eSim - pitanja i objašnjenja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

eSim - pitanja i objašnjenja


19.01.2020 | 17:10
Prije je na dual sim mobitelima uvijek bilo tako da je drugi broj nedostupan kad pričaš na prvom. Normalno, jer je samo jedan 3G/4G čip u mobitelu. I da su dva, ne bi radilo, jer bi morali imati istu antenu, a dvije antene u jednom mobitelu bi samo jedna drugoj radile smetnju.
20.01.2020 | 08:31
Offtopic.. jel tako i na dual sim samsungima isto??

Kad pricas na jedan da je drugi nedostupan?
20.01.2020 | 11:11
Nisam nikad koristio nikakav Samsung. Ako ne računam portabl TV od 42 cm dijagonale, iz 1986. godine. I dva DVD-HDD recordera.

Koristio sam Nokia 301 telefon na tipke s 2 SIM-a, prije cca 6-7 godina. I tako je radio.
22.01.2020 | 14:18
Prvo su tvrdili na e-sim ide na hibrid tarife.
Sad tvrde da nejde. Ma super su.

Najjeftinija tatifa je 149 kn za esim? Ona najbolja M?

Koju vi imate?
22.01.2020 | 14:54
One Mobile Pro L
22.01.2020 | 17:18
Za moju xperiu Sony kaže ovo:

"At any given time, you can select which SIM card to use for making a call or sending a text message (SMS). However, when one SIM card is engaged in a call, the other SIM card is temporarily disabled. This means, that, during a call, only the SIM card that you have selected to use (the active SIM card) is available for communications. It is not possible to handle two calls simultaneously on two different SIM cards. When you use one SIM card to handle calls, the other SIM card is disabled automatically. You can still receive calls to the disabled SIM card by using the Dual SIM reachability feature. If the Dual SIM reachability feature is activated and you use, for example, SIM 1 to handle an ongoing call, any calls to SIM 2 get forwarded to SIM 1. This means that you can put the ongoing call on hold and answer the call forwarded to SIM 1 from SIM 2 (which remains disabled)."

Dakle drugi SIM je disabled dok je razgovor na prvom aktivan ali je moguće preusmjeriti dolazne pozive na prvi SIM.
22.01.2020 | 17:42
Da. To možeš i ručno napraviti - kondicionalno preusmjerenje u slučaju nedostupnosti. S tim da ti onda opet poslodavac može piz... da mu nabijaš trošak preusmjeravajući pozive na svoj privatni broj.
03.03.2020 | 19:53
Kako mogu iz liste poziva (recents) promijeniti s kojeg broja da nekog zovem?
Prijepodne sam ga zvao sa broja 1, a sad hocu sa broja 2.

Moram ici u sam kontakt i tamo promijeniti?
Ili ima neki drugi nacin?
03.03.2020 | 20:09
Ako je kontakt u imeniku onda se stisne "i" desno u popisu poziva i onda se ispod imena ima za odabrati.
Ako nije broj u imeniku, onda ne ide.
03.03.2020 | 20:18
Direktno iz recenta ne mogu nikako?
Nejde mi se svaki put u imenik.

Drugacije vrste zvona za svaki sim isto nema jel?
04.03.2020 | 00:03
A tko spominje ilaz u imenik?
04.03.2020 | 03:45
jura22 kaže:
A tko spominje ilaz u imenik?

Pa kad kliknem na “i” onda mi otvara kontakt kao u imeniku (to sam mislio) i onda trebam tamo ispod imena promijeniti always use.
Mislio sam da mozda nekim slajdom lijevo desno ponudi neku opciju mijenjanja izbora SIMa..
al ajd tocse kao cesto ne radi pa onda i ne treba.

Jos jedno pitanje.

Imam oba broja u HT-u.
E-sim mi je sluzbena pretplata, dok je normalni SIM broj na Simpi.
Na oba broja imam ukljuceno TKO JE ZVAO.

Kad razgovaram na simpu i netko me zove na sluzbeni, onda na sluzbeni dobijem poruku tko je zvao, jer tamo se dobije poruka da se osoba koju ste nazvali trenutno ne moze odgovoriti na vas poziv (kao da sam nedostupan).
Kad razgovaram na sluzbeni i netko me zove na simpu, onda na simpu ne dobijem poruku tko je zvao, jer tamo se dobije poruka zauzeca.

Ne znam zasto je to razlicito.
Jer kao na simpi pozivatelj zna da sam zauzet (cuo je takav zvuk) pa sistem ne salje poruku tko je zvao. I onda ja ne znam da je netko zvao. Malo bezveze.

Jeste vi to kaj uspjeli rijesiti sa preusmjeravanjem nekako?
27.03.2020 | 13:27
Evo samo da kažem, ako već netko nije, od prije par dana i A1 uveo uslugu eSIM ali samo za pretplatnike.
27.03.2020 | 15:39
Vidim da piše:

Mogu li eSIM koristiti u tabletu, pametnom satu i slično?
Da ako tvoj uređaj podržava eSIM standard. Nadalje, preporučamo korištenje eSIM-a s uređajima iz A1 ponude jer su takvi uređaji detaljno testirani.

Što bi značilo da se može i sa Apple Watchem koristiti, što do sada (neka me netko ispravi ako griješim) nije bilo moguće.

Mogao bi uzeti eSIM kao multi SIM opciju na istoj tarifi pa baš da probam.
14.07.2020 | 22:35
Koji hrvatski operateri podrzavaju eSim trenutno?
Ima li kakvih razlika u signalu, internetu i sl?
14.07.2020 | 23:09
Trenutno A1 i ht ALI samo na pretplati.
A za Tele2 stvarno nemam informaciju.
06.10.2020 | 09:34
Doslo je to vrijeme. Dobio sam sluzbeni, samsung. Rekoh, ajde malo sam otvoreniji sto sam stariji, ali jednostavno ne. Izdrzat mogu, nije bed ali bas je gadan taj android.

Kako imam iPhone 7, razmisljam se o SE-u da mogu upogoniti dual sim (za pravo sada).

Ponovio bih pitanje od prije, nekoga s iskustvom, jel popravljena situacija oko whatsappa? Ja drage volje to govno od aplikacije ne bi koristio, ali evo iMessage nije cross platform. Pa moram i na oba broja to imati nastelano.

Hvala na odgovorima!
06.10.2020 | 09:49
Koliko znam rade na tome da wa bude na vise platformi sa istim brojem ali je to još u fazi razvoja.

Sto se tiče eSIM i wa, obični dupli wa ne funkcionira.
Probao.
Ali sam riješio problem sa wa poslovni odnosno business i stvarno sam bio zadovoljan.
Ali, kako postoji uvijek jedno ali, tako da razgovore iz običnog wa kad sam preša u wa business sam izgubio.
A nije mi se dalo zezat oko prebacivanja iz jednog u drugi.
Znaci, prelaskom na wa business je započela druga nova komunikacija.
Ali evo jedan link: youtu.be/oZzzeQTfaH8 pa pogledaj.
07.10.2020 | 10:39
To mi je previse adhoc rjesenje, ali hvala na info.

Past ce vjerojatno novi iPhone krajem godine pa cu tada jednostavno na privatni maknuti whatsapp.

Zasada neka budu dva mobitela, ali velika tlaka.
04.12.2020 | 18:35
Postoji rješenje za WhatsApp, ima aplikacija WhatsApp Bussines na koju pridružiš drugi broj. Ja koristim e-sim kao privatni broj, a fizička nano SIM kartica mi je službeni broj.
06.12.2020 | 14:24
...ja sam to riješio sa WABusiness na jedan broj i WA na drugi broj. Budući je na HTu esim samo za pretplatnike a ja, valjda gubavac, sam na bonovima nije bilo druge nego kupiti iPhone 12 sa dvije fizičke kartice...
06.12.2020 | 15:57
jura1 kaže:
...ja sam to riješio sa WABusiness na jedan broj i WA na drugi broj. Budući je na HTu esim samo za pretplatnike a ja, valjda gubavac, sam na bonovima nije bilo druge nego kupiti iPhone 12 sa dvije fizičke kartice...


nisu li dostupni samo u kini takvi modeli?
06.12.2020 | 17:05
marioart kaže:
jura1 kaže:
...ja sam to riješio sa WABusiness na jedan broj i WA na drugi broj. Budući je na HTu esim samo za pretplatnike a ja, valjda gubavac, sam na bonovima nije bilo druge nego kupiti iPhone 12 sa dvije fizičke kartice...


nisu li dostupni samo u kini takvi modeli?


...kina i hong kong...hk model ima face time i još nekoga vraga isto ko i ostatak svijete. Moj je kupljen u Dubaiu, ima ih ko drva...i još su jeftiniji nego u apple store...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 58 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, drlovric, JOHN, jura22, m@xym, Riba, vlucic, Anonimci (397)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO