Zaključavaju li operateri iPhone uređaje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zaključavaju li operateri iPhone uređaje


13.11.2020 | 19:16
Pozdrav, trenutno koristim ERONET (BiH) karticu.

Planiram kupiti iphone 12 ili 11 Pro u Hrvatskoj,

Zaključavaju li operateri u RH uređaje (A1, TMOBILE)
13.11.2020 | 19:42
Koliko ja znam, od prije par godina, svi operateri moraju besplatno otključati mobitel na sve mreže, na zahtjev korisnika, a mislim da ih već neko vrijeme uopće ne zaključavaju.
13.11.2020 | 20:03
Hvala na odgovoru, ali može li mi netko potvrditi
Usput u dilemi sam kupiti iphone12 ili 11 pro??
13.11.2020 | 20:51
To je točna informacija. Svaki mobitel kupljen kod operatera pod posebnim uvjetima operater je dužan otključati nakon isteka ugovorne obaveze (i to i čine uredno), a skupe uređaje ne zaključavaju već godinama.
13.11.2020 | 20:56
Uzela je supruga preko T-Com-a iPhone SE2020 (za mene , produživala je svoj ugovor, no ja koristim Tele2. Čim smo ga raspakirali stavio sam u njega svoju Tele2 karticu i sve radi bez problema. To je iz prve ruke.
16.11.2020 | 12:03
Imao sam 11 Pro i sada imam 12. Da ne ulazim u detalje jer će se onda ovo pretvoriti u vrlo dug tekst - preporučujem 12. Ako vas zanima obrazloženje javite.
16.11.2020 | 13:23
Ne zaključavaju i to odavno.

Svoj 4 sam morao tražiti da otključaju, svi nakon toga su bili otključani od kupnje.

Moji 6s i kasnije X su kupljeni kod vipa, od prvog dana korišteni kod tcoma.
11 Max kupljen kod vipa, korišten kod tcoma, od nedavno u Tele2 ali Lesi se vraća kući, tj. ide za koji dan nazad u Vip/A1.

Vip je uvijek jeftiniji kod kupnje uređaja pa ih tamo kupim a koristim bilo gdje. Zadnje sam u tcomu uzeo 6 Plus kojeg sam koristio u tcomu a sad ga moj nećak koristi u A1.

Za par dana ću u A1 uzeti novi Mini jer mi je neusporedivo povoljniji nego u tcomu. Izgleda da će unutra 091 broj koji je sad u 5s.
16.11.2020 | 16:26
TinZg kaže:
Imao sam 11 Pro i sada imam 12. Da ne ulazim u detalje jer će se onda ovo pretvoriti u vrlo dug tekst - preporučujem 12. Ako vas zanima obrazloženje javite.


Ja eto odlucio (prvi put nakon jako dugo vremena) da cu ostati na 11 PRO i necu raditi upgrade. Marginalno bolja kamera, 5G mreza (o cemu pricamo, zivim u BiH, 4G dobio neki dan) i novi dizajn mi nisu vrijedni losije baterije i 500e nadoplate

Tako razmisljam sada, a mozda me neki dan prenese pa ga ipak kupim
17.11.2020 | 09:30
TinZg kaže:
Imao sam 11 Pro i sada imam 12. Da ne ulazim u detalje jer će se onda ovo pretvoriti u vrlo dug tekst - preporučujem 12. Ako vas zanima obrazloženje javite.


Zanima me....


Ja sam uzeo iPhone 11 Pro...

Razlozi...zbog jače baterije na 11 PRO, 5G mi ne treba (u Hercegovini 3G sasvim dobro radi, jučer sam ispred zgrade Eroneta izmjerio 8MB/s na LTE ), uređaj nema nekih pozantih bugova, OLED ekran je isti kao na iPhone 12, ima vrhunske kamere.
Osim dizajna ne vidim neke velike razlike
Da se razumijemo, moja dilema je bila iPhone 11 Pro ili iPhone 12 (ne iPhone 12 PRO)
17.11.2020 | 18:12
Razlike su vrlo male.
12 je, ako se ne varam, malo veći, čak ne toliko po dimenzijama (cca 3mm u visinu) koliko se čini veći u ruci zbog ravnih rubova. Ako vam pašu ti rubovi, a meni pašu, super.
Ja za sad nisam primjetiio nikakvu razliku u bateriji, znam da bi na papiru 11 Pro morao biti bolji ali nemam takav dojam. Čine mi se podjednaki.
Brzina telefona je u normalnom korištenju jednaka, jedino sam primjetio da malo brže eksportira videe ali to je i očekivano.
Osim što nema telephoto leću kamera je ipak vidljivo bolja. Ne kažem to da naglasim veliku razliku nego nisam očekivao da ću vidjeti ikakvu razliku ali jesam. Jedino što je očita prednost je HDR video snimljen na telefonu koji i gledate na telefonu, snimao sam video u šumi gdje je bila tona lišća na podu i sunce se probijalo kroz krošnje i zrake su se odbijale od lokvi, to je stvarno izgledalo impresivno na mobitelu.
Lakši je. I znam da zvuči kao nebitna razlika ali nakon 2 čelična telefona (Xs Max pa 11 Pro) pravo je osvježenje imati ponovno aluminijski.
Sve su to sitnice i nema tu krivog odabira, samo bi ja osobno uzeo 12.

Nakon što sam primio 12 mini u ruku definitivno želim probati doznati dali bi mogao dugoročno s njim. Jako mi se svidio. Imam doma iPad i iMac pa mi veliki display nije "must have".
17.11.2020 | 20:22
Logično da iPhone 12 ima nekih stvari koje su naprednije (možda ne i bolje) od iPhone 11



Nije jedini koji je prijavio grešku displeja, navodno da je Apple promjenio proizvođača, tj dodao još jednoga....

www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=20...jtO7cdI1OMKbdkCrJGvw

Znam da na toliku količinu prodanih telefona mora biti i onih koji su sa greškom, ali nešto pto čovjeka veseli...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 2 sati
  • 1v@n: Uzmem ih sa sobom onda idući put kad opet idem za HR
  • dpasaric: Pa nemojte baciti, mogu uvijek biti izloženi ako su ok očuvani.
  • 1v@n: Jel vam za muzej odgovaraju iCloud zaključani uređaji? Dobio sam iPhone 5 i iPad 2 koji su zaključani. Djeca praznila kuću od preminulih baka/djedova i nemaju nikakav pristup mailovima/passwordima. Probali smo kontaktirati Apple, ali nisu ni odgovorili. Ispravno i očuvano, ali cigla
  • dpasaric: Zadnji model koji imamo u muzeju je 5c! :)
  • drlovric: Zasto bi itko kupovao iPhone 3GS a da nije neki muzej? :/ Ja imam svoj iPhone 3G negdje u stvarima. Dao bih ga besplatno ako nekome vrijedi. Nisam uopce znao da to ljudi kupuju i traze.
  • smayoo: Odgovarajuća "tema" je oglasnik. Za cijenu potraži slične uređaje na e-bayu, poprati na kojem iznosu završavaju licitacije pa korigiraj cijenu s obzirom na trošak dostave iz te zemlje.
  • 1v@n: Stavim slike i više detalja ako mi netko kaže koja bi bila odgovarajuća tema za to
  • 1v@n: Psst… jel ima nekog ovdje da ga zanima iPod Photo 40GB (4. Gen) i iPhone 3GS 32GB? Prije nego puknem to na oglase, trebam nekakvu realnu procjenu jer nekakav par specijalaca traži skoro 1500€ za 3GS…
  • matijazx: Da li može u kojem postu na forumu, malo više o tome? :-)
  • drlovric: Radili smo danas mali test sa nekoliko igara. Macbook M5 Pro bolje vrti Windows igre od Steam Machine. Kakva luda vremena :)
  • matijazx: Za eartipse, u specijaliziranoj trgovini kod zagrebačkog Cvjetnog trga.
  • Yonkis: U RH nemam pojma ali ima Amazon
  • iAnte: Ekipa gdje u hr nabaviti eartipse za AirPods pro?
  • Yonkis: Kava, pivo, konjak, štok?
  • smayoo: Je. Jučer je došao
  • Yonkis: Znači Riba je u Rijeci?
  • dpasaric: Ajme da vidite što mi je Riba donio! Mislim da ću u nekom trenu napraviti šaljivi test/review! Hint: radi se o robi iz Brazila! :)
  • CoffeePod: Nadam se da će me služit sljedećih 10 godina ????
  • CoffeePod: Koja sreća da sam prošle godine za 2.900 uzeo MBP 16 48GB RAM 1TB
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO