iPhone X prebacivanje slika na PC
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone X prebacivanje slika na PC


25.06.2020 | 22:05
Pozdrav društvo, imam problem - spojim kablom iPhone X na PC i dopustim mu pristup. Imam oko 10000 slika/videa koje želim prebaciti na PC i osloboditi iPhone za drugog korisnika. Nakon minutu-dvije telefon se otkvači od PC-a i propada mi započeti prijenos slika.
Postoji li neka pouzdana metoda kojom bih uz razuman trud prenio navedene slike i ostalo na računalo?
Probao sam iXpand flash drive (Sandisk), ali i on nije htio preuzeti sve slike - zapelo je na oko 4000 i sada više ne želi niti jednu prebaciti, čak i kada ih hoću pojedinačno prenijeti. A mjesta ima za dva puta prepisati sadržaj koji ja želim.
Ima li kakvih korisnih savjeta ...
25.06.2020 | 22:52
Da li je Windows ažuriran na posljednju (službeno stabilnu) verziju?
Da li je na iPhone ažurirana posljednja nadogradnja? iOS 13.5.1
Da li je na PC-u instalirana posljednja verzija iTunes-a?
Da li se koristi originalni neoštećeni kabel?
Da li su na PC-u sigurno isključeni svi nepotrebni pozadinski procesi?
Da li si probao sa nekim drugim USB portom?

Probaj prvo sve navedeno, pa ako ne uspije, idemo dalje...
25.06.2020 | 22:55
A možeš i sve slike/video prebaciti na iCloud (ako treba i u par navrata) i skinuti i instalirati iCloud za PC, pa onda sve to skupa preuzeti. Samo je to sigurno višednevni posao, jer u stvari prvo radiš upload, a zatim download slika sa iCloud-a.
25.06.2020 | 22:56
3. Kupiti Mac
26.06.2020 | 00:50
Je li kabel kojeg koristiš onaj originalni kojeg si dobio s telefonom ili je neki zamjenski? Možeš li koristiti originalni?
26.06.2020 | 07:03
Jos jedna opcija je Google Photos. Unlimited online galerija. Besplatno i radi ko grom.
26.06.2020 | 10:01
E da ima i Google, a može i na OneDrive, Dropbox. Inače sam veliki protivnik Google-a i svih njegovih derivata i špijunskih aplikacija, isto vrijedi i za Facebook.
26.06.2020 | 10:31
Ja sam do nekidan imao Windows laptop I uredno bi prebacio koristeći onaj windows uvoz slika.
26.06.2020 | 12:51
Ja nista nemam protiv Google. To je tvrtka koja je svima nama ponudila odlicne besplatne usluge, u zamjenu za malo privatnosti koja bi onako procurila na drugom mjestu ili bi je poklonili sami

Google Photos uz Google Maps, je fantastican servis i preporucio bi ga svakome.

Iako placam Apple iCloud Storage (200GB mislim), koristim ga usporedo sa Google Photos, jer oba imaju neke prednosti.
26.06.2020 | 15:23
@drlovric FYI Ako zelis spremiti originalnu kvalitetu, Google Photos nema unlimited online storage, nego koliko imas na Google Drive-u (mislim da je 15GB free). Unlimited je samo ako pristajes koristiti njihovu kompresiju.
26.06.2020 | 17:51
Znam to. Mada mislim da ne komprimira sve fotke i narusi ti kvalitetu, vec samo one vece od 16mp smanji na 16. Vjeruj mi 16 mega pixela je PUNO i dovoljno

RAW fotke sa DSLR su mi svakako na NAS, nikako se nakaniti da to pocistim. Gigabajti prostora...
26.06.2020 | 19:14
Nikada u životu nisam podešavao veličinu ili rezoluciju fotoaparata, svaki iPhone koji sam imao je okidao fotke po "defaultu", i nikada nisam primjetio da su mi fotografije loše. Znam samo "okinuti"
26.06.2020 | 22:12
I da se malo vratimo on-topic (iako se cini da je @zdenko33 nestao nakon sto je postavio pitanje, ali dobro, tek je jedan dan prosa, mozda covik nije toliko cesto na forumu):

Ko sto je @drpongra75 vec rekao, prvo provjeri da je sve up-to-date, originalni kabel i probaj drugi USB port (ako je moguce mozda i drugi comp)
Ja bi tu jos samo dodao, ako je o Win 10 rijec, provjeri i drivere u Device Manageru. Win 10 voli gurati svoje genericke drivere za iPhone a ne one koji dodju s iTunes-ima, i onda se cesto dogadjaju ovakve stvari da kod vecih transfera jednostavno zamrzne.

support.apple.com/en-us/HT204095#PC
26.06.2020 | 23:05
Hvala vam na odazivu i dobroj volji.
Pokušat ću redom odgovoriti na prijedloge:
- imam Windows 10 pro, 32bit, nadograđen je redovno, službenim nadogradnjama; isto tako sam probao i na prijenosnom računalu gdje je 64bit verzija i postigao isti rezultat
- uvijek koristim originalni kabel
- iphone je na verziji 12.1 i imam slobodno 2,97GB memorije - nudi mi se nadogradnja na 13.5.1, ali pritom hoće maknuti neke aplikacije i kasnije ih vratiti kada završi nadogradnja - nemam ništa protiv, ali iz nekog razloga ne pokreće preuzimanje kada izaberem opciju "Nastavi"

Ovo nije prvi dan da nastojim prenijeti podatke na računalo. Probao sam i ranije kada nije niti postojala verzija ios 13 tako da mislim da to možda nije ključni moment u rješenju mog problema. Svejedno, cijenim sve prijedloge i potrudit ću se to riješiti.

Nekako sam se najviše pouzdao u onaj stick iXpand, a ispalo je da ni to baš ne radi savršeno.

Ima li kakve veze to što sam bez sim kartice - dakle samo wi-fi ako je vanjski svijet u pitanju?
26.06.2020 | 23:12
Meni je u cijeloj ovoj stvari najjače to što ja želim obaviti nešto najosnovnije, što je trebalo raditi 100% već u verziji 0.0.1, a ispada kao da se borim sa nekim superkompliciranim problemima.
27.06.2020 | 11:47
10.000 slika na iphoneu nije baš "najosnovnije". Zašto si se doveo do toga da ih toliko skupiš? Što bi radio da ti je nedajbože iPhone negdje pao i razbio se, da si ga izgubio i sl? Plakao bi za 10.000 fotografija, a tko bi ti onda bio kriv?

Update iOSa ti je vjerojatno problem jer nema dovoljno slobodne memorije na iPhoneu.

Ako kažeš da uspješno prenese nekoliko tisuća fotki pa onda zaglavi, pokušaj onda tako. Odaberi 2-3000 pa prekopiraj njih. Onda ih izbriši s iPhonea pa pokušaj prekopirati ostale. Ako opet zapne, prekopiraj opet 2-3000 , itd. Kad prekopiraš sve, izbriši sve, napravi update...
27.06.2020 | 18:47
Veliki broj slika na iPhone-u je uvijek bila pusiona prwbaxiti na komp. Prvo jer traje iako dugo, drugo jer zna prijenos puknuti.
Oblak i sync je uvije mani bio OK. S oblaka poskidam sve slike i tamo ih i obrisem jer brisanje na telefonu je patnja.

Najdi nekoga s OSX-om i neka ti prebaci.
27.06.2020 | 23:39
Ja na primjer slike sa iPhone-a prebacujem na Mac jednom tjedno, obočno to bude nešto malo prije ručka, to je zaista svega par minuta posla. I tako godinama. A usput sve što je dobro ostaje na iCloud-u, a ono loše periodično brišem.
27.06.2020 | 23:40
Mislio sam nedjeljom prije ručka
28.06.2020 | 18:46
Telefon je koristila moja najdraža teenagerica, a onda se poklopilo nešto i zamijenila je aparat drugim, a ovaj ide mami na daljnje korištenje. Naravno da to nije korisnik kakvi smo mi (staromodni) korisnici, da ne kažem štogod o sistematskom uređivanju i spremanju građe koja nastaje svakodnevno.
Mac mi zaista nije opcija iz više tisuća razloga, a osim toga sav moj rad je vezan uz Windows i Linux platformu, pa bi bio slabije iskorišten. Time objašnjavam ovu bezveznu situaciju iz koje se nastojim nekako izvaditi.
28.06.2020 | 19:16
Jedino da se slike probaju prebaciti na nekom drugom PC-u.
28.06.2020 | 19:17
smayoo kaže:
Ako kažeš da uspješno prenese nekoliko tisuća fotki pa onda zaglavi, pokušaj onda tako. Odaberi 2-3000 pa prekopiraj njih. Onda ih izbriši s iPhonea pa pokušaj prekopirati ostale. Ako opet zapne, prekopiraj opet 2-3000 , itd. Kad prekopiraš sve, izbriši sve, napravi update...
29.06.2020 | 10:04
Najsi nekoga tko ima Mac i na njemu odradi skidanje slika.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 25 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Riba, Anonimci (417)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO