Savjet oko kupnje iPhonea u Americi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Savjet oko kupnje iPhonea u Americi


02.10.2019 | 03:05
Bok ekipa, ja sam Josip, novi clan foruma i friski Apple korisnik.
Trenutno boravim u Americi na poslovnom usavrsavanju pa sam zbog posla (sva tehnika u laboratoriju je Apple) odlucio preci na Apple, prvo s MacBook Pro laptopom. Malo je reci da sam odusevljen radom na njemu zadnja 3 mjeseca
Sljedece na listi mi je kupovina iPhone-a jer mi stari Samsung S7 lagano otkazuje poslusnost.

Moje je pitanje, ima li netko ovdje da je kupovao/koristio iPhone preko obrocnog placanja u Americi?
Koja je razlika izmedu Apple iphone payment, upgrade payment i carrier installment payment obrocnog placanja (pitat cu ista pitanja i u Apple ili AT&T storeu)?
Da li se iPhone za americko trziste moze koristiti u Europi, mislim prvenstveno na GSM kompatibilnost (pretpostavljam da se carrier sold mobiteli moraju unlockat za Hrvatsku).
Zasto je mala razlika u cijeni izmedu 8plus i XR modela, mislio sam da je X veliki upgrade u odnosu na proslu seriju?

Hvala unaprijed na odgovorima.
02.10.2019 | 03:27
Pozdrav,

Ako nemas SSN (social security nubmer) ne mozes kupit iphone na payment plan.
Ja imam XR kupljen prosle godine i normalno mi radi sa americkim i hrvatskim karticama. Ako kupujes iphone u apple storu dolazi otkljucan na bilo koju mrezu.
02.10.2019 | 08:21
Imam SSN i njihov (Connecticut) ID Card s prijavljenom americkom adresom.
U tom slucaju mogao bi uzeti unlocked iPhone preko Apple paymenta?
Moram samo provjeriti moze li se mobitel nakon odredenog broja placenih rata platiti u potpunosti ukoliko ne budem ovdje 2 godine...
Hvala na odgovoru.
Prilozi:
06.10.2019 | 12:21
Da ne otvaram novu temu bezveze, postavit ću pitanje ovdje, budući da je isto vezano za kupnju iPhone-a u Americi.

Dali sa novim 11 Pro treba paziti na one oznake modela da bi radio u HR, na našim mrežama? Kako je recimo za XS bio A1920 model.

Pixie, sorry na ubacivanju.
06.10.2019 | 17:37
Apple iPhone 11 models:
A2221 (Global market)
A2111 (USA, Canada, Puerto Rico, U.S. Virgin Islands)
A2223 (China, Hong Kong)
06.10.2019 | 19:24
Tenks. Možeš mi reći di si našao taj info?
I dali se može na koji način birati koji kupuješ, u recimo store-u ili sa njihovog web-a.
06.10.2019 | 21:25
Sve 5, slobodno iskoristi temu
Ja ludim s Appleom ovdje. Kod njih defenitivno ne rade geniji. Ili ih ja ne kužim.
Nitko ne razumije što ih želim pitati oko kupovine mobitela na rate. Carrier koji sad koristim (at&t) ne prodaje na rate bez vezanja uz njih na minimum 30 mjeseci. A sam Apple nema unlocked iPhone na rate osim ako ne možeš dobiti kredit preko nekog njihovog partnera, Barclay Visa.
Koliko je uopće komplicirano/skupo otključati iPhone 11 na našu mrežu?
06.10.2019 | 23:12
To sam dobio nakon doslovno dvije sekunde pretrage slijedećeg sadržaja "iPhone 11 gsmarena"
Ne znam da li je moguće birati model kod kupnje, ali logično bi bilo pretpostaviti da u nekoj državi možeš kupiti samo onaj model koji je u toj državi i podržan.
22.01.2021 | 20:51
Pozdrav svima! Vec par dana pokusavam rijesiti problemcic sa ajfonom 12mini koji je kupljen u Americi u Aplle Storu, pa sam naletio na ovu temu koja je slicna mom problemu pa cu se nadovezati i ako je neko imao isti problem da mi ponudi rjesenje . Telefon radi na lokalnoj mreži tj. operateru ( u pitanju je BiH, eronet) ali ga u postavkama ne prepoznaje, kad odem na opciju "Network Selection" umjesto imena operatera pojave se šifre pa onda moram guglati koji operater ima odredjenu šifru u nazivu.
22.01.2021 | 22:03
iOS je vjerojatno američka verzija pa nema unesene podatke o europskim mrežama, ili tako nekako. A koja ti je zemlja odabrana?
22.01.2021 | 22:57
Pokušao sam i sa HR i sa SRB i nista se nije promjenilo.
23.01.2021 | 12:18
Ja sam sa americkim iPhone na Eronet imao slicne probleme. Nisu mi htjeli/mogli/znali iMessage aktivirati.

Mislim da je to bio iPhone 11 ili X. Uglavnom dobio sam mobitel mjesecima prije nego sto su ga oni imali u ponudi, pa je nesto tu stekalo.

Krivili su Apple cijelo vrijeme, pa sam ja zvao Apple support i pitao. Naravno da nije bila Apple krivica i onda su oni nazvali operatera, prilicno ljuti jer su ovi lagali. Nakon dan dva zvao me neko od vodecih ljudi iz Eroneta da se eto kao isprica za neugodnosti. Sve je proradilo. Greska je naravno bila do njih.

50 (pedeset) aktvijacijskih poruka za iMessage su mi redno naplatili 5KM. Pisao sam zalbu da mi to odbiju (da vidim koliki su cigani u stvari) i odbili su zalbu kao neosnovanu, a njihov direktor priznao da je greska bila do njih. Logicno da je trebala samo jedna poruka da sve proradi, u normalnim oklonostima. Ja sam morao poslati 50, njihovom krivicom. I logicno da ce svoju nesposobnost fakturirati meni

Nisu oni doduse krivi sto tu moraju da rade ljudi iz stranke a ne iz struke

Samo ti zovi Apple. Popravice oni to brzo, vjeruj mi.
23.01.2021 | 20:37
Kod mene to sve radi,a li me nervira taj momenat da kad nesto novo kupis i po takvoj cijeni ima neki kvar barem on bio malen i neznacajan. Pokusacu sa karticom nekog drugog operatera pa da cu da vidim sta se desava. Prijatelj koji mi je uzeo tamo tel. ih je kontaktirao i oni u apple storu su mu rekli da se obratim apple storu kod nas u bosni, kojeg naravno ovdje nema konkretno u Banjaluci. Ima neki ovlasteni dileri servis , i tu rade ljudi koji mole boga da se niko ne pojavi sa nikakvim pitanjima osim koliko kosta tel. tako da pusticu jos par dana da prodje i prestacu da se nerviram. Hvala u svakom slucaju, imacu na umu da je mozda i operater kriv.
23.01.2021 | 20:51
Apple sigurno nije kriv. Kupio si uređaj u USA. Vrlo vjerojatno bi naletio na slične probleme i da si kupio Samsungov mobitel.
23.01.2021 | 21:07
Pretpostavljam da je tako, ovo je 4 ajfon koji koristim i prvi put je sa americkog trzista. Prethodna tri sam koristio po par godina svaki bez problema, a nastavicu i dalje poslije ovog ali samo sa evropskog tla Pozdrav svima i hvala na odgovorima!
27.01.2021 | 16:46
d.tomazovic@gmail.com kaže:
Kod mene to sve radi,a li me nervira taj momenat da kad nesto novo kupis i po takvoj cijeni ima neki kvar barem on bio malen i neznacajan. Pokusacu sa karticom nekog drugog operatera pa da cu da vidim sta se desava. Prijatelj koji mi je uzeo tamo tel. ih je kontaktirao i oni u apple storu su mu rekli da se obratim apple storu kod nas u bosni, kojeg naravno ovdje nema konkretno u Banjaluci. Ima neki ovlasteni dileri servis , i tu rade ljudi koji mole boga da se niko ne pojavi sa nikakvim pitanjima osim koliko kosta tel. tako da pusticu jos par dana da prodje i prestacu da se nerviram. Hvala u svakom slucaju, imacu na umu da je mozda i operater kriv.


Imas u Banjaluci Mekline
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 2 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO