Prebacivanje fotografija na Windows mašinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prebacivanje fotografija na Windows mašinu


25.07.2019 | 21:34
Znam prebaciti fotografije/videe sa iPhone-a na Windows mašinu ali uvijek ostaje pitanje onih portret fotografija, koliko sam shvatio ta portret fotografija se sastoji od obične fotografije i popratnom filea *.aae koji čini tu fotografiju portretnom.

Mene zanima kako mogu prebaciti baš takvu portretnu fotografiju, tom izdanju, na Windows mašinu.

Možda sam nešto propustio kako to napraviti pa me zanima koje su to ideje i mogućnosti?
26.07.2019 | 17:27
Ne fotografije slikane okomito ili horizontalno, već na portret fotke

kako njih prebaciti a da ostanu sa tim bokeh efektom.
26.07.2019 | 17:41
Koja prodaja magle...
26.07.2019 | 17:58
Yonkis kaže:
Znam prebaciti fotografije/videe sa iPhone-a na Windows mašinu ali uvijek ostaje pitanje onih portret fotografija, koliko sam shvatio ta portret fotografija se sastoji od obične fotografije i popratnom filea *.aae koji čini tu fotografiju portretnom.

Mene zanima kako mogu prebaciti baš takvu portretnu fotografiju, tom izdanju, na Windows mašinu.

Možda sam nešto propustio kako to napraviti pa me zanima koje su to ideje i mogućnosti?


Nego, deder da ja tebe nešto priupitam... Jesi l' ti probao prebaciti te fotke na Windoze mašinu? Dakle, onako seljački - uzmeš i prebaciš.
Mislim da ti je to prvi korak. Prebaciš, pa vidiš jel stvar šljaka ili ne. Ako stvar ne šljaka, onda ćemo dalje dumati što ćemo i kako ćemo.
26.07.2019 | 18:10
naravno da sam probao... prebaci fotku ali bude klasična, bez tog "efekta". Ako mi ne vjeruješ, spoji iPhone na neku Win mašinu, dozvoli pristup na iPhoneu (trust/vjeruj), i onda otvori iPhone sa Windows/file Explorerom.
26.07.2019 | 19:03
Aha, fotka je u HEIC formatu. Doduše postoji neki HEIC plugin za Windowse pa odmah čita takvu fotku kakvu je (sa tim bokeh efektom).. sad sam naletio na to.
Tako će i biti, prebaciti ću je kao takvu, HEIC, pa ću je sam konvertirati u JP(E)G sa kvalitetom koju si odredim.
U mobitelu mi je postavljeno u Settings/Photos/pa na dnu TRANSFER TO MAC OR PC na Original, ne na Automatic
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 28 minuta
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO