16:51
zabac je napisao:
Bitno je da informacija stigne, a ne da to savrseno izgleda.
...
Ionako mi stranice u Flashu nisu nikad bile nesto (osim kaj lijepo izgledaju).

Zanimljivo.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.09.2010 | 21:27
Bogme, Žabac, ja tebe ne razmem Ako je bitna informacija, kako to onda da nije bitno kako je moreš pročitat? Ti mora da imaš jako dobre oči. Neka, fala bogu. Ali gornje slike jasno pokazuju da u Safariju možeš pročitat informaciju bez zumiranja s normalnim vidom, a u Operi Mini jedino ako imaš ugrađen mikroskop. Ne kužim kako je brže neš pročitat čim se pojavi na ekranu, ili ako moraš zumirat da biš uopće prepoznal slova, ma kako taj zoom bio brži?

Uostalom, evo ti zoomirane sranice od Večernjaka u Operi i isto tako Safariju. Doduše u Safariju je zumiralo pametno, ali sam morao zglupirat prikaz samo da bude sličan Operi, iako je u biti Safari zoomiral stranicu na pravi način tako da je kolumnu prilagodio širini ekrana, što očito Opera, jadna i neboga, ne zna napraviti. Morti bude jednog dana

.
Safari_Opera3.jpg
08.09.2010 | 21:27
Gle, imam 3G i Safari se vuce ko gladna godina. Opera je jedno pozitivno iskustvo (mada bugovito). Mozda kad dojde cetvorka, to mi i nebu bitno. Ali sad je. Kad sam naivno gore puknul iOS 4 i zaribal se naravno. LOL
  • Sank
  • Moderator
  • 219
08.09.2010 | 23:36
Pa da, malo si se zaletil. Ja imam 3G i upucal sam mu zadnje 3.1.3 radi MyWi jer nije htio radit na 3.0 iOS 4.1 budem upucal samo ako se bude mogao jailbrekat jer MyWi se može instalirat samo preko Cydie, treba mi to, a i platil san 20$. Na 3.1.3 Safari radi ok. Nije raketa, al nije ni kornjača
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 12 minuta
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, Riba, temeljnik, tino1, Anonimci (265)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO